ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 29/01/2020 05:09

Maxhoranca ‘rrëzon” Metën në Kuvend, refuzohen pretendimet e Presidentit për Akademinë e Shkencave

Maxhoranca ‘rrëzon” Metën në Kuvend, refuzohen pretendimet e Presidentit për Akademinë e Shkencave
Maxhoranca socialiste ka rrëzuar edhe dekretin e fundit të Presidentit të Republikës. Në komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik me votat e shumicës janë refuzuar pretendimet e kreut të shtetit, përmes të ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 16:34
Maxhoranca socialiste ka rrëzuar edhe dekretin e fundit të Presidentit të Republikës. Në komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik me votat e shumicës janë refuzuar pretendimet e kreut të shtetit, përmes të ...

Dekreti për Akademinë, Presidenti gjen mbështeje mes deputetëve
I fundit dekret presidencial ai për Akademinë e Shkencave u rrëzua në Komisionin e Medias jo vetëm me votat e shumicës parlamentare, por edhe të opozitarëve të rinj. Kryetarja Fatjona Dhimitri ishte e vetmja nga radhet ...
Top Channel | 11-Sep-2019 15:08
I fundit dekret presidencial ai për Akademinë e Shkencave u rrëzua në Komisionin e Medias jo vetëm me votat e shumicës parlamentare, por edhe të opozitarëve të rinj. Kryetarja Fatjona Dhimitri ishte e vetmja nga radhet ...

Dekreti për Akademinë, Presidenti gjen mbështeje mes deputetëve
I fundit dekret presidencial ai për Akademinë e Shkencave u rrëzua në Komisionin e Medias jo vetëm me votat e shumicës parlamentare, por edhe të opozitarëve të rinj. Kryetarja Fatjona Dhimitri ishte e vetmja nga radhet ...
Flaka | 11-Sep-2019 19:37
I fundit dekret presidencial ai për Akademinë e Shkencave u rrëzua në Komisionin e Medias jo vetëm me votat e shumicës parlamentare, por edhe të opozitarëve të rinj. Kryetarja Fatjona Dhimitri ishte e vetmja nga radhet ...

Komisioni i Medies rrëzon dekretin e Metës për Akademinë, deputetët-kryetares: Modero gjuhën kur flet për akademikët
Është rrëzuar sot dekreti i Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit të “Akademisë së Shkencave” në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, me 12 vota kundër dhe 1 pro. ...
Lexo | 11-Sep-2019 18:01
Është rrëzuar sot dekreti i Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit të “Akademisë së Shkencave” në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, me 12 vota kundër dhe 1 pro. ...

Thirrja e Artan Fugës: Ky parlament duhet shpërndarë sa më parë
Nga Artan Fuga Papërgjegjshmëri parlamentare ! Për dijeni: Kryetarit të Kuvendit zotit Gramoz Ruçi! Deputetë që shpërfillën platformën e qeverisë për reformën e shkencës, ligjin për arësimin e lartë, Kushtetutën dhe ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 16:50
Nga Artan Fuga Papërgjegjshmëri parlamentare ! Për dijeni: Kryetarit të Kuvendit zotit Gramoz Ruçi! Deputetë që shpërfillën platformën e qeverisë për reformën e shkencës, ligjin për arësimin e lartë, Kushtetutën dhe ...

Rrëzohet dekreti i Presidentit Meta, për rishikimin e ligjit të “Akademisë së Shkencave”
Rrëzohet dekreti i Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit të “Akademisë së Shkencave” në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, me 12 vota kundër dhe 1 pro. ...
Medial | 11-Sep-2019 16:36
Rrëzohet dekreti i Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit të “Akademisë së Shkencave” në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, me 12 vota kundër dhe 1 pro. ...

Rrëzohet dekreti i Presidentit për kthimin e ligjit për Akademinë e Shkencave
Rrëzohet një tjetër dekret i Presidentit të Republikës. Komisioni i Medias ka rrëzuar sot me shumicë votash të mazhorancës kthimin e ligjit për Akademinë e Shkencave. Duket se vetëm kryetarja e Komisionit të Medias u ...
ABCNews | 11-Sep-2019 15:58
Rrëzohet një tjetër dekret i Presidentit të Republikës. Komisioni i Medias ka rrëzuar sot me shumicë votash të mazhorancës kthimin e ligjit për Akademinë e Shkencave. Duket se vetëm kryetarja e Komisionit të Medias u ...

Akademik Artan Fuga: Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë!
Akademiku Artan Fuga ka shprehur pakënaqësi pas rrëzimit të dekretit të Presidentit Ilir Meta nga komisioni i medias. Fuga, i cili ka shprehur në vijimësi qëndrimin e tij kundër këtij ligji, shprehet se deputetët nuk ...
Telegraf | 11-Sep-2019 15:04
Akademiku Artan Fuga ka shprehur pakënaqësi pas rrëzimit të dekretit të Presidentit Ilir Meta nga komisioni i medias. Fuga, i cili ka shprehur në vijimësi qëndrimin e tij kundër këtij ligji, shprehet se deputetët nuk ...

“Kuvendi të shpërndahet një minutë e më parë”! Artan Fuga: Deputetët, veprime të rrezikshme!
“Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë!” Kështu shkruan akademiku Artan Fuga në një mesazh në “Facebook”, teksa shprehet i revoltuar se veprimet e deputetëve shqiptarë e turpërojnë si qytetar. Duke komentuar ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 14:56
“Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë!” Kështu shkruan akademiku Artan Fuga në një mesazh në “Facebook”, teksa shprehet i revoltuar se veprimet e deputetëve shqiptarë e turpërojnë si qytetar. Duke komentuar ...

Rrëzohet dekreti i Presidentit Meta, për rishikimin e ligjit të “Akademisë së Shkencave”
Rrëzohet dekreti i Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit të “Akademisë së Shkencave” në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, me 12 vota kundër dhe 1 pro. ...
RTSH | 11-Sep-2019 16:34
Rrëzohet dekreti i Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit të “Akademisë së Shkencave” në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, me 12 vota kundër dhe 1 pro. ...

Rrëzimi i ligjit për Akademinë, Artan Fuga i turpëruar nga deputetët: Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë!
Duke komentuar v endimin e deputetëve të Komisionit të Medias , të cilët sot rrëzuan ligjin e Presidentit Ilir Meta për Akademinë e Shkencave, akademiku Artan Fuga, përmës një mesazhi në Facebook ngre alarmin se Kuvendi ...
Politiko | 11-Sep-2019 15:26
Duke komentuar v endimin e deputetëve të Komisionit të Medias , të cilët sot rrëzuan ligjin e Presidentit Ilir Meta për Akademinë e Shkencave, akademiku Artan Fuga, përmës një mesazhi në Facebook ngre alarmin se Kuvendi ...

Fuga: Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë!
mapo.al “Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë! Këta tallen me paratë tona!”. Kështu shkruan akademiku Artan Fuga, përmes një statusi postuar në faqen e tij në ‘Facebook’, pas rrëzimit që shumica në Komisionin ...
Mapo | 11-Sep-2019 14:37
mapo.al “Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë! Këta tallen me paratë tona!”. Kështu shkruan akademiku Artan Fuga, përmes një statusi postuar në faqen e tij në ‘Facebook’, pas rrëzimit që shumica në Komisionin ...

“Kuvendi të shpërndahet një minutë e më parë”! Artan Fuga: Deputetët, veprime të rrezikshme!
“Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë!” Kështu shkruan akademiku Artan Fuga në një mesazh në “Facebook”, teksa shprehet i revoltuar se veprimet e deputetëve shqiptarë e turpërojnë si qytetar. Duke komentuar ...
Medial | 11-Sep-2019 15:02
“Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë!” Kështu shkruan akademiku Artan Fuga në një mesazh në “Facebook”, teksa shprehet i revoltuar se veprimet e deputetëve shqiptarë e turpërojnë si qytetar. Duke komentuar ...

Rrëzohet edhe dekreti i Presidentit Meta për Akademinë e Shkencave
Me 12 vota kunder dhe vetem 1 pro, dekreti I presidentit te Republikes per kthimin ne kuvend te Ligjit per Akademine e Shkencave u rrezua sot, ne komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik. Debati u foksusua ...
VizionPlus | 11-Sep-2019 14:37
Me 12 vota kunder dhe vetem 1 pro, dekreti I presidentit te Republikes per kthimin ne kuvend te Ligjit per Akademine e Shkencave u rrezua sot, ne komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik. Debati u foksusua ...

Rrëzohet edhe dekreti i Presidentit Meta për Akademinë e Shkencave
Me 12 vota kunder dhe vetem 1 pro, dekreti I presidentit te Republikes per kthimin ne kuvend te Ligjit per Akademine e Shkencave u rrezua sot, ne komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik. Debati u foksusua ...
Medial | 11-Sep-2019 14:37
Me 12 vota kunder dhe vetem 1 pro, dekreti I presidentit te Republikes per kthimin ne kuvend te Ligjit per Akademine e Shkencave u rrezua sot, ne komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik. Debati u foksusua ...

Ligji për Akademinë e Shkencave, rrëzohet dekreti i Metës
Komisioni i Medias ka rrëzuar në mbledhjen e sotme dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Dekreti u hodh poshtë me 12 vota kundër. Vota e vetme pro është ...
Telegraf | 11-Sep-2019 14:11
Komisioni i Medias ka rrëzuar në mbledhjen e sotme dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Dekreti u hodh poshtë me 12 vota kundër. Vota e vetme pro është ...

Deputeti i PS: Gjinushi akademik i komunizmit?! Po Ismail Kadare cfarë është?!
Vetem nje votë pro dekretit të Metës për rishqyrtimin e projektligjit për Akademinë e Shkencave ishte ajo e kryetares së Komisionit të Medias, Fatjona Dhimitri. Ajo haptazi u shpreh kundër këtij projektligji duke ...
Lajmi i Fundit | 11-Sep-2019 14:20
Vetem nje votë pro dekretit të Metës për rishqyrtimin e projektligjit për Akademinë e Shkencave ishte ajo e kryetares së Komisionit të Medias, Fatjona Dhimitri. Ajo haptazi u shpreh kundër këtij projektligji duke ...

Ligji për Akademinë e Shkencave, rrëzohet dekreti i Metës
Komisioni i Medias ka rrëzuar në mbledhjen e sotme dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Dekreti u hodh poshtë me 12 vota kundër. Vota e vetme pro është ...
Lapsi | 11-Sep-2019 13:44
Komisioni i Medias ka rrëzuar në mbledhjen e sotme dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Dekreti u hodh poshtë me 12 vota kundër. Vota e vetme pro është ...

Rrëzohet në Komision dekreti për ‘ligjin mbi Akademinë e Shkencave’, vetëm kryetarja pro Metës
Është rrëzuar sot në komisionin parlamentar një tjetër dekret i presidentit Ilir Meta. Në Lomisionin e Medias, 12 anëtarët kanë votuar kundër dekretit të presidentit mbi rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave, ...
Politiko | 11-Sep-2019 13:44
Është rrëzuar sot në komisionin parlamentar një tjetër dekret i presidentit Ilir Meta. Në Lomisionin e Medias, 12 anëtarët kanë votuar kundër dekretit të presidentit mbi rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave, ...

Komisioni i Medias rrëzon me 12 vota dekretin e Metës për ligjin mbi ASH
Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik ka rrëzuar me shumicë votash dekretin e Presidentit Meta mbi rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Pasi u hodh në votim, dekreti i Metës për ligjin mbi ...
Gazeta Dita | 11-Sep-2019 13:04
Komisioni për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik ka rrëzuar me shumicë votash dekretin e Presidentit Meta mbi rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Pasi u hodh në votim, dekreti i Metës për ligjin mbi ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved