ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 08:54

Katastrofë ekologjike në ishullin grek të shkatërruar nga flakët

Katastrofë ekologjike në ishullin grek të shkatërruar nga flakët
Zjarrëfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe florës, në ishullin Eube, ku autoritetet shprehin ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 17:33
Zjarrëfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe florës, në ishullin Eube, ku autoritetet shprehin ...

Zjarrfikësit, 30 orë në luftë me flakët në ishullin grek
Zjarrfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe florës, në ishullin Eube, ku autoritetet shprehin ...
Arbresh | 15-Aug-2019 00:30
Zjarrfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe florës, në ishullin Eube, ku autoritetet shprehin ...

Zjarrfikësit, 30 orë në luftë me flakët në ishullin grek
Zjarri, që ka përfshirë një front prej 12 kilometrash, nuk ka shkaktuar viktima por ka sjellë evakuimin e katër fshatrave në ishullin Eube, ishulli i dytë grek më i madh pas Kretës, që ndodhet 100 kilometra në ...
Lajminet | 14-Aug-2019 23:45
Zjarri, që ka përfshirë një front prej 12 kilometrash, nuk ka shkaktuar viktima por ka sjellë evakuimin e katër fshatrave në ishullin Eube, ishulli i dytë grek më i madh pas Kretës, që ndodhet 100 kilometra në ...

Zjarrfikësit, 30 orë në luftë me flakët në ishullin grek
Zjarrfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe orës, në ishullin Eube, ku autoritetet shprehin keqardhje ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 22:05
Zjarrfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe orës, në ishullin Eube, ku autoritetet shprehin keqardhje ...

Zjarrfikësit, 30 orë në luftë me flakët në ishullin grek
Zjarrfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe orës, në ishullin Eube, ku autoritetet shprehin keqardhje ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 21:36
Zjarrfikësit grekë po luftojnë edhe sot për shuarjen e zjarreve që kanë përfshirë që prej 30 orësh një prej vendeve të ruajtura më mirë përsa i përket faunës dhe orës, në ishullin Eube, ku autoritetet shprehin keqardhje ...

Gjendje kaotike: Greqia në zjarr, flakët nisen drejt shtëpive (VIDEO)
Qielli i mbuluar me tym të zi, zbulohet mëngjesin e sotëm në Eubenë qendrore midis Psachna, Makrymalli dhe Kontodopi në një zonë unike të pyjeve me pisha, që dikur ishte një strehë e jetës së egër. Aty po flitet për ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 20:24
Qielli i mbuluar me tym të zi, zbulohet mëngjesin e sotëm në Eubenë qendrore midis Psachna, Makrymalli dhe Kontodopi në një zonë unike të pyjeve me pisha, që dikur ishte një strehë e jetës së egër. Aty po flitet për ...

Zjarret kaplojnë ishullin grek
Zjarret kanë kapluar një pyll të paprekur me pisha unike, në ishullin Grek Evia ndërsa autoritetet po luftojnë për të mbajtur nën kontroll flakët. Qindra njerëz u evakuuan nga fshatrat afër, ndërsa zjarri shpërtheu në ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 17:58
Zjarret kanë kapluar një pyll të paprekur me pisha unike, në ishullin Grek Evia ndërsa autoritetet po luftojnë për të mbajtur nën kontroll flakët. Qindra njerëz u evakuuan nga fshatrat afër, ndërsa zjarri shpërtheu në ...

Pamjet/ Gjithçka mes flakës e tymit, aeroplanët e BE drejt Greqisë
Mediet greke kanë publikuar pamjet e zjarrit të tmerrshëm, që ka “pushtuar” vendin, duke shkrumbuar disa zona dhe rrezikuar jetën e shumë qytetarëve. Siç shihet nga pamjet, zjarri dhe shtëllungat e tymit kanë mbuluar ...
BalkanWeb | 13-Aug-2019 21:23
Mediet greke kanë publikuar pamjet e zjarrit të tmerrshëm, që ka “pushtuar” vendin, duke shkrumbuar disa zona dhe rrezikuar jetën e shumë qytetarëve. Siç shihet nga pamjet, zjarri dhe shtëllungat e tymit kanë mbuluar ...

Greqia në zjarr, flakët nisen drejt shtëpive
Qielli i mbuluar me tym të zi, zbulohet mëngjesin e sotëm në Eubenë qendrore midis Psachna, Makrymalli dhe Kontodopi në një zonë unike të pyjeve me pisha, që dikur ishte një strehë e jetës së egër. Aty po flitet për ...
Arbresh | 14-Aug-2019 14:23
Qielli i mbuluar me tym të zi, zbulohet mëngjesin e sotëm në Eubenë qendrore midis Psachna, Makrymalli dhe Kontodopi në një zonë unike të pyjeve me pisha, që dikur ishte një strehë e jetës së egër. Aty po flitet për ...

Prag tragjedie në Greqi, zjarri shkrumbon disa zona, 8 persona rëndë
Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishullin Evia, afër Athinës, duke lënë të plagosur rëndë tetë persona, të cilët ndodhen në spital me ...
BalkanWeb | 13-Aug-2019 21:04
Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishullin Evia, afër Athinës, duke lënë të plagosur rëndë tetë persona, të cilët ndodhen në spital me ...

Greqia në zjarr, flakët nisen drejt shtëpive
Qielli i mbuluar me tym të zi, zbulohet mëngjesin e sotëm në Eubenë qendrore midis Psachna, Makrymalli dhe Kontodopi në një zonë unike të pyjeve me pisha, që dikur ishte një strehë e jetës së egër. Aty po flitet për ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 14:23
Qielli i mbuluar me tym të zi, zbulohet mëngjesin e sotëm në Eubenë qendrore midis Psachna, Makrymalli dhe Kontodopi në një zonë unike të pyjeve me pisha, që dikur ishte një strehë e jetës së egër. Aty po flitet për ...

Gjendje kaotike: Greqia në zjarr, flakët nisen drejt shtëpive
Qielli i mbuluar me tym të zi, zbulohet mëngjesin e sotëm në Eubenë qendrore midis Psachna, Makrymalli dhe Kontodopi në një zonë unike të pyjeve me pisha, që dikur ishte një strehë e jetës së egër. Aty po flitet për ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 14:16
Qielli i mbuluar me tym të zi, zbulohet mëngjesin e sotëm në Eubenë qendrore midis Psachna, Makrymalli dhe Kontodopi në një zonë unike të pyjeve me pisha, që dikur ishte një strehë e jetës së egër. Aty po flitet për ...

Në Vlorë 35 vatra zjarri vetëm në gusht
Mbi 35 vatra zjarri janë evidentuar në 10 ditët e para të muajit gusht, në Vlorë. Fatmirësisht në këto zjarre nuk ka pasur dëme në njerëz, por ajo që e shqetëson Kastriot Deden, shefin e Njësisë Operacionale të ...
RTSH | 14-Aug-2019 10:53
Mbi 35 vatra zjarri janë evidentuar në 10 ditët e para të muajit gusht, në Vlorë. Fatmirësisht në këto zjarre nuk ka pasur dëme në njerëz, por ajo që e shqetëson Kastriot Deden, shefin e Njësisë Operacionale të ...

Rikthimi i zjarreve në Greqi, flakët përfshijnë ishullin e Evias
Gjendja e jashtëzakonshme është shpallur në ishullin Evia të Greqisë pasi një zjarr ka shpërthyer që prej mëngjesit të së martës. Si pasojë e flakëve janë evakuuar rreth 300 banorë të fshatrave Kontodespoti, Makrymalli ...
RTSH | 14-Aug-2019 10:38
Gjendja e jashtëzakonshme është shpallur në ishullin Evia të Greqisë pasi një zjarr ka shpërthyer që prej mëngjesit të së martës. Si pasojë e flakëve janë evakuuar rreth 300 banorë të fshatrave Kontodespoti, Makrymalli ...

BE mobilizohet për shuarjen e zjarreve në Greqi
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 09:12
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...

Greqia përfshihet nga zjarri, kërkon ndihmë nga BE
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Evropian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...
Arbresh | 13-Aug-2019 23:51
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Evropian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...

Greqia përfshihet nga zjarri, kërkon ndihmë nga BE
“Ne kemi mobilizuar mjetet e mekanizmit të BE-së për t’iu përgjigjur kërkesës së Greqisë”, njoftoi ai në një mesazh në rrjetin social “Twitter”. “Shtetet e Bashkimit Evropian që marrin pjesë në këtë mekanizën janë ...
AlbInfo | 13-Aug-2019 23:31
“Ne kemi mobilizuar mjetet e mekanizmit të BE-së për t’iu përgjigjur kërkesës së Greqisë”, njoftoi ai në një mesazh në rrjetin social “Twitter”. “Shtetet e Bashkimit Evropian që marrin pjesë në këtë mekanizën janë ...

Greqia pushtohet nga zjarret masive, situata jashtë kontrollit
Zjarre masive kanë pushtuar Greqinë, të cilat kanë djegur disa zona dhe kanë rrezikuar jetën e disa banorëve, raportojnë mediat greke. Zjarri ka mbuluar të gjithë ishullin Evia, që ndodhet pranë kryeqytetit. Për shkak ...
Dritare | 13-Aug-2019 23:21
Zjarre masive kanë pushtuar Greqinë, të cilat kanë djegur disa zona dhe kanë rrezikuar jetën e disa banorëve, raportojnë mediat greke. Zjarri ka mbuluar të gjithë ishullin Evia, që ndodhet pranë kryeqytetit. Për shkak ...

BE-ja mobilizohet për shuarjen e zjarreve në Greqi
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...
Flaka | 13-Aug-2019 22:56
Greqia kërkoi ndihmën e Bashkimit Europian për të luftuar zjarret që kanë përfshirë ishullin Eube. BE ka mobilizuar mjetet e ndërhyrjes, njoftoi sot komisioneri, Christos Stylianides, i ngarkuar për menaxhimin e ...

Një zjarr gjigant përfshin Evian, në portat e Atikës
Një manastir u evakuua sot në mëngjes dhe tre fshatra ishin gati për evakuim për shkak të një zjarri të madh pyjor, i provokuar edhe nga erërat e forta, që shpërtheu në agim në ishullin Evia, në periferi të Atikës. ...
BalkanWeb | 13-Aug-2019 13:18
Një manastir u evakuua sot në mëngjes dhe tre fshatra ishin gati për evakuim për shkak të një zjarri të madh pyjor, i provokuar edhe nga erërat e forta, që shpërtheu në agim në ishullin Evia, në periferi të Atikës. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved