ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/02/2020 06:49

Askush nuk do të mund të votojë më 6 tetor pa dokumente valide të Kosovës, as serbët

Askush nuk do të mund të votojë më 6 tetor pa dokumente valide të Kosovës, as serbët
Më 6 tetor, ditën kur qytetarët do t’u drejtohen kutive të votimit, votën e tyre ata do të mund ta japin vetëm nëse posedojnë dokumente të lëshuara nga institucionet e Republikës së Kosovës. Asnjë dokument tjetër ...
Portalb | 11-Sep-2019 21:04
Më 6 tetor, ditën kur qytetarët do t’u drejtohen kutive të votimit, votën e tyre ata do të mund ta japin vetëm nëse posedojnë dokumente të lëshuara nga institucionet e Republikës së Kosovës. Asnjë dokument tjetër ...

Partitë nuk përfillin kërkesën për përfaqësim gjinor 50/50, gratë paralajmërojnë masa
Në listat e kandidatëve për deputetë ka një përfaqësim me vetëm rreth 30 për qind të grave. E nga Demokracia në Veprim kanë thënë se nuk është përfillur kërkesa e tyre nga partitë, për përfaqësim të barabartë të grave ...
Telegrafi | 10-Sep-2019 19:40
Në listat e kandidatëve për deputetë ka një përfaqësim me vetëm rreth 30 për qind të grave. E nga Demokracia në Veprim kanë thënë se nuk është përfillur kërkesa e tyre nga partitë, për përfaqësim të barabartë të grave ...

KQZ ndalon votimin pa dokumente valide
Asnjë dokument tjetër identifikimi : letërnjoftim, pasaportë apo patentë shofer, nuk do të vlejë ditën e zgjedhjeve. Ky është Udhëzimi Administrativ që për herë të parë e nxori të hënën Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, i ...
AlbInfo | 11-Sep-2019 21:03
Asnjë dokument tjetër identifikimi : letërnjoftim, pasaportë apo patentë shofer, nuk do të vlejë ditën e zgjedhjeve. Ky është Udhëzimi Administrativ që për herë të parë e nxori të hënën Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, i ...

Askush nuk do të mund të votojë më 6 tetor pa dokumente valide të Kosovës
Më 6 tetor, ditën kur qytetarët do t’u drejtohen kutive të votimit, votën e tyre ata do të mund ta japin vetëm nëse posedojnë dokumente të lëshuara nga institucionet e Republikës së Kosovës. Asnjë dokument tjetër ...
InFokusi | 11-Sep-2019 19:49
Më 6 tetor, ditën kur qytetarët do t’u drejtohen kutive të votimit, votën e tyre ata do të mund ta japin vetëm nëse posedojnë dokumente të lëshuara nga institucionet e Republikës së Kosovës. Asnjë dokument tjetër ...

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Braathu vizitoi KQZ-në
Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu vizitoi Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, i cili u prit në takim nga kryetarja, Valdete Daka dhe anëtarët tjerë të KQZ-së. Siç njofton kumtesa, përgatitja e zgjedhjeve ...
Arbresh | 11-Sep-2019 15:02
Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu vizitoi Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, i cili u prit në takim nga kryetarja, Valdete Daka dhe anëtarët tjerë të KQZ-së. Siç njofton kumtesa, përgatitja e zgjedhjeve ...

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Braathu vizitoi KQZ-në
Siç njofton kumtesa, përgatitja e zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës që do të mbahen më 6 tetor, ishte tema e këtij takimi. Në fillim të takimit, kryetarja e KQZ-së, Daka e njoftoi ambasadorin Braathu ...
Lajminet | 11-Sep-2019 14:55
Siç njofton kumtesa, përgatitja e zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Kosovës që do të mbahen më 6 tetor, ishte tema e këtij takimi. Në fillim të takimit, kryetarja e KQZ-së, Daka e njoftoi ambasadorin Braathu ...

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Braathu vizitoi KQZ-në
Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu vizitoi Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, i cili u prit në takim nga kryetarja, Valdete Daka dhe anëtarët tjerë të KQZ-së. Përgatitja e zgjedhjeve të parakohshme për ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 14:48
Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu vizitoi Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, i cili u prit në takim nga kryetarja, Valdete Daka dhe anëtarët tjerë të KQZ-së. Përgatitja e zgjedhjeve të parakohshme për ...

Shefi i Misionit të OSBE-së në Kosovë, Braathu vizitoi KQZ-në
Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu vizitoi Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, i cili u prit në takim nga kryetarja, Valdete Daka dhe anëtarët tjerë të KQZ-së. Përgatitja e zgjedhjeve të parakohshme për ...
Indeks Online | 11-Sep-2019 14:47
Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu vizitoi Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, i cili u prit në takim nga kryetarja, Valdete Daka dhe anëtarët tjerë të KQZ-së. Përgatitja e zgjedhjeve të parakohshme për ...

Zgjedhjet parlamentare në Kosovë, figura të reja në listat zgjedhore
Legjislaturë më ndryshe mund të jetë ajo që do të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit. Kjo nisur nga fakti se shumica e partive politike dhe koalicioneve, listat e tyre me kandidat për deputetë i kanë rinovuar me emra të ...
RTSH | 11-Sep-2019 10:28
Legjislaturë më ndryshe mund të jetë ajo që do të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit. Kjo nisur nga fakti se shumica e partive politike dhe koalicioneve, listat e tyre me kandidat për deputetë i kanë rinovuar me emra të ...

Partitë politike nuk e respektojnë Ligjin për Barazi Gjinore
Vazhdimisht bëhet thirrje për respektimin e kuotova gjinore në listat zgjedhore. Por edhe në këto zgjedhje duket se nuk është respektuar Ligji për Barazi Gjinore që do të thotë se duhet të jetë përfaqësim i barabartë ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 10:05
Vazhdimisht bëhet thirrje për respektimin e kuotova gjinore në listat zgjedhore. Por edhe në këto zgjedhje duket se nuk është respektuar Ligji për Barazi Gjinore që do të thotë se duhet të jetë përfaqësim i barabartë ...

Partitë nuk përfillin kërkesën për përfaqësim gjinor 50/50, gratë paralajmërojnë masa
Në listat e kandidatëve për deputetë ka një përfaqësim me vetëm rreth 30 për qind të grave. E nga Demokracia në Veprim kanë thënë se nuk është përfillur kërkesa e tyre nga partitë, për përfaqësim të barabartë të grave ...
Arbresh | 10-Sep-2019 20:02
Në listat e kandidatëve për deputetë ka një përfaqësim me vetëm rreth 30 për qind të grave. E nga Demokracia në Veprim kanë thënë se nuk është përfillur kërkesa e tyre nga partitë, për përfaqësim të barabartë të grave ...

Zgjedhjet e 6 tetorit: Në garë 20 parti, 4 koalicione dhe 1,070 kandidatë për deputetë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar sot certifikimin e partive politike dhe kandidatëve për zgjedhjet e 6 tetorit. Sot KQZ certifikoi grupin e dytë të partive politike dhe kandidatëve. Në listën përfundimtare ...
Telegrafi | 10-Sep-2019 14:03
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar sot certifikimin e partive politike dhe kandidatëve për zgjedhjet e 6 tetorit. Sot KQZ certifikoi grupin e dytë të partive politike dhe kandidatëve. Në listën përfundimtare ...

Në zgjedhjet e 6 tetorit në garë janë 25 subjekte politike me 1070 kandidatë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve për......
Zeri | 10-Sep-2019 14:59
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve për......

Lista e certifikuar e partisë Fjala
Partia Fjala e ish-deputetit, Gëzim Kelemendit, do të garojë e vetme në zgjedhjet e 6 tetorit. Lista e kësaj parti është e përbërë nga 51 kandidatë, ndërsa tashmë është certifikuar edhe nga KQZ-ja. Kjo është lista e ...
EkonomiaOnline | 10-Sep-2019 14:42
Partia Fjala e ish-deputetit, Gëzim Kelemendit, do të garojë e vetme në zgjedhjet e 6 tetorit. Lista e kësaj parti është e përbërë nga 51 kandidatë, ndërsa tashmë është certifikuar edhe nga KQZ-ja. Kjo është lista e ...

A do dënohen partitë politike për fushatën e nisur para kohe
Fushata elektorale në vend fillon zyrtarisht me 25 shtator. Por, për partitë politike dhe kandidatët për deputetë ajo tashmë veç ka filluar, dhe po zhvillohet në degë bastione, rrjete shoqërore dhe me qytetarë anekënd ...
Gazeta Express | 10-Sep-2019 14:40
Fushata elektorale në vend fillon zyrtarisht me 25 shtator. Por, për partitë politike dhe kandidatët për deputetë ajo tashmë veç ka filluar, dhe po zhvillohet në degë bastione, rrjete shoqërore dhe me qytetarë anekënd ...

1070 kandidatë synojnë postin e deputetit
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve për ...
InFokusi | 10-Sep-2019 14:34
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve për ...

Në zgjedhjet e 6 tetorit në garë janë 25 subjekte politike me 1070 kandidatë
Bazuar në listat e kandidatëve për deputetë të të gjitha këtyre subjekteve politike, në garë për 120 ulëset në Kuvendin e Kosovës janë gjithsej 1070 kandidatë. Nga subjektet e certifikuara për pjesëmarrje në zgjedhje, ...
Lajminet | 10-Sep-2019 14:34
Bazuar në listat e kandidatëve për deputetë të të gjitha këtyre subjekteve politike, në garë për 120 ulëset në Kuvendin e Kosovës janë gjithsej 1070 kandidatë. Nga subjektet e certifikuara për pjesëmarrje në zgjedhje, ...

Kosova: Në zgjedhjet e 6 tetorit në garë janë 25 subjekte politike me 1070 kandidatë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve për ...
Portalb | 10-Sep-2019 14:14
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve për ...

Zgjedhjet e 6 tetorit: Në garë 20 parti, 4 koalicione dhe 1070 kandidatë për deputetë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar sot certifikimin e partive politike dhe kandidatëve për zgjedhjet e 6 tetorit. Sot KQZ certifikoi grupin e dytë të partive politike dhe kandidatëve. Në listën përfundimtare ...
Arbresh | 10-Sep-2019 14:13
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka përfunduar sot certifikimin e partive politike dhe kandidatëve për zgjedhjet e 6 tetorit. Sot KQZ certifikoi grupin e dytë të partive politike dhe kandidatëve. Në listën përfundimtare ...

Në zgjedhjet e 6 tetorit në garë janë 25 subjekte politike me 1070 kandidatë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve për ...
Radio Evropa e Lire | 10-Sep-2019 13:55
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka certifikuar 25 subjekte politike të cilat hyjnë në garën zgjedhore për të siguruar ulëse në përbërjen e ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Bazuar në listat e kandidatëve për ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved