ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 14:11

Google Earth zbulon brenda në liqen trupin e zhdukur prej 22 vitesh

Google Earth zbulon brenda në liqen trupin e zhdukur prej 22 vitesh
mapo.al Skeleti i një burri të zhdukur 22 vite më është zbuluar në një liqen në Florida. Mbetjet e William Moldt u gjetën brenda automjetit të tij të zhytur në ujë në Wellington afër Palm Beach. Makina u zbulua në ...
Mapo | 12-Sep-2019 15:27
mapo.al Skeleti i një burri të zhdukur 22 vite më është zbuluar në një liqen në Florida. Mbetjet e William Moldt u gjetën brenda automjetit të tij të zhytur në ujë në Wellington afër Palm Beach. Makina u zbulua në ...

Mazhoranca rrëzon në Kuvend tetë dekretet e Metës
mapo.al Kuvendi ka rrëzuar sot dekretet e Presidentit Ilir Meta për koncesionet, përfshirë edhe kontratat për rrugët Milot – Balldren dhe Orikum – Llogara. Dekreti për koncesionin e rrugës Milot – Balldren është rrëzuar ...
Mapo | 12-Sep-2019 15:09
mapo.al Kuvendi ka rrëzuar sot dekretet e Presidentit Ilir Meta për koncesionet, përfshirë edhe kontratat për rrugët Milot – Balldren dhe Orikum – Llogara. Dekreti për koncesionin e rrugës Milot – Balldren është rrëzuar ...

Nuk e dinte që ishte shtatzënë, gruaja lind në një tualet (FOTO)
mapo.al Një nënë e re është surprizuar nga ajo çfarë ka ndodhur. Gruaja nuk ishte në dijeni të shtatzënisë së saj, por tashmë mban në duar foshnjën të cilën e lindi në një tualet, me ndihmën e kunatës. Doktorët i kishin ...
Mapo | 12-Sep-2019 15:03
mapo.al Një nënë e re është surprizuar nga ajo çfarë ka ndodhur. Gruaja nuk ishte në dijeni të shtatzënisë së saj, por tashmë mban në duar foshnjën të cilën e lindi në një tualet, me ndihmën e kunatës. Doktorët i kishin ...

Meta takon ambasadoren e re të Suedisë, Elsa Hastad
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim ambasadoren e re të Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad- in. Përmes një postimi të pak minutave më parë, Meta shkroi: “I lumtur të prisja sot në një takim të ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:51
mapo.al Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim ambasadoren e re të Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad- in. Përmes një postimi të pak minutave më parë, Meta shkroi: “I lumtur të prisja sot në një takim të ...

Foto/ Makinës së tursitëve i mbaron vaji i makinës, ua blen polici
mapo.al Një çift Italian kishin marrë një makinë me qëra në Tiranë dhe po udhëtonin drejt jugut të vendit. Por në Fier, turistëve u është fikur makina pasi i mbaroi vaji. Patrulla e policisë rrugore ndodhej pranë vendit ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:36
mapo.al Një çift Italian kishin marrë një makinë me qëra në Tiranë dhe po udhëtonin drejt jugut të vendit. Por në Fier, turistëve u është fikur makina pasi i mbaroi vaji. Patrulla e policisë rrugore ndodhej pranë vendit ...

Rudina Hajdari: Koncesionet korruptive, Prokuroria të nisë hetimet
mapo.al Deputetja opozitare Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje prokurorisë që të nisë hetimet për pr/ligjin për koncesionet e rrugëve; Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Sipas saj, nuk ka pasur një garë ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:26
mapo.al Deputetja opozitare Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit i bëri thirrje prokurorisë që të nisë hetimet për pr/ligjin për koncesionet e rrugëve; Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat. Sipas saj, nuk ka pasur një garë ...

Milot-Balldren dhe Orikum-Llogara, PD letër dy kompanive
mapo.al Partia Demokratike paralajmëron dy kompanitë që kanë fituar tenderin e rrugës Milot-Balldre dhe Orikum-Llogara, për pasojat ligjore që do të vuajnë në të ardhmen. Përmes një konference për shtyp, kryedemokrati ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:07
mapo.al Partia Demokratike paralajmëron dy kompanitë që kanë fituar tenderin e rrugës Milot-Balldre dhe Orikum-Llogara, për pasojat ligjore që do të vuajnë në të ardhmen. Përmes një konference për shtyp, kryedemokrati ...

Motori i avionit në flakë, sms e pasagjerëve: Diçka po ndodh, të dua
mapo.al Pasagjerët e tmerruar filluan të shkruanin mesazhe drejtuar njerëzve të tyre të dashur, duke menduar se ishin fjalët e tyre të fundit, kur motori i avionit u përfshi nga flakët mbi Kanadanë perëndimore. ? a" ...
Mapo | 12-Sep-2019 14:04
mapo.al Pasagjerët e tmerruar filluan të shkruanin mesazhe drejtuar njerëzve të tyre të dashur, duke menduar se ishin fjalët e tyre të fundit, kur motori i avionit u përfshi nga flakët mbi Kanadanë perëndimore. ? a" ...

Shoferi i makinës ruse Eldin Dergjini, vëllai i deputetes së LSI-së
mapo.al Eldin Dergjini, i cili drejtonte makinën e blinduar me targa ruse, është vëllai i deputetes Ambra Borova. Gazeta Mapo mëson se Dergjini është vëllai i deputetes së LSI-së, e cila pranoi mandatin e deputetes, ...
Mapo | 12-Sep-2019 13:42
mapo.al Eldin Dergjini, i cili drejtonte makinën e blinduar me targa ruse, është vëllai i deputetes Ambra Borova. Gazeta Mapo mëson se Dergjini është vëllai i deputetes së LSI-së, e cila pranoi mandatin e deputetes, ...

Roi Kin elozhe Kosovës: Anglia? Kanë akoma zakone të këqija
mapo.al Ish-kapiteni legjendar i Mançester Sitit, Roi Kin, i ka bërë elozhe Kombëtares së Kosovës për spektaklin që dhuroi në stadiumin e Southampton-it dy ditë më parë, kundër Anglisë. Edhe pse pësoi një humbje me ...
Mapo | 12-Sep-2019 13:25
mapo.al Ish-kapiteni legjendar i Mançester Sitit, Roi Kin, i ka bërë elozhe Kombëtares së Kosovës për spektaklin që dhuroi në stadiumin e Southampton-it dy ditë më parë, kundër Anglisë. Edhe pse pësoi një humbje me ...

RENEA aksion në Gjirokastër e Tepelenë, arrestohet një grup kriminal
mapo.al RENEA dhe Policia e Gjirokastrës janë duke zhvilluar operacion sekret në Tepelenë, për arrestimin e një grupi kriminal që kultivonte drogë. Aksioni mësohet se është i shtrirë në të gjithë qarkun e Gjirokastrës. ...
Mapo | 12-Sep-2019 13:12
mapo.al RENEA dhe Policia e Gjirokastrës janë duke zhvilluar operacion sekret në Tepelenë, për arrestimin e një grupi kriminal që kultivonte drogë. Aksioni mësohet se është i shtrirë në të gjithë qarkun e Gjirokastrës. ...

Ramos: Cristiano nga më të mirët e Realit, por s’e harroj fenomenin
mapo.al Sergio Ramos është një nga mbrojtësit më të mirë në botë, pjesë e Real Madridit që në moshë të herët, ku ka pasur fatin të luajë me lojtarë si Ronaldo fenomeni, Zidane, Roberto Carlos, Raul apo Beckham, së ...
Mapo | 12-Sep-2019 13:04
mapo.al Sergio Ramos është një nga mbrojtësit më të mirë në botë, pjesë e Real Madridit që në moshë të herët, ku ka pasur fatin të luajë me lojtarë si Ronaldo fenomeni, Zidane, Roberto Carlos, Raul apo Beckham, së ...

Koncesionet në Kuvend, Basha: Deputetët do jenë subjekt i anfimafias
mapo.al Lulzim Basha ka denoncuar sërish dy koncesionet me PPP të qeverisë, për segmentin Milot-Balldre me kosto 296 mln euro dhe atë Orikum-Llogara, 70 mln euro. Kuvendi pritet të rrëzojë sot dy dekretet e kreut të ...
Mapo | 12-Sep-2019 12:44
mapo.al Lulzim Basha ka denoncuar sërish dy koncesionet me PPP të qeverisë, për segmentin Milot-Balldre me kosto 296 mln euro dhe atë Orikum-Llogara, 70 mln euro. Kuvendi pritet të rrëzojë sot dy dekretet e kreut të ...

Kuljiç akuzon presidentin e Skënderbeut: Ja e vërteta e trukimeve
mapo.al Media austriake “Krone” sjell për publikun një rrëfim tronditës nga ish-lojtari i kombëtares austriake, Sanel Kuljiç, i cili u dënua për manipulim ndeshjes, por që tashmë është liruar. Në vitin 2014, u përfshi ...
Mapo | 12-Sep-2019 12:42
mapo.al Media austriake “Krone” sjell për publikun një rrëfim tronditës nga ish-lojtari i kombëtares austriake, Sanel Kuljiç, i cili u dënua për manipulim ndeshjes, por që tashmë është liruar. Në vitin 2014, u përfshi ...

FOTOT: Google Earth gjen skeletin e një të mbyturi prej 22 vitesh
Skeleti i një personi të zhdukur prej vitit 1997 është gjetur së fundmi nga autoritetet policore në Florida brenda një makine të zhytur në fund të një pellgu. Për gjetjen e trupit kësaj radhe erdhën në ndihmë disa foto ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 12:16
Skeleti i një personi të zhdukur prej vitit 1997 është gjetur së fundmi nga autoritetet policore në Florida brenda një makine të zhytur në fund të një pellgu. Për gjetjen e trupit kësaj radhe erdhën në ndihmë disa foto ...

4 gola ndaj Lituanisë, Mourinho: Ronaldo do shënoj edhe 50 vjeç
mapo.al Gjatë kohës që të dy ishin pjesë e Real Madrid, Ronaldo dhe Mourinho ishin shumë të afërt me njëri-tjetrin. Nga fundi, kur “The special one” nuk do të qendronte më shumë se një vit, marrëdhëniet mes tyre u ...
Mapo | 12-Sep-2019 12:08
mapo.al Gjatë kohës që të dy ishin pjesë e Real Madrid, Ronaldo dhe Mourinho ishin shumë të afërt me njëri-tjetrin. Nga fundi, kur “The special one” nuk do të qendronte më shumë se një vit, marrëdhëniet mes tyre u ...

Messi për CR: S’jemi miq! Neymar? S’jam mërzitur që s’erdhi te Barça
mapo.al Në një intervistë për të përditshmen “Sport”, Leo Messi foli për të ardhmen e tij te klubi katalanas, duke thënë se aty ndihet mirë dhe se nuk ka ndërmend të largohet. Nuk i intereson kontrata, por gjendja ...
Mapo | 12-Sep-2019 11:45
mapo.al Në një intervistë për të përditshmen “Sport”, Leo Messi foli për të ardhmen e tij te klubi katalanas, duke thënë se aty ndihet mirë dhe se nuk ka ndërmend të largohet. Nuk i intereson kontrata, por gjendja ...

Google Earth zbulon brenda në liqen trupin e zhdukur prej 22 vitesh
Skeleti i një burri të zhdukur 22 vite më është zbuluar në një liqen në Florida. Mbetjet e William Moldt u gjetën brenda automjetit të tij të zhytur në ujë në Wellington afër Palm Beach. Makina u zbulua në Google Earth ...
Telegraf | 12-Sep-2019 15:45
Skeleti i një burri të zhdukur 22 vite më është zbuluar në një liqen në Florida. Mbetjet e William Moldt u gjetën brenda automjetit të tij të zhytur në ujë në Wellington afër Palm Beach. Makina u zbulua në Google Earth ...

Kamioni humb ekuilibrin dhe përfundon mbi shtëpi (VIDEO)
mapo.al Një aksident i pazakontë ka ndodhur në Alban të Ontarios, ku kamioni ka humbur ekuilibrin dhe ka përfunduar sipër një shtëpie. Pas rënies mbi shtëpi, kamioni është varur te telat e energjisë elektrike, por pa ...
Mapo | 12-Sep-2019 11:15
mapo.al Një aksident i pazakontë ka ndodhur në Alban të Ontarios, ku kamioni ka humbur ekuilibrin dhe ka përfunduar sipër një shtëpie. Pas rënies mbi shtëpi, kamioni është varur te telat e energjisë elektrike, por pa ...

Misteri i makinës ruse në Tiranë, shofer ishte Eldin Dergjini (Foto)
mapo.al Eldin Dergjini është 34-vjeçari, që drejtonte makinën me targa ruse të blinduar, e cila është aksidentuar mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Eldin Dergjini është ndaluar nga policia. Ai është shprehur se e ka goditur ...
Mapo | 12-Sep-2019 11:05
mapo.al Eldin Dergjini është 34-vjeçari, që drejtonte makinën me targa ruse të blinduar, e cila është aksidentuar mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Eldin Dergjini është ndaluar nga policia. Ai është shprehur se e ka goditur ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved