ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 17:34

Aksioni kundër informalitetit, Minxhozi: 1764 kontrolle me 39 arrestime dhe 348 procedime

Aksioni kundër informalitetit, Minxhozi: 1764 kontrolle me 39 arrestime dhe 348 procedime
Në 169 raste, subjekteve u janë vendosur gjoba dhe në 71 raste janë marrë masat e bllokimit të aktiviteti për subjekte të ndryshme nga organet tatimore. Gjithashtu janë proceduar penalisht 64 zyrtarë të administratës ...
Medial | 11-Sep-2019 16:24
Në 169 raste, subjekteve u janë vendosur gjoba dhe në 71 raste janë marrë masat e bllokimit të aktiviteti për subjekte të ndryshme nga organet tatimore. Gjithashtu janë proceduar penalisht 64 zyrtarë të administratës ...

348 biznese procedohen penalisht/ Krimi ekonomik kap në shkelje 64 zyrtarë, shpërdoruan detyrën
348 subjekte të gjetura në shkelje janë proceduar penalisht nga Strukturat e Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar në Policinë Shtetit si dhe 39 persona janë arrestuar e ndaluar për vepra penale të ndryshme që nga ...
ScanTv | 11-Sep-2019 16:24
348 subjekte të gjetura në shkelje janë proceduar penalisht nga Strukturat e Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar në Policinë Shtetit si dhe 39 persona janë arrestuar e ndaluar për vepra penale të ndryshme që nga ...

Policia pas aksionit kundër informalitetit: 384 biznese u proceduan penalisht
Pas përfundimit të sezonit veror Drejtoria e Krimeve Ekonomike dhe Financiare në Policinë e Shtetit publikon bilancet për anti-informalitetin. Gjatë një komunikimi për mediat drejtori Lutfi Minxhozi theksoi se 348 ...
ABCNews | 11-Sep-2019 15:10
Pas përfundimit të sezonit veror Drejtoria e Krimeve Ekonomike dhe Financiare në Policinë e Shtetit publikon bilancet për anti-informalitetin. Gjatë një komunikimi për mediat drejtori Lutfi Minxhozi theksoi se 348 ...

Aksioni kundër informalitetit, Minxhozi: 1764 kontrolle me 39 arrestime dhe 348 procedime
Drejtori i Drejtorisë per Krimet Ekonomike e Financiare në Departamentin e Policisë Kriminale, Lutfi Minxhozi, ka bërë të ditur bilancin e aksionit të gjerë kundër informalitetit që u shtri gjatë verës në disa prej ...
RTSH | 11-Sep-2019 16:24
Drejtori i Drejtorisë per Krimet Ekonomike e Financiare në Departamentin e Policisë Kriminale, Lutfi Minxhozi, ka bërë të ditur bilancin e aksionit të gjerë kundër informalitetit që u shtri gjatë verës në disa prej ...

Bilanci i aksionit anti-informalitet, mes 44 personave të arrestuar, 5 zyrtarë
44 persona janë vënë në prangat e policisë gjatë aksionit të ani-informalitetit, mes tyre 5 zyrtarë të administratës. Teksa bëri një bilanc të aksionit, drejtori i Drejtorisë pêr Krimet Ekonomike e Financiare në ...
Lapsi | 11-Sep-2019 15:06
44 persona janë vënë në prangat e policisë gjatë aksionit të ani-informalitetit, mes tyre 5 zyrtarë të administratës. Teksa bëri një bilanc të aksionit, drejtori i Drejtorisë pêr Krimet Ekonomike e Financiare në ...

Policia bën bilancin e ‘anti – informalitetit’, biznesmenët dhe zyrtarët e hetuar
Drejtoria e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Policinë e Shtetit ka publikuar rezultatet e aksionit anti-informalitet, deri më 10 shtator të 2019. Drejtori i Krimit Ekonomik, Lufti Minxhozi, deklaroi se në shkallë vendi ...
Lajmi i Fundit | 11-Sep-2019 15:14
Drejtoria e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Policinë e Shtetit ka publikuar rezultatet e aksionit anti-informalitet, deri më 10 shtator të 2019. Drejtori i Krimit Ekonomik, Lufti Minxhozi, deklaroi se në shkallë vendi ...

1764 kontrolle, 348 procedime dhe dhjetëra të arrestuar, policia bën bilancin e aksionit anti- informalitet
Policia ka deklaruar këtë të mërkurë se gjatë aksionit anti- informalitet, i shtrirë gjatë të gjithë sezoni veror, ka bërë kontrolle në 1764 objekte dhe ka proceduar penalisht 348 subjekte, përfshi këtu dhe 39 persona ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 15:02
Policia ka deklaruar këtë të mërkurë se gjatë aksionit anti- informalitet, i shtrirë gjatë të gjithë sezoni veror, ka bërë kontrolle në 1764 objekte dhe ka proceduar penalisht 348 subjekte, përfshi këtu dhe 39 persona ...

Policia bën bilancin e aksionit anti-informalititet, 39 të arrestuar
mapo.al Policia ka bërë bilancin e aksionit anti-informalititet, ku janë arrestuar 39 persona, si dhe janë proceduar 64 zyrtarë të administratës për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës”, nga të cilët, 42 nënpunës ...
Mapo | 11-Sep-2019 14:47
mapo.al Policia ka bërë bilancin e aksionit anti-informalititet, ku janë arrestuar 39 persona, si dhe janë proceduar 64 zyrtarë të administratës për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës”, nga të cilët, 42 nënpunës ...

Policia bën bilancin e aksioneve kundër informalitetit, ja sa biznesmenë dhe zyrtarë e kanë pësuar
Policia e Shtetit ka publikuar rezultatet e aksionit anti-informalitet, deri më 10 shtator të 2019. Drejtori në Drejtorinë e Krimit Ekonomik dhe Financiar, Lufti Minxhozi, deklaroi se në shkallë vendi janë ushtruar ...
Lexo | 11-Sep-2019 15:01
Policia e Shtetit ka publikuar rezultatet e aksionit anti-informalitet, deri më 10 shtator të 2019. Drejtori në Drejtorinë e Krimit Ekonomik dhe Financiar, Lufti Minxhozi, deklaroi se në shkallë vendi janë ushtruar ...

Bilanci i aksionit kundër informalitetit/ 1764 kontrolle me 39 arrestime dhe 348 procedime
Drejtori i Drejtorisë per Krimet Ekonomike e Financiare në Departamentin e Policisë Kriminale, Lutfi Minxhozi, ka bërë të ditur bilancin e aksionit të gjerë kundër informalitetit që u shtri gjatë verës në disa prej ...
Top Channel | 11-Sep-2019 14:46
Drejtori i Drejtorisë per Krimet Ekonomike e Financiare në Departamentin e Policisë Kriminale, Lutfi Minxhozi, ka bërë të ditur bilancin e aksionit të gjerë kundër informalitetit që u shtri gjatë verës në disa prej ...

Shifrat e fushatës: 1764 kontrolle, 348 procedime, 39 arrestime
Drejtori i Drejtorisë per Krimet Ekonomike e Financiare në Departamentin e Policisë Kriminale, Lutfi Minxhozi, ka bërë publik bilancin e aksionit kundër informalitetit në disa sektorë. -Në shkallë vendi janë ushtruar ...
Gazeta Dita | 11-Sep-2019 14:58
Drejtori i Drejtorisë per Krimet Ekonomike e Financiare në Departamentin e Policisë Kriminale, Lutfi Minxhozi, ka bërë publik bilancin e aksionit kundër informalitetit në disa sektorë. -Në shkallë vendi janë ushtruar ...

Policia publikon bilancin e anti-informalitetit
Policia e Shtetit ka bërë publik bilancin e operacioneve të realizuara në kuadër të luftës kundër informalitetit. Ishte Drejtori i Drejtorisë për Krimet Ekonomike e Financiare, Lutfi Minxhozi i cili tha, se po vijojnë ...
RTSH | 11-Sep-2019 14:56
Policia e Shtetit ka bërë publik bilancin e operacioneve të realizuara në kuadër të luftës kundër informalitetit. Ishte Drejtori i Drejtorisë për Krimet Ekonomike e Financiare, Lutfi Minxhozi i cili tha, se po vijojnë ...

Policia bën bilancin e aksioneve kundër informalitetit, ja sa biznesmenë dhe zyrtarë e kanë pësuar
Drejtoria e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Policinë e Shtetit ka publikuar rezultatet e aksionit anti-informalitet, deri më 10 shtator të 2019. Drejtori i Krimit Ekonomik, Lufti Minxhozi, deklaroi se në shkallë vendi ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 14:39
Drejtoria e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Policinë e Shtetit ka publikuar rezultatet e aksionit anti-informalitet, deri më 10 shtator të 2019. Drejtori i Krimit Ekonomik, Lufti Minxhozi, deklaroi se në shkallë vendi ...

Policia bën bilancin e ak.sioneve kundër informalitetit, ja sa biznesmenë dhe zyrtarë e kanë pësuar
Policia e Shtetit ka publikuar rezultatet e aksionit anti-informalitet, deri më 10 shtator të 2019. Drejtori në Drejtorinë e Krimit Ekonomik dhe Financiar, Lufti Minxhozi, deklaroi se në shkallë vendi janë ushtruar ...
Medial | 11-Sep-2019 14:48
Policia e Shtetit ka publikuar rezultatet e aksionit anti-informalitet, deri më 10 shtator të 2019. Drejtori në Drejtorinë e Krimit Ekonomik dhe Financiar, Lufti Minxhozi, deklaroi se në shkallë vendi janë ushtruar ...

Qytetarët denoncojnë në aplikacionin ‘Stop Informaliteti’, gjobiten 7 biznese në Fier
Aksioni anti-informalitet vijon të ‘godasë’ raste të shkeljeve të ligjit nga bizneset. Falë denoncimeve të qytetarëve në aplikacioni Stop Informaliteti në Fier janë bërë kontrolle dhe më pas janë penalizuar 5 biznese që ...
Lexo | 11-Sep-2019 13:36
Aksioni anti-informalitet vijon të ‘godasë’ raste të shkeljeve të ligjit nga bizneset. Falë denoncimeve të qytetarëve në aplikacioni Stop Informaliteti në Fier janë bërë kontrolle dhe më pas janë penalizuar 5 biznese që ...

Eksportet dhe tranzitimi i produkteve, KLSH: 8200 kalime doganore pa praninë e AKU
Kontrolli i Lartë i Shtetit vlerëson se mungesa e stafit të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit ka bërë që në disa pika doganore të bëhet kalimi në eksport apo tranzitim produktesh pa praninë e tyre, një kusht që e kërkon ...
Monitor | 11-Sep-2019 13:02
Kontrolli i Lartë i Shtetit vlerëson se mungesa e stafit të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit ka bërë që në disa pika doganore të bëhet kalimi në eksport apo tranzitim produktesh pa praninë e tyre, një kusht që e kërkon ...

“Stop Informalitetit”, Denaj: Paralajmërimi ndaj bizneseve që në qershor, kontrollet sipas analizës së riskut
“Qëllimi i luftës antiinformalitet nuk është të luftohet biznesi, por të luftohet evazioni”, deklaroi sot ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj. E ftuar në një studio televizive, Denaj tha se aksioni ...
Lexo | 10-Sep-2019 09:24
“Qëllimi i luftës antiinformalitet nuk është të luftohet biznesi, por të luftohet evazioni”, deklaroi sot ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj. E ftuar në një studio televizive, Denaj tha se aksioni ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved