ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/05/2020 13:19

Emigrantët shqiptarë në Kanada/ Përfitojnë pension, miratohet ligji

Emigrantët shqiptarë në Kanada/ Përfitojnë pension, miratohet ligji
70 mijë janë shqiptarët që përfitojnë pensione pas votimit të marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Kanadasë. Kuvendi i Shqipërisë e votoi me 100 vota marrëveshjen, e 11 e Shqipërisë me vendet e tjera të botës.
Top Channel | 12-Sep-2019 14:55
70 mijë janë shqiptarët që përfitojnë pensione pas votimit të marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Kanadasë. Kuvendi i Shqipërisë e votoi me 100 vota marrëveshjen, e 11 e Shqipërisë me vendet e tjera të botës.

Miratohet marrëveshja/ Nëse jeton në Kanada përfiton pension
Parlamenti ka miratuar projektligjin me Kanadanë sa i përket mbrojtjes shoqërore. Nga kjo marrëveshje përfitojnë rreth 70 mijë shqiptarë.
Top Channel | 12-Sep-2019 14:46
Parlamenti ka miratuar projektligjin me Kanadanë sa i përket mbrojtjes shoqërore. Nga kjo marrëveshje përfitojnë rreth 70 mijë shqiptarë.

Njohja e pensioneve me Kanadanë, Denaj: Përfitojnë 70 mijë shqiptarë
E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që kanë ndarë vitet e punës mes Shqipërisë dhe shtetit kanadez të ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 12:24
E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që kanë ndarë vitet e punës mes Shqipërisë dhe shtetit kanadez të ...

Marrëveshja për pensionet me Kanadanë, ministrja: 70 mijë shqiptarë do të përfitojnë
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prezantoi ditën e sotme në seancën parlamentare projektligjin “Për ratifikimin e Marrëveshjes për Mbrojtjen Shoqërore ndërmjet Shqipërisë dhe Kanadasë”. Gjatë fjalës së ...
Lajmi i Fundit | 12-Sep-2019 14:12
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prezantoi ditën e sotme në seancën parlamentare projektligjin “Për ratifikimin e Marrëveshjes për Mbrojtjen Shoqërore ndërmjet Shqipërisë dhe Kanadasë”. Gjatë fjalës së ...

Njohja e pensioneve me Kanadanë, përfitojnë mijëra shqiptarë
E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që kanë ndarë vitet e punës mes Shqipërisë dhe shtetit kanadez të ...
AlbInfo | 12-Sep-2019 13:17
E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që kanë ndarë vitet e punës mes Shqipërisë dhe shtetit kanadez të ...

Njohja e pensioneve me Kanadanë, Denaj: Përfitojnë 70 mijë shqiptarë
E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që kanë ndarë vitet e punës mes Shqipërisë dhe shtetit kanadez të ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 12:06
E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që kanë ndarë vitet e punës mes Shqipërisë dhe shtetit kanadez të ...

Ministrja Denaj flet për njohjen e pensioneve me Kanadanë: Përfitojnë 70 mijë shqiptarë
E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që kanë ndarë vitet e punës mes Shqipërisë dhe shtetit kanadez të ...
Dritare | 12-Sep-2019 12:42
E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që kanë ndarë vitet e punës mes Shqipërisë dhe shtetit kanadez të ...

Njohja e pensioneve me Kanadanë, ministrja: 70 mijë shqiptarë do të përfitojnë
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prezantoi sot në parlament projektligjin “Për ratifikimin e Marrëveshjes për Mbrojtjen Shoqërore ndërmjet Shqipërisë dhe Kanadasë”. Në fjalën e saj, ministrja Denaj tha ...
Gazeta Dita | 12-Sep-2019 12:28
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prezantoi sot në parlament projektligjin “Për ratifikimin e Marrëveshjes për Mbrojtjen Shoqërore ndërmjet Shqipërisë dhe Kanadasë”. Në fjalën e saj, ministrja Denaj tha ...

Njohja e pensioneve me Kanadanë, përfitojnë 70 mijë shqiptarë
E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që kanë ndarë vitet e punës mes Shqipërisë dhe shtetit kanadez të ...
Lexo | 12-Sep-2019 11:41
E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që kanë ndarë vitet e punës mes Shqipërisë dhe shtetit kanadez të ...

Njohja e sigurimeve shoqërore të emigrantëve në Itali dhe Greqi, flet Bushati
Këtë të enjte në seancën parlamentare u diskutua projektligji për ratifikimin e marrëveshjes për mbrojtjen shoqërore ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Kanadasë. Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, tha se ky ...
ABCNews | 12-Sep-2019 11:36
Këtë të enjte në seancën parlamentare u diskutua projektligji për ratifikimin e marrëveshjes për mbrojtjen shoqërore ndërmjet Republikës së Shqipërisë dhe Kanadasë. Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, tha se ky ...

Njohja e pensioneve me Kanadanë, Denaj: Përfitojnë 70 mijë shqiptarë
TIRANË, 12 shtator/MEDIAL/ E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që kanë ndarë vitet e punës mes ...
Medial | 12-Sep-2019 11:25
TIRANË, 12 shtator/MEDIAL/ E firmosur tashmë me 11 shtete, ratifikimi i marrëveshjes për njohjen e ndërsjelltë të pensioneve me Kanadanë u jep mundësi mijëra emigrantëve shqiptarë që kanë ndarë vitet e punës mes ...

Pension kanadez për shqiptarët – Denaj: 70 mijë shtetas do të përfitojnë nga marrëveshja
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prezantoi sot në parlament projektligjin “Për ratifikimin e Marrëveshjes për Mbrojtjen Shoqërore ndërmjet Shqipërisë dhe Kanadasë”. Në fjalën e saj, Ministrja Denaj tha ...
ScanTv | 12-Sep-2019 11:15
Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prezantoi sot në parlament projektligjin “Për ratifikimin e Marrëveshjes për Mbrojtjen Shoqërore ndërmjet Shqipërisë dhe Kanadasë”. Në fjalën e saj, Ministrja Denaj tha ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved