ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/09/2019 16:57

Kush shkon të banojë në këtë rajon të Italisë merr 700 euro në muaj, por me një kusht

Kush shkon të banojë në këtë rajon të Italisë merr 700 euro në muaj, por me një kusht
Një rajon i nënpopulluar në Itali u ofron të ardhurve të rinj 700 euro në muaj për 3 vite nëse do të pranojnë të jetojnë në fshatrat e tij. Megjithatë ka disa kushte: fshati duhet të ketë më pak se 2 mijë banorë dhe të ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 12:30
Një rajon i nënpopulluar në Itali u ofron të ardhurve të rinj 700 euro në muaj për 3 vite nëse do të pranojnë të jetojnë në fshatrat e tij. Megjithatë ka disa kushte: fshati duhet të ketë më pak se 2 mijë banorë dhe të ...

Shteti italian po iu dhuron 25 mijë euro atyre që zhvendosen në këto fshatra
Një rajon mahnitës italian po u ofron banorëve të rinj 25,000 € për të jetuar në fshatra, pasi të gjithë të rinjtë u larguan nga ky vend. Molise, e vendosur midis majave të kreshtës Apenine dhe bregdetit të Adriatikut, ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 12:25
Një rajon mahnitës italian po u ofron banorëve të rinj 25,000 € për të jetuar në fshatra, pasi të gjithë të rinjtë u larguan nga ky vend. Molise, e vendosur midis majave të kreshtës Apenine dhe bregdetit të Adriatikut, ...

Shteti Italian i ofron vizitorëve €25,000 për t’u vendosur aty
Një rajon në jug të Italisë ofron 25 mijë euro për çdo banor të ri që do të vendosë për të jetuar atje. Bëhet fjalë për Molise, një rajon malor që shquhet për bukuritë e tij natyrore. Pavarësisht kësaj, zona është ...
ScanTv | 12-Sep-2019 10:08
Një rajon në jug të Italisë ofron 25 mijë euro për çdo banor të ri që do të vendosë për të jetuar atje. Bëhet fjalë për Molise, një rajon malor që shquhet për bukuritë e tij natyrore. Pavarësisht kësaj, zona është ...

‘Njeriu gjarpër’, pa vesh dhe me brirë paralajmëron heqjen e organit gjenital
Një rajon mahnitës italian po u ofron banorëve të rinj 25,000 € për të jetuar në fshatra, pasi të gjithë të rinjtë u larguan nga ky vend. Molise, e vendosur midis majave të kreshtës Apenine dhe bregdetit të Adriatikut, ...
GazetaBlic | 12-Sep-2019 09:15
Një rajon mahnitës italian po u ofron banorëve të rinj 25,000 € për të jetuar në fshatra, pasi të gjithë të rinjtë u larguan nga ky vend. Molise, e vendosur midis majave të kreshtës Apenine dhe bregdetit të Adriatikut, ...

Fshatrat në Itali: 700 euro në muaj kush do që të jetojë aty
Një rajon i nënpopulluar në Itali, u ofron të ardhurve të rinj 700 euro në muaj për 3 vite, nëse do të pranojnë të jetojnë në fshatrat e tij. Megjithatë ka disa kushte: fshati duhet të ketë më pak se 2 mijë banorë, dhe ...
Lajmi i Fundit | 11-Sep-2019 21:46
Një rajon i nënpopulluar në Itali, u ofron të ardhurve të rinj 700 euro në muaj për 3 vite, nëse do të pranojnë të jetojnë në fshatrat e tij. Megjithatë ka disa kushte: fshati duhet të ketë më pak se 2 mijë banorë, dhe ...

Shteti italian po iu dhuron 25 mijë euro atyre që zhvendosen në këto fshatra
Molise, e vendosur midis majave të kreshtës Apenine dhe bregdetit të Adriatikut, është e njohur për parqet e saj kombëtare, transmeton . Por, pavarësisht rrethinës së lavdishme, popullsia ka rënë me më shumë se 9,000 që ...
Lajminet | 11-Sep-2019 18:44
Molise, e vendosur midis majave të kreshtës Apenine dhe bregdetit të Adriatikut, është e njohur për parqet e saj kombëtare, transmeton . Por, pavarësisht rrethinës së lavdishme, popullsia ka rënë me më shumë se 9,000 që ...

Italia ofron 700 euro në muaj për ata që pranojnë të jetojnë në disa fshatra të saj
Një rajon i nënpopulluar në jug të Italisë po ofron të ardhura 700 euro në muaj për tre vjet për të jetuar në një nga fshatrat e tij. Sidoqoftë, ka disa kushte: fshati duhet të ketë më pak se 2,000 banorë, dhe i ardhuri ...
InFokusi | 11-Sep-2019 18:32
Një rajon i nënpopulluar në jug të Italisë po ofron të ardhura 700 euro në muaj për tre vjet për të jetuar në një nga fshatrat e tij. Sidoqoftë, ka disa kushte: fshati duhet të ketë më pak se 2,000 banorë, dhe i ardhuri ...

Të japin para vetëm të jetosh këtu, dhe nuk duket aq keq
Një rajon me numër të vogël të banorëve në pjesën jugore të Italisë po ua ofron 700 euro në muaj për tri vjet njerëzve që shkojnë për të jetuar në fshatrat e tij. Sidoqoftë, ky përfitim i ka dy kushte. Për t’u vendosur ...
PortaliOnline | 11-Sep-2019 17:08
Një rajon me numër të vogël të banorëve në pjesën jugore të Italisë po ua ofron 700 euro në muaj për tri vjet njerëzve që shkojnë për të jetuar në fshatrat e tij. Sidoqoftë, ky përfitim i ka dy kushte. Për t’u vendosur ...

Rajoni italian me pak banorë ofron 25 mijë euro për të jetuar në të
Një rajon me numër të vogël të banorëve në pjesën jugore të Italisë po ua ofron 700 euro në muaj për tri vjet njerëzve që shkojnë për të jetuar në fshatrat e tij. Sidoqoftë, ky përfitim i ka dy kushte. Për t’u vendosur ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 15:29
Një rajon me numër të vogël të banorëve në pjesën jugore të Italisë po ua ofron 700 euro në muaj për tri vjet njerëzve që shkojnë për të jetuar në fshatrat e tij. Sidoqoftë, ky përfitim i ka dy kushte. Për t’u vendosur ...

Italia ofron 700 euro në muaj për ata që pranojnë të jetojnë në disa fshatra të saj
Një rajon i nënpopulluar në jug të Italisë po ofron të ardhura 700 euro në muaj për tre vjet për të jetuar në një nga fshatrat e tij. Sidoqoftë, ka disa kushte: fshati duhet të ketë më pak se 2,000 banorë, dhe i ardhuri ...
EkonomiaOnline | 11-Sep-2019 15:06
Një rajon i nënpopulluar në jug të Italisë po ofron të ardhura 700 euro në muaj për tre vjet për të jetuar në një nga fshatrat e tij. Sidoqoftë, ka disa kushte: fshati duhet të ketë më pak se 2,000 banorë, dhe i ardhuri ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved