ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/09/2019 00:42

Ministri Hysni Ismaili e vizitoi Muzeun e Maqedonisë së Veriut

Ministri Hysni Ismaili e vizitoi Muzeun e Maqedonisë së Veriut
Sot, ministri i Kulturës, Hysni Ismaili, ishte në vizitë pune në Muzeun e Maqedonisë së Veriut. Në takim me drejtorin e Muzeut, Gordan Nikollov, ministri Ismaili u njoftua me aktivitetet aktuale të këtij institucioni ...
Shenja | 11-Sep-2019 16:17
Sot, ministri i Kulturës, Hysni Ismaili, ishte në vizitë pune në Muzeun e Maqedonisë së Veriut. Në takim me drejtorin e Muzeut, Gordan Nikollov, ministri Ismaili u njoftua me aktivitetet aktuale të këtij institucioni ...

Franca kërkon sundimin e së drejtës dhe vazhdimin e reformave në Maqedoninë e Veriut
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, sot në Francë ka realizuar takim me sekretarin shtetëror në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme të Francës, Ameli de Monshalin. Siç thuhet në njoftimin e ministrisë ...
Arbresh | 11-Sep-2019 13:44
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, sot në Francë ka realizuar takim me sekretarin shtetëror në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme të Francës, Ameli de Monshalin. Siç thuhet në njoftimin e ministrisë ...

Franca kërkon sundimin e së drejtës dhe vazhdimin e reformave në RMV
Sekretari shtetëror në bisedë me shefin e diplomacisë maqedonase ka rikujtuar qëndrimin e Francës për të ruajtur stabilitetin, ekonominë dhe zhvillimin social por edhe sundimin e së drejtës në Ballkanin Perëndimor. ...
Alsat-M | 11-Sep-2019 13:15
Sekretari shtetëror në bisedë me shefin e diplomacisë maqedonase ka rikujtuar qëndrimin e Francës për të ruajtur stabilitetin, ekonominë dhe zhvillimin social por edhe sundimin e së drejtës në Ballkanin Perëndimor. ...

Franca kërkon sundimin e së drejtës dhe vazhdimin e reformave në Maqedoninë e Veriut
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, sot në Francë ka realizuar takim me sekretarin shtetëror në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme të Francës, Ameli de Monshalin. Siç thuhet në njoftimin e ministrisë ...
Telegrafi | 11-Sep-2019 13:04
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, sot në Francë ka realizuar takim me sekretarin shtetëror në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme të Francës, Ameli de Monshalin. Siç thuhet në njoftimin e ministrisë ...

Franca kërkon mbizotërimin e të drejtës dhe vazhdimin e reformave në Maqedoninë e Veriut
Paris, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Ameli de Monshalin, sekretari shtetëror në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme, në bisedimin me ministrin e Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov e përsëriti pozicionin francez për ...
Medial | 11-Sep-2019 12:07
Paris, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Ameli de Monshalin, sekretari shtetëror në Ministrinë e Evropës dhe Punëve të Jashtme, në bisedimin me ministrin e Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov e përsëriti pozicionin francez për ...

Dimitrov – Han: Maqedonia e Veriut ka përmbushur pritjet e BE-së
Bruksel, 10 shtator – Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend ...
Koha.mk | 10-Sep-2019 20:05
Bruksel, 10 shtator – Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend ...

Dimitrov – Han: Maqedonia e Veriut ka përmbushur pritjet e BE-së
Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend dhe arritjet në ...
Flaka | 10-Sep-2019 19:56
Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend dhe arritjet në ...

Dimitrov – Han: Maqedonia e Veriut ka përmbushur pritjet e BE-së
Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend dhe arritjet në ...
Shenja | 10-Sep-2019 19:55
Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend dhe arritjet në ...

Dimitrov në Bruksel: Vendimi pozitiv në tetor është i merituar dhe zgjidhje më e mirë për të ardhmen e Maqedonisë sëVeriut
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov në suaza të vizitës në Bruksel sot në Komisionin Evropian realizoi takim me komisarin për Politikë Fqinjësore dhe Negociata për Zgjerim Johanes Han, në të cilin është ...
TetovaSot | 10-Sep-2019 18:39
Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov në suaza të vizitës në Bruksel sot në Komisionin Evropian realizoi takim me komisarin për Politikë Fqinjësore dhe Negociata për Zgjerim Johanes Han, në të cilin është ...

Dimitrov: Vendimi pozitiv në tetor është meritor dhe zgjidhje më e mirë
Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike vendore dhe arritjet në ...
Telegrafi | 10-Sep-2019 17:22
Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike vendore dhe arritjet në ...

Dimitrov: Vendimi pozitiv në tetor është meritor dhe zgjidhje më e mirë
Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike vendore dhe arritjet në ...
Gazeta Express | 10-Sep-2019 17:32
Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike vendore dhe arritjet në ...

Dimitrov: Vendimi pozitiv në tetor është meritor dhe zgjidhje më e mirë
Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike vendore dhe arritjet në ...
Arbresh | 10-Sep-2019 17:28
Ministri i Jashtëm Nikolla Dimitrov, gjatë vizitës së tij në Bruksel, u takua sot me Komisionerin për Zgjerim të BE-së, Johannes Hahn me të cilin u diskutua për zhvillimet e fundit politike vendore dhe arritjet në ...

Nikolla Dimitrov për vizitë pune në Bruksel dhe Berlin
Pas takimeve të mbrëmshme dhe aktiviteteve të shumta në Paris, ministri për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot do ta vazhdojë me turneun evropian. Fillimisht ai do të qëndrojë për vizitë punë në Bruksel, për të ...
Telegrafi | 10-Sep-2019 10:36
Pas takimeve të mbrëmshme dhe aktiviteteve të shumta në Paris, ministri për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot do ta vazhdojë me turneun evropian. Fillimisht ai do të qëndrojë për vizitë punë në Bruksel, për të ...

Dimitrov në Bruksel: Vendimi pozitiv në tetor është i merituar dhe zgjidhje më e mirë për të ardhmen e Maqedonisë sëVeriut
Shkup, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov në suaza të vizitës në Bruksel sot në Komisionin Evropian realizoi takim me komisarin për Politikë Fqinjësore dhe Negociata për Zgjerim ...
Medial | 10-Sep-2019 17:22
Shkup, 10 shtator 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov në suaza të vizitës në Bruksel sot në Komisionin Evropian realizoi takim me komisarin për Politikë Fqinjësore dhe Negociata për Zgjerim ...

Dimitrov: Kemi mundësi të mëdha për sukses të përbashkët në tetor
=Ministri i Punëve të Jashtme, Nikola Dimitrov sot në Paris u takuat me Amelie de Montchalin, sekretare shtetërore në Ministrinë për Evropë dhe Punë të Jashtme. Ministri Dimitrov u takua edhe me Cleman Bon, këshilltar ...
Telegrafi | 09-Sep-2019 20:53
=Ministri i Punëve të Jashtme, Nikola Dimitrov sot në Paris u takuat me Amelie de Montchalin, sekretare shtetërore në Ministrinë për Evropë dhe Punë të Jashtme. Ministri Dimitrov u takua edhe me Cleman Bon, këshilltar ...

Dimitrov për vizitë zyrtare në Francë
Integrimet dhe perspektivat e vendit në Bashkimin Evropian dhe NATO janë temat kryesore në të cilat ministri i Punëve të Jashtme, Nioklla Dimitrov do të bisedojë me përfaqësuesit francez në Paris. Dimitrov atje është ...
Telegrafi | 09-Sep-2019 16:54
Integrimet dhe perspektivat e vendit në Bashkimin Evropian dhe NATO janë temat kryesore në të cilat ministri i Punëve të Jashtme, Nioklla Dimitrov do të bisedojë me përfaqësuesit francez në Paris. Dimitrov atje është ...

Dimitrov fitues i çmimit për kontribut të rajonit në integrimin evropian
Shkup, 10 shtator – Me rastin e pesë vjetorit të European Western Balkans, portali i dha Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, çmimin për “përpjekje të shkëlqyera për ta ...
Koha.mk | 10-Sep-2019 13:24
Shkup, 10 shtator – Me rastin e pesë vjetorit të European Western Balkans, portali i dha Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, çmimin për “përpjekje të shkëlqyera për ta ...

Dimitrov për vizitë pune në Bruksel dhe Berlin
Pas takimeve të shumta në Paris, ministri për punë të jashtme Nikolla Dimitrov sot vazhdon turneun evropian, fillimisht për vizitë pune në Bruksel, për të arritur pastaj në Berlin. Në kuadër të këtyre takimeve do të ...
Gazeta Express | 10-Sep-2019 11:50
Pas takimeve të shumta në Paris, ministri për punë të jashtme Nikolla Dimitrov sot vazhdon turneun evropian, fillimisht për vizitë pune në Bruksel, për të arritur pastaj në Berlin. Në kuadër të këtyre takimeve do të ...

Nikolla Dimitrov për vizitë pune në Bruksel dhe Berlin
Pas takimeve të mbrëmshme dhe aktiviteteve të shumta në Paris, ministri për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot do ta vazhdojë me turneun evropian. Fillimisht ai do të qëndrojë për vizitë punë në Bruksel, për të ...
Arbresh | 10-Sep-2019 10:55
Pas takimeve të mbrëmshme dhe aktiviteteve të shumta në Paris, ministri për Punë të Jashtme, Nikolla Dimitrov sot do ta vazhdojë me turneun evropian. Fillimisht ai do të qëndrojë për vizitë punë në Bruksel, për të ...

Dimitrov vizitë pune në Bruksel dhe Berlin
Pas takimeve të shumta në Paris, ministri për punë të jashtme Nikolla Dimitrov sot vazhdon turneun evropian, fillimisht për vizitë pune në Bruksel, për të arritur pastaj në Berlin. Në kuadër të këtyre takimeve do të ...
Shenja | 10-Sep-2019 10:37
Pas takimeve të shumta në Paris, ministri për punë të jashtme Nikolla Dimitrov sot vazhdon turneun evropian, fillimisht për vizitë pune në Bruksel, për të arritur pastaj në Berlin. Në kuadër të këtyre takimeve do të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved