ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 00:43

Fushata 20 mln euro/ DW: A do hetohet Rama pas deklaratës së Tahirit?!

Fushata 20 mln euro/ DW: A do hetohet Rama pas deklaratës së Tahirit?!
mapo.al Gjykata e Krimeve të Rënda e shtyu për në 19 shtator vijimin e procesit gjyqësor për ish-ministrin Saimir Tahiri. Rifillimi i gjyqit të martën bëri publike përfundimin e hetimeve dhe pretencën e prokurorëve: 12 ...
Mapo | 11-Sep-2019 19:06
mapo.al Gjykata e Krimeve të Rënda e shtyu për në 19 shtator vijimin e procesit gjyqësor për ish-ministrin Saimir Tahiri. Rifillimi i gjyqit të martën bëri publike përfundimin e hetimeve dhe pretencën e prokurorëve: 12 ...

Mimi Kodheli feston ditëlindjen, ja surpriza nga deputetët
Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli kishte sot ditëlindjen, ndaj edhe kolegët e saj në Kryesinë e Kuvendit, i kishin rezervuar një surprizë, në mbledhjen e Komisionit të Jashtëm Parlamentar. Mimi Kodheli mori ...
Lexo | 11-Sep-2019 17:55
Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli kishte sot ditëlindjen, ndaj edhe kolegët e saj në Kryesinë e Kuvendit, i kishin rezervuar një surprizë, në mbledhjen e Komisionit të Jashtëm Parlamentar. Mimi Kodheli mori ...

Ish-ministri: Pse Saimir Tahiri nuk do dënohet nga gjykata
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaron se Saimir Tahiri nuk ka shanse të dënohet, pasi në në gjykatë, sipas tij, duhen prova, jo llafe. Në një shënin në Facebook, Manjani shkrunaan se “e vetmja gjë që kam ...
Lajmi i Fundit | 11-Sep-2019 17:21
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaron se Saimir Tahiri nuk ka shanse të dënohet, pasi në në gjykatë, sipas tij, duhen prova, jo llafe. Në një shënin në Facebook, Manjani shkrunaan se “e vetmja gjë që kam ...

Kodheli lë pas “goditjen nën brez” të Tahirit, kolegët e suprizojnë në Komisionin e Jashtëm
Deputetët e maxhorancës dhe opozitës së re në Komisionin e Politikës së Jashtme janë bërë bashkë për të festuar ditëlindjen e ish-ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli. Kryetarja e këtij komisioni ka mbushur ditën e ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 17:15
Deputetët e maxhorancës dhe opozitës së re në Komisionin e Politikës së Jashtme janë bërë bashkë për të festuar ditëlindjen e ish-ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli. Kryetarja e këtij komisioni ka mbushur ditën e ...

Ish-ministri: Pse Saimir Tahiri nuk do dënohet nga gjykata
mapo.al Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaron se Saimir Tahiri nuk ka shanse të dënohet, pasi në në gjykatë, sipas tij, duhen prova, jo llafe. Në një shënin në Facebook, Manjani shkrunaan se “ e vetmja gjë që ...
Mapo | 11-Sep-2019 16:46
mapo.al Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaron se Saimir Tahiri nuk ka shanse të dënohet, pasi në në gjykatë, sipas tij, duhen prova, jo llafe. Në një shënin në Facebook, Manjani shkrunaan se “ e vetmja gjë që ...

Tahiri: Kam prova për pafajësinë, dy rastet kur policia goditi “Habilajt”/ EMAIL-i dhe shkresat
Saimir Tahiri dorëzoi të martën në gjykatë dy prova të rëndësishme që sipas tij provojnë pafajsinë për akuzat e ngritura nga prokuroria e krimeve të rënda. Sipas ish ministrit të brendshëm provat shkresore vërtetojnë se ...
VizionPlus | 11-Sep-2019 15:29
Saimir Tahiri dorëzoi të martën në gjykatë dy prova të rëndësishme që sipas tij provojnë pafajsinë për akuzat e ngritura nga prokuroria e krimeve të rënda. Sipas ish ministrit të brendshëm provat shkresore vërtetojnë se ...

Publikohet e-maili ‘sekret’ që Saimir Tahiri tregoi në seancën gjyqësore
A2 ka mundur të sigurojë email-et e paraqitura në Gjykatën e Krimeve të Rënda nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, të cilat sipas tij, vërtetojnë se policia ishte në ndjekje të grupit Habilaj. Gjatë mbrojtjes me ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 16:34
A2 ka mundur të sigurojë email-et e paraqitura në Gjykatën e Krimeve të Rënda nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, të cilat sipas tij, vërtetojnë se policia ishte në ndjekje të grupit Habilaj. Gjatë mbrojtjes me ...

Ylli Manjani: Saimir Tahiri nuk ka shanse të dënohet, në gjykatë duhen prova, jo llafe
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaron se Saimir Tahiri nuk ka shanse të dënohet, pasi në në gjykatë, sipas tij, duhen prova, jo llafe. Në një shënin në facebook, Manjani shkrunaan se “e vetmja gjë që kam ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 13:02
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaron se Saimir Tahiri nuk ka shanse të dënohet, pasi në në gjykatë, sipas tij, duhen prova, jo llafe. Në një shënin në facebook, Manjani shkrunaan se “e vetmja gjë që kam ...

“Sjellja politike e Saimirit ka prodhuar jo pak viktima”, Manjani: Tahiri shanse për pafajësi
“Sjellja politike e vetë Saimirit ka prodhuar jo pak viktima, që sot kanë të gjithë të drejtë të kërkojnë shpagim. Por Saimiri nuk po gjykohet për produktin e punës së tij si ministër. Gjykimin politik njerëzit e bëjnë ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 10:38
“Sjellja politike e vetë Saimirit ka prodhuar jo pak viktima, që sot kanë të gjithë të drejtë të kërkojnë shpagim. Por Saimiri nuk po gjykohet për produktin e punës së tij si ministër. Gjykimin politik njerëzit e bëjnë ...

“Tahiri”, luhet akti final! Prokuroria është e paqartë para gjykatës: Gjithë pikëpyetjet e organit të akuzës
Prokuroria për Krimet e Rënda ka dhënë pretencën duke kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri dhe ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, të cilët akuzohen për trafik lëndësh narkotike ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 09:36
Prokuroria për Krimet e Rënda ka dhënë pretencën duke kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri dhe ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, të cilët akuzohen për trafik lëndësh narkotike ...

Panë El Classico-n, kërkohen 9 vite burg për 3 gjyqtarët e Durrësit
mapo.al Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 9.6 vite burg për 3 gjyqtarët e Durrësit të akuzuar për korrupsion. Për gjyqtarin Petrit Ceno u kërkua 3 vite burg, për Kliton Spahiu 3.6 vite ndërsa për Petraq Dhimitrin ...
Mapo | 11-Sep-2019 14:25
mapo.al Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 9.6 vite burg për 3 gjyqtarët e Durrësit të akuzuar për korrupsion. Për gjyqtarin Petrit Ceno u kërkua 3 vite burg, për Kliton Spahiu 3.6 vite ndërsa për Petraq Dhimitrin ...

Ish-ministri Saimir Tahiri: Ja e vërteta e 20 milionë eurove për fushatën elektorale. Kur të flas për ato që di, do tronditen të gjithë
Ish-ministri: Nuk kam paguar hotelet 900 euro natën. E informova me shkresë sekrete ministren Kodheli për radarët që nuk punonin Saimir Tahiri: Ja e vërteta e 20 milionë eurove për fushatën elektorale Prokuroria e ...
Telegraf | 11-Sep-2019 11:45
Ish-ministri: Nuk kam paguar hotelet 900 euro natën. E informova me shkresë sekrete ministren Kodheli për radarët që nuk punonin Saimir Tahiri: Ja e vërteta e 20 milionë eurove për fushatën elektorale Prokuroria e ...

DW: Çështja Tahiri provë e drejtësisë së reformuar
A është marrë me trafik droge dhe a ka bashkëpunuar me një grup kriminal trafikantësh ish-ministri i Brendshëm Tahiri? Gjykata e Krimeve të Rënda e shtyu për në 19 shtator vijimin e procesit të nisur dy vjet më parë. ...
Illyriapress | 11-Sep-2019 14:46
A është marrë me trafik droge dhe a ka bashkëpunuar me një grup kriminal trafikantësh ish-ministri i Brendshëm Tahiri? Gjykata e Krimeve të Rënda e shtyu për në 19 shtator vijimin e procesit të nisur dy vjet më parë. ...

“Habilajt”, 8 vite burg Saimir Tahirit/ Ish-ministri, tre akuza se ndihmoi vëllezërit trafikantë në Vlorë
Orën nëntë të kësaj të marte , Saimir Tahiri e kishte pritur gjatë gjithë verës, ashtu sikurse edhe monitoruesit e ambasadës amerikane që nuk munguan edhe gjatë pretencës.
Top Channel | 10-Sep-2019 19:50
Orën nëntë të kësaj të marte , Saimir Tahiri e kishte pritur gjatë gjithë verës, ashtu sikurse edhe monitoruesit e ambasadës amerikane që nuk munguan edhe gjatë pretencës.

Gazetarja Klodiana Lala: Ja çfarë ndodhi në procesin e sotëm gjyqësor të Tahirit
Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” foli në lidhje me procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Lala deklaroi se pretenca sot ishte e përfaqësuar nga prokurorë, që ...
BalkanWeb | 10-Sep-2019 18:05
Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” foli në lidhje me procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Lala deklaroi se pretenca sot ishte e përfaqësuar nga prokurorë, që ...

“Gjuajtje nën brez…”, Kodheli flet për radarët: Nuk janë fikur asnjëherë nga dhjetori 2013
TIRANË Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka folur sot në studion e News24 për çështjen e radarëve që është përmendur në seancën gjyqësore ku u dha pretenca nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Ai tregoi se i ...
BalkanWeb | 10-Sep-2019 17:37
TIRANË Ish-ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka folur sot në studion e News24 për çështjen e radarëve që është përmendur në seancën gjyqësore ku u dha pretenca nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Ai tregoi se i ...

Foto/ Një ditë pas “goditjes” nga ish -ministri Tahiri, Mimi Kodheli surprizohet nga deputetët në Komision
Një ditë pas “goditjes në brez”,siç e ka cilësuar ajo deklaratën e ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dje në gjyqin te Krimet e Rënda, ish ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli është surprizuar në mbledhjen e sotme ...
Politiko | 11-Sep-2019 13:31
Një ditë pas “goditjes në brez”,siç e ka cilësuar ajo deklaratën e ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dje në gjyqin te Krimet e Rënda, ish ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli është surprizuar në mbledhjen e sotme ...

A duhet të hetohet edhe Rama? Tahiri: Nëse harxhoja 20 mln euro në fushatë, atëherë të merren të gjithë…
Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë për në datën 19 shator seancën e radhës për ish-ministrin Saimir Tahiri dhe Jaeld Çelën, ku pritet të lexohet mbrojtja për ish drejtorin e Policisë Vlorë dhe më pas të jepet vendimi. ...
BalkanWeb | 10-Sep-2019 17:23
Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë për në datën 19 shator seancën e radhës për ish-ministrin Saimir Tahiri dhe Jaeld Çelën, ku pritet të lexohet mbrojtja për ish drejtorin e Policisë Vlorë dhe më pas të jepet vendimi. ...

Mimi Kodheli: Radarët nuk punonin kur erdhëm në pushtet, deklaratat e Tahirit janë një goditje nën brez
Pas deklaratave të ish-ministrit Saimir Tahiri se i kishte dërguar shkresë ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli në lidhje me fikjen e radarëve, kjo e fundit mohon që radarët të mos kenë punuar ndonjëherë. E ftuar në ...
GazetaTema | 10-Sep-2019 18:27
Pas deklaratave të ish-ministrit Saimir Tahiri se i kishte dërguar shkresë ministres së Mbrojtjes, Mimi Kodheli në lidhje me fikjen e radarëve, kjo e fundit mohon që radarët të mos kenë punuar ndonjëherë. E ftuar në ...

1 mijë euro nata? Saimir Tahiri: S’kam paguar më shumë se 140 euro për hotelin
Gjatë komunikimit të tij me mediat, pas shtyrjes së gjyqit për në datën 19 shtator, Saimir Tahiri ceku edhe çështjen e akuzave për shpenzime luksoze, jo p[ak herë të adresuara ndaj tij.
Top Channel | 10-Sep-2019 16:54
Gjatë komunikimit të tij me mediat, pas shtyrjes së gjyqit për në datën 19 shtator, Saimir Tahiri ceku edhe çështjen e akuzave për shpenzime luksoze, jo p[ak herë të adresuara ndaj tij.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved