ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 09:06

Nis shpërndarja e librave. Të hënën të gjithë në shkollë

Nis shpërndarja e librave. Të hënën të gjithë në shkollë
Të hënën nis edhe viti i ri shkollor dhe prindër e nxënës mbajnë radhë të gjata për të blerë librat. Kjo situatë ndeshet pothuajse në çdo librari.
Top Channel | 11-Sep-2019 13:18
Të hënën nis edhe viti i ri shkollor dhe prindër e nxënës mbajnë radhë të gjata për të blerë librat. Kjo situatë ndeshet pothuajse në çdo librari.

Tekstet shkollore, PD sulmon Ramën: Propagandë me librat ‘falas’
TIRANE Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga nisja e vitit të ri shkollor, Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama në lidhje me tekstet e nxënësve. Në një dalje për mediat, ish-deputetja Orjola Pampuri ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 10:17
TIRANE Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga nisja e vitit të ri shkollor, Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama në lidhje me tekstet e nxënësve. Në një dalje për mediat, ish-deputetja Orjola Pampuri ...

Në radhë për librat, ish-deputetja e PD: Prindërit në shtator do kenë zero lek për nevojat familjare
Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, se bëjnë shfaqje propagande me librat falas. Sipas Pampurit, prindërit harxhojnë të ...
Top Channel | 11-Sep-2019 10:08
Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, se bëjnë shfaqje propagande me librat falas. Sipas Pampurit, prindërit harxhojnë të ...

PD: Rama e Veliaj “show”, prindërit në radhë për çmime të kripura të teksteve
Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se bëjnë show propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit sipas selisë blu, harxhojnë buxhetin e familjes për librat me çmime ...
VizionPlus | 11-Sep-2019 11:11
Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se bëjnë show propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit sipas selisë blu, harxhojnë buxhetin e familjes për librat me çmime ...

Tekstet shkollore, PD akuza Ramës dhe Veliajt
Partia Demokratike ka denoncuar çmimet e larta te librave shkollorë. Ish-deputetja Oriola Pampuri ka akuzuar Kryeministrin Rama dhe Kryebashkiakun Veliaj se po bëjnë propagandë me librat falas, pasi në fakt prindërit po ...
Medial | 11-Sep-2019 11:51
Partia Demokratike ka denoncuar çmimet e larta te librave shkollorë. Ish-deputetja Oriola Pampuri ka akuzuar Kryeministrin Rama dhe Kryebashkiakun Veliaj se po bëjnë propagandë me librat falas, pasi në fakt prindërit po ...

Shkollat po bëhen gati, Veliaj: Të shtunën aksion masiv pastrimi
Të hënën që vjen nis proçesi mësimor në të gjitha shkollat e sistemit parauniversitar dhe për këtë kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj do të zhvillojë një aksion pastrimi, në 14 shtator, ndërkohë që mblodhi të ...
Top Channel | 10-Sep-2019 15:24
Të hënën që vjen nis proçesi mësimor në të gjitha shkollat e sistemit parauniversitar dhe për këtë kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj do të zhvillojë një aksion pastrimi, në 14 shtator, ndërkohë që mblodhi të ...

Tekstet shkollore, PD akuza Ramës dhe Veliajt
Partia Demokratike ka denoncuar çmimet e larta të librave shkollorë. Ish-deputetja Oriola Pampuri ka akuzuar Kryeministrin Rama dhe Kryebashkiakun Veliaj se po bëjnë propagandë me librat falas, pasi në fakt prindërit po ...
RTSH | 11-Sep-2019 11:49
Partia Demokratike ka denoncuar çmimet e larta të librave shkollorë. Ish-deputetja Oriola Pampuri ka akuzuar Kryeministrin Rama dhe Kryebashkiakun Veliaj se po bëjnë propagandë me librat falas, pasi në fakt prindërit po ...

Veliaj takon drejtuesit e shkollave:  Në 14 shtator, aksion i madh pastrimi
Në prag të nisjes së vitit të ri, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një takim me drejtuesit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme të kryeqytetit në mjediset e rikonstruktuara të shkollës “Dhora Leka”. ...
VizionPlus | 10-Sep-2019 15:59
Në prag të nisjes së vitit të ri, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një takim me drejtuesit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme të kryeqytetit në mjediset e rikonstruktuara të shkollës “Dhora Leka”. ...

PD: Makth nëpër familje, librat deri në 120 mijë lekë, Rama-Veliaj vazhdojnë propagandën ‘falas’
Partia Demokratike ka zbardhur sot me fakte, realitetin e rëndë me të cilin po përballen familjet shqiptare në nisje të vitit të ri shkollor me librat e shtrenjtë për fëmijët e tyre duke ia kundërvënë një propagande ...
Lajmi i Fundit | 11-Sep-2019 11:38
Partia Demokratike ka zbardhur sot me fakte, realitetin e rëndë me të cilin po përballen familjet shqiptare në nisje të vitit të ri shkollor me librat e shtrenjtë për fëmijët e tyre duke ia kundërvënë një propagande ...

Në Gjirokastër në 20 ndërtesa po bëhen restaurime, shkollat nuk janë gati
Në Bashkinë Gjirokastër shkolla "Së bashku" ka mbyllur dyert, ndërsa nxënësit e saj janë transferuar në një tjetër ambient. Në Gjirokastër ka rreth 20 shkolla ku ende duhet ndërhyrje.
Top Channel | 10-Sep-2019 15:24
Në Bashkinë Gjirokastër shkolla "Së bashku" ka mbyllur dyert, ndërsa nxënësit e saj janë transferuar në një tjetër ambient. Në Gjirokastër ka rreth 20 shkolla ku ende duhet ndërhyrje.

Dy realitete të arsimit shqiptar/ Qeveria promovon ‘librat falas’. PD: Po bën show
Kryeministri Edi Rama nuk lë asnjë rast të shpërndarjes së librave nëpër shkollat 9-vjeçare, që sipas tij janë falas, pa e promovuar në faqen zyrtare në facebook, apo tëiter. Funksionarë të lartë të qeverisë si Kryetari ...
Politiko | 11-Sep-2019 11:21
Kryeministri Edi Rama nuk lë asnjë rast të shpërndarjes së librave nëpër shkollat 9-vjeçare, që sipas tij janë falas, pa e promovuar në faqen zyrtare në facebook, apo tëiter. Funksionarë të lartë të qeverisë si Kryetari ...

Veliaj mbledh drejtuesit e shkollave: Në 14 shtator, aksion i madh pastrimi
TIRANE Në prag të nisjes së vitit të ri, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një takim me drejtuesit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme të kryeqytetit në mjediset e rikonstruktuara të shkollës “Dhora ...
BalkanWeb | 10-Sep-2019 14:56
TIRANE Në prag të nisjes së vitit të ri, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një takim me drejtuesit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme të kryeqytetit në mjediset e rikonstruktuara të shkollës “Dhora ...

PD: Rama e Veliaj “show”, prindërit në radhë për çmimet e kripura të librave shkollorë
Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se bëjnë show propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit sipas selisë blu, harxhojnë buxhetin e familjes për librat me çmime ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 11:08
Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se bëjnë show propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit sipas selisë blu, harxhojnë buxhetin e familjes për librat me çmime ...

Ish-deputetja e PD publikon fotot: Qeveria show me propagandën “libra falas”, prindërit përballen me një realitet tjetër
Ish-deputetja e PD, Oriola Pampuri akuzon qeverinë se po bën show me propagandën “libra falas”, ndërsa prindërit dhe të rinjtë po përballen me një realitet tjetër. Sipas Pampurit, librat po shiten me çmime të lartë që ...
Politiko | 11-Sep-2019 10:26
Ish-deputetja e PD, Oriola Pampuri akuzon qeverinë se po bën show me propagandën “libra falas”, ndërsa prindërit dhe të rinjtë po përballen me një realitet tjetër. Sipas Pampurit, librat po shiten me çmime të lartë që ...

Përgatitjet për vitin e ri shkollor, Veliaj: Po investojmë në të gjitha shkollat
Të gjitha shkollat në kryeqytet janë gati të mikpresin nxënësit për vitin e ri shkollor. Në prag të nisjes së vitit të ri, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një takim me drejtuesit e shkollave 9-vjeçare ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:48
Të gjitha shkollat në kryeqytet janë gati të mikpresin nxënësit për vitin e ri shkollor. Në prag të nisjes së vitit të ri, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një takim me drejtuesit e shkollave 9-vjeçare ...

VIDEO/ Rama inspekton shkollën “Mihal Grameno”: Ju ishit si anije, sipër mësim poshtë ujë, deri më 2021 të gjithë librat falas
Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ishin sot në shkollën “Mihal Grameno”, e cila është hapur këtë vit për nxënësit, pas rikonstruksionit. Nga kjo shkollë e kryeqytetit, kreu i qeverisë ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ishin sot në shkollën “Mihal Grameno”, e cila është hapur këtë vit për nxënësit, pas rikonstruksionit. Nga kjo shkollë e kryeqytetit, kreu i qeverisë ...

Pukë, shkollat gati për fillimin e mbarë të vitit mësimor
Rehabilitimi i godinave arsimore dhe përgatitja e tyre sipas të gjitha kushteve për nisjen e vitit të ri shkollor mbetet një prioritet për bashkinë e Pukës. Në të gjitha shkollat bashkia po punon në mënyrë që 16 ...
Lexo | 10-Sep-2019 18:41
Rehabilitimi i godinave arsimore dhe përgatitja e tyre sipas të gjitha kushteve për nisjen e vitit të ri shkollor mbetet një prioritet për bashkinë e Pukës. Në të gjitha shkollat bashkia po punon në mënyrë që 16 ...

Veliaj mbledh drejtorët: Regjistroni fëmijët në shkollat pranë banesës
Gjatë një takimi me drejtuesit e shkollave në kryeqytet nisjen e vitit të ri mësimor, kryebashkiaku Erion Veliaj kërkoi që nxënësit të regjistrohen në shkollat pranë banesës së tyre, që të shmanget mbipopullimi në ...
ABCNews | 10-Sep-2019 15:31
Gjatë një takimi me drejtuesit e shkollave në kryeqytet nisjen e vitit të ri mësimor, kryebashkiaku Erion Veliaj kërkoi që nxënësit të regjistrohen në shkollat pranë banesës së tyre, që të shmanget mbipopullimi në ...

Veliaj takon drejtuesit e shkollave:  Në 14 shtator, aksion i madh pastrimi
Në prag të nisjes së vitit të ri, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një takim me drejtuesit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme të kryeqytetit në mjediset e rikonstruktuara të shkollës “Dhora Leka”. ...
Medial | 10-Sep-2019 16:11
Në prag të nisjes së vitit të ri, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një takim me drejtuesit e shkollave 9-vjeçare dhe të mesme të kryeqytetit në mjediset e rikonstruktuara të shkollës “Dhora Leka”. ...

Bashkia rehabiliton shkollën 9-vjeçare Tufinë, Veliaj: Nxënësit, kryefjala e këtij muaji për Tiranën
Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga fillimi i vitit të ri akademik, ekipet e punës të Bashkisë së Tiranës po i japin dorën e fundit gjithë ndërhyrjeve nëpër shkolla që gjithçka të jetë gati për nxënësit. Krahas punës për ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga fillimi i vitit të ri akademik, ekipet e punës të Bashkisë së Tiranës po i japin dorën e fundit gjithë ndërhyrjeve nëpër shkolla që gjithçka të jetë gati për nxënësit. Krahas punës për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved