ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2020 03:19

Instituti hidrometeorologjik paralajmëron edhe një valë të nxehtit afrikan në Kosovë

Instituti hidrometeorologjik paralajmëron edhe një valë të nxehtit afrikan në Kosovë
Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë javës së ardhshme, duke krijuar kushte edhe për një valë të nxehtit Afrikan. Kjo situatë meteorologjike do ...
Telegrafi | 17-Aug-2019 22:56
Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë javës së ardhshme, duke krijuar kushte edhe për një valë të nxehtit Afrikan. Kjo situatë meteorologjike do ...

Maqedoni, pason mot i qëndrueshëm me ngritje të temperaturave
Moti nesër do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të lehtë veriore. Temperatura minimale do të lëviz prej 8 deri në 18, ndërsa ato maksimale do të lëvizin prej 28 deri më 35 gradë. Në Shkup, moti do të jetë me diell. ...
Telegrafi | 17-Aug-2019 19:54
Moti nesër do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të lehtë veriore. Temperatura minimale do të lëviz prej 8 deri në 18, ndërsa ato maksimale do të lëvizin prej 28 deri më 35 gradë. Në Shkup, moti do të jetë me diell. ...


Paralajmërohet edhe një valë të nxehtit afrikan në Kosovë
Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë javës së ardhshme, duke krijuar kushte edhe për një valë të nxehtit Afrikan. Kjo situatë meteorologjike do ...
InFokusi | 17-Aug-2019 23:22
Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë javës së ardhshme, duke krijuar kushte edhe për një valë të nxehtit Afrikan. Kjo situatë meteorologjike do ...

Edhe një tjetër valë e të nxehtit po vjen, këto janë temperaturat për javën e ardhshme
Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur temperaturat për ditët në vijim mbi vendin tonë. Sipas IMHK-së fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ...
Gazeta Observer | 17-Aug-2019 23:16
Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur temperaturat për ditët në vijim mbi vendin tonë. Sipas IMHK-së fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ...

Instituti hidrometeorologjik paralajmëron edhe një valë të nxehtit afrikan në Kosovë
Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë javës së ardhshme, duke krijuar kushte edhe për një valë të nxehtit Afrikan. Kjo situatë meteorologjike do ...
Zeri | 17-Aug-2019 23:16
Fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë javës së ardhshme, duke krijuar kushte edhe për një valë të nxehtit Afrikan. Kjo situatë meteorologjike do ...

Si pritet të jenë temperaturat në Kosovë javën e ardhshme
Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur temperaturat për ditët në vijim mbi vendin tonë. Sipas IMHK-së fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ...
Arbresh | 17-Aug-2019 23:07
Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur temperaturat për ditët në vijim mbi vendin tonë. Sipas IMHK-së fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ...

Edhe një tjetër valë e të nxehtit po vjen, këto janë temperaturat për javën e ardhshme
Sipas IMHK-së fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë javës së ardhshme, duke krijuar kushte edhe për një valë të nxehtit afrikan. Kjo situatë ...
Lajminet | 17-Aug-2019 23:07
Sipas IMHK-së fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë javës së ardhshme, duke krijuar kushte edhe për një valë të nxehtit afrikan. Kjo situatë ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale, ndërsa në rajonin e Povardarisë do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej nëntë deri më 20 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do ...
Telegrafi | 17-Aug-2019 08:53
Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale, ndërsa në rajonin e Povardarisë do të fryjë një erë e lehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej nëntë deri më 20 gradë celsius, ndërsa temperaturat ditore do ...

Si pritet të jenë temperaturat në Kosovë javën e ardhshme
Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur temperaturat për ditët në vijim mbi vendin tonë. Sipas IMHK-së fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ...
Gazeta Express | 17-Aug-2019 23:05
Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur temperaturat për ditët në vijim mbi vendin tonë. Sipas IMHK-së fushat me presion të lartë atmosferik të cilat e kanë përfshirë Ballkanin do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ...

E shtunë, temperaturat mbeten konstante…
Sot moti do të jetë me kthjellime dhe prani të pakta të vranësirave në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 ballë me lartësi ...
Standard | 17-Aug-2019 19:15
Sot moti do të jetë me kthjellime dhe prani të pakta të vranësirave në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 8-12 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4 ballë me lartësi ...

Shtatori do të jetë i nxehtë për ata që planifikojnë pushimet në Shqipëri
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas parashikimeve të motit 11 ditët ...
Albportali | 17-Aug-2019 19:04
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas parashikimeve të motit 11 ditët ...

Ju që e keni planifikuar pushimet gjatë muajit shtator, këto priten të jenë temperaturat
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. transmeton Indeksonline. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas ...
Gazeta Monitor | 17-Aug-2019 17:53
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. transmeton Indeksonline. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas ...

Shikoni fillimisht temperaturat nëse keni planifikuar pushimet në shtator
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. transmeton Indeksonline. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas ...
Arbresh | 17-Aug-2019 17:29
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. transmeton Indeksonline. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas ...

Nëse keni planifikuar pushime në shtator, shikoni fillimisht temperaturat
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajt korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas parashikimeve të motit 11 ditët ...
Gazeta Observer | 17-Aug-2019 17:14
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajt korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas parashikimeve të motit 11 ditët ...

Keni planifikuar pushime në shtator, shikoni fillimisht temperaturat
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde.. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas parashikimeve të motit 11 ...
Zeri | 17-Aug-2019 17:08
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde.. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas parashikimeve të motit 11 ...

Nëse keni planifikuar pushime në shtator, shikoni fillimisht temperaturat
Muajt korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas parashikimeve të motit 11 ditët e para të muajit shtator do të jenë të nxehta, ku temperaturat më e lartë do të ...
Lajminet | 17-Aug-2019 17:00
Muajt korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas parashikimeve të motit 11 ditët e para të muajit shtator do të jenë të nxehta, ku temperaturat më e lartë do të ...

Keni planifikuar pushime në shtator, shikoni fillimisht temperaturat
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. transmeton Indeksonline. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas ...
Gazeta Express | 17-Aug-2019 16:52
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. transmeton Indeksonline. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas ...

Ju që e keni planifikuar pushimet gjatë muajit shtator, këto priten të jenë temperaturat
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. transmeton Indeksonline. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas ...
Indeks Online | 17-Aug-2019 16:37
Vera e 2019-ës do të mbahet mend si një nga verat më të nxehta të shekullit 21. Muajit korrik dhe gusht shënuan temperatura rekorde. transmeton Indeksonline. Por si pritet të jetë moti gjatë muajit shtator? Sipas ...

Moti sot në Kosovë
Mbi cendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë celsius. ...
Telegrafi | 17-Aug-2019 07:53
Mbi cendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë celsius. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved