ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2020 19:19

Bushati kritik në parlament: Sistem pa vlera, paratë janë grumbulluar në një dorë

Bushati kritik në parlament: Sistem pa vlera, paratë janë grumbulluar në një dorë
Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, në fjalën e tij në parlament, vuri theksin në punën që duhet të bëjë shteti dhe qeveria shqiptare sa i takon shqiptarëve të diasporës. Ditmir Bushati është ndalur edhe te situata ...
Telegraf | 12-Sep-2019 15:05
Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, në fjalën e tij në parlament, vuri theksin në punën që duhet të bëjë shteti dhe qeveria shqiptare sa i takon shqiptarëve të diasporës. Ditmir Bushati është ndalur edhe te situata ...

Bushati kritik: Sistemi, i mpirë nga grykësia e paaftësia
Ditmir Bushati, si nga selia e Partisë Socialiste, edhe në foltoren e Kuvendit, mbajti një fjalim kritik mbi gjendjen në vend, duke thënë se grykësia dhe paaftësia po shkatërrojnë shpresën dhe se vendi ka nevojë për ...
ABCNews | 12-Sep-2019 15:07
Ditmir Bushati, si nga selia e Partisë Socialiste, edhe në foltoren e Kuvendit, mbajti një fjalim kritik mbi gjendjen në vend, duke thënë se grykësia dhe paaftësia po shkatërrojnë shpresën dhe se vendi ka nevojë për ...

FJALIMI/ Bushati ndjek ritin: nga “jashtë qeverisjes” nis goditjen ndaj qeverisë
Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, u shfaq me metamorfozën e njohur politike, atë të ndryshimit të qëndrimit e gjuhës sapo humbet pushtet. I zhveshur nga çdo i tillë prej kreut të mazhorancës Edi Rama, Bushati ...
Tesheshi | 12-Sep-2019 15:18
Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, u shfaq me metamorfozën e njohur politike, atë të ndryshimit të qëndrimit e gjuhës sapo humbet pushtet. I zhveshur nga çdo i tillë prej kreut të mazhorancës Edi Rama, Bushati ...

Evropa ka jetuar 550 vjet pa Shqipërinë. Mund të jetojë dhe 500 të tjera
Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur sot në Parlament për raportet e Shqipërisë me diasporën dhe Europën, duke përmendur me këtë rast se integrimi I vendit në Bashkimin Europian nuk është ndonjë ngjarje e ...
Respublica | 12-Sep-2019 13:58
Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur sot në Parlament për raportet e Shqipërisë me diasporën dhe Europën, duke përmendur me këtë rast se integrimi I vendit në Bashkimin Europian nuk është ndonjë ngjarje e ...

“Krizë vlerash, grykësi, pafytyrësi, mungesë shprese…”
Nga foltorja e kuvendit deputeti Ditmir Bushati ngriti shqetësimin për situatën në të cilën po kalon vendi: Krizë vlerash, grykësi, pafytyrësi dhe përqendrim i të ardhurave për një grusht njerëzish. Bushati bëri thirrje ...
Gazeta Dita | 12-Sep-2019 12:08
Nga foltorja e kuvendit deputeti Ditmir Bushati ngriti shqetësimin për situatën në të cilën po kalon vendi: Krizë vlerash, grykësi, pafytyrësi dhe përqendrim i të ardhurave për një grusht njerëzish. Bushati bëri thirrje ...

Bushati ngre tonet: Një grup njerëzish kontrollojnë të ardhurat
mapo.al Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, foli me tone kritike sot në Kuvend. Teksa diskutohej ratifikimi i marrëveshjes me Kanadanë nga e cila përfitojnë rreth 70 mijë emigrantë shqiptarë të cilët jetojnë dhe ...
Mapo | 12-Sep-2019 11:31
mapo.al Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, foli me tone kritike sot në Kuvend. Teksa diskutohej ratifikimi i marrëveshjes me Kanadanë nga e cila përfitojnë rreth 70 mijë emigrantë shqiptarë të cilët jetojnë dhe ...

Ditmir Bushati ua thotë në sy socialistëve: Jeni në kapitalizëm grabitqar
Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në fjalimin e tij të mbajtur në Parlament e ka quajtur jetësore pjesëmarrjen në zgjedhje të emigrantëve shqiptarë që jetojnë jashtë vendit duke e vendosur në objektivat kombëtare, ...
Lajmi i Fundit | 12-Sep-2019 12:03
Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati në fjalimin e tij të mbajtur në Parlament e ka quajtur jetësore pjesëmarrjen në zgjedhje të emigrantëve shqiptarë që jetojnë jashtë vendit duke e vendosur në objektivat kombëtare, ...

Godet Bushati: Patriotizëm fals dhe krizë vlerash, politika po rrezikon negociatat
Ish ministri i jashtëm Ditmir Bushati shfrytëzoi fjalën për një marrëveshje rutinë në parlament për të lëshuar një sërë kritikash të forta ndaj gjendjes aktuale ku ndodhet Shqipëria. Ai vuri në dukje një krizë të ...
Medial | 12-Sep-2019 11:38
Ish ministri i jashtëm Ditmir Bushati shfrytëzoi fjalën për një marrëveshje rutinë në parlament për të lëshuar një sërë kritikash të forta ndaj gjendjes aktuale ku ndodhet Shqipëria. Ai vuri në dukje një krizë të ...

Kritikat e forta të Bushatit: Jemi në kapitalizëm grabitqar, të kapur nga grykësia e një grupi njerëzish
Ish-ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, është bërë sërish “delja e zezë” në radhët e Partisë Socialiste, duke folur për një krizë vlerash dhe mungesë shprese mes shqiptarëve, si pasojë e grykësisë, ...
Lapsi | 12-Sep-2019 11:36
Ish-ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, është bërë sërish “delja e zezë” në radhët e Partisë Socialiste, duke folur për një krizë vlerash dhe mungesë shprese mes shqiptarëve, si pasojë e grykësisë, ...

Bushati kritika qeverisë nga parlamenti: Më shqetëson përqendrimi i të ardhurave tek një grusht njerëzish
“Krizë vlerash, grykësi, pafytyrësi dhe përqendrim i të ardhurave për një grusht njerëzish”, këto ishin shqetësimet e ish- ministrit Ditmir Bushati të thëna sot nga seanca plenare. Ai u shpreh se jemi në vendet e fundit ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 11:38
“Krizë vlerash, grykësi, pafytyrësi dhe përqendrim i të ardhurave për një grusht njerëzish”, këto ishin shqetësimet e ish- ministrit Ditmir Bushati të thëna sot nga seanca plenare. Ai u shpreh se jemi në vendet e fundit ...

Godet Bushati: Patriotizëm fals dhe krizë vlerash, politika po rrezikon negociatat
Ish ministri i jashtëm Ditmir Bushati shfrytëzoi fjalën për një marrëveshje rutinë në parlament për të lëshuar një sërë kritikash të forta ndaj gjendjes aktuale ku ndodhet Shqipëria. Ai vuri në dukje një krizë të ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 11:31
Ish ministri i jashtëm Ditmir Bushati shfrytëzoi fjalën për një marrëveshje rutinë në parlament për të lëshuar një sërë kritikash të forta ndaj gjendjes aktuale ku ndodhet Shqipëria. Ai vuri në dukje një krizë të ...

Bushati kritik në parlament, Balla: për pesimistët u them se ne do hapim negociatat
“Jemi në vendet e fundit në Europë, ku diaspora nuk ka të drejtën për të votuar ata kërkojnë njohje të kontributeve, për të pasur edhe një numër vendesh në Kuvend të dedikuar për ta ekskluzivisht", kështu tha në ...
Top Channel | 12-Sep-2019 11:20
“Jemi në vendet e fundit në Europë, ku diaspora nuk ka të drejtën për të votuar ata kërkojnë njohje të kontributeve, për të pasur edhe një numër vendesh në Kuvend të dedikuar për ta ekskluzivisht", kështu tha në ...

“Po përjetojmë krizë vlerash” Bushati kritik në parlament: Mpirja sjell mungesën e shpresës
Në fjalën e tij në parlament, ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati vuri theksin në punën që duhet të bëjë shteti dhe qeveria shqiptare sa i takon shqiptarëve të diasporës. Ndërsa foli me ratifikimin e marrëveshjes me ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 11:06
Në fjalën e tij në parlament, ish-ministri i jashtëm Ditmir Bushati vuri theksin në punën që duhet të bëjë shteti dhe qeveria shqiptare sa i takon shqiptarëve të diasporës. Ndërsa foli me ratifikimin e marrëveshjes me ...

Bushati kritikon socialistët në Kuvend: Më shqetëson përqendrimi i të ardhurave te një grusht njerëzish
Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, tashmë i njohur për qëndrimin e tij kritik ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama nuk ka hezuar të shprehë rezervat, sidomos në punën e shtetot shqiptar për diasporën. Sipas ...
Politiko | 12-Sep-2019 11:20
Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, tashmë i njohur për qëndrimin e tij kritik ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama nuk ka hezuar të shprehë rezervat, sidomos në punën e shtetot shqiptar për diasporën. Sipas ...

Ditmir Bushati sulmon sërish mazhorancën: Ja për çfarë jam shumë i shqetësuar
Ish ministri Ditmir Bushati ka vijuar sulmet ndaj mazhorancës duke treguar një sërë çështjesh që e shqetësojnë. Nga foltorja e Kuvendit ai u shpreh se ndjehet keq kur sheh gjendjen ku ndodhet vendi. Bushati u shpreh se ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 11:01
Ish ministri Ditmir Bushati ka vijuar sulmet ndaj mazhorancës duke treguar një sërë çështjesh që e shqetësojnë. Nga foltorja e Kuvendit ai u shpreh se ndjehet keq kur sheh gjendjen ku ndodhet vendi. Bushati u shpreh se ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved