ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 09:16

Thaçi i kërkoi Toyotës investime në Kosovë, japonezët kishin një kërkesë para se ta bënin këtë

Thaçi i kërkoi Toyotës investime në Kosovë, japonezët kishin një kërkesë para se ta bënin këtë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të një prej kompanive më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Sipas njoftimit për ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 12:14
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të një prej kompanive më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Sipas njoftimit për ...

Presidenti Thaçi i kërkon Toyotës të investoj në Kosovë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të një prej kompanive më të madhe automobilistike Toyota. Sipas njoftimit për media, në takimin me ...
Monitor | 11-Sep-2019 13:54
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të një prej kompanive më të madhe automobilistike Toyota. Sipas njoftimit për media, në takimin me ...

Presidenti Thaçi përgatit çaj sipas kulturës japoneze
President i Kosovës Hashim Thaçi, po qëndron në Japoni, vizitë kjo që shënon edhe 10 vjetorin e lidhjes diplomatike në mes Kosovës dhe Japonisë. Pas takimeve me zyrtarë të këtij shteti, Thaçi po njihet nga afër edhe me ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 09:23
President i Kosovës Hashim Thaçi, po qëndron në Japoni, vizitë kjo që shënon edhe 10 vjetorin e lidhjes diplomatike në mes Kosovës dhe Japonisë. Pas takimeve me zyrtarë të këtij shteti, Thaçi po njihet nga afër edhe me ...

Thaçi i kërkon Toyotas të investojë në Kosovë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Në takimin me ...
InFokusi | 11-Sep-2019 13:54
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Në takimin me ...

Thaçi kërkon investime nga Toyotës në Kosovë, por, japonezët kishin një kërkesë para kësaj
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të një prej kompanive më të madhe automobilistike Toyota. Sipas njoftimit për media, në takimin me ...
Arbresh | 11-Sep-2019 13:15
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të një prej kompanive më të madhe automobilistike Toyota. Sipas njoftimit për media, në takimin me ...

Thaçi i kërkon investime Toyotës në Kosovë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”, transmeton Klan Kosova. Në takimin me ...
Klan Kosova | 11-Sep-2019 12:17
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”, transmeton Klan Kosova. Në takimin me ...

Thaçi i kërkoi investime Toyotës në Kosovë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Në takimin me ...
EkonomiaOnline | 11-Sep-2019 12:14
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”. Në takimin me ...

Thaçi synon që të lidhë Prizrenin me Kyoton e Japonisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet në ish-kryeqytetin e Japonisë – Kyoto, i cili është qytet me histori dhe kulturë të lashtë. Presidenti Thaçi, në profilin e tij në Facebook, ka shkruar se me ...
Telegrafi | 10-Sep-2019 16:04
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vazhduar takimet në ish-kryeqytetin e Japonisë – Kyoto, i cili është qytet me histori dhe kulturë të lashtë. Presidenti Thaçi, në profilin e tij në Facebook, ka shkruar se me ...

Thaçi i kërkon investime Toyotës në Kosovë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”.
Kosova Press | 11-Sep-2019 12:14
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në ditën e dytë të vizitës shtetërore në Japoni ka takuar përfaqësues të lartë të kompanisë më të madhe automobilistike në botë “Toyota”.

Hashim Thaçi e bën çajin vetë midis Japonisë
Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonezë, ndërsa u takua edhe me nxënës. Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitur çaj sipas traditës japoneze. ...
TetovaSot | 11-Sep-2019 10:31
Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonezë, ndërsa u takua edhe me nxënës. Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitur çaj sipas traditës japoneze. ...

Japonezët e 'detyrojnë' Thaçin të përgatitë çaj
Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Thaçi dje zhvilloi disa takime me zyrtarët japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Teksa dje ai i ushqeu peshqit në mënyrën japoneze ai sot në mëngjes ...
Zeri | 11-Sep-2019 09:36
Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Thaçi dje zhvilloi disa takime me zyrtarët japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Teksa dje ai i ushqeu peshqit në mënyrën japoneze ai sot në mëngjes ...

Hashim Thaçi përgatit çaj japonez sipas traditës
Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikëpritjes dhe ...
Gazeta Observer | 11-Sep-2019 09:32
Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës, ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikëpritjes dhe ...

Thaçi përgatit çaj sipas kulturës japoneze
President i Kosovës Hashim Thaçi, po qëndron në Japoni, vizitë kjo që shënon edhe 10 vjetorin e lidhjes diplomatike në mes Kosovës dhe Japonisë. Pas takimeve me zyrtarë të këtij shteti, Presidenti po njihet nga afër ...
Indeks Online | 11-Sep-2019 09:32
President i Kosovës Hashim Thaçi, po qëndron në Japoni, vizitë kjo që shënon edhe 10 vjetorin e lidhjes diplomatike në mes Kosovës dhe Japonisë. Pas takimeve me zyrtarë të këtij shteti, Presidenti po njihet nga afër ...

Hashim Thaçi përgatit çaj sipas traditës japoneze
Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitë çaj sipas traditës japoneze. ...
Arbresh | 11-Sep-2019 09:23
Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitë çaj sipas traditës japoneze. ...

Hashim Thaçi u “qet” çaj Japonezëve
Japonia njihet për traditat e tyre të moçme e interesante, e kulturën e pritjes. E në këtë vend, po qëndron që nga e martja, Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, Thaçi në Japoni ka shkuar me rastin e 10-vjetorin e ...
InFokusi | 11-Sep-2019 09:23
Japonia njihet për traditat e tyre të moçme e interesante, e kulturën e pritjes. E në këtë vend, po qëndron që nga e martja, Hashim Thaçi, Presidenti i Kosovës, Thaçi në Japoni ka shkuar me rastin e 10-vjetorin e ...

Thaçi përgatit çaj japonez sipas traditës
9:12, 11 Shtator 2019 Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës,ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim ...
Medial | 11-Sep-2019 09:23
9:12, 11 Shtator 2019 Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës,ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim ...

Thaçi përgatit çaj japonez sipas traditës
Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës,ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “ Kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas ...
EkonomiaOnline | 11-Sep-2019 09:20
Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës,ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “ Kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas ...

Thaçi përgatit çaj japonez sipas traditës
Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës,ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikëpritjes dhe ...
Klan Kosova | 11-Sep-2019 09:20
Hashim Thaçi, presidenti i Kosovës,ka thënë se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. “Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikëpritjes dhe ...

Japonezët e “detyrojnë” Thaçin të përgatitë çaj
Thaçi dje zhvilloi disa takime me zyrtarët japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Teksa dje ai i ushqeu peshqit në mënyrën japoneze ai sot në mëngjes ka përgatitë çaj sipas traditës se popullit japonez. “Kultura e ...
Lajminet | 11-Sep-2019 09:20
Thaçi dje zhvilloi disa takime me zyrtarët japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Teksa dje ai i ushqeu peshqit në mënyrën japoneze ai sot në mëngjes ka përgatitë çaj sipas traditës se popullit japonez. “Kultura e ...

Hashim Thaçi e bën çajin vetë midis Japonisë
Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitë çaj sipas traditës japoneze. ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 09:12
Presidenti Hashim Thaçi po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Japoni. Ai dje zhvilloi disa takime me zyrtarë japonez, ndërsa u takua edhe me nxënës. Ndërsa sot qysh në mëngjes ka përgatitë çaj sipas traditës japoneze. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved