ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/11/2019 14:31

Rritet në dy vite periudha e qëndrimit për studentët e huaj në Britani

Rritet në dy vite periudha e qëndrimit për studentët e huaj në Britani
Studentët e huaj do të lejohen të qëndrojnë në Britani edhe për dy vjet pas përfundimit të studimeve me mundësinë për të gjetur një punë. Propozimi i ri ministrisë së Brendshme Britanike kundërshton vendimin e marrë në ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 16:16
Studentët e huaj do të lejohen të qëndrojnë në Britani edhe për dy vjet pas përfundimit të studimeve me mundësinë për të gjetur një punë. Propozimi i ri ministrisë së Brendshme Britanike kundërshton vendimin e marrë në ...

60 artistë nga RMV-ja, pjesëmarrës në ekspozitën multikulturore në Otava të Kanadasë
Më 10 shtator 2019 në Otava të Kanadasë, në Ambasadën e Maqedonisë së Veriut u hap ekspozita multikulturore me 60 artistë nga Republika e Maqedonisë së Veriut. Në këtë ekspozitë marrin pjesë disa artistë shqiptar edhe ...
Portalb | 12-Sep-2019 10:36
Më 10 shtator 2019 në Otava të Kanadasë, në Ambasadën e Maqedonisë së Veriut u hap ekspozita multikulturore me 60 artistë nga Republika e Maqedonisë së Veriut. Në këtë ekspozitë marrin pjesë disa artistë shqiptar edhe ...

“Presidenti ka më shumë informacion”, flet Bardhi: Opozita, jo tentativë për të dhunuar institucionet
Deklaratën e Presidentit se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion se do të digjej Kuvendi, PD nuk e merr si akuzë ndaj opozitës. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, Sekretari i Përgjithshëm i PD, ...
Standard | 12-Sep-2019 09:12
Deklaratën e Presidentit se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion se do të digjej Kuvendi, PD nuk e merr si akuzë ndaj opozitës. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, Sekretari i Përgjithshëm i PD, ...

Para se të ndaheni, bëjani vetes këto pyetje
Një vit pas divorcit, cilësia e jetës së një gruaje ulet me 73%, ndërsa e një burri me 42%. Kjo është arsyeja pse psikologët ju rekomandojnë të mos merrni vendime në momentin që jeni me nerva, veçanërisht nëse e doni ...
Klan Kosova | 12-Sep-2019 08:44
Një vit pas divorcit, cilësia e jetës së një gruaje ulet me 73%, ndërsa e një burri me 42%. Kjo është arsyeja pse psikologët ju rekomandojnë të mos merrni vendime në momentin që jeni me nerva, veçanërisht nëse e doni ...

Ambasadori akrobat sërish bëri “ritualin” e vertikales, tash me Cakajn (FOTO)
Shefi i zyrës së Ballkanit në Ministrinë e Jashtme të Izraelit, ambasadori Dan Oryan, pasi përcolli në aeroportin “Ben Gurion” ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj nuk nguroi të realizonte lëvizjen e tij ...
Portalb | 11-Sep-2019 22:44
Shefi i zyrës së Ballkanit në Ministrinë e Jashtme të Izraelit, ambasadori Dan Oryan, pasi përcolli në aeroportin “Ben Gurion” ministrin e Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj nuk nguroi të realizonte lëvizjen e tij ...

Çfarë ka dashur të thotë deputeti? CV-ja skandaloze që po komentohet në rrjetet sociale
Niveli i deputetëve në Parlamentin e Shqipërisë mund të kuptohet farë mirë edhe pa i dëgjuar teksa flasin në foltore, por vetëm duke lexuar jetëshkrimin (cv) e tyre. Instituti i Studimeve Evropiane publikon CV-në e ...
Portalb | 11-Sep-2019 22:16
Niveli i deputetëve në Parlamentin e Shqipërisë mund të kuptohet farë mirë edhe pa i dëgjuar teksa flasin në foltore, por vetëm duke lexuar jetëshkrimin (cv) e tyre. Instituti i Studimeve Evropiane publikon CV-në e ...

Disa mënyra të thjeshta për të lehtësuar ankthin ndërkohë që jeni në shtëpi
Ankthi po kthehet në një problem shqetësues për shëndetin mendor. Por përveç trajtimit me medikamente ka dhe mënyra të thjeshta dhe natyrale për ta trajtuar. Më poshtë po paraqesim disa mënyrë për tu ndjerë më të qetë ...
Politiko | 11-Sep-2019 21:59
Ankthi po kthehet në një problem shqetësues për shëndetin mendor. Por përveç trajtimit me medikamente ka dhe mënyra të thjeshta dhe natyrale për ta trajtuar. Më poshtë po paraqesim disa mënyrë për tu ndjerë më të qetë ...

Djegia e Kuvendit? Bardhi: Opozita, jo tentativë për të dhunuar institucionet
Deklaratën e Presidentit se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion se do të digjej Kuvendi, PD nuk e merr si akuzë ndaj opozitës. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, Sekretari i Përgjithshëm i PD, ...
Portalb | 11-Sep-2019 21:16
Deklaratën e Presidentit se gjatë protestave të opozitës ka pasur informacion se do të digjej Kuvendi, PD nuk e merr si akuzë ndaj opozitës. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, Sekretari i Përgjithshëm i PD, ...

Këto ushqime do t’ua largojnë ndjesinë e fryrjes si me magji
Nëse keni vazhdimisht ndjesinë e fryrjes dhe ju duket e pamundur të shpëtoni prej saj, atëherë po lexoni artikullin e duhur. Nëse mendoni se duke mos ngrënë do ta bëni këtë ndjesi të zhduket, e keni gabim. Ajo që duhet ...
Portalb | 11-Sep-2019 21:07
Nëse keni vazhdimisht ndjesinë e fryrjes dhe ju duket e pamundur të shpëtoni prej saj, atëherë po lexoni artikullin e duhur. Nëse mendoni se duke mos ngrënë do ta bëni këtë ndjesi të zhduket, e keni gabim. Ajo që duhet ...

Para se t’i jepni fund lidhjes së dashurisë bëjini vetes këto 6 pyetje
Një vit pas divorcit, cilësia e jetës së një gruaje ulet me 73%, ndërsa e një burri me 42%. Kjo është arsyeja pse psikologët ju rekomandojnë të mos merrni vendime në momentin që jeni me nerva, veçanërisht nëse e doni ...
Lexo | 11-Sep-2019 19:58
Një vit pas divorcit, cilësia e jetës së një gruaje ulet me 73%, ndërsa e një burri me 42%. Kjo është arsyeja pse psikologët ju rekomandojnë të mos merrni vendime në momentin që jeni me nerva, veçanërisht nëse e doni ...

Hysaj dha premtimin e madh
Mbrëmja e 10 shtatorit 2019 do të mbahet mend gjatë nga Elseid Hysaj . 25 vjeçari i cili mbajti edhe shiritin e kapitenit në “Elbasan Arena” kundër Islandës, shënoi golin e parë me kombëtaren kuqezi, transmeton OraNews ...
Portalb | 11-Sep-2019 19:37
Mbrëmja e 10 shtatorit 2019 do të mbahet mend gjatë nga Elseid Hysaj . 25 vjeçari i cili mbajti edhe shiritin e kapitenit në “Elbasan Arena” kundër Islandës, shënoi golin e parë me kombëtaren kuqezi, transmeton OraNews ...

Me 11 shtator 2000 u vra arkitekti Rexhep Luci, kundërshtari i mafisë urbane
Rexhep Luci ishte Drejtor i Departamentit të Planifikimit Hapësinor, Rindërtimit dhe Zhvillimit në Komunën e Prishtinës dhe arkitekt i cili u vra menjëherë pas luftës, për kundërshtimin e ndërtimeve ilegale në ...
Portalb | 11-Sep-2019 18:52
Rexhep Luci ishte Drejtor i Departamentit të Planifikimit Hapësinor, Rindërtimit dhe Zhvillimit në Komunën e Prishtinës dhe arkitekt i cili u vra menjëherë pas luftës, për kundërshtimin e ndërtimeve ilegale në ...

Parfumi do të zgjasë më shumë me këto truke që me siguri nuk i dinit
Të gjithë dëshirojmë që parfumi të na zgjasë shumë. Ndonjëherë nuk kemi ç’të fusim më para në çantë dhe zgjedhim që “të sakrifikojmë” parfumin duke mos e marrë me vete. Por si ta bëni atë të zgjasë gjatë gjithë ditës, ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 18:17
Të gjithë dëshirojmë që parfumi të na zgjasë shumë. Ndonjëherë nuk kemi ç’të fusim më para në çantë dhe zgjedhim që “të sakrifikojmë” parfumin duke mos e marrë me vete. Por si ta bëni atë të zgjasë gjatë gjithë ditës, ...

Arda Turan u dënua me 2 vjet e tetë muaj
Mesfushori i Barcelonës, Arda Turan është dënuar me dy vjet e tetë muaj burgim me kusht me tri akuza për vepra penale. Goal raporton se ai është dënuar me burgim me kusht për shtënie me armë zjarri që ka shkaktuar frikë ...
Portalb | 11-Sep-2019 18:15
Mesfushori i Barcelonës, Arda Turan është dënuar me dy vjet e tetë muaj burgim me kusht me tri akuza për vepra penale. Goal raporton se ai është dënuar me burgim me kusht për shtënie me armë zjarri që ka shkaktuar frikë ...

5 gjëra që do t’ju ndihmojnë të qetësoni ankthin në kushtet e shtëpisë
Ankthi është kthyer në një problem shumë të madh në ditët e sotme, kur teknologjia, rrjetet sociale dhe shumë gjëra të tjera kanë një ndikim të madh në psikologjinë e njerëzve. Është e rëndësishme që t`i kushtoni vetes ...
Portalb | 11-Sep-2019 18:08
Ankthi është kthyer në një problem shumë të madh në ditët e sotme, kur teknologjia, rrjetet sociale dhe shumë gjëra të tjera kanë një ndikim të madh në psikologjinë e njerëzve. Është e rëndësishme që t`i kushtoni vetes ...

Parfumi do të zgjasë më shumë me këto truke që me siguri nuk i dinit
Të gjithë dëshirojmë që parfumi të na zgjasë shumë. Ndonjëherë nuk kemi ç’të fusim më para në çantë dhe zgjedhim që “të sakrifikojmë” parfumin duke mos e marrë me vete. Por si ta bëni atë të zgjasë gjatë gjithë ditës, ...
Portalb | 11-Sep-2019 17:33
Të gjithë dëshirojmë që parfumi të na zgjasë shumë. Ndonjëherë nuk kemi ç’të fusim më para në çantë dhe zgjedhim që “të sakrifikojmë” parfumin duke mos e marrë me vete. Por si ta bëni atë të zgjasë gjatë gjithë ditës, ...

Ditari sekret i “Ana Frankut polake” publikohet këtë muaj
Ditari sekret i adoleshentes polake të vrarë nga nazistët më 1942, Renia Spiegel, pritet të publikohet pas 70 vjetëve prej kur ka mbetur i paprekur në një kasafortë bankare. “Ditari i Renias: Jeta e një vajze të vogël ...
Gazeta Observer | 11-Sep-2019 17:32
Ditari sekret i adoleshentes polake të vrarë nga nazistët më 1942, Renia Spiegel, pritet të publikohet pas 70 vjetëve prej kur ka mbetur i paprekur në një kasafortë bankare. “Ditari i Renias: Jeta e një vajze të vogël ...

Para se t’i jepni fund lidhjes së dashurisë bëjini vetes këto 6 pyetje
Një vit pas divorcit, cilësia e jetës së një gruaje ulet me 73%, ndërsa e një burri me 42%. Kjo është arsyeja pse psikologët ju rekomandojnë të mos merrni vendime në momentin që jeni me nerva, veçanërisht nëse e doni ...
Portalb | 11-Sep-2019 17:06
Një vit pas divorcit, cilësia e jetës së një gruaje ulet me 73%, ndërsa e një burri me 42%. Kjo është arsyeja pse psikologët ju rekomandojnë të mos merrni vendime në momentin që jeni me nerva, veçanërisht nëse e doni ...

Ka vdekur personi i tretë nga pickimi i një mushkonje të rrallë
Një person i pa identifikuar ka ndërruar jetë nga pickimi i një mushkonje të rrallë, shkruan Zëri Sëmundja e rrallë është e transmetuar nga një mushkonjë e quajtur “Eastern Equine Encephalitis” dhe e vret një të tretën ...
Portalb | 11-Sep-2019 16:17
Një person i pa identifikuar ka ndërruar jetë nga pickimi i një mushkonje të rrallë, shkruan Zëri Sëmundja e rrallë është e transmetuar nga një mushkonjë e quajtur “Eastern Equine Encephalitis” dhe e vret një të tretën ...

Londër, studentët e huaj mund të qëndrojnë në Mbretërinë e Bashkuar edhe dy vjet pas diplomimit
Si për të qetësuar frikërat e një kufiri të mbyllur pas Brezit. Kryeministri Boris Johnson ka vendosur të lehtësojë kufizimet në politikat e imigracionit ndaj shumë studentëve të huaj të regjistruar në universitetet ...
Lexo | 11-Sep-2019 16:01
Si për të qetësuar frikërat e një kufiri të mbyllur pas Brezit. Kryeministri Boris Johnson ka vendosur të lehtësojë kufizimet në politikat e imigracionit ndaj shumë studentëve të huaj të regjistruar në universitetet ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved