ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 02:14

Bullgari, eksportet në Korenë e Jugut rriten me 25%

Bullgari, eksportet në Korenë e Jugut rriten me 25%
Që nga janari i 2019, eksportet bullgare në Korenë e Jugut shënuan rritje me 25% dhe e tejkaluan vlerën 22 milionë euro, tha zëvendësministri i Ekonomisë, Lachezar Borisov, në forumin e Shoqatës Koreano-Bullgare. ...
Monitor | 23-Aug-2019 22:07
Që nga janari i 2019, eksportet bullgare në Korenë e Jugut shënuan rritje me 25% dhe e tejkaluan vlerën 22 milionë euro, tha zëvendësministri i Ekonomisë, Lachezar Borisov, në forumin e Shoqatës Koreano-Bullgare. ...

FMN, problemet demografike kufizojnë rritjen ekonomike të vendeve në rajon
Rënia e fuqisë punëtore dhe niveli i ulët i produktivitetit të punonjësve të moshuar, së bashku me presionet në rritje për financat publike, mund t’u kushtojnë ekonomive të Europës Qendrore dhe Lindore rreth 1% të ...
Monitor | 23-Aug-2019 22:02
Rënia e fuqisë punëtore dhe niveli i ulët i produktivitetit të punonjësve të moshuar, së bashku me presionet në rritje për financat publike, mund t’u kushtojnë ekonomive të Europës Qendrore dhe Lindore rreth 1% të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved