ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 09:18

Kryeministrja serbe: Shpresoj që negociatat me Kosovën të vazhdojnë pas zgjedhjeve

Kryeministrja serbe: Shpresoj që negociatat me Kosovën të vazhdojnë pas zgjedhjeve
Kryeministrja serbe, Ana Brnabiç shpreson se negociatat për një zgjidhje afatgjatë dhe të qëndrueshme mes Beogradit dhe Prishtinës do të vazhdojnë pas zgjedhjeve në Kosovë. ‘ ’Shpresoj se pas atyre zgjedhjeve do të ketë ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Kryeministrja serbe, Ana Brnabiç shpreson se negociatat për një zgjidhje afatgjatë dhe të qëndrueshme mes Beogradit dhe Prishtinës do të vazhdojnë pas zgjedhjeve në Kosovë. ‘ ’Shpresoj se pas atyre zgjedhjeve do të ketë ...

Palmer: SHBA sërish e përqendruar në Ballkanin Perëndimor
Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, tha se me emërimin e tij në këtë pozitë, SHBA-ja tregon se është sërish e përqendruar në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Palmer i ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Përfaqësuesi i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Mathhew Palmer, tha se me emërimin e tij në këtë pozitë, SHBA-ja tregon se është sërish e përqendruar në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Palmer i ...

“Marrëveshja Kosovë-Serbi, e rëndësishme për paqen dhe rrugën drejt BE-së”
Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, tha sot se ishte e rëndësishme që Beogradi dhe Prishtina të vazhdojnë bisedimet dhe të arrijnë një kompromis, duke përmendur se marrëveshja e të dy palëve do të ishte e ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel, tha sot se ishte e rëndësishme që Beogradi dhe Prishtina të vazhdojnë bisedimet dhe të arrijnë një kompromis, duke përmendur se marrëveshja e të dy palëve do të ishte e ...

Për të mbaruar punën në Ballkan
Nga Akri Çipa Shumë veta u surprizuan kur në datën 30 gusht Departamenti i Shtetit njoftoi se Sekretari Pompeo caktoi Zëvëndës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor. Ky ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Nga Akri Çipa Shumë veta u surprizuan kur në datën 30 gusht Departamenti i Shtetit njoftoi se Sekretari Pompeo caktoi Zëvëndës Ndihmës Sekretarin Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor. Ky ...

Trondit instituti slloven: Shkatërrimi i dyshes Thaçi-Rama, fillimi i punëve të mira në Ballkan
Instituti slloven IFIMES , përveç zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë një analizë edhe rreth vendimit të fundit të Sekretarit të Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si përfaqësues ...
Telegraf | 10-Sep-2019 14:44
Instituti slloven IFIMES , përveç zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë një analizë edhe rreth vendimit të fundit të Sekretarit të Shtetit Amerikan, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si përfaqësues ...

Palmer: Prioritet i SHBA, integrimi i Shqipërisë në BE
I dërguari special i Shteteve te Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer deklaron se integrimi I Shqipërisë dhe i Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian është prioritet edhe i Uashingtonit. Sipas tij ...
VizionPlus | 10-Sep-2019 11:18
I dërguari special i Shteteve te Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer deklaron se integrimi I Shqipërisë dhe i Maqedonisë së Veriut në Bashkimin Europian është prioritet edhe i Uashingtonit. Sipas tij ...

Palmer vizitë zyrtare në Malin e Zi, flet për Maqedoninë e Veriut
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Malin e Zi, Metju Palmer, i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin, foli për Maqedoninë e Veriut, duke thënë se pret shumë shpejt anëtarësimin e vendit në ...
ABCNews | 10-Sep-2019 16:34
Gjatë vizitës së tij zyrtare në Malin e Zi, Metju Palmer, i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin, foli për Maqedoninë e Veriut, duke thënë se pret shumë shpejt anëtarësimin e vendit në ...

Beogradi: Prishtina nuk ka opsione për vazhdimin e dialogut nëse nuk hiqet taksa
Prishtina nuk ka shumë opsione për vazhdimin e dialogut me Beogradin, nëse nuk hiqet taksa për mallrat. Kështu deklarojnë zyrtarët serbë. Kryeministrja, Ana Brnabic gjatë një vizite të saj në Luksemburg tha se shpreson ...
BalkanWeb | 10-Sep-2019 07:36
Prishtina nuk ka shumë opsione për vazhdimin e dialogut me Beogradin, nëse nuk hiqet taksa për mallrat. Kështu deklarojnë zyrtarët serbë. Kryeministrja, Ana Brnabic gjatë një vizite të saj në Luksemburg tha se shpreson ...

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën
Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe përfaqësues special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka ...
Gazeta Monitor | 11-Sep-2019 12:39
Zëvendësndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe përfaqësues special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për Gazetën Express e ka ...

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën
Një gjë të tillë për Gazetën Express e kanë konfirmuar përmes një përgjigje me shkrim nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë. Megjithatë ende nuk është caktuar data se kur Palmer do të qëndrojë në ...
InFokusi | 11-Sep-2019 12:33
Një gjë të tillë për Gazetën Express e kanë konfirmuar përmes një përgjigje me shkrim nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë. Megjithatë ende nuk është caktuar data se kur Palmer do të qëndrojë në ...

Matthew Palmer do ta vizitojë Kosovën
Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për......
Zeri | 11-Sep-2019 11:54
Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Një gjë të tillë për......

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, do ta vizitojë Kosovën
Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Besnik VELIU Një gjë të tillë për Gazetën ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 11:51
Zëvendës Ndihmësi i Sekretarit të Shtetit, Matthew Palmer, i cili është emëruar edhe Përfaqësues Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, do ta vizitojë Republikën e Kosovës. Besnik VELIU Një gjë të tillë për Gazetën ...

Schilling: BE-ja duhet ta emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë – Beograd
Vendimin e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si përfaqësues special për Ballkanin Perëndimor, ish-përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling, po e ...
Gazeta Monitor | 11-Sep-2019 11:38
Vendimin e sekretarit amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si përfaqësues special për Ballkanin Perëndimor, ish-përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling, po e ...

Politikani gjerman: BE-ja duhet të emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë-Beograd
Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling po e ...
Zeri | 11-Sep-2019 10:54
Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling po e ...

Beogradi: Prishtina s’ka shumë opsione, duhet të heqë taksën
Zyrtarët serbë kanë dhënë deklarata të shumta lidhur me Kosovën dhe mundësinë e vazhdimit të dialogut. Ata kanë thënë se Prishtina s’ka shumë opsione për vazhdimin e dialogut pas heqjes së taksës. Më 21 nëntor të vitit ...
Alsat-M | 11-Sep-2019 10:43
Zyrtarët serbë kanë dhënë deklarata të shumta lidhur me Kosovën dhe mundësinë e vazhdimit të dialogut. Ata kanë thënë se Prishtina s’ka shumë opsione për vazhdimin e dialogut pas heqjes së taksës. Më 21 nëntor të vitit ...

Beogradi: Prishtina s’ka shumë opsione, duhet ta heqë taksën
Zyrtarët serbë kanë dhënë deklarata të shumta lidhur me Kosovën dhe mundësinë e vazhdimit të dialogut. Ata kanë thënë se Prishtina s’ka shumë opsione për vazhdimin e dialogut pas heqjes së taksës. Më 21 nëntor të vitit ...
Monitor | 10-Sep-2019 12:32
Zyrtarët serbë kanë dhënë deklarata të shumta lidhur me Kosovën dhe mundësinë e vazhdimit të dialogut. Ata kanë thënë se Prishtina s’ka shumë opsione për vazhdimin e dialogut pas heqjes së taksës. Më 21 nëntor të vitit ...

Schilling: BE-ja duhet ta emërojë një të dërguar special për dialogun Prishtinë – Beograd
Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling po e ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 10:38
Vendimin e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, për të emëruar Matthew Palmer si Përfaqësueses Special për Ballkanin Perëndimor, ish-Përfaqësuesi i Lartë për Bosnje-Hercegovinën, Christian Schwarz-Schilling po e ...

Daçiq: SHBA duhet ta mbushin mend Prishtinën
Ministri i jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq ka deklaruar se ai llogaritë në ndihmën dhe vullnetin e SHBA-ve, të jenë konstruktiv në lidhje me dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, “por se duhet ta detyrojnë Prishtinën të ...
Gazeta Observer | 11-Sep-2019 09:58
Ministri i jashtëm i Serbisë Ivica Daçiq ka deklaruar se ai llogaritë në ndihmën dhe vullnetin e SHBA-ve, të jenë konstruktiv në lidhje me dialogun në mes Kosovës dhe Serbisë, “por se duhet ta detyrojnë Prishtinën të ...

Ja pengesat për integrimin e BP në BE…!
Nga Kastriot Islami 1. Këto që po shkruaj sot në këtë shkrim dhe që janë aktualisht edhe përfundime të Instituti ndërkombëtar IFEMES, i kam trajtuar prej disa vitesh. Ato janë të njohura për shqiptarët por kanë rënë në ...
Standard | 11-Sep-2019 09:10
Nga Kastriot Islami 1. Këto që po shkruaj sot në këtë shkrim dhe që janë aktualisht edhe përfundime të Instituti ndërkombëtar IFEMES, i kam trajtuar prej disa vitesh. Ato janë të njohura për shqiptarët por kanë rënë në ...

Palmer: Pajtimi ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit është i mundshëm
I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ta ta përkrahin ...
Zeri | 11-Sep-2019 08:56
I dërguari special i ShBA-së për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer, ka deklaruar se është i bindur se një marrëveshje ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit mund të arrihet, se Shtetet e Bashkuara do ta ta përkrahin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved