ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/01/2020 10:02

Politikanët zviceranë fitojnë miliona euro në vit nga këshillat e tyre për sektorin financiar

Politikanët zviceranë fitojnë miliona euro në vit nga këshillat e tyre për sektorin financiar
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 5.85 milionë euro apo 6.5 milionë franga nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve. Sipas një studimi që shikon konfliktet e mundshme të interesit midis ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 15:48
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 5.85 milionë euro apo 6.5 milionë franga nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve. Sipas një studimi që shikon konfliktet e mundshme të interesit midis ...

Sa fitojnë politikanët në Zvicër?
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studimi. Politikanët në Dhomën e Ulët dhe të Sipërme të ...
EkonomiaOnline | 11-Sep-2019 15:12
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studimi. Politikanët në Dhomën e Ulët dhe të Sipërme të ...

Publikohen shifrat “e çmendura”, ja sa fitojnë politikanët në Zvicër
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studim i ri. Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të ...
Lexo | 11-Sep-2019 14:40
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studim i ri. Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të ...

Publikohen shifrat “e çmendura”, ja sa fitojnë politikanët në Zvicër
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studim i ri. Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 14:19
Deputetët dhe senatorët zviceranë fitojnë 6.5 milionë franga zvicerane (5.85 milion €) nga pozicionet në sektorin e financave dhe të sigurimeve, sipas një studim i ri. Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të ...

Publikohen shifrat “e çmendura”, ja sa fitojnë politikanët në Zvicër
Pothuajse gjysma e atyre parave fitohen nga deputetët dhe senatorët me Liberalët e qendrës së djathtë (FDP), ndërsa Partia Popullore Zviceriane (SVP) e krahut të djathtë përbën 25 përqind dhe CVP konservatore 19 ...
Lajmi i Fundit | 11-Sep-2019 14:31
Pothuajse gjysma e atyre parave fitohen nga deputetët dhe senatorët me Liberalët e qendrës së djathtë (FDP), ndërsa Partia Popullore Zviceriane (SVP) e krahut të djathtë përbën 25 përqind dhe CVP konservatore 19 ...

Sa fitojnë politikanët në Zvicër?
Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të Parlamentit mbledhin rreth 5.1 milionë franga nga pozicionet e sektorit të financave, ndërsa ata fitojnë 1.4 milionë franga të mëtejshme nga industria e sigurimeve, sipas ...
AlbInfo | 11-Sep-2019 14:07
Politikanët në dhomën e ulët dhe të sipërme të Parlamentit mbledhin rreth 5.1 milionë franga nga pozicionet e sektorit të financave, ndërsa ata fitojnë 1.4 milionë franga të mëtejshme nga industria e sigurimeve, sipas ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved