ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 19:18

Drita këndellet shpejt, triumfon ndaj Flamurtarit

Drita këndellet shpejt, triumfon ndaj Flamurtarit
Drita ka arritur të shënojë fitore në shtëpi ndaj Flamurtarit me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në Superligën e Kosovës. Skuadra gjilanase ka arritur të shijoj fitoren e parë këtë sezon, pasi ka ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 18:48
Drita ka arritur të shënojë fitore në shtëpi ndaj Flamurtarit me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dytë në Superligën e Kosovës. Skuadra gjilanase ka arritur të shijoj fitoren e parë këtë sezon, pasi ka ...

Bastien Toma shënon gol të bukur në fitoren e Sionit ndaj Luzernit
Mesfushori shqiptar, Bastien Toma ka shënuar gol të bukur në këtë fundjavë në Superligën e Zvicrës. Sioni ka arritur të fitojë në shtëpi me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Luzrenit në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 18:41
Mesfushori shqiptar, Bastien Toma ka shënuar gol të bukur në këtë fundjavë në Superligën e Zvicrës. Sioni ka arritur të fitojë në shtëpi me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Luzrenit në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë ...

Gola, spektakël dhe polemika, “zjarr” në javën e parë të Serie A
Gola, spektakël dhe shumë polemika, por edhe konfirmime. Ka nisur në këtë mënyrë sezoni i ri i Serie A, që pa Juventusin dhe Napolin menjëherë pretendentë, ashtu siç ishin edhe parashikimet. Me një gol të kapitenit ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 13:02
Gola, spektakël dhe shumë polemika, por edhe konfirmime. Ka nisur në këtë mënyrë sezoni i ri i Serie A, që pa Juventusin dhe Napolin menjëherë pretendentë, ashtu siç ishin edhe parashikimet. Me një gol të kapitenit ...

Lirim Kastrati vazhdon shkëlqimin, shënon gol të bukur nga distanca në fitoren e Lokomotiva Zagrebit
Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati ka vazhduar me paraqitje të mira dhe gola në Superligës së Kroacisë. Lokomotiva e Zagrebit ka arritur të fitojë në udhëtim me rezultat 2-1 ndaj Zapresic në ndeshjen e ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 17:28
Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Lirim Kastrati ka vazhduar me paraqitje të mira dhe gola në Superligës së Kroacisë. Lokomotiva e Zagrebit ka arritur të fitojë në udhëtim me rezultat 2-1 ndaj Zapresic në ndeshjen e ...

Juventus e nis me fitore, Napoli mposht Fiorentinën në një ndeshje spektakolare
Juventus e nis me fitore rrugetimin e kampionatit duke mposhtur jashte Parmen 1-0 ne ndeshjen e pare te serise A. Nje takim disi i vuajtur per bardhezinjte me Parmen e cila u shfaq shpesh e rrezikshme ne porten ...
VizionPlus | 25-Aug-2019 15:21
Juventus e nis me fitore rrugetimin e kampionatit duke mposhtur jashte Parmen 1-0 ne ndeshjen e pare te serise A. Nje takim disi i vuajtur per bardhezinjte me Parmen e cila u shfaq shpesh e rrezikshme ne porten ...

Notat e lojtarëve: Bournemouth 1-3 Manchester City, David Silva më i dalluari
Manchester City e ka mposhtur Bournemouthin në javën e tretë të Ligës Premier me rezultat 1-3, duke qëndruar dy pikë mbrapa liderit, Liverpoolit. Golin e vetëm për vendasit e realizoi Harry Wilson, ndërsa për Citizens ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 17:11
Manchester City e ka mposhtur Bournemouthin në javën e tretë të Ligës Premier me rezultat 1-3, duke qëndruar dy pikë mbrapa liderit, Liverpoolit. Golin e vetëm për vendasit e realizoi Harry Wilson, ndërsa për Citizens ...

City e mposht Bournemouthin me shumë spektakël, mbetet hije e Liverpoolit
Manchester City ka vazhduar me formën e lartë edhe në xhiron e tretë, duke e mposhtur Bournemouthin me rezultat 1-3. Citizens ishin të parët ata që kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Sergio Aguero në minutën e ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 16:57
Manchester City ka vazhduar me formën e lartë edhe në xhiron e tretë, duke e mposhtur Bournemouthin me rezultat 1-3. Citizens ishin të parët ata që kaluan në epërsi me golin e shënuar nga Sergio Aguero në minutën e ...

VIDEO: Muriqi i pandalshëm në Turqi me Fenerbhaçen, i shënon edhhe Basaksehirit
Vedat Muriqi po vazhdon shkëlqimin dhe golat në Superligën e Turqisë me skuadrën e Fenerbahces. Sulmuesi i Kosovës shënoi gol në ndeshjen e tij debutuese me Fenerbhaçen në Superligën e Turqisë ndaj Gaziantep. ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 23:03
Vedat Muriqi po vazhdon shkëlqimin dhe golat në Superligën e Turqisë me skuadrën e Fenerbahces. Sulmuesi i Kosovës shënoi gol në ndeshjen e tij debutuese me Fenerbhaçen në Superligën e Turqisë ndaj Gaziantep. ...

Duel i çmendur Fiorentina-Napoli, skuadra e Ançelotit feston pas 7 golash
Nëse Juventusi është mjaftuar me një gol në ndeshjen e hapjes ndaj Parmës, Napolit i janë dashur të shënojë 4 të tillë për të mposhtur Fiorentinën që nuk është dorëzuar asnjëherë në një ndeshje shumë argëtuese që u ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 22:56
Nëse Juventusi është mjaftuar me një gol në ndeshjen e hapjes ndaj Parmës, Napolit i janë dashur të shënojë 4 të tillë për të mposhtur Fiorentinën që nuk është dorëzuar asnjëherë në një ndeshje shumë argëtuese që u ...

Tottenham dështon përsëri, humbet nga Newcastle Tottenham Hotspur ishte menduar se sot do të mbajnë tri pikë në Londër, por kështu nuk ndodhi me Newcastle. Spurs nuk arritën as të barazonin në këtë ndeshje kurse skuadra, për të...
Tottenham Hotspur ishte menduar se sot do të mbajnë tri pikë në Londër, por kështu nuk ndodhi me Newcastle. Spurs nuk arritën as të barazonin në këtë ndeshje kurse skuadra, për të cilën analistët në Angli thonë se do të ...
Kosova Sot | 25-Aug-2019 19:37
Tottenham Hotspur ishte menduar se sot do të mbajnë tri pikë në Londër, por kështu nuk ndodhi me Newcastle. Spurs nuk arritën as të barazonin në këtë ndeshje kurse skuadra, për të cilën analistët në Angli thonë se do të ...

Aguero dhe Stërling i japin fitoren Manchester City
Manchester City, kampionët në fuqi të Premier League janë rikthyer te suksesi pas barazimit 2-2 ndaj Tottenham, duke fituar me shifrat 3-1 në transfertën e Bournemouth. Argjentinasi Aguero ishte njeriu i ndeshjes i cili ...
Shenja | 25-Aug-2019 19:37
Manchester City, kampionët në fuqi të Premier League janë rikthyer te suksesi pas barazimit 2-2 ndaj Tottenham, duke fituar me shifrat 3-1 në transfertën e Bournemouth. Argjentinasi Aguero ishte njeriu i ndeshjes i cili ...

Shkëndija “e fikur” edhe në Tetovë, barazon me Makedonija GP
Tjetër rezultat zhgënjyes për Shkëndijën e Tetovës në këtë fillim sezonin në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut. Kampionët në fuqi, që vinin pas dy disfatave radhazi me të njëjtin rezultat 1-0 ndaj Akademija Pandevit ...
SuperSport | 25-Aug-2019 19:36
Tjetër rezultat zhgënjyes për Shkëndijën e Tetovës në këtë fillim sezonin në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut. Kampionët në fuqi, që vinin pas dy disfatave radhazi me të njëjtin rezultat 1-0 ndaj Akademija Pandevit ...

E papritura ndodhë në ndeshjen Tottenham - Newcastle
Tottenhami ka pësuar humbje të papritur nga Newcastle United në kuadër të javës së tretë në Premierligë. Në ndeshjen e zhvilluar në "Tottenham Hotspur Stadium", vendasit janë mposhtur nga Newcastle me rezultat 1:0, ...
Zeri | 25-Aug-2019 19:33
Tottenhami ka pësuar humbje të papritur nga Newcastle United në kuadër të javës së tretë në Premierligë. Në ndeshjen e zhvilluar në "Tottenham Hotspur Stadium", vendasit janë mposhtur nga Newcastle me rezultat 1:0, ...

Video/ Man.City bën detyrën ndaj Bournemouth
Manchester City ka fituar me lehtësi 3-1 kundër Bournemouth në javën e tretë të Premier League. Ka qenë një sukses pa shumë vuajtje për lojtarët e Pep Guardiola, që kanë zhbllokuar takimin pas vetëm 15 minutash lojë me ...
Lexo | 25-Aug-2019 19:31
Manchester City ka fituar me lehtësi 3-1 kundër Bournemouth në javën e tretë të Premier League. Ka qenë një sukses pa shumë vuajtje për lojtarët e Pep Guardiola, që kanë zhbllokuar takimin pas vetëm 15 minutash lojë me ...

De Bruyne thyen rekord në Premierligë
Kevin De Bruyne ka bërë një asist në fitoren e Manchester Cityt kundër Bournemouth. Belgu ka arritur asistin numër 50 në Premierligë, shkruan Indeksonline. Këtë sukses ai e ka arritur për 123 ndeshje, duke lënë mbrapa ...
Indeks Online | 25-Aug-2019 19:30
Kevin De Bruyne ka bërë një asist në fitoren e Manchester Cityt kundër Bournemouth. Belgu ka arritur asistin numër 50 në Premierligë, shkruan Indeksonline. Këtë sukses ai e ka arritur për 123 ndeshje, duke lënë mbrapa ...

Tottenham dështon përsëri, humbet nga Newcastle
Tottenham Hotspur ishte menduar se sot do të mbajnë tri pikë në Londër, por kështu nuk ndodhi me Newcastle. Spurs nuk arritën as të barazonin në këtë ndeshje kurse skuadra, për të cilën analistët në Angli thonë se do të ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 19:30
Tottenham Hotspur ishte menduar se sot do të mbajnë tri pikë në Londër, por kështu nuk ndodhi me Newcastle. Spurs nuk arritën as të barazonin në këtë ndeshje kurse skuadra, për të cilën analistët në Angli thonë se do të ...

Konfirmohet: Messi nuk fillon ndaj Real Betisit
Vjen goli i tretë në takimin Drita -flamurtari, duel ky i cili po zhvillohet në kuadër të Superligës. Golin e tretë dhe të qetësisë për skuadrën e Dritës e ka shënuar, Fidan Gërbeshi nga pika e bardhë, shkruan ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 19:18
Vjen goli i tretë në takimin Drita -flamurtari, duel ky i cili po zhvillohet në kuadër të Superligës. Golin e tretë dhe të qetësisë për skuadrën e Dritës e ka shënuar, Fidan Gërbeshi nga pika e bardhë, shkruan ...

Drita e mposht bindshëm Flamurtarin, Vushtrria dhe Trepça ’89 luajtën baras
Lirim Kastrati po vazhdon me superformën e tij në Kroaci Ai sot ka shënuar edhe golin e dytë të këtij sezoni për Lekomotivën e Zagrebit në ndeshjen kundër Zapersic. Kastrati shënoi në minutën e 45 të pjesës së parë dhe ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 18:57
Lirim Kastrati po vazhdon me superformën e tij në Kroaci Ai sot ka shënuar edhe golin e dytë të këtij sezoni për Lekomotivën e Zagrebit në ndeshjen kundër Zapersic. Kastrati shënoi në minutën e 45 të pjesës së parë dhe ...

Penallti në takimin Drita – Flamurtari, Gërbeshi i sakt
Vjen goli i parë në takimin Tottenhma – Newcastle. Golin e parë dhe të epërsisë për skuadrën e Newcastle e ka shënuar, Joelinton në minutën e 27’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit mbetet në ...
GazetaBlic | 25-Aug-2019 18:41
Vjen goli i parë në takimin Tottenhma – Newcastle. Golin e parë dhe të epërsisë për skuadrën e Newcastle e ka shënuar, Joelinton në minutën e 27’të të takimit, shkruan GazetaBlic. Rezultati aktual i takimit mbetet në ...

Celina në formë të lartë, shënon supergol për Swansean
Bersant Celina ka vazhduar shkëlqimin në futbollin anglez. Mesfushori i Kosovës ka shënuar edhe një gol tjetër me fanellën e skuadrës së tij Swansea. 22-vjeçari e pranoi një top nga Van der Hoorn dhe me tu futur në zonë ...
Telegrafi | 25-Aug-2019 14:56
Bersant Celina ka vazhduar shkëlqimin në futbollin anglez. Mesfushori i Kosovës ka shënuar edhe një gol tjetër me fanellën e skuadrës së tij Swansea. 22-vjeçari e pranoi një top nga Van der Hoorn dhe me tu futur në zonë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved