ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 23:34

Në samitin e G-7ës, udhëheqësit europianë përballë Donald Trump

Në samitin e G-7ës, udhëheqësit europianë përballë Donald Trump
Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i mirënjohur ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 20:32
Vendet më të industrializuara të botës, të njohura me emërtimin G-7, kanë filluar sot punimet e samitit të tyre të përvitshëm. Punimet do të zgjasin deri ditën e hënë, në qytetin bregdetar francez Biarritz, i mirënjohur ...

Samite G7 në Francë, presidenti Trump shoqërohet nga Melania
FRANCE Drejtuesit e G7-s do të mblidhen sot nën sytë e opinionit botëror që pret prej tyre zgjidhje konkrete për krizat që kanë goditur planetin, lufta tregtare, Irani apo zjarri në Amazonë. Një nga një, drejtuesit e ...
BalkanWeb | 24-Aug-2019 15:36
FRANCE Drejtuesit e G7-s do të mblidhen sot nën sytë e opinionit botëror që pret prej tyre zgjidhje konkrete për krizat që kanë goditur planetin, lufta tregtare, Irani apo zjarri në Amazonë. Një nga një, drejtuesit e ...

Nis samiti i G7 në Francë, klima dhe tregtia objekt debatesh
Liderët e 7 vendeve më të zhvilluara dhe industrializuara të globit kanë mbërritur në Biarritz të Francës, aty ku do të mbahet për dy ditë samiti i G7 me temë “Luftimi i pabarazisë sociale.” Axhenda këtë vit përmban një ...
VizionPlus | 24-Aug-2019 15:55
Liderët e 7 vendeve më të zhvilluara dhe industrializuara të globit kanë mbërritur në Biarritz të Francës, aty ku do të mbahet për dy ditë samiti i G7 me temë “Luftimi i pabarazisë sociale.” Axhenda këtë vit përmban një ...

Një G7 potencialisht “eksplozive” fillon në Biarritz
Drejtuesit e G7-s do të mblidhen sot nën sytë e opinionit botëror që pret prej tyre zgjidhje konkrete për krizat që kanë goditur planetin, lufta tregtare, Irani apo zjarri në Amazonë. Një nga një, drejtuesit e klubit të ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 14:49
Drejtuesit e G7-s do të mblidhen sot nën sytë e opinionit botëror që pret prej tyre zgjidhje konkrete për krizat që kanë goditur planetin, lufta tregtare, Irani apo zjarri në Amazonë. Një nga një, drejtuesit e klubit të ...

Evropa, Perëndimi, Kina dhe Rusia
mapo.al Kina dhe Rusia besojnë se mund të sillen si të duan dhe të mos ndëshkohen kur shtypin disidencën, sepse vendet perëndimore kanë kontradikta mes tyre, paralajmërojnë disa analistë. Perëndimi, thonë këta analistë, ...
Mapo | 24-Aug-2019 12:57
mapo.al Kina dhe Rusia besojnë se mund të sillen si të duan dhe të mos ndëshkohen kur shtypin disidencën, sepse vendet perëndimore kanë kontradikta mes tyre, paralajmërojnë disa analistë. Perëndimi, thonë këta analistë, ...

Samiti i pasigurisë – Krerët e G7-s takohen në Biarritz
Vendi i njohur i pushimeve në Francë, Biarritz është gati për të pritur samitin e 7 vendeve më të industrializuara që fillon këtë të shtunë (24.08). Më parë presidenti francez, flet të premten me organizatat ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 12:38
Vendi i njohur i pushimeve në Francë, Biarritz është gati për të pritur samitin e 7 vendeve më të industrializuara që fillon këtë të shtunë (24.08). Më parë presidenti francez, flet të premten me organizatat ...

Liderët e G7-ës në Francë për të diskutuar çështjet e rëndësishme
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...
Portalb | 24-Aug-2019 21:29
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...

Franca kërkon nënshkrim nga rrjetet sociale për internet të sigurt
Franca, e cila po pret samitin e G7 në Biarritz, fillimisht po shpreson të bënte gjigantët e mediave sociale të nënshkruan një të ashtuquajtur “Karta për një Internet të hapur, të lirë dhe të sigurt” të premten, sipas ...
AlbInfo | 24-Aug-2019 21:08
Franca, e cila po pret samitin e G7 në Biarritz, fillimisht po shpreson të bënte gjigantët e mediave sociale të nënshkruan një të ashtuquajtur “Karta për një Internet të hapur, të lirë dhe të sigurt” të premten, sipas ...

Samiti i G7 në Francë, Tusk paralajmëron Trump për tarifat
Samiti i G7-ës në Francë u parapri nga deklarata të forta të Presidentit të Këshillit Europian Donald Tusk. Ky i fundit paralajmëroi presidentin Trump se nëse do të vendoste tarifa ndaj verës franceze, Europa do të ...
ABCNews | 24-Aug-2019 15:41
Samiti i G7-ës në Francë u parapri nga deklarata të forta të Presidentit të Këshillit Europian Donald Tusk. Ky i fundit paralajmëroi presidentin Trump se nëse do të vendoste tarifa ndaj verës franceze, Europa do të ...

Liderët e G7-ës mblidhen në Francë për të diskutuar Iranin, Rusinë dhe Amazonën
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...
TetovaSot | 24-Aug-2019 18:19
Liderët e kombeve të fuqishme në botë janë duke u mbledhur të shtunën në jugperëndim të Francës në Samitin G7, për të diskutuar programin bërthamor të Iranit dhe mundësinë e inkuadrimit të Rusisë në këtë grup. ...

G7/ Çështjet botërore cënojnë unitetin
Ndërsa ekonomia globale po dridhet, Lindja e Mesme është në një situatë aspak të qetë, Amazona po digjet, ngrohja globale po shkakton panik, liderët botërorë po mblidhen në brigjet e Atlantikut të Francës për një ...
Dritare | 24-Aug-2019 18:17
Ndërsa ekonomia globale po dridhet, Lindja e Mesme është në një situatë aspak të qetë, Amazona po digjet, ngrohja globale po shkakton panik, liderët botërorë po mblidhen në brigjet e Atlantikut të Francës për një ...

Samiti i G7/ Trump shkon në Francë me Melaninë!
Presidenti amerikan Donald Trump mbërriti në Francë të Shtunën, për të marrë pejesë në samitin e G7. Donald Trump ka qenë i fundit, në bordin e avionit “Air Force One”, i cili është shfaqur në mesditë në Bordeaux. Ai ...
Dritare | 24-Aug-2019 18:17
Presidenti amerikan Donald Trump mbërriti në Francë të Shtunën, për të marrë pejesë në samitin e G7. Donald Trump ka qenë i fundit, në bordin e avionit “Air Force One”, i cili është shfaqur në mesditë në Bordeaux. Ai ...

Samiti i G7 në Francë, Tusk paralajmëron Trump për tarifat
Samiti i G7-ës në Francë u parapri nga deklarata të forta të Presidentit të Këshillit Europian Donald Tusk. Ky i fundit paralajmëroi presidentin Trump se nëse do të vendoste tarifa ndaj verës franceze, Europa do të ...
Medial | 24-Aug-2019 17:37
Samiti i G7-ës në Francë u parapri nga deklarata të forta të Presidentit të Këshillit Europian Donald Tusk. Ky i fundit paralajmëroi presidentin Trump se nëse do të vendoste tarifa ndaj verës franceze, Europa do të ...

Macron dhe Trump takohen para samitit G7 në Francë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron, janë takuar në qytetin Biarritz në jugperëndim të Francës, ku do të zhvillohet Samiti treditor i G7-tës, ...
Medial | 24-Aug-2019 17:01
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron, janë takuar në qytetin Biarritz në jugperëndim të Francës, ku do të zhvillohet Samiti treditor i G7-tës, ...

FRANCË – Takim Macron-Trump para samitit të G7-ës
Emmanuel Macron dhe Donald Trump hëngrën mëngjesin bashkë për të biseduar mbi çështje të ndryshme para hapjes së G7-ës që pritet të jetë veçanërisht e tensionuar, një takim që nuk ishte parashikuar fillimisht. “Ky është ...
TetovaSot | 24-Aug-2019 16:50
Emmanuel Macron dhe Donald Trump hëngrën mëngjesin bashkë për të biseduar mbi çështje të ndryshme para hapjes së G7-ës që pritet të jetë veçanërisht e tensionuar, një takim që nuk ishte parashikuar fillimisht. “Ky është ...

VIDEO: Liderët botërorë si heronjtë e “The Avengers”, parodia mbi pabarazinë gjinore pushton rrjetin
Një video-montazh po bën xhiron e botës. Këta janë “avengersat” e vërtetë të këtij planeti. Përpara samitit të liderëve të G7, thënë ndryshe vendeve më të industrializuara të globit në jug të Francës, lëvizja globale ...
GazetaTema | 24-Aug-2019 10:28
Një video-montazh po bën xhiron e botës. Këta janë “avengersat” e vërtetë të këtij planeti. Përpara samitit të liderëve të G7, thënë ndryshe vendeve më të industrializuara të globit në jug të Francës, lëvizja globale ...

Samiti i G7-s, në fokus konflikti tregtar SHBA-Kinë dhe djegia e Amazonës
Kina reagon ashpër „Dua t’i bind parnerët tanë se tensionet, veçanërisht tensionet tregtare janë të dëmshme për gjithë botën”, tha Macron. Grindja tregtare mes dy superfuqive u ashpërsua para samitit, pasi qeveria ...
AlbInfo | 24-Aug-2019 16:41
Kina reagon ashpër „Dua t’i bind parnerët tanë se tensionet, veçanërisht tensionet tregtare janë të dëmshme për gjithë botën”, tha Macron. Grindja tregtare mes dy superfuqive u ashpërsua para samitit, pasi qeveria ...

FRANCË – Takim Macron-Trump para samitit të G7-ës
BIARRIC, 24 gusht /MEDIAL-AFP/ – Emmanuel Macron dhe Donald Trump hëngrën mëngjesin bashkë për të biseduar mbi çështje të ndryshme para hapjes së G7-ës që pritet të jetë veçanërisht e tensionuar, një takim që nuk ishte ...
Medial | 24-Aug-2019 16:41
BIARRIC, 24 gusht /MEDIAL-AFP/ – Emmanuel Macron dhe Donald Trump hëngrën mëngjesin bashkë për të biseduar mbi çështje të ndryshme para hapjes së G7-ës që pritet të jetë veçanërisht e tensionuar, një takim që nuk ishte ...

Liderët e G7-ës mblidhen në Francë për të diskutuar Iranin, Rusinë dhe Amazonën
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe kryeministri britanik Boris Johnson, janë në mesin e liderëve që pritet të marrin pjesë në samitin dy ditor, nën patronatin e presidentit francez Emmanuel Macron. ...
Lajminet | 24-Aug-2019 16:07
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe kryeministri britanik Boris Johnson, janë në mesin e liderëve që pritet të marrin pjesë në samitin dy ditor, nën patronatin e presidentit francez Emmanuel Macron. ...

Macron e vë Amazonën në krye të rendit të ditës së G-7-ës
Presidenti francez Emmanuel Macron bëri thirrje për veprim të shpejtë në Amazon ndërsa udhëheqësit botërorë mbërritën në Biarritz për samitin e G7. Macron, e ka vënë zjarrin në pyllin e Amazonës në krye të rendit të ...
Zeri Amerikes | 24-Aug-2019 15:41
Presidenti francez Emmanuel Macron bëri thirrje për veprim të shpejtë në Amazon ndërsa udhëheqësit botërorë mbërritën në Biarritz për samitin e G7. Macron, e ka vënë zjarrin në pyllin e Amazonës në krye të rendit të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved