ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/06/2020 15:34

“Mushkëri e rëndësishme për jetën e planetit tonë”, Papa lutje për Amazonën

“Mushkëri e rëndësishme për jetën e planetit tonë”, Papa lutje për Amazonën
Papa Françesku tha të dielën se ishte “i shqetësuar” për zjarret që digjen pyllin e shiut të Amazonës, duke e quajtur atë “një mushkëri të rëndësishme për jetën e planetit tonë”. “Ne jemi të shqetësuar për zjarret e ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 19:03
Papa Françesku tha të dielën se ishte “i shqetësuar” për zjarret që digjen pyllin e shiut të Amazonës, duke e quajtur atë “një mushkëri të rëndësishme për jetën e planetit tonë”. “Ne jemi të shqetësuar për zjarret e ...

Tronditje në mbarë botën, qindra vatra të reja zjarri në Amazonë
Imazhet tronditëse të zjarreve në pyjet e Amazonës kanë shkaktuar një emocion në mbarë botën. Pylli kryesor tropikal në botë është një pjesë thelbësore në luftën kundër ngrohjes klimatike dhe ekuilibrit natyror, por ai ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 15:12
Imazhet tronditëse të zjarreve në pyjet e Amazonës kanë shkaktuar një emocion në mbarë botën. Pylli kryesor tropikal në botë është një pjesë thelbësore në luftën kundër ngrohjes klimatike dhe ekuilibrit natyror, por ai ...

Brazili angazhon ushtrinë për zjarret në Amazonë
mapo.al Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, ka urdhëruar ushtrinë për të ndihmuar në luftimin e zjarrit të madh që ka përfshirë hapësirat pyjore dhe zonat tropikale të Amazonës. Një dekret i lëshuar nga presidenti ...
Mapo | 25-Aug-2019 13:41
mapo.al Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, ka urdhëruar ushtrinë për të ndihmuar në luftimin e zjarrit të madh që ka përfshirë hapësirat pyjore dhe zonat tropikale të Amazonës. Një dekret i lëshuar nga presidenti ...

Brazili dërgon 44 000 trupa në Amazonë, për shuarjen e zjarreve
Ushtria brazilian ka filluar dërgimin e trupave dhe mjeteve në Amazonë për të bllokuar zjarret, njoftuan ministrat e Mbrojtjes dhe të Mjedisit duke ilustruar planet për të fikur vatrat. Në terren do të jenë 44 000 ...
BalkanWeb | 25-Aug-2019 06:23
Ushtria brazilian ka filluar dërgimin e trupave dhe mjeteve në Amazonë për të bllokuar zjarret, njoftuan ministrat e Mbrojtjes dhe të Mjedisit duke ilustruar planet për të fikur vatrat. Në terren do të jenë 44 000 ...

FOTOT: Pamje apokaliptike, ushtria nis operacionet për shuarjen e zjarreve në Amazon
Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Mjedisit të Brazilit njoftuan se në dispozicion për luftën kundër zjarreve në Amazon do të jenë avionët ushtarakë dhe 44 mijë ushtarë, transmeton Anadolu Agency. Ministritë të shtunën ...
GazetaTema | 25-Aug-2019 11:25
Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Mjedisit të Brazilit njoftuan se në dispozicion për luftën kundër zjarreve në Amazon do të jenë avionët ushtarakë dhe 44 mijë ushtarë, transmeton Anadolu Agency. Ministritë të shtunën ...

Zjarret në Amazonë, ushtria braziliane përpiqet të shuajë vatrat gjigande të flakëve
Më shumë se 43 mijë trupa ushtarake kanë nisur betejën e tyre me flakët në pyjet e tropikale në amazonë pas dekretit të presidentit Brazilian Jair Bolsonaro. Duke folur për mediat vendase, Bolsonaro ka kritikuar ...
VizionPlus | 25-Aug-2019 16:32
Më shumë se 43 mijë trupa ushtarake kanë nisur betejën e tyre me flakët në pyjet e tropikale në amazonë pas dekretit të presidentit Brazilian Jair Bolsonaro. Duke folur për mediat vendase, Bolsonaro ka kritikuar ...

Papa Françesku thirrje për zjarret në Amazonë: Angazhim global për shuarjen e flakëve
Në meshën e së dielës në sheshin Shën Pjetër, Papa Françesku ka bërë apel për një angazhim global për shuarjen e zjarreve në pyjet e Amazonës. Ati i shenjtë ka deklaruar se kjo zonë e Brazilit është jetike për ...
ABCNews | 25-Aug-2019 15:03
Në meshën e së dielës në sheshin Shën Pjetër, Papa Françesku ka bërë apel për një angazhim global për shuarjen e zjarreve në pyjet e Amazonës. Ati i shenjtë ka deklaruar se kjo zonë e Brazilit është jetike për ...

Macron: G7 së shpejti del me zgjidhje për zjarret në Amazonë
Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se drejtuesit e Grupit 7 janë duke u përgatitur të nxjerrin një zgjidhje të përbashkët për zjarret e mëdha në Amazonë. Macron tha se liderët po përpiqen të arrijnë një ...
Shenja | 25-Aug-2019 19:37
Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se drejtuesit e Grupit 7 janë duke u përgatitur të nxjerrin një zgjidhje të përbashkët për zjarret e mëdha në Amazonë. Macron tha se liderët po përpiqen të arrijnë një ...

Papa lutet për Amazonën
Papa Françesku tha të dielën se ishte “i shqetësuar” për zjarret që digjen pyllin e shiut të Amazonës, duke e quajtur atë “një mushkëri të rëndësishme për jetën e planetit tonë”. “Ne jemi të shqetësuar për zjarret e ...
Lexo | 25-Aug-2019 19:10
Papa Françesku tha të dielën se ishte “i shqetësuar” për zjarret që digjen pyllin e shiut të Amazonës, duke e quajtur atë “një mushkëri të rëndësishme për jetën e planetit tonë”. “Ne jemi të shqetësuar për zjarret e ...

Macron: G7 së shpejti del me zgjidhje për zjarret në Amazonë
Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se drejtuesit e Grupit 7 janë duke u përgatitur të nxjerrin një zgjidhje të përbashkët për zjarret e mëdha në Amazonë. Macron tha se liderët po përpiqen të arrijnë një ...
Indeks Online | 25-Aug-2019 18:42
Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se drejtuesit e Grupit 7 janë duke u përgatitur të nxjerrin një zgjidhje të përbashkët për zjarret e mëdha në Amazonë. Macron tha se liderët po përpiqen të arrijnë një ...

Macron: G7 së shpejti del me zgjidhje për zjarret në Amazonë
Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se drejtuesit e Grupit 7 janë duke u përgatitur të nxjerrin një zgjidhje të përbashkët për zjarret e mëdha në Amazonë. Macron tha se liderët po përpiqen të arrijnë një ...
Alsat-M | 25-Aug-2019 18:41
Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se drejtuesit e Grupit 7 janë duke u përgatitur të nxjerrin një zgjidhje të përbashkët për zjarret e mëdha në Amazonë. Macron tha se liderët po përpiqen të arrijnë një ...

Macron: G7 së shpejti del me zgjidhje për zjarret në Amazonë
Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se drejtuesit e Grupit 7 janë duke u përgatitur të nxjerrin një zgjidhje të përbashkët për zjarret e mëdha në Amazonë.
Kosova Press | 25-Aug-2019 18:25
Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha se drejtuesit e Grupit 7 janë duke u përgatitur të nxjerrin një zgjidhje të përbashkët për zjarret e mëdha në Amazonë.

REAGIMI/ Papa me lutje për Amazonën: sikur ta kishte paralajmëruar që do ndodhte
Papa Françesku tha të dielën se ishte “i shqetësuar” për zjarret që digjen pyllin e shiut të Amazonës, duke e quajtur atë “një mushkëri të rëndësishme për jetën e planetit tonë”. “Ne jemi të shqetësuar për zjarret e ...
Tesheshi | 25-Aug-2019 18:19
Papa Françesku tha të dielën se ishte “i shqetësuar” për zjarret që digjen pyllin e shiut të Amazonës, duke e quajtur atë “një mushkëri të rëndësishme për jetën e planetit tonë”. “Ne jemi të shqetësuar për zjarret e ...

BIARRITZ/G7 – Macron: Marrëveshje për të ndihmuar vendet e goditura nga Zja.rret në Amazonë
BIARRITZ, 25 gusht /ATSH-AFP/ – Vendet e G7-s ranë dakord për të ndihmuar sa më shpejt të jetë e mundur vendet e prekura nga zjarret, që janë shtuar këto ditët e fundit në pyjet e Amazonës, deklaroi sot presidenti ...
Medial | 25-Aug-2019 16:34
BIARRITZ, 25 gusht /ATSH-AFP/ – Vendet e G7-s ranë dakord për të ndihmuar sa më shpejt të jetë e mundur vendet e prekura nga zjarret, që janë shtuar këto ditët e fundit në pyjet e Amazonës, deklaroi sot presidenti ...

Vatra të reja zja rri në pyjet e Amazonës
Imazhet tronditëse të zjarreve në pyjet e Amazonës kanë shkaktuar një emocion në mbarë botën. Pylli kryesor tropikal në botë është një pjesë thelbësore në luftën kundër ngrohjes klimatike dhe ekuilibrit natyror, por ai ...
Lexo | 25-Aug-2019 16:05
Imazhet tronditëse të zjarreve në pyjet e Amazonës kanë shkaktuar një emocion në mbarë botën. Pylli kryesor tropikal në botë është një pjesë thelbësore në luftën kundër ngrohjes klimatike dhe ekuilibrit natyror, por ai ...

Papa Françesku kërkon mobilizim botëror kundër zjarreve në Amazonë
Papa Françesku bëri thirrje të dielën për angazhim ndërkombëtar në luftën kundër mijëra zjarreve në rajonin malor të Amazonës në Brazil, duke thënë se kjo hapësirë është jetike për shëndetin e planetit tonë. “Të gjithë ...
Gazeta Express | 25-Aug-2019 14:19
Papa Françesku bëri thirrje të dielën për angazhim ndërkombëtar në luftën kundër mijëra zjarreve në rajonin malor të Amazonës në Brazil, duke thënë se kjo hapësirë është jetike për shëndetin e planetit tonë. “Të gjithë ...

Brazili ka dërgar trupa dhe avionë ushtarakë për të luftuar zjarret në Amazon
Ushtria braziliane po vendos trupa në Amazon për të luftuar zjarret masive që kanë përfshirë rajonin dhe kanë shkaktuar një zhurmë ndërkombëtare. Ministri i mbrojtjes i Brazilit ka thënë se rreth 44,000 trupa do të jenë ...
Portalb | 25-Aug-2019 13:01
Ushtria braziliane po vendos trupa në Amazon për të luftuar zjarret masive që kanë përfshirë rajonin dhe kanë shkaktuar një zhurmë ndërkombëtare. Ministri i mbrojtjes i Brazilit ka thënë se rreth 44,000 trupa do të jenë ...

Brazil, ushtria nis operacionet për shuarjen e zjarreve në Amazon
Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Mjedisit të Brazilit njoftuan se në dispozicion për luftën kundër zjarreve në Amazon do të jenë avionët ushtarakë dhe 44 mijë ushtarë, transmeton Anadolu Agency. Ministritë të shtunën ...
Lexo | 25-Aug-2019 11:28
Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Mjedisit të Brazilit njoftuan se në dispozicion për luftën kundër zjarreve në Amazon do të jenë avionët ushtarakë dhe 44 mijë ushtarë, transmeton Anadolu Agency. Ministritë të shtunën ...

Zjarret në Amazona, digjet pylli më i madh tropikal në botë
“Mushkëria e gjelbër e botës”, sikurse quhet territori i Amazonës, është përfshirë nga flakët: Tani në grindjen me Brazilin për djegiet e pyjeve në territorin e Amazonës krahas Francës, Irlandës dhe Finlandës tani edhe ...
BalkanWeb | 24-Aug-2019 08:04
“Mushkëria e gjelbër e botës”, sikurse quhet territori i Amazonës, është përfshirë nga flakët: Tani në grindjen me Brazilin për djegiet e pyjeve në territorin e Amazonës krahas Francës, Irlandës dhe Finlandës tani edhe ...

Brazili dërgon ushtrinë për të shuar zjarrin në Amazonë
Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, ka urdhëruar ushtrinë për të ndihmuar në luftimin e zjarrit të madh që ka përfshirë hapësirat pyjore dhe zonat tropikale të Amazonës. Një dekret i lëshuar nga presidenti Bolsonaro, ...
VizionPlus | 24-Aug-2019 10:41
Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, ka urdhëruar ushtrinë për të ndihmuar në luftimin e zjarrit të madh që ka përfshirë hapësirat pyjore dhe zonat tropikale të Amazonës. Një dekret i lëshuar nga presidenti Bolsonaro, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved