ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 17/02/2020 13:00

“A janë PPP borxh”, Tabaku: Këto kontrata sot arrijnë në 2,2 mld €

“A janë PPP borxh”, Tabaku: Këto kontrata sot arrijnë në 2,2 mld €
TIRANË Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka trajtuar sërish çështjen e PPP-ve, ndërsa shtron pyetjen se nëse ato janë apo jo një borxh, i cili do të rendojë në fund mbi kurrizin e qytetarëve. Ajo thotë ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 11:18
TIRANË Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka trajtuar sërish çështjen e PPP-ve, ndërsa shtron pyetjen se nëse ato janë apo jo një borxh, i cili do të rendojë në fund mbi kurrizin e qytetarëve. Ajo thotë ...

Bumerangu 2 mld euro i koncesioneve, a rrezikojmë rritje taksash?
Në 15 vitet e ardhshme (2019-2032), qeveria është angazhuar në projekte të Partneritetit Publik-Privat (PPP), për të cilat do të duhet të paguajë në total 2 miliardë euro, që do të vijnë nga paratë, që mbledh nga ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 07:25
Në 15 vitet e ardhshme (2019-2032), qeveria është angazhuar në projekte të Partneritetit Publik-Privat (PPP), për të cilat do të duhet të paguajë në total 2 miliardë euro, që do të vijnë nga paratë, që mbledh nga ...

Tabaku: A janë PPP-të borxh?
Jorida Tabaku, ish deputete e partisë Demokratike, ka reaguar pas një deklarimi të Ministrisë së Financave se projektet e partneritetit publik privat (PPP) nuk janë një instrument borxhi, por një alternativë që ...
Monitor | 25-Aug-2019 13:11
Jorida Tabaku, ish deputete e partisë Demokratike, ka reaguar pas një deklarimi të Ministrisë së Financave se projektet e partneritetit publik privat (PPP) nuk janë një instrument borxhi, por një alternativë që ...

Gjergj Erebara: Anti-informaliteti po ‘ndodh’ në ERTV, propagandë
mapo.al Aksioni anti-informalitet nga ana e qeverisë nisi me bizneset e vogla, për të vijuar edhe me mallrat e akcizës, ku janë proceduar edhe kompani të naftës. Përse është marrë ky aksion, për shkak të mungesës së të ...
Mapo | 24-Aug-2019 11:23
mapo.al Aksioni anti-informalitet nga ana e qeverisë nisi me bizneset e vogla, për të vijuar edhe me mallrat e akcizës, ku janë proceduar edhe kompani të naftës. Përse është marrë ky aksion, për shkak të mungesës së të ...

Tabaku: Kontratat e PPP-ve sot arrijnë në 2,2 miliardë euro
Ish-deputetja Jorida Tabaku shkruajti në facebook se dy vjet më parë Partia e saj Demokratike opozitare prezantoi në Kuvend amendamente për buxhetin ku kërkohej që kontratat e PPP të llogariteshin në borxhin publik A ...
Illyriapress | 25-Aug-2019 12:06
Ish-deputetja Jorida Tabaku shkruajti në facebook se dy vjet më parë Partia e saj Demokratike opozitare prezantoi në Kuvend amendamente për buxhetin ku kërkohej që kontratat e PPP të llogariteshin në borxhin publik A ...

Ornela Liperi: Të ardhurat nuk rriten me aksion, mungon transparenca
mapo.al Aksioni anti-informalitet nga ana e qeverisë nisi me bizneset e vogla, për të vijuar edhe me mallrat e akcizës, ku janë proceduar edhe kompani të naftës. Përse është marrë ky aksion, për shkak të mungesës së të ...
Mapo | 24-Aug-2019 11:16
mapo.al Aksioni anti-informalitet nga ana e qeverisë nisi me bizneset e vogla, për të vijuar edhe me mallrat e akcizës, ku janë proceduar edhe kompani të naftës. Përse është marrë ky aksion, për shkak të mungesës së të ...

Zef Preçi: Aksioni anti-informalitet, favorizohen oligarkët
mapo.al Aksioni anti-informalitet nga ana e qeverisë nisi me bizneset e vogla, për të vijuar edhe me mallrat e akcizës, ku janë proceduar edhe kompani të naftës. Përse është marrë ky aksion, për shkak të mungesës së të ...
Mapo | 24-Aug-2019 11:13
mapo.al Aksioni anti-informalitet nga ana e qeverisë nisi me bizneset e vogla, për të vijuar edhe me mallrat e akcizës, ku janë proceduar edhe kompani të naftës. Përse është marrë ky aksion, për shkak të mungesës së të ...

Kur menaxhimi operacional i bën karshillëk atij rezultativ
Koço Broka* Në pasqyrën e qeverisjes të datës 4 Gusht 2019 ERTV news do të njoftonte: Bilanci i planit operacional antiiformalitet 1-31 korrik 2019 108 subjekte të parregjistruara të bllokuara 195 penalizime për ...
Gazeta Dita | 24-Aug-2019 14:14
Koço Broka* Në pasqyrën e qeverisjes të datës 4 Gusht 2019 ERTV news do të njoftonte: Bilanci i planit operacional antiiformalitet 1-31 korrik 2019 108 subjekte të parregjistruara të bllokuara 195 penalizime për ...

Anti-informaliteti, anët e errëta të një aksioni
mapo.al Aksioni anti-informalitet në mesin e sezonit turistik dhe tendenca për të mbushur arkën e shtetit dhe fituar propagandën. Institucionet qeveritare e konsiderojnë sukses dhe japin shifrat për kontrollet, masat ...
Mapo | 24-Aug-2019 09:31
mapo.al Aksioni anti-informalitet në mesin e sezonit turistik dhe tendenca për të mbushur arkën e shtetit dhe fituar propagandën. Institucionet qeveritare e konsiderojnë sukses dhe japin shifrat për kontrollet, masat ...

Borxhi, taksat, ndarja e rrezikut / Bumerangu 2 mld euro i PPP-ve
Në 15 vitet e ardhshme (2019-2032), qeveria është angazhuar në projekte të Partneritetit Publik-Privat (PPP), për të cilat do të duhet të paguajë në total 2 miliardë euro, që do të vijnë nga paratë, që mbledh nga ...
Gazeta Dita | 24-Aug-2019 08:33
Në 15 vitet e ardhshme (2019-2032), qeveria është angazhuar në projekte të Partneritetit Publik-Privat (PPP), për të cilat do të duhet të paguajë në total 2 miliardë euro, që do të vijnë nga paratë, që mbledh nga ...

Bumerangu 2 miliardë euro i koncesioneve, a rrezikojmë rritjen e taksave?!
Në 15 vitet e ardhshme (2019-2032), qeveria është angazhuar në projekte të Partneritetit Publik-Privat (PPP), për të cilat do të duhet të paguajë në total 2 miliardë euro, që do të vijnë nga paratë, që mbledh nga ...
Monitor | 23-Aug-2019 22:11
Në 15 vitet e ardhshme (2019-2032), qeveria është angazhuar në projekte të Partneritetit Publik-Privat (PPP), për të cilat do të duhet të paguajë në total 2 miliardë euro, që do të vijnë nga paratë, që mbledh nga ...

Prononcim i Ministrisë së Financave: PPP-të nuk janë instrumente borxhi
Ministria e Financave, në një prononcim të posaçëm për “Monitor”, pohon se dhënia me koncesion/PPP e një pune, shërbimi apo vepre, nuk është një instrument borxhi, por një alternativë që përzgjidhet nëse ofron vlerën më ...
Monitor | 23-Aug-2019 22:09
Ministria e Financave, në një prononcim të posaçëm për “Monitor”, pohon se dhënia me koncesion/PPP e një pune, shërbimi apo vepre, nuk është një instrument borxhi, por një alternativë që përzgjidhet nëse ofron vlerën më ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved