ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/02/2020 23:10

Greqi/ Qeveria kërkon të shesë 30% të aeroportit të Athinës

Greqi/ Qeveria kërkon të shesë 30% të aeroportit të Athinës
mapo.al Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë ...
Mapo | 12-Sep-2019 09:40
mapo.al Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë ...

Greqi, Qeveria kërkon të shesë 30% të aeroportit të Athinës
Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet. “Ne ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 05:08
Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet. “Ne ...

Axhenda ndërkombëtare 12. 9. 2019
PEKIN – Vizitë e presidentit kazak, Kassym-Jomart Tokajev KANBERRA – Vizitë e kryeministrit të Fixhit. PEKIN – Konferencë shtypi e ministrit të Jashtëm kinez, Wan Yi me homologun malajzian, Saifuddin Bin Abdullah. ...
Medial | 12-Sep-2019 09:21
PEKIN – Vizitë e presidentit kazak, Kassym-Jomart Tokajev KANBERRA – Vizitë e kryeministrit të Fixhit. PEKIN – Konferencë shtypi e ministrit të Jashtëm kinez, Wan Yi me homologun malajzian, Saifuddin Bin Abdullah. ...

Greqia kërkon të shesë 30% të aeroportit të Athinës
Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet. “Ne ...
Arbresh | 12-Sep-2019 01:40
Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet. “Ne ...

HAPËSIRË – Zbulohet ujë në një planet potencialisht të banuar
LONDËR, 11 shtator /MEDIAL-AFP/ – Astronomët detektuan për herë të parë avull uji në atmosferën e një planeti që ndodhet në “zonën e banueshme” të yllit të tij, një etapë e re në kërkimin e shenjave të jetës përtej ...
Medial | 11-Sep-2019 23:21
LONDËR, 11 shtator /MEDIAL-AFP/ – Astronomët detektuan për herë të parë avull uji në atmosferën e një planeti që ndodhet në “zonën e banueshme” të yllit të tij, një etapë e re në kërkimin e shenjave të jetës përtej ...

SHBA – Trump paralajmëron Iranin mbi pasurimin e uraniumit
UASHINGTON, 11 shtator /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump paralajmëroi sot Iranin kundër pasurimit të uraniumit, duke qëndruar njëkohësisht evaziv mbi çështjen shumë delikate të një heqje të sanksioneve ...
Medial | 11-Sep-2019 21:25
UASHINGTON, 11 shtator /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump paralajmëroi sot Iranin kundër pasurimit të uraniumit, duke qëndruar njëkohësisht evaziv mbi çështjen shumë delikate të një heqje të sanksioneve ...

“Ekip i shkëlqyer komisionerësh që mbron interesat europiane”
Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ”Financial Times”. ”Ursula von der Leyen ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 13:34
Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ”Financial Times”. ”Ursula von der Leyen ...

Qeveria kërkon të shesë 30% të aeroportit të Athinës
Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në kohën kur qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet.
Kosova Press | 11-Sep-2019 20:04
Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në kohën kur qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet.

Qeveria greke nxjerr në shitje 30% të aeroportit
Qeveria greke do po kërkon një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet. “Ne do ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 19:33
Qeveria greke do po kërkon një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet. “Ne do ...

Qeveria greke kërkon të shesë 30% të aeroportit të Athinës
Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet. “Ne ...
Alsat-M | 11-Sep-2019 19:21
Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet. “Ne ...

GREQI – Qeveria kërkon të shesë 30% të aeroportit të Athinës
ATHINË, 11 shtator /MEDIAL-AFP/ – Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet ...
Medial | 11-Sep-2019 19:21
ATHINË, 11 shtator /MEDIAL-AFP/ – Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet ...

Greqia kërkon të shesë 30% të aeroportit të Athinës
Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet. “Ne ...
Lexo | 11-Sep-2019 19:00
Qeveria greke do të kërkojë një blerës për 30% të kapitalit të aeroportit ndërkombëtar të Athinës, deklaroi sot ministri i Financave në çastin që qeveria e re konservatore po përpiqet të përshpejtojë privatizimet. “Ne ...

FT: Ekip i shkëlqyer komisionerësh që mbron interesat europiane
Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ”Financial Times”. ”Ursula von der Leyen ...
Alsat-M | 11-Sep-2019 14:11
Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ”Financial Times”. ”Ursula von der Leyen ...

KOMENT – FT: Ekip i shkëlqyer komisionerësh që mbron interesat europiane
BRUKSEL, 11 shtator /MEDIAL-ANSA/ – Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ...
Medial | 11-Sep-2019 13:26
BRUKSEL, 11 shtator /MEDIAL-ANSA/ – Ursula von der Leyen ka bërë së bashku një ekip të shkëlqyer komisionerësh europianë për të udhëhequr ekzekutivin e BE-së për pesë vitet e ardhshme, shkruhet në gazetën britanike ...

SHBA – Jordan premton një milion dollarë për Bahamasin
KAROLINA E VERIUT, 11 shtator /MEDIAL–DPA/ – Pronari i ekipit të basketbollit ”Charlotte Hornets”, ish-ylli i ”Chicago Bulls”, Michael Jordan, ka premtuar një kontribut prej një milion dollarësh në përpjekje për të ...
Medial | 11-Sep-2019 11:21
KAROLINA E VERIUT, 11 shtator /MEDIAL–DPA/ – Pronari i ekipit të basketbollit ”Charlotte Hornets”, ish-ylli i ”Chicago Bulls”, Michael Jordan, ka premtuar një kontribut prej një milion dollarësh në përpjekje për të ...

Axhenda ndërkombëtare 11/ 09/ 2019
TOKIO – Konferencë për shtyp e kryeministrit Abe ku do të njoftojë një ripërtëritje të qeverisë. BARCELONË – Manifestim independentist gjatë ditës kombëtare të Katalonjës, “Diada”. PRAGË – Forum ekonomik dhe mjedisor ...
Medial | 11-Sep-2019 09:20
TOKIO – Konferencë për shtyp e kryeministrit Abe ku do të njoftojë një ripërtëritje të qeverisë. BARCELONË – Manifestim independentist gjatë ditës kombëtare të Katalonjës, “Diada”. PRAGË – Forum ekonomik dhe mjedisor ...

SHBA – Uashingtoni akuzon Iranin për aktivitete të mundshme bërthamore të padeklaruara
UASHINGTON, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Shefi amerikan i diplomacisë, Mike Pompeo akuzoi sot Iranin për aktivitete të mundshme bërthamore të padeklaruara. “Mungesa e bashkëpunimit total nga ana e regjimit iranian me ...
Medial | 10-Sep-2019 23:21
UASHINGTON, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Shefi amerikan i diplomacisë, Mike Pompeo akuzoi sot Iranin për aktivitete të mundshme bërthamore të padeklaruara. “Mungesa e bashkëpunimit total nga ana e regjimit iranian me ...

GREQI – Athina dhe Nikozia dënojnë shpimet turke për hidrokarbure
ATHINË, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Krerët grekë dhe qipriotë dënuan sot në Athinë shpimet e jashtëligjshme turke në lindje të Mesdheut dhe bënë sërish thirrje për bisedime për të zgjidhur problemin e vazhduar të ndarjes ...
Medial | 10-Sep-2019 19:20
ATHINË, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Krerët grekë dhe qipriotë dënuan sot në Athinë shpimet e jashtëligjshme turke në lindje të Mesdheut dhe bënë sërish thirrje për bisedime për të zgjidhur problemin e vazhduar të ndarjes ...

BM – Londra akuzon Iranin se nuk ka respektuar fjalën duke dërguar naftë në Siri
LONDËR, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Ministria britanike e Punëve të Jashtme akuzoi sot Iranin se nuk ka respektuar fjalën duke dërguar naftë në Siri, si dhe ka thërritur ambasadorin iranian në Britani të Madhe në formë ...
Medial | 10-Sep-2019 17:22
LONDËR, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Ministria britanike e Punëve të Jashtme akuzoi sot Iranin se nuk ka respektuar fjalën duke dërguar naftë në Siri, si dhe ka thërritur ambasadorin iranian në Britani të Madhe në formë ...

GREQI – Mungesë municionesh në një bazë të marinës
ATHINË, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Marina greke njoftoi sot se do të hetonte mbi zhdukjen e armëve në bazën e ishullit të Leros, ndërkohë që shtypi grek kishte përmendur mungesën e fishekëve dhe granatave. “Ushtria dhe ...
Medial | 10-Sep-2019 13:22
ATHINË, 10 shtator /MEDIAL-AFP/ – Marina greke njoftoi sot se do të hetonte mbi zhdukjen e armëve në bazën e ishullit të Leros, ndërkohë që shtypi grek kishte përmendur mungesën e fishekëve dhe granatave. “Ushtria dhe ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved