ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 16:53

Edit Pulaj vjen për publikun me ekspozitën “Metrat e fundit”

Edit Pulaj vjen për publikun me ekspozitën “Metrat e fundit”
Koleksioni i pikturave dhe instalacioneve terheq vemendjen tek hapesirat ku veprat e artit pushojne perkohesisht. Fundi i veprave te ekspozuara, eshte kuruar nga vete artistja ne nje pune 20 vjeçare. Ne 1998, Editi ...
ikub.al | 11-Sep-2019 21:40
Koleksioni i pikturave dhe instalacioneve terheq vemendjen tek hapesirat ku veprat e artit pushojne perkohesisht. Fundi i veprave te ekspozuara, eshte kuruar nga vete artistja ne nje pune 20 vjeçare. Ne 1998, Editi ...

“Metrat e fundit” të një artisti, piktorja Edit Pulaj vjen me një ekspozitë të veçantë
Çfarë ndodh me punimet e artisteve pasi ato i prezantohen publikut? Kjo është pyetja qe ngre artistja Edit Pulaj me ekspozitën e saj “Metrat e Fundit”. Zhvendosja e punimeve ne një tjeter hapësire, duket se është ...
VizionPlus | 10-Sep-2019 14:54
Çfarë ndodh me punimet e artisteve pasi ato i prezantohen publikut? Kjo është pyetja qe ngre artistja Edit Pulaj me ekspozitën e saj “Metrat e Fundit”. Zhvendosja e punimeve ne një tjeter hapësire, duket se është ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved