ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/09/2019 16:17

Avuj ujrash – U zbulua planeti me jetë?

Avuj ujrash – U zbulua planeti me jetë?
Në kërkimet e gjata për gjurmë jete jashtë planetit Tokë, astronomët ndoshta kanë hedhur një hap të rëndësishëm përpara. Për herë të parë ata zbuluan avuj uji në atmosferën e një planeti të largët. Të dhënat janë botuar ...
Lajminet | 12-Sep-2019 15:45
Në kërkimet e gjata për gjurmë jete jashtë planetit Tokë, astronomët ndoshta kanë hedhur një hap të rëndësishëm përpara. Për herë të parë ata zbuluan avuj uji në atmosferën e një planeti të largët. Të dhënat janë botuar ...

Kërkonin jashtëtokësorë, por ja çfarë gjetën astronautët në planetin e ngjashëm me Tokën
Shkencëtarët kanë gjetur avull uji në një planet për herë të parë ndonjëherë, duke shënuar një hap të madh përpara në kërkimin e jashtëtokësorëve. Eksoplaneti, i njohur si K2-18b, është ndoshta......
Zeri | 12-Sep-2019 15:40
Shkencëtarët kanë gjetur avull uji në një planet për herë të parë ndonjëherë, duke shënuar një hap të madh përpara në kërkimin e jashtëtokësorëve. Eksoplaneti, i njohur si K2-18b, është ndoshta......

NASA zbulon “Ekzoplanetin”, ka të dhëna të besueshme që mund të ketë jetë
Astronomët e agjencisë hapësinore amerikane kanë zbuluar një ekzoplanet i cili gjendet jashtë sistemit tonë diellor dhe mbart në atmosferë avuj uji si dhe temperatura ku mund të zhvillohet jeta. Ata gjithashtu kanë ...
VizionPlus | 12-Sep-2019 15:34
Astronomët e agjencisë hapësinore amerikane kanë zbuluar një ekzoplanet i cili gjendet jashtë sistemit tonë diellor dhe mbart në atmosferë avuj uji si dhe temperatura ku mund të zhvillohet jeta. Ata gjithashtu kanë ...

Avuj ujrash: U zbulua planeti me jetë?
Një trup qiellor i përcaktuar si “K2-18b” shihet si një kandidat shumë premtues në kërkimin e gjurmëve të jetës jashtë Tokës. Kështu beson një grup astronomësh, po pse? Në kërkimet e gjata për gjurmë jete jashtë ...
GazetaTema | 12-Sep-2019 13:17
Një trup qiellor i përcaktuar si “K2-18b” shihet si një kandidat shumë premtues në kërkimin e gjurmëve të jetës jashtë Tokës. Kështu beson një grup astronomësh, po pse? Në kërkimet e gjata për gjurmë jete jashtë ...

Avuj ujrash: U zbulua planeti me jetë? Një trup qiellor i përcaktuar si “K2-18b” shihet si një kandidat shumë premtues në kërkimin e gjurmëve të jetës jashtë Tokës. Kështu beson një grup astronomësh, po...
Një trup qiellor i përcaktuar si “K2-18b” shihet si një kandidat shumë premtues në kërkimin e gjurmëve të jetës jashtë Tokës. Kështu beson një grup astronomësh, po pse? Në kërkimet e gjata për gjurmë jete jashtë ...
Kosova Sot | 12-Sep-2019 13:37
Një trup qiellor i përcaktuar si “K2-18b” shihet si një kandidat shumë premtues në kërkimin e gjurmëve të jetës jashtë Tokës. Kështu beson një grup astronomësh, po pse? Në kërkimet e gjata për gjurmë jete jashtë ...

“Jemi të vetëm në Univers?” Zbulohet ujë në atmosferën e një planeti të ngjashëm me Tokën
SHBA “Jemi të vetëm në Univers?” Astronomët e University College të Londrës sapo kanë botuar një publikim në revistën Nature Astronomy, që mund të ndryshojë përgjithmonë kuptimin që kemi për Tokën, sistemin diellor dhe ...
BalkanWeb | 12-Sep-2019 09:32
SHBA “Jemi të vetëm në Univers?” Astronomët e University College të Londrës sapo kanë botuar një publikim në revistën Nature Astronomy, që mund të ndryshojë përgjithmonë kuptimin që kemi për Tokën, sistemin diellor dhe ...

A u zbulua më në fund planeti me jetë?
mapo.al Një trup qiellor i përcaktuar si “K2-18b” shihet si një kandidat shumë premtues në kërkimin e gjurmëve të jetës jashtë Tokës. Kështu beson një grup astronomësh, po pse? Në kërkimet e gjata për gjurmë jete jashtë ...
Mapo | 12-Sep-2019 13:02
mapo.al Një trup qiellor i përcaktuar si “K2-18b” shihet si një kandidat shumë premtues në kërkimin e gjurmëve të jetës jashtë Tokës. Kështu beson një grup astronomësh, po pse? Në kërkimet e gjata për gjurmë jete jashtë ...

Shkencëtarët bëjnë një zbulim të madh përgjatë kërkimit për jashtëtokësor Shkencëtarët kanë gjetur avull uji në një planet për herë të parë ndonjëherë, duke shënuar një hap të madh përpara në kërkimin e...
Shkencëtarët kanë gjetur avull uji në një planet për herë të parë ndonjëherë, duke shënuar një hap të madh përpara në kërkimin e jashtëtokësorëve. Eksoplaneti, i njohur si K2-18b, është ndoshta planeti më i përshtatshëm ...
Kosova Sot | 12-Sep-2019 08:54
Shkencëtarët kanë gjetur avull uji në një planet për herë të parë ndonjëherë, duke shënuar një hap të madh përpara në kërkimin e jashtëtokësorëve. Eksoplaneti, i njohur si K2-18b, është ndoshta planeti më i përshtatshëm ...

?Shkencëtarët gjejnë një ‘Super Tokën ’me ujë
Shkencëtarët kanë gjetur për herë të parë një planet jashtë sistemit tonë diellor që është shtëpia e ujit, në një përparim të madh në kërkimin e botëve të banueshëm. Avujt e ujit janë zbuluar në një ‘super-Tokë’ 110 ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 19:57
Shkencëtarët kanë gjetur për herë të parë një planet jashtë sistemit tonë diellor që është shtëpia e ujit, në një përparim të madh në kërkimin e botëve të banueshëm. Avujt e ujit janë zbuluar në një ‘super-Tokë’ 110 ...

Shkencëtarët bëjnë një zbulim të madh përgjatë kërkimit për jashtëtokësor
Shkencëtarët kanë gjetur avull uji në një planet për herë të parë ndonjëherë, duke shënuar një hap të madh përpara në kërkimin e jashtëtokësorëve. Eksoplaneti, i njohur si K2-18b, është ndoshta planeti më i përshtatshëm ...
Gazeta Express | 12-Sep-2019 08:02
Shkencëtarët kanë gjetur avull uji në një planet për herë të parë ndonjëherë, duke shënuar një hap të madh përpara në kërkimin e jashtëtokësorëve. Eksoplaneti, i njohur si K2-18b, është ndoshta planeti më i përshtatshëm ...

Gjendet ujë për herë të parë në planetin potencialisht të banueshëm
Astronomët kanë zbuluar për herë të parë ujë në atmosferën e një planeti që orbitën brenda një zone të banueshme të një ylli të largët. Gjetja e bën botën – e cila quhet K2-18b – një kandidat të besueshëm në kërkimin e ...
Arbresh | 11-Sep-2019 23:31
Astronomët kanë zbuluar për herë të parë ujë në atmosferën e një planeti që orbitën brenda një zone të banueshme të një ylli të largët. Gjetja e bën botën – e cila quhet K2-18b – një kandidat të besueshëm në kërkimin e ...

Shkencëtarët bëjnë një zbulim të madh përgjatë kërkimit për jashtëtokësor
Eksoplaneti, i njohur si K2-18b, është ndoshta planeti më i përshtatshëm për banim, që njerëzimi ka parë ndonjëherë, transmeton . “Ky përfaqëson hapin më të madh të ndërmarrë ende drejt qëllimit tonë përfundimtar për të ...
Lajminet | 11-Sep-2019 19:28
Eksoplaneti, i njohur si K2-18b, është ndoshta planeti më i përshtatshëm për banim, që njerëzimi ka parë ndonjëherë, transmeton . “Ky përfaqëson hapin më të madh të ndërmarrë ende drejt qëllimit tonë përfundimtar për të ...

Shkencëtarët gjejnë një ‘Super Tokën ’me ujë
Shkencëtarët kanë gjetur për herë të parë një planet jashtë sistemit tonë diellor që është shtëpia e ujit, në një përparim të madh në kërkimin e botëve të banueshëm.
Kosova Press | 11-Sep-2019 19:13
Shkencëtarët kanë gjetur për herë të parë një planet jashtë sistemit tonë diellor që është shtëpia e ujit, në një përparim të madh në kërkimin e botëve të banueshëm.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved