ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 05/06/2020 23:38

Gjykata skoceze e konsideron të paligjshëm pezullimin e parlamentit në Britani

Gjykata skoceze e konsideron të paligjshëm pezullimin e parlamentit në Britani
Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një grupi ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 15:37
Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një grupi ...

BREXIT pa marrëveshje paralajmëron mungesa ushqimore
Planet e qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...
Telegrafi | 12-Sep-2019 09:37
Planet e qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...

Britani, pranohet kërkesa e deputetëve, e paligjshme shpërndarja e Parlamentit
Një gjykatë në Britaninë e Madhe e ka shpallur të paligjshëm shpërndarjen e Parlamentit të vendosur nga kryeministri Boris Xhonson. Në vendim, gjykata shprehet se kreu i qeverisë nuk mund t’i mohojë Parlamentit të ...
ABCNews | 11-Sep-2019 19:49
Një gjykatë në Britaninë e Madhe e ka shpallur të paligjshëm shpërndarjen e Parlamentit të vendosur nga kryeministri Boris Xhonson. Në vendim, gjykata shprehet se kreu i qeverisë nuk mund t’i mohojë Parlamentit të ...

BREXIT pa marrëveshje, paralajmëron mungesa ushqimore
Planet e qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...
Shenja | 12-Sep-2019 09:45
Planet e qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...

Plani për Brexit pa marrëveshje paralajmëron mungesa ushqimore
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të udhqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësine e organizimit të ...
Radio Evropa e Lire | 12-Sep-2019 09:42
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të udhqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësine e organizimit të ...

Plani për Brexit pa marrëveshje paralajmëron mungesa ushqimore
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...
Portalb | 12-Sep-2019 09:40
Planet e Qeverisë britanike për largim nga Bashkimi Evropian pa marrëveshje, tregojnë vështirësi të mundshme në sigurimin e ilaçeve dhe një sasie të ushqimit të freskët si dhe paralajmërojnë mundësinë e organizimit të ...

Pezullimi i Parlamentit/ Gjykata skoceze “rrëzon” Johnsonin: Vendim i paligjshëm
Gjykata më e lartë e Skocisë e cilësoi të paligjshëm pezullimin e punës së parlamentit britanik nga kryeministri Boris Johnson. Një panel prej tre gjyqtarësh shqyrtuan rastin e paraqitur nga 75 deputetë britanikë që ...
Lapsi | 11-Sep-2019 16:24
Gjykata më e lartë e Skocisë e cilësoi të paligjshëm pezullimin e punës së parlamentit britanik nga kryeministri Boris Johnson. Një panel prej tre gjyqtarësh shqyrtuan rastin e paraqitur nga 75 deputetë britanikë që ...

Plani për Brexit pa marrëveshje paralajmëron mungesa ushqimore
Dokuementi i publikuar të mërkurën mbrëma është thënë të jetë hartuar më 2 gusht, nëntë ditë pasi Boris Johnson ka fituar pozitën e kryeministrit dhe ka krijuar bazën e planeve në rastit të Brexitit pa marrëveshje. Aty ...
Lajminet | 12-Sep-2019 09:33
Dokuementi i publikuar të mërkurën mbrëma është thënë të jetë hartuar më 2 gusht, nëntë ditë pasi Boris Johnson ka fituar pozitën e kryeministrit dhe ka krijuar bazën e planeve në rastit të Brexitit pa marrëveshje. Aty ...

Britani, pranohet kërkesa e deputetëve, e paligjshme shpërndarja e Parlamentit
Lexime: 6 Një gjykatë në Britaninë e Madhe e ka shpallur të paligjshëm shpërndarjen e Parlamentit të vendosur nga kryeministri Boris Xhonson. Në vendim, gjykata shprehet se kreu i qeverisë nuk mund t’i mohojë ...
Medial | 11-Sep-2019 19:57
Lexime: 6 Një gjykatë në Britaninë e Madhe e ka shpallur të paligjshëm shpërndarjen e Parlamentit të vendosur nga kryeministri Boris Xhonson. Në vendim, gjykata shprehet se kreu i qeverisë nuk mund t’i mohojë ...

Gjyqtarët skocezë: Pezullimi i parlamentit britanik është joligjor
Bllokimi i punimeve në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, pezullim të cilin e kërkoi Boris Johnson është i joligjor. Këtë vendim e ka dhënë së fundi, gjykata më e lartë civile e Skocisë, njofton Klan Kosova. Një ...
Klan Kosova | 11-Sep-2019 19:06
Bllokimi i punimeve në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, pezullim të cilin e kërkoi Boris Johnson është i joligjor. Këtë vendim e ka dhënë së fundi, gjykata më e lartë civile e Skocisë, njofton Klan Kosova. Një ...

Gjykata: Vendimi për pezullimin e parlamentit britanik, i paligjshëm
T ë mërkurën një gjykatë skoceze e cilësoi të paligjshme masën e kryeministrit britanik Boris Johnson për të pezullua r parlamentin Gjykat ësit nuk urdhëruan ndalimin e masës p ër pezullim por thanë se vendimi duhet të ...
Zeri Amerikes | 11-Sep-2019 17:22
T ë mërkurën një gjykatë skoceze e cilësoi të paligjshme masën e kryeministrit britanik Boris Johnson për të pezullua r parlamentin Gjykat ësit nuk urdhëruan ndalimin e masës p ër pezullim por thanë se vendimi duhet të ...

Andrallat Brexit, Gjykata Skoceze: Johnson veproi jashtëligjshëm dhe kjo ka pasoja
Veprimi i kryeministrit britanik, Boris Johnson, me të cilin e “fiku” parlamentin, është i paligjshëm. Ky është vendimi i nxjerrë nga një gjykatë në Skoci. Në një dokument të bërë publik, gjykatësit skocez thanë se ...
Tesheshi | 11-Sep-2019 16:25
Veprimi i kryeministrit britanik, Boris Johnson, me të cilin e “fiku” parlamentin, është i paligjshëm. Ky është vendimi i nxjerrë nga një gjykatë në Skoci. Në një dokument të bërë publik, gjykatësit skocez thanë se ...

Gjykata skoceze: Pezullimi i Parlamentin britanik, i paligjshëm
Pezullimi nga Boris Johnson i Parlamentit të Britanisë së Madhe është i paligjshëm. Ky është përfundimi në të cilin doli këtë të mërkurë gjykata më e lartë civile e Skocisë. Një panel me tre gjykatës në atë që quhet ...
RTSH | 11-Sep-2019 14:56
Pezullimi nga Boris Johnson i Parlamentit të Britanisë së Madhe është i paligjshëm. Ky është përfundimi në të cilin doli këtë të mërkurë gjykata më e lartë civile e Skocisë. Një panel me tre gjykatës në atë që quhet ...

Pezullimi i Parlamentit në Britani i paligjshëm
Vendimi i Boris Johnson për pezullimin e parlamentit britanik është i paligjshëm, ka vendosur Gjykata më e lartë civile e Skocisë. Një panel prej tre gjyqtarësh në Gjykatën e Sesionit vendosën në favor të një grupi ...
Koha.mk | 11-Sep-2019 14:25
Vendimi i Boris Johnson për pezullimin e parlamentit britanik është i paligjshëm, ka vendosur Gjykata më e lartë civile e Skocisë. Një panel prej tre gjyqtarësh në Gjykatën e Sesionit vendosën në favor të një grupi ...

Pezullimi i Parlamentit në Britani i paligjshëm
Vendimi i Boris Johnson për pezullimin e parlamentit britanik është i paligjshëm, ka vendosur Gjykata më e lartë civile e Skocisë. Një panel prej tre gjyqtarësh në Gjykatën e Sesionit vendosën në favor të një grupi ...
EkonomiaOnline | 11-Sep-2019 14:09
Vendimi i Boris Johnson për pezullimin e parlamentit britanik është i paligjshëm, ka vendosur Gjykata më e lartë civile e Skocisë. Një panel prej tre gjyqtarësh në Gjykatën e Sesionit vendosën në favor të një grupi ...

Parlamenti britanik votoi kundër zgjedhjeve të reja
mapo.al Parlamenti britanik nuk e mbështeti kërkesën e kryeministrit Boris Johnson për zgjedhje të reja. Në votimet e pasmesnatës propozimi i tij u mbështet nga 293 deputetë, ndërsa kundër votuan 46 syresh, duke e lënë ...
Mapo | 10-Sep-2019 16:47
mapo.al Parlamenti britanik nuk e mbështeti kërkesën e kryeministrit Boris Johnson për zgjedhje të reja. Në votimet e pasmesnatës propozimi i tij u mbështet nga 293 deputetë, ndërsa kundër votuan 46 syresh, duke e lënë ...

Gjykata skoceze e konsideron të paligjshëm pezullimin e parlamentit në Britani
Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një grupi ...
Arbresh | 11-Sep-2019 13:26
Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një grupi ...

Katër skenare që Drama Brexit mund ta çojë Britaninë drejt një drame tjetër
Ku po shkon Brexit? Çfarë mund të bëjë Boris Johnson? Bloomberg ofron një parashikim, me disa rrugë të mundshme se çfarë pritet të ndodhë: Johnson arrin një marrëveshje Ndoshta kryeministri pajtohet për një kufi në ...
Monitor | 11-Sep-2019 10:36
Ku po shkon Brexit? Çfarë mund të bëjë Boris Johnson? Bloomberg ofron një parashikim, me disa rrugë të mundshme se çfarë pritet të ndodhë: Johnson arrin një marrëveshje Ndoshta kryeministri pajtohet për një kufi në ...

Gjykata skoceze e konsideron të paligjshëm pezullimin e parlamentit në Britani
Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një grupi politikanësh që kanë sfiduar vendimin e kryeministrit. Ky vendim përmbys një vendim tjetër të gjykatës, e cila ka thënë javën e kaluar se Johnson nuk ...
Lajminet | 11-Sep-2019 12:51
Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një grupi politikanësh që kanë sfiduar vendimin e kryeministrit. Ky vendim përmbys një vendim tjetër të gjykatës, e cila ka thënë javën e kaluar se Johnson nuk ...

Gjykata skoceze e konsideron të paligjshëm pezullimin e parlamentit në Britani
Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një grupi ...
Gazeta Observer | 11-Sep-2019 12:27
Gjykata më e lartë e Skocisë ka vendosur që pezullimi i punës së parlamentit nga kryeministri britanik, Boris Johnson është i paligjshëm. Një panel prej tre gjyqtarëve ka marrë vendim në të mirë të një grupi ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved