ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 00:03

Fotot më ikonike të 11 shtatorit

Fotot më ikonike të 11 shtatorit
Kur u rrëzua kulla jugore e Qendrës Botërore të Tregtisë, më 11 shtator të vitit 2001, fotografi Sten Honda ishte në Manhatan, duke bërë foto të skenës së pabesueshme.
Top Channel | 11-Sep-2019 19:21
Kur u rrëzua kulla jugore e Qendrës Botërore të Tregtisë, më 11 shtator të vitit 2001, fotografi Sten Honda ishte në Manhatan, duke bërë foto të skenës së pabesueshme.

Amerikanët shënojnë përvjetorin e sulmeve të 11 shtatorit
Amerikanët po shënojnë të mërkurën 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001, që lanë pas vetes rreth 3 mijë të vrarë në New York, Virginia dhe në Pennsylvania. Presidenti Donald Trump, do të ...
Illyriapress | 11-Sep-2019 18:07
Amerikanët po shënojnë të mërkurën 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001, që lanë pas vetes rreth 3 mijë të vrarë në New York, Virginia dhe në Pennsylvania. Presidenti Donald Trump, do të ...

Emrat e tre shqiptaro-amerikanëve që u vranë në sulmin mbi kullat binjake
Nga Beqir Sina/INA Kudo në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot po kujtohet sot 18 vjetori i 11 shtatorit 2001, sulmeve më vrastare terroriste në trollin amerikan, që u kryen nga një grup prej 19 vetash rrëmbyesë ...
Ina-Online | 11-Sep-2019 17:35
Nga Beqir Sina/INA Kudo në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot po kujtohet sot 18 vjetori i 11 shtatorit 2001, sulmeve më vrastare terroriste në trollin amerikan, që u kryen nga një grup prej 19 vetash rrëmbyesë ...

Kosova nderon viktimat e sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 në SHBA
Prishtinë, 11 shtator - Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fillimisht në oborrin e ...
Zeri | 11-Sep-2019 17:18
Prishtinë, 11 shtator - Republika e Kosovës organizon aktivitete të ndryshme në nderim viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit 2001 që ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Fillimisht në oborrin e ...

Përveç sulmeve të 11 Shtatorit, Migjen Kelmendi kujton edhe vrasjen e ministres suedeze nga serbët
Kandidati për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës, Migjen Kelmendi, ka përkujtuar viktimat nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kelmendi ka përkujtuar edhe atentatin dhe vrasjen ...
Klan Kosova | 11-Sep-2019 17:16
Kandidati për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës, Migjen Kelmendi, ka përkujtuar viktimat nga sulmet terroriste të 11 Shtatorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kelmendi ka përkujtuar edhe atentatin dhe vrasjen ...

11 shtatori: U hodhën nga Kullat Binjake për të mos u djegur të gjallë
Tetëmbëdhjetë vjet më parë, fotografi veteran Richard Drew pa dhjetëra kërcime drejt vdekjes së tyre nga Qendra Botërore e Tregtisë në New York, përmes thjerrëzave të një aparati Nikon DCS620. Bëhet fjalë për ngjarjen ...
InFokusi | 11-Sep-2019 17:14
Tetëmbëdhjetë vjet më parë, fotografi veteran Richard Drew pa dhjetëra kërcime drejt vdekjes së tyre nga Qendra Botërore e Tregtisë në New York, përmes thjerrëzave të një aparati Nikon DCS620. Bëhet fjalë për ngjarjen ...

Migjen Kelmendi: Amerika një shembull për vlerat që duhet ndjekur
Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se sulmi nuk ishte vetëm ndaj SHBA-ve, por ndaj krejt botës demokratike, shkruan . Kelmendi ka përkujtuar edhe atentatin dhe vrasjen e ish-ministres së Jashtme suedeze, Ann ...
Lajminet | 11-Sep-2019 17:03
Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se sulmi nuk ishte vetëm ndaj SHBA-ve, por ndaj krejt botës demokratike, shkruan . Kelmendi ka përkujtuar edhe atentatin dhe vrasjen e ish-ministres së Jashtme suedeze, Ann ...

Kosnett: Lidhja e thellë ndërmjet Amerikës dhe Kosovës, tejkalon çdo parti
Gjatë ceremonisë në përkujtim të 11 shtatorit që është mbajtur në Prishtinë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovës, Philip Kosnett, ka thënë se ekziston një lidhje e thellë ndërmjet popullit të Amerikës dhe atij ...
PortaliOnline | 11-Sep-2019 16:50
Gjatë ceremonisë në përkujtim të 11 shtatorit që është mbajtur në Prishtinë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovës, Philip Kosnett, ka thënë se ekziston një lidhje e thellë ndërmjet popullit të Amerikës dhe atij ...

Çitaku për 11 shtatorin: Kujtimi juaj do të jetë në zemrat tona përgjithmonë
Ambasadorja e Kosovës në SHBA përmes një postimi në facebook ka kujtuar rrëzimin e kullave binjake, më 11 shtator të 2001-së. Çitaku tha se tani janë 18 vjet pas sulmeve dhe se mendimet tyre janë me viktimat, shkruan ...
InFokusi | 11-Sep-2019 16:41
Ambasadorja e Kosovës në SHBA përmes një postimi në facebook ka kujtuar rrëzimin e kullave binjake, më 11 shtator të 2001-së. Çitaku tha se tani janë 18 vjet pas sulmeve dhe se mendimet tyre janë me viktimat, shkruan ...

VIDEO/ 18 vjet nga sulmet terroriste, SHBA kujton përvjetorin e 11 shtatorit
Amerikanët po shënojnë të mërkurën 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001, që lanë pas vetes rreth 3 mijë të vrarë në New York, Virginia dhe në Pennsylvania. Presidenti Donald Trump, do të ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 15:36
Amerikanët po shënojnë të mërkurën 18 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 shtatorit të vitit 2001, që lanë pas vetes rreth 3 mijë të vrarë në New York, Virginia dhe në Pennsylvania. Presidenti Donald Trump, do të ...

Si ndryshoi qielli i Manhatanit dhe vendi i “kullave binjake” pas 11 shtatorit
Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë në botë, por të ...
Top Channel | 11-Sep-2019 13:34
Sulmi terrorist i kryer nga Al Kaeda kundër kullave binjake të Qendrës Tregtare Botërore në Nju Jork, më 11 shtator të vitit 2001, ndryshoi përgjithnjë jo vetëm qiellin e një nga qyteteve më dinamikë në botë, por të ...

Kosnett përkujton sulmet e 11 Shtatorit: Pas sulmeve, anembanë Kosovës, njerëzit u mblodhën për të marshuar në mbështetje të SHBA-ve
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në fjalën e tij gjatë ceremonisë në përkujtim të sulmeve të 11 Shtatorit ka thënë se sot është ditë zymtë për amerikanët. “Në vendin tonë dhe ...
Arbresh | 11-Sep-2019 16:41
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, në fjalën e tij gjatë ceremonisë në përkujtim të sulmeve të 11 Shtatorit ka thënë se sot është ditë zymtë për amerikanët. “Në vendin tonë dhe ...

Foto të pabotuara më parë nga sulmet e 11 shtatorit 2001
Disa foto të reja të pabotuara më parë janë publikuar në 18 vjetorin e sulmeve mbi Kullat Binjake. Ka qenë pikërisht një mjek, ndër të parët që ka mbërritur në vendin ku ndodhi sulmi, që ka publikuar fotot pak minuta ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 12:52
Disa foto të reja të pabotuara më parë janë publikuar në 18 vjetorin e sulmeve mbi Kullat Binjake. Ka qenë pikërisht një mjek, ndër të parët që ka mbërritur në vendin ku ndodhi sulmi, që ka publikuar fotot pak minuta ...

Shehu: Për mesazhin e rrezikut që kanos, “11 Shtatori” nuk duhet të harrohet kurrë
Ish deputeti demokrat Tritan Shehu, përkujton sot përmes një statusi në facebook 18 vjetorin e sulmeve terroriste në SHBA. “Jo thjesht për mijëra viktimat e asaj dite, por dhe për mesazhin e rrezikut që ju kanos e ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 12:07
Ish deputeti demokrat Tritan Shehu, përkujton sot përmes një statusi në facebook 18 vjetorin e sulmeve terroriste në SHBA. “Jo thjesht për mijëra viktimat e asaj dite, por dhe për mesazhin e rrezikut që ju kanos e ...

Kosnett: Ekziston një lidhje e thellë ndërmjet Amerikës dhe Kosovës
Gjatë ceremonisë në përkujtim të 11 shtatorit që është mbajtur në Prishtinë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovës, Philip Kosnett, ka thënë se ekziston një lidhje e thellë ndërmjet popullit të Amerikës dhe atij ...
EkonomiaOnline | 11-Sep-2019 16:39
Gjatë ceremonisë në përkujtim të 11 shtatorit që është mbajtur në Prishtinë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovës, Philip Kosnett, ka thënë se ekziston një lidhje e thellë ndërmjet popullit të Amerikës dhe atij ...

11 shtatori, dita që ndryshoi botën, la pas rreth 3 mijë viktima
Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota, përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë. “Ne ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 10:06
Shtetet e Bashkuara, por edhe mbarë bota, përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar në Twitter me rastin e 18 vjetorit të tragjedisë. “Ne ...

18 vite nga sulmet e tmerrshme në SHBA, ç’ndodhi më 11 shtator 2001 (Video)
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 08:03
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe e gjithë botë përkujtojnë sot 18-vjetorin e sulmeve të përgjakshme të 11 shtatorit 2001. Sulmi ndaj kullave binjake ishte kryer me 11 shtator 2001 nga një grup prej 19 vetash rrëmbyes ...

U gjend në vendin e ngjarjes, doktori publikon imazhe të reja 18 vjet pas 11 shtatorit
Disa fotografi të cilat thuhet se nuk janë parë më herët, të 11 shtatorit që tregojnë shkatërrimin në Qendrën Botërore të Tregtisë në New York, janë publikuar nga një prej mjekëve të parë në vendngjarje. Siç shkruan The ...
BalkanWeb | 10-Sep-2019 15:41
Disa fotografi të cilat thuhet se nuk janë parë më herët, të 11 shtatorit që tregojnë shkatërrimin në Qendrën Botërore të Tregtisë në New York, janë publikuar nga një prej mjekëve të parë në vendngjarje. Siç shkruan The ...

Mjeku nxjerr pamje të reja nga tmerri i 11 shtatorit
Një doktor që nxitoi te rrënojat e kullave binjake në SHBA, më 11 shtator të vitit 2001, gjatë sulmit terrorist që la pas rreth 3000 viktima, ka postuar fotot të bëra në orët e para pas shkatërrimit.
Top Channel | 10-Sep-2019 14:26
Një doktor që nxitoi te rrënojat e kullave binjake në SHBA, më 11 shtator të vitit 2001, gjatë sulmit terrorist që la pas rreth 3000 viktima, ka postuar fotot të bëra në orët e para pas shkatërrimit.

Çitaku për 11 shtatorin: Kujtimi juaj do të vazhdojë në zemrat tona
Vlora Çitaku, ambasadorja e Kosovës në SHBA, kujton rrëzimin e kullave binjake më 11 shtator të 2001- së. Ajo tha se tani janë 18 vjet pas sulmeve dhe se mendimet tyre janë me viktimat. “Sakrifica juaj nuk u bë e kotë. ...
Indeks Online | 11-Sep-2019 16:34
Vlora Çitaku, ambasadorja e Kosovës në SHBA, kujton rrëzimin e kullave binjake më 11 shtator të 2001- së. Ajo tha se tani janë 18 vjet pas sulmeve dhe se mendimet tyre janë me viktimat. “Sakrifica juaj nuk u bë e kotë. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved