ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/09/2019 00:42

Edhe këtë vit, tekstet shkollore në gjendje të mjerueshme

Edhe këtë vit, tekstet shkollore në gjendje të mjerueshme
Libra të grisura e të shkarravitura, pa kopertinë dhe mungesë të njësive mësimore. Kështu duken pjesa më e madhe e librave të arsimit fillor edhe në këtë fillim vit shkollor. Më kritik janë vet nxënësit të cilët ankohen ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 16:59
Libra të grisura e të shkarravitura, pa kopertinë dhe mungesë të njësive mësimore. Kështu duken pjesa më e madhe e librave të arsimit fillor edhe në këtë fillim vit shkollor. Më kritik janë vet nxënësit të cilët ankohen ...

Tekstet shkollore, në gjendje të mjerueshme
Libra të grisura e të shkarravitura, pa kopertinë dhe mungesë të njësive mësimore. Kështu duken pjesa më e madhe e librave të arsimit fillor edhe në këtë fillim vit shkollor. Më kritik janë vet nxënësit të cilët ankohen ...
Alsat-M | 11-Sep-2019 15:39
Libra të grisura e të shkarravitura, pa kopertinë dhe mungesë të njësive mësimore. Kështu duken pjesa më e madhe e librave të arsimit fillor edhe në këtë fillim vit shkollor. Më kritik janë vet nxënësit të cilët ankohen ...

Në radhë për librat e shkollës
Libraritë e kryeqytetit po përballen me fluks të madh shitjesh nga njëra anë, por edhe me mungesë të disa teksteve shkollore nga ana tjetër. Nxënësit shprehen se kane shkuar disa herë në librari për të parë nëse kishin ...
VizionPlus | 11-Sep-2019 14:59
Libraritë e kryeqytetit po përballen me fluks të madh shitjesh nga njëra anë, por edhe me mungesë të disa teksteve shkollore nga ana tjetër. Nxënësit shprehen se kane shkuar disa herë në librari për të parë nëse kishin ...

Nis shpërndarja e librave. Të hënën të gjithë në shkollë
Të hënën nis edhe viti i ri shkollor dhe prindër e nxënës mbajnë radhë të gjata për të blerë librat. Kjo situatë ndeshet pothuajse në çdo librari.
Top Channel | 11-Sep-2019 13:18
Të hënën nis edhe viti i ri shkollor dhe prindër e nxënës mbajnë radhë të gjata për të blerë librat. Kjo situatë ndeshet pothuajse në çdo librari.

Tekstet shkollore, PD akuza Ramës dhe Veliajt
Partia Demokratike ka denoncuar çmimet e larta te librave shkollorë. Ish-deputetja Oriola Pampuri ka akuzuar Kryeministrin Rama dhe Kryebashkiakun Veliaj se po bëjnë propagandë me librat falas, pasi në fakt prindërit po ...
Medial | 11-Sep-2019 11:51
Partia Demokratike ka denoncuar çmimet e larta te librave shkollorë. Ish-deputetja Oriola Pampuri ka akuzuar Kryeministrin Rama dhe Kryebashkiakun Veliaj se po bëjnë propagandë me librat falas, pasi në fakt prindërit po ...

Tekstet shkollore, PD akuza Ramës dhe Veliajt
Partia Demokratike ka denoncuar çmimet e larta të librave shkollorë. Ish-deputetja Oriola Pampuri ka akuzuar Kryeministrin Rama dhe Kryebashkiakun Veliaj se po bëjnë propagandë me librat falas, pasi në fakt prindërit po ...
RTSH | 11-Sep-2019 11:49
Partia Demokratike ka denoncuar çmimet e larta të librave shkollorë. Ish-deputetja Oriola Pampuri ka akuzuar Kryeministrin Rama dhe Kryebashkiakun Veliaj se po bëjnë propagandë me librat falas, pasi në fakt prindërit po ...

Tekstet shkollore, PD sulmon Ramën: Propagandë me librat ‘falas’
TIRANE Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga nisja e vitit të ri shkollor, Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama në lidhje me tekstet e nxënësve. Në një dalje për mediat, ish-deputetja Orjola Pampuri ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 10:17
TIRANE Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga nisja e vitit të ri shkollor, Partia Demokratike ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama në lidhje me tekstet e nxënësve. Në një dalje për mediat, ish-deputetja Orjola Pampuri ...

PD: Rama e Veliaj “show”, prindërit në radhë për çmime të kripura të teksteve
Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se bëjnë show propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit sipas selisë blu, harxhojnë buxhetin e familjes për librat me çmime ...
VizionPlus | 11-Sep-2019 11:11
Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se bëjnë show propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit sipas selisë blu, harxhojnë buxhetin e familjes për librat me çmime ...

Në radhë për librat, ish-deputetja e PD: Prindërit në shtator do kenë zero lek për nevojat familjare
Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, se bëjnë shfaqje propagande me librat falas. Sipas Pampurit, prindërit harxhojnë të ...
Top Channel | 11-Sep-2019 10:08
Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, se bëjnë shfaqje propagande me librat falas. Sipas Pampurit, prindërit harxhojnë të ...

PD: Makth nëpër familje, librat deri në 120 mijë lekë, Rama-Veliaj vazhdojnë propagandën ‘falas’
Partia Demokratike ka zbardhur sot me fakte, realitetin e rëndë me të cilin po përballen familjet shqiptare në nisje të vitit të ri shkollor me librat e shtrenjtë për fëmijët e tyre duke ia kundërvënë një propagande ...
Lajmi i Fundit | 11-Sep-2019 11:38
Partia Demokratike ka zbardhur sot me fakte, realitetin e rëndë me të cilin po përballen familjet shqiptare në nisje të vitit të ri shkollor me librat e shtrenjtë për fëmijët e tyre duke ia kundërvënë një propagande ...

Dy realitete të arsimit shqiptar/ Qeveria promovon ‘librat falas’. PD: Po bën show
Kryeministri Edi Rama nuk lë asnjë rast të shpërndarjes së librave nëpër shkollat 9-vjeçare, që sipas tij janë falas, pa e promovuar në faqen zyrtare në facebook, apo tëiter. Funksionarë të lartë të qeverisë si Kryetari ...
Politiko | 11-Sep-2019 11:21
Kryeministri Edi Rama nuk lë asnjë rast të shpërndarjes së librave nëpër shkollat 9-vjeçare, që sipas tij janë falas, pa e promovuar në faqen zyrtare në facebook, apo tëiter. Funksionarë të lartë të qeverisë si Kryetari ...

PD: Rama e Veliaj “show”, prindërit në radhë për çmimet e kripura të librave shkollorë
Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se bëjnë show propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit sipas selisë blu, harxhojnë buxhetin e familjes për librat me çmime ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 11:08
Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj se bëjnë show propagande me librat “falas”, ndërsa prindërit sipas selisë blu, harxhojnë buxhetin e familjes për librat me çmime ...

Ish-deputetja e PD publikon fotot: Qeveria show me propagandën “libra falas”, prindërit përballen me një realitet tjetër
Ish-deputetja e PD, Oriola Pampuri akuzon qeverinë se po bën show me propagandën “libra falas”, ndërsa prindërit dhe të rinjtë po përballen me një realitet tjetër. Sipas Pampurit, librat po shiten me çmime të lartë që ...
Politiko | 11-Sep-2019 10:26
Ish-deputetja e PD, Oriola Pampuri akuzon qeverinë se po bën show me propagandën “libra falas”, ndërsa prindërit dhe të rinjtë po përballen me një realitet tjetër. Sipas Pampurit, librat po shiten me çmime të lartë që ...

MASHT-i thotë se gabimet në tekstet shkollore rishikohen tek vitin tjetër
Tekstet e reja shkollore të botuara me gabime teknike e përmbajtjesore, do të rishikohen vetëm pas një viti. Pavarësisht reagimeve të mësimdhënësve, ky vit i ri shkollor do të zhvillohet me këto tekste. Nga Ministria e ...
Gazeta Monitor | 09-Sep-2019 22:31
Tekstet e reja shkollore të botuara me gabime teknike e përmbajtjesore, do të rishikohen vetëm pas një viti. Pavarësisht reagimeve të mësimdhënësve, ky vit i ri shkollor do të zhvillohet me këto tekste. Nga Ministria e ...

MASHT-i thotë se gabimet në tekstet shkollore rishikohen tek vitin tjetër
Tekstet e reja shkollore të botuara me gabime teknike e përmbajtjesore, do të rishikohen vetëm pas një viti. Pavarësisht reagimeve të mësimdhënësve, ky vit i ri shkollor do të zhvillohet me këto tekste. Nga Ministria e ...
InFokusi | 09-Sep-2019 22:28
Tekstet e reja shkollore të botuara me gabime teknike e përmbajtjesore, do të rishikohen vetëm pas një viti. Pavarësisht reagimeve të mësimdhënësve, ky vit i ri shkollor do të zhvillohet me këto tekste. Nga Ministria e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved