ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 00:23

LSI kundër PD, por Gjata nuk tërhiqet: S’ka zgjedhje me Ramën kryeministër

LSI kundër PD, por Gjata nuk tërhiqet: S’ka zgjedhje me Ramën kryeministër
Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata shprehet se nuk do të tërhiqen nga kushti i tyre për zgjedhje pa Edi Ramën kryeministër. Pavarësisht se aleati i tyre, LSI-ja, nuk e përkrah plotësisht këtë vendim, ...
Politiko | 11-Sep-2019 18:51
Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata shprehet se nuk do të tërhiqen nga kushti i tyre për zgjedhje pa Edi Ramën kryeministër. Pavarësisht se aleati i tyre, LSI-ja, nuk e përkrah plotësisht këtë vendim, ...

PD kundërshton Monika Kryemadhin: I qëndrojmë vendimit, s’ka zgjedhje me Ramën kryeministër
Sekretari për Çështjet Ligjore të PD-së, Çlirim Gjata duket se nuk është pajtuar me Monika Kryemadhin e cila pranoi të ketë zgjedhje edhe me Edi Ramën si kryeministër. Ai deklaroi se Partia Demokratike vazhdon t’i ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 18:17
Sekretari për Çështjet Ligjore të PD-së, Çlirim Gjata duket se nuk është pajtuar me Monika Kryemadhin e cila pranoi të ketë zgjedhje edhe me Edi Ramën si kryeministër. Ai deklaroi se Partia Demokratike vazhdon t’i ...

Monika Kryemadhi: Kryeministri Rama ka qëllim në vetvete mbrojtjen e koncesioneve
Raporti i OSBE-ODIHR, legjitimon akuzat e opozitës Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një intervistë televizive është shprehur, se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak të arrogancës së kryeministrit. Ajo ...
Telegraf | 11-Sep-2019 13:26
Raporti i OSBE-ODIHR, legjitimon akuzat e opozitës Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi në një intervistë televizive është shprehur, se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak të arrogancës së kryeministrit. Ajo ...

Kryemadhi: Morali i Shqipërisë në OSBE është në një pozicion shumë inferior…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një intervistë për Neës 24 ka komentuar edhe raportin përfundimtar të OSBE-ODHIR. Opozita nuk I ndaloi dot votimet që u zhvilluan në datën 30 qershor. Cila është përgjegjësia e ...
Standard | 11-Sep-2019 09:10
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një intervistë për Neës 24 ka komentuar edhe raportin përfundimtar të OSBE-ODHIR. Opozita nuk I ndaloi dot votimet që u zhvilluan në datën 30 qershor. Cila është përgjegjësia e ...

“Përballje me bishën”, Kryemadhi: Duhet të luftojmë fort, ndryshe do kapen të gjitha pushtetet
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për News24 ku ka folur për situatën në vend dhe aksionin opozitar. Kryemadhi është shprehur se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak të arrogancës së ...
Standard | 11-Sep-2019 09:10
Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për News24 ku ka folur për situatën në vend dhe aksionin opozitar. Kryemadhi është shprehur se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak të arrogancës së ...

A do të shkarkohet Presidenti? Kryemadhi e prerë: Axhenda jonë është të nxjerrim Shqipërinë nga ky lloj fukarallëku
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi kafolur në lidhje me shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, iniciativë e marrë kjo nga maxhoranca. Në një intervistë për “News 24”, Kryemadhi u shpreh se kjo gjë nuk është fare në ...
Standard | 11-Sep-2019 09:10
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi kafolur në lidhje me shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, iniciativë e marrë kjo nga maxhoranca. Në një intervistë për “News 24”, Kryemadhi u shpreh se kjo gjë nuk është fare në ...

Kryemadhi: SPAK të mos përdoret si kamzhik për luftën politike
TIRANË Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi kërkon që SPAK të mos përdoret si kamzhik për luftën politike. Në një intervistë për News24, Kryemadhi foli dhe për rolin e ndërkombëtarëve. “Ndërkombëtarët mos i mendoni që do ...
BalkanWeb | 10-Sep-2019 19:12
TIRANË Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi kërkon që SPAK të mos përdoret si kamzhik për luftën politike. Në një intervistë për News24, Kryemadhi foli dhe për rolin e ndërkombëtarëve. “Ndërkombëtarët mos i mendoni që do ...

Do shkarkohet Meta? Kryemadhi: Nuk shqetësohem fare…
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, iniciativë e marrë kjo nga maxhoranca. Në një intervistë për “News 24”, Kryemadhi u shpreh se kjo gjë nuk është fare në ...
Lapsi | 10-Sep-2019 22:25
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me shkarkimin e Presidentit Ilir Meta, iniciativë e marrë kjo nga maxhoranca. Në një intervistë për “News 24”, Kryemadhi u shpreh se kjo gjë nuk është fare në ...

Do shkarkohet Meta? Kryemadhi: Nuk shqetësohem fare
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, iniciativë e marrë kjo nga mazhoranca. Në një intervistë për “News 24”, Kryemadhi u shpreh se kjo gjë nuk ...
Klan Kosova | 11-Sep-2019 08:48
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me shkarkimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, iniciativë e marrë kjo nga mazhoranca. Në një intervistë për “News 24”, Kryemadhi u shpreh se kjo gjë nuk ...

“Raporti i OSBE-ODHIR, legjitimon akuzat e opozitës’, Kryemadhi: Komisioni për Metën? Nuk më shqetëson fare
TIRANË Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për News24 ku ka folur për situatën në vend dhe aksionin opozitar. Kryemadhi është shprehur se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak të ...
BalkanWeb | 10-Sep-2019 18:56
TIRANË Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë sot një intervistë për News24 ku ka folur për situatën në vend dhe aksionin opozitar. Kryemadhi është shprehur se mungesa e dialogut mes palëve vjen për shkak të ...

Monika Kryemadhi kundër Bashës: Të përballemi me bishën, të shkojmë në zgjedhje me Ramën kryeministër. Meta është një makineri politike, vështirë të ndalet
“Ne duhet ta luftojmë bishën, ky kryeministër duhet të marrë përgjegjësitë e tij, por LSI nuk kushtëzon asnjëherë momentin e zgjedhjeve”. Kështu është shprehur kryetarja e LSI Monika Kryemadhi. Ajo ka deklaruar se në ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 19:11
“Ne duhet ta luftojmë bishën, ky kryeministër duhet të marrë përgjegjësitë e tij, por LSI nuk kushtëzon asnjëherë momentin e zgjedhjeve”. Kështu është shprehur kryetarja e LSI Monika Kryemadhi. Ajo ka deklaruar se në ...

Kryemadhi sfidon Bashën, i del kundër: LSI e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramën kryeministër
Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramen Kryeministër. Kjo është deklarata që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dha për News24. Ndër të tjera ajo tha se partia që ajo ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:26
Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramen Kryeministër. Kjo është deklarata që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dha për News24. Ndër të tjera ajo tha se partia që ajo ...

Kryemadhi: Meta është një makineri politike, vështirë për tu ndalur
Kryetarja e LSI, njëherësh bashkëshortja e Presidentit të Republikës, Monika Kryemadhi në një intervistë për “Newës 24” ka thënë se nuk e shqetëson aspak situata e Presidentit Ilir Meta, dhe se ai nuk është në axhendën ...
Dritare | 10-Sep-2019 20:49
Kryetarja e LSI, njëherësh bashkëshortja e Presidentit të Republikës, Monika Kryemadhi në një intervistë për “Newës 24” ka thënë se nuk e shqetëson aspak situata e Presidentit Ilir Meta, dhe se ai nuk është në axhendën ...

Mesazhi i ri i Kryemadhit: LSI e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramën kryeministër
TIRANE Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramen Kryeministër. Kjo është deklarata që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dha për News24. Ndër të tjera ajo tha se partia që ajo ...
BalkanWeb | 10-Sep-2019 13:58
TIRANE Lëvizja Socialiste për Integrim është e gatshme të shkojë në zgjedhje, me ose pa Ramen Kryeministër. Kjo është deklarata që kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dha për News24. Ndër të tjera ajo tha se partia që ajo ...

“Pazari” që nuk bëhet pa opozitën parlamentare
Nga Mero Baze Të gjitha palët, përveç shumicës, po përgjojnë se kush do jetë pazari me shumicën dhe kujt do t’i jepet ky pazar. Partia Demokratike po përpiqet t’i mbajë gjallë ende mbështetësit e vet me gënjeshtrën e ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Nga Mero Baze Të gjitha palët, përveç shumicës, po përgjojnë se kush do jetë pazari me shumicën dhe kujt do t’i jepet ky pazar. Partia Demokratike po përpiqet t’i mbajë gjallë ende mbështetësit e vet me gënjeshtrën e ...

Fatos Klosi: LSI i trembet një pakti të ri Rama-Basha, SHBA-BE ia kanë “mbledhur” Berishës
Lëvizja Socialiste për Integrim ndjehet e frikësuar nga një pakt i ri midis kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Këtë konstatim e bën ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Lëvizja Socialiste për Integrim ndjehet e frikësuar nga një pakt i ri midis kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Këtë konstatim e bën ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, ...

Presidenti ra në kurthin e komisionit anti-Meta
Nga Andi Bushati Duke dashur të ruajë dhe të respektojë staturën e postit që mban, Ilir Meta i ka dhënë pa dashje një ceremonialitet institucional, një pushteti që i kanë rënë brekët. Po të shihje sot paraqitjen e ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Nga Andi Bushati Duke dashur të ruajë dhe të respektojë staturën e postit që mban, Ilir Meta i ka dhënë pa dashje një ceremonialitet institucional, një pushteti që i kanë rënë brekët. Po të shihje sot paraqitjen e ...

“Rama ka tentuar skenarë provokatorë”, Luçiano Boçi jep lajmin: Do të ketë zgjedhje të parakohshme
Ish-deputeti i PD Luciano Boci i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se Rama ka zbatuar skenarë provokatorë ndaj opozitës së bashkuar. Boci theksoi se së shpejti do të ketë zgjedhje të parakohshme. Ai nënvizoi ...
BalkanWeb | 09-Sep-2019 21:57
Ish-deputeti i PD Luciano Boci i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se Rama ka zbatuar skenarë provokatorë ndaj opozitës së bashkuar. Boci theksoi se së shpejti do të ketë zgjedhje të parakohshme. Ai nënvizoi ...

“Ndëshkimi” që rekomandon OSBE/ODHIR për zgjedhjet
Nga Mero Baze Raporti i OSBE/ODHIR për zgjedhjet e 30 qershorit është një pasqyrë realiste e asaj çfarë kanë ndodhur në ato zgjedhje. Të gjithë jemi të qartë se ishin zgjedhje pa opozitën, zgjedhje nën presion për të ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
Nga Mero Baze Raporti i OSBE/ODHIR për zgjedhjet e 30 qershorit është një pasqyrë realiste e asaj çfarë kanë ndodhur në ato zgjedhje. Të gjithë jemi të qartë se ishin zgjedhje pa opozitën, zgjedhje nën presion për të ...

Astrit Patozi: Zgjedhjet e parakohshme pas reformës, e vetmja zgjidhje për krizën
“Bindja Demokratike” ishte e vetmja forcë politike që i dha sadopak kuptim votimeve lokale të 30 qershorit në disa bashki, duke vendosur në garë kandidatët e saj. Tashmë kur gjithçka ka përfunduar dhe raporti i ODIHR i ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 14:23
“Bindja Demokratike” ishte e vetmja forcë politike që i dha sadopak kuptim votimeve lokale të 30 qershorit në disa bashki, duke vendosur në garë kandidatët e saj. Tashmë kur gjithçka ka përfunduar dhe raporti i ODIHR i ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved