ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2020 23:46

Shkarkimi i Metës, Manja pas takimit me “Venecian”: Do e trajtojmë me standardet më të larta profesionale

Shkarkimi i Metës, Manja pas takimit me “Venecian”: Do e trajtojmë me standardet më të larta profesionale
Kreu i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja ka reaguar pas takimit që zhvilloi sot me delegacionin e Komisionit të Venecias.
Top Channel | 11-Sep-2019 13:01
Kreu i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja ka reaguar pas takimit që zhvilloi sot me delegacionin e Komisionit të Venecias.

“Gati për çdo përgjigje”, Presidenti Meta njofton konferencë për mediat pas përballjes me ‘Venecian’
TIRANE Pas përfundimit të takimeve me aktorët kryesorë politikë në vend, të delegacionit të Venecias, presidenti i Republikës Ilir Meta njofton se do të dalë sot pasdite në një konferencë për mediat. Anëtarët e ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 11:55
TIRANE Pas përfundimit të takimeve me aktorët kryesorë politikë në vend, të delegacionit të Venecias, presidenti i Republikës Ilir Meta njofton se do të dalë sot pasdite në një konferencë për mediat. Anëtarët e ...

Pas kthimit nga Brukseli, kryedemokrati Basha i shkon Metës në zyrë
TIRANE Një takim në presidencë, është ndalesa e parë që kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar menjëherë pas kthimit nga Brukseli, ku mori pjesë në nga punimet e Asamblesë së PPE. Burime për “BalkanWeb” thanë se Kreu i ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 11:39
TIRANE Një takim në presidencë, është ndalesa e parë që kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar menjëherë pas kthimit nga Brukseli, ku mori pjesë në nga punimet e Asamblesë së PPE. Burime për “BalkanWeb” thanë se Kreu i ...

Basha në zyrën e Metës, takim kokë më kokë
Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta.
Top Channel | 11-Sep-2019 11:24
Mëngjesin e sotëm, kryetari i PD, Lulzim Basha është parë të hyjë në selinë e presidentit Meta. Burime brenda në Presidencë thonë për Top Channel se takimi zgjati 60 minuta.

Aleatët e PD mohojnë skenarin e djegies së Kuvendit: Meta të japë shpjegime për kë e kishte dhe kush ia tha
Deklarata e bërë nga presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta shfrytëzonin ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 11:54
Deklarata e bërë nga presidenti Ilir Meta në Komisionin Hetimor se një ditë përpara protestës së thirrur nga opozita më 8 Qershor kishte marrë një informacion të klasifikuar se persona të caktuar do ta shfrytëzonin ...

Lulzim Basha i vete në zyrë Metës, për konsultime: Si do ja bëjmë me Ramën?
Lulzim Basha i ka vajtur në zyrë këtë paradite Ilir Metës. Ata kanë biseduar mbi një orë, para se kreu i PD-së të largohej nga Presidenca. Për momentin nuk ka asnjë njoftim si nga Presidenca, ashtu dhe nga PD, për këtë ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 11:39
Lulzim Basha i ka vajtur në zyrë këtë paradite Ilir Metës. Ata kanë biseduar mbi një orë, para se kreu i PD-së të largohej nga Presidenca. Për momentin nuk ka asnjë njoftim si nga Presidenca, ashtu dhe nga PD, për këtë ...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor
Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë ...
Top Channel | 11-Sep-2019 10:57
Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale. Komentet janë ...

A e shkeli Meta kushtetutën me shfuqizimin e 30 qershorit? ‘Venecia’: Konkluzionet më 11 tetor
Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me verifikimin e ligjshmërisë nga ana e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e datës 30 qershor, do të publikohet më datën 11 tetor. Ky fakt ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 10:55
Raporti përfundimtar i Komisionit të Venecias me konkluzionet në lidhje me verifikimin e ligjshmërisë nga ana e presidentit Ilir Meta për zhdekretimin e datës 30 qershor, do të publikohet më datën 11 tetor. Ky fakt ...

Pasi akuzoi Ramën se ka dështuar negociatat PD-PS, ish-deputeti demokrat fotografohet pranë Metës
Në një intervistë të dhënë dje për Top Channel, ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji la të kuptohet se është kryeministri Edi Rama që po refuzon negociatat për zgjidhjen e krizës politike. Ai komentoi edhe deklaratën e ...
Top Channel | 11-Sep-2019 10:35
Në një intervistë të dhënë dje për Top Channel, ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji la të kuptohet se është kryeministri Edi Rama që po refuzon negociatat për zgjidhjen e krizës politike. Ai komentoi edhe deklaratën e ...

Kërkesa për shkarkimin e Metës, “Venecia” zbarkon tek Komisioni Hetimor
TIRANE Axhenda e delegacionit të Komisionit të Venecias ka qenë tejet e ngjeshur, pas turit të takimeve që nisën që dje në Tiranë, ku në fokus ngelet zgjidhja e ngërçit politik. Edhe sot, që prej 30 minutash delegacioni ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 09:48
TIRANE Axhenda e delegacionit të Komisionit të Venecias ka qenë tejet e ngjeshur, pas turit të takimeve që nisën që dje në Tiranë, ku në fokus ngelet zgjidhja e ngërçit politik. Edhe sot, që prej 30 minutash delegacioni ...

Verdikti i “Venecias” për Metën del më 11 tetor
Teksa Komisioni Hetimor ka vijuar punën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse kreu i shtetit ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 11:11
Teksa Komisioni Hetimor ka vijuar punën për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, Komisioni i Venecias do të dalë më 11 tetor me një opinion nëse kreu i shtetit ka shkelur ose jo Kushtetutën me vendimin për të zhdekretuar ...

Presidenti Meta, konferencë shtypi në orën 17:00
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përmes një statusi në rrjetin social Facebook njofton se do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie të ...
Telegraf | 11-Sep-2019 12:24
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, përmes një statusi në rrjetin social Facebook njofton se do të japë sot një konferencë shtypi në ora 17:00 në ambientet e institucionit, me rastin e vizitës së një përfaqësie të ...

Meta takim “kokë më kokë” me Lulzim Bashën
Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur në një takim kreun e PD-së Lulzim Basha në zyrën e tij. Takimi mes të dyve ka zgjatur rreth 35 minuta, ndërsa asnjë prej zyrave të shtypit nuk ka dhënë detaje lidhur me këtë ...
Telegraf | 11-Sep-2019 12:14
Presidenti i vendit Ilir Meta ka pritur në një takim kreun e PD-së Lulzim Basha në zyrën e tij. Takimi mes të dyve ka zgjatur rreth 35 minuta, ndërsa asnjë prej zyrave të shtypit nuk ka dhënë detaje lidhur me këtë ...

Opozita takon “Venecian”/ E vërteta e Dekretit, uniteti, pluralizmi në Shqipëri, zgjedhjet pa standarde dhe loja e paturpshme e Kuvendit
Opozita takohet me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias: Presidenti Meta me dekretet e tij u përpoq të ruajë unitetin dhe pluralizmin në Shqipëri Opinioni që do të japin në tetor konstitucionalistët e Komisionit të ...
Telegraf | 11-Sep-2019 11:57
Opozita takohet me përfaqësuesit e Komisionit të Venecias: Presidenti Meta me dekretet e tij u përpoq të ruajë unitetin dhe pluralizmin në Shqipëri Opinioni që do të japin në tetor konstitucionalistët e Komisionit të ...

Basha i shkon Metës në Presidencë
Kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha ka takuar këtë të mërkurë presidentin Ilir Meta. Takimi ka zgjatur më shume se një orë. Nuk dihen detaje nga takimi mes tyre por të dy liderët takohen në kohën kur ekspertët ...
VizionPlus | 11-Sep-2019 11:57
Kryetari i Partisë demokratike Lulzim Basha ka takuar këtë të mërkurë presidentin Ilir Meta. Takimi ka zgjatur më shume se një orë. Nuk dihen detaje nga takimi mes tyre por të dy liderët takohen në kohën kur ekspertët ...

Manja në Top Talk: Meta mund të hetohet edhe për mosveprim nëse është cënuar siguria kombëtare
Kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja, i ftuar sot në emisionin "Top Talk", ku foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta u pyet nëse mund t’i shtohet objektit të hetimit, ...
Top Channel | 10-Sep-2019 18:27
Kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja, i ftuar sot në emisionin "Top Talk", ku foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta u pyet nëse mund t’i shtohet objektit të hetimit, ...

Ulsi Manja në Top Talk: Asnjë hap pas për Metën, ka shkelur kushtetutën
I ftuar ditën e sotme në emisionin "Top Talk", kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta.
Top Channel | 10-Sep-2019 18:18
I ftuar ditën e sotme në emisionin "Top Talk", kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta.

Vizita e delegacionit të Venecias, Meta paralajmëron konferencë me gazetarët në orën 17:00
Presidenti i vendit Ilir Meta ka paralajmëruar se do të zhvillojë një konferencë me gazetarët ditën e sotme në orën 17:00, rreth vizitës së delegacionit të Komisionit të Venecias në Tiranë. “Presidenti i Republikës ...
Telegraf | 11-Sep-2019 11:45
Presidenti i vendit Ilir Meta ka paralajmëruar se do të zhvillojë një konferencë me gazetarët ditën e sotme në orën 17:00, rreth vizitës së delegacionit të Komisionit të Venecias në Tiranë. “Presidenti i Republikës ...

Deklarata e Metës për djegien e Kuvendit, Vasilika Hysi: Komisioni Hetimor s’ka asnjë dokument për këtë informacion
Deputetja e PS, Vasilika Hysi shprehet se Komisioni Hetimor i ngritur për të hetuar Metën, nuk administron asnjë dokument në lidhje me informacionin e tij për djegien e Kuvendit. “Për Komisionin Hetimor Parlamentar, ne ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 21:58
Deputetja e PS, Vasilika Hysi shprehet se Komisioni Hetimor i ngritur për të hetuar Metën, nuk administron asnjë dokument në lidhje me informacionin e tij për djegien e Kuvendit. “Për Komisionin Hetimor Parlamentar, ne ...

PS kthen me “këmbë në tokë” presidentin: Asnjë hap pas për Metën, ka shkelur kushtetutën dhe do shkarkohet
I ftuar në emisionin “Top Talk”, kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta. I pyetur nëse ndërmarrja e këtij vendimi ishte apo jo diçka e ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 18:47
I ftuar në emisionin “Top Talk”, kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar, Ulsi Manja foli mbi çështjen e hetimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta. I pyetur nëse ndërmarrja e këtij vendimi ishte apo jo diçka e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved