ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 11:18

5 ekonomitë e mëdha në rrezik: Gjermania, Britania, Italia, Brazili dhe Meksika kërcënohet nga recesioni

5 ekonomitë e mëdha në rrezik: Gjermania, Britania, Italia, Brazili dhe Meksika kërcënohet nga recesioni
Pesë ekonomi të mëdha janë në rrezik recesioni dhe nuk do të duhet shumë që ato të kalojnë në ‘anën’ tjetër. Ekonomia britanike u tkurr në tre mujorin e dytë dhe rritja ishte e sheshtë në Iitali. Të dhënat e publikuara ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 21:01
Pesë ekonomi të mëdha janë në rrezik recesioni dhe nuk do të duhet shumë që ato të kalojnë në ‘anën’ tjetër. Ekonomia britanike u tkurr në tre mujorin e dytë dhe rritja ishte e sheshtë në Iitali. Të dhënat e publikuara ...

Si dëshiron të kujtohesh pas 50 viteve? Merkel befason me përgjigjen
Pas 14 vjetësh në krye të Gjermanisë, kancelarja gjermane që pritet të lërë drejtimin e vendit edhe për pak kohë, ka treguar se çfarë do të donte të kujtohej në librat e historisë. Një gazetar e pyeti atë se si donte të ...
Arbresh | 15-Aug-2019 01:02
Pas 14 vjetësh në krye të Gjermanisë, kancelarja gjermane që pritet të lërë drejtimin e vendit edhe për pak kohë, ka treguar se çfarë do të donte të kujtohej në librat e historisë. Një gazetar e pyeti atë se si donte të ...

Pesë ekonomitë e mëdha në rrezik: Gjermania, Britania, Italia, Brazili dhe Meksika kërcënohet nga recesioni
Pesë ekonomi të mëdha janë në rrezik recesioni dhe nuk do të duhet shumë që ato të kalojnë në ‘anën’ tjetër. Ekonomia britanike u tkurr në tre mujorin e dytë dhe rritja ishte e sheshtë në Iitali. Të dhënat e publikuara ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 21:58
Pesë ekonomi të mëdha janë në rrezik recesioni dhe nuk do të duhet shumë që ato të kalojnë në ‘anën’ tjetër. Ekonomia britanike u tkurr në tre mujorin e dytë dhe rritja ishte e sheshtë në Iitali. Të dhënat e publikuara ...

Gjermania, Britania, Italia, Brazili dhe Meksika kërcënohet nga recesioni
Pesë ekonomi të mëdha janë në rrezik recesioni dhe nuk do të duhet shumë që ato të kalojnë në ‘anën’ tjetër. Ekonomia britanike u tkurr në tre mujorin e dytë dhe rritja ishte e sheshtë në Iitali. Të dhënat e publikuara ...
Arbresh | 14-Aug-2019 23:57
Pesë ekonomi të mëdha janë në rrezik recesioni dhe nuk do të duhet shumë që ato të kalojnë në ‘anën’ tjetër. Ekonomia britanike u tkurr në tre mujorin e dytë dhe rritja ishte e sheshtë në Iitali. Të dhënat e publikuara ...

Rikthehet frikshëm dëshira e shqiptarëve për emigrim, aplikimet për azil rriten me 29% në janar-qershor 2019
Dëshira e shqiptarëve për të ikur është rikthyer sërish e fortë në pjesën e parë të këtij viti, teksa mes krizës së tejzgjatur politike, njerëzit nuk duket se po shohin dritë për të ardhmen e tyre brenda vendit. Të ...
Monitor | 14-Aug-2019 23:08
Dëshira e shqiptarëve për të ikur është rikthyer sërish e fortë në pjesën e parë të këtij viti, teksa mes krizës së tejzgjatur politike, njerëzit nuk duket se po shohin dritë për të ardhmen e tyre brenda vendit. Të ...

Ekonomia regjistron rënie të lehtë me 0,1 %
Ekonomia gjermane shënoi rënie me 0,1 % në tremujorin e dytë, ndërsa konfliktet dhe problemet e tregtisë globale në industrinë e automobilistike i kanë shkaktuar vështirësi ekonomisë më të madhe të Evropës. Agjencia ...
Koha.mk | 14-Aug-2019 23:45
Ekonomia gjermane shënoi rënie me 0,1 % në tremujorin e dytë, ndërsa konfliktet dhe problemet e tregtisë globale në industrinë e automobilistike i kanë shkaktuar vështirësi ekonomisë më të madhe të Evropës. Agjencia ...

GJERMANI – Ekonomia regjistron rënie të lehtë me 0,1 %
FRANKFURT, 14 gusht /MEDIAL-AA/ – Ekonomia gjermane shënoi rënie me 0,1 % në tremujorin e dytë, ndërsa konfliktet dhe problemet e tregtisë globale në industrinë e automobilistike i kanë shkaktuar vështirësi ekonomisë më ...
Medial | 14-Aug-2019 23:36
FRANKFURT, 14 gusht /MEDIAL-AA/ – Ekonomia gjermane shënoi rënie me 0,1 % në tremujorin e dytë, ndërsa konfliktet dhe problemet e tregtisë globale në industrinë e automobilistike i kanë shkaktuar vështirësi ekonomisë më ...

Tkurret ekonomia gjermane, rikthehet frika për recesion
Ekonomia gjermane është tkurrur gjatë tremujorit të dytë të këtij viti, tregojnë statistikat e fundit të publikuara nga Eurostat. Të njëjtin rezultat patën edhe disa nga ekonomitë më të forta të vendeve të Bashkimit ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 18:27
Ekonomia gjermane është tkurrur gjatë tremujorit të dytë të këtij viti, tregojnë statistikat e fundit të publikuara nga Eurostat. Të njëjtin rezultat patën edhe disa nga ekonomitë më të forta të vendeve të Bashkimit ...

Ekonomia gjermane regjistron rënie të lehtë
Ekonomia gjermane shënoi rënie me 0,1 % në tremujorin e dytë, ndërsa konfliktet dhe problemet e tregtisë globale në industrinë e automobilistike i kanë shkaktuar vështirësi ekonomisë më të madhe të Evropës. Agjencia ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 23:24
Ekonomia gjermane shënoi rënie me 0,1 % në tremujorin e dytë, ndërsa konfliktet dhe problemet e tregtisë globale në industrinë e automobilistike i kanë shkaktuar vështirësi ekonomisë më të madhe të Evropës. Agjencia ...

Ekonomia gjermane regjistron rënie të lehtë
Ekonomia gjermane shënoi rënie me 0,1 % në tremujorin e dytë, ndërsa konfliktet dhe problemet e tregtisë globale në industrinë e automobilistike i kanë shkaktuar vështirësi ekonomisë më të madhe të Evropës. Agjencia ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 23:20
Ekonomia gjermane shënoi rënie me 0,1 % në tremujorin e dytë, ndërsa konfliktet dhe problemet e tregtisë globale në industrinë e automobilistike i kanë shkaktuar vështirësi ekonomisë më të madhe të Evropës. Agjencia ...

Qeveria gjermane pret rritje ekonomike
“Siç e ka thënë tashmë kancelarja, qeveria aktualisht nuk e sheh nevojën për masa të mëtejshme për të stabilizuar ekonominë. Politika fiskale e qeverisë gjermane është tashmë e gjerë”, tha një zëdhënëse e qeverisë ...
AlbInfo | 14-Aug-2019 19:45
“Siç e ka thënë tashmë kancelarja, qeveria aktualisht nuk e sheh nevojën për masa të mëtejshme për të stabilizuar ekonominë. Politika fiskale e qeverisë gjermane është tashmë e gjerë”, tha një zëdhënëse e qeverisë ...

Berlini ende pret një rritje të vogël ekonomike në vitin 2019
Qeveria e kancelares gjermane Angela Merkel beson se ekonomia gjermane do të shënojë ende rritje këtë vit përkundër një rënie që regjistroi në tremujorin e dytë. “Siç e ka thënë tashmë kancelarja, qeveria aktualisht nuk ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 18:50
Qeveria e kancelares gjermane Angela Merkel beson se ekonomia gjermane do të shënojë ende rritje këtë vit përkundër një rënie që regjistroi në tremujorin e dytë. “Siç e ka thënë tashmë kancelarja, qeveria aktualisht nuk ...

Ekonomia e Gjermanisë, qeveria pret rritje gjatë vitit 2019
Qeveria e kancelares gjermane Angela Merkel beson se ekonomia gjermane do të shënojë ende rritje këtë vit përkundër një rënie që regjistroi në tremujorin e dytë. “Siç e ka thënë tashmë kancelarja, qeveria aktualisht nuk ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 18:45
Qeveria e kancelares gjermane Angela Merkel beson se ekonomia gjermane do të shënojë ende rritje këtë vit përkundër një rënie që regjistroi në tremujorin e dytë. “Siç e ka thënë tashmë kancelarja, qeveria aktualisht nuk ...

Berlini ende pret një rritje të vogël ekonomike në vitin 2019
Qeveria e kancelares gjermane Angela Merkel beson se ekonomia gjermane do të shënojë ende rritje këtë vit përkundër një rënie që regjistroi në tremujorin e dytë. “Siç e ka thënë tashmë kancelarja, qeveria aktualisht nuk ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 17:51
Qeveria e kancelares gjermane Angela Merkel beson se ekonomia gjermane do të shënojë ende rritje këtë vit përkundër një rënie që regjistroi në tremujorin e dytë. “Siç e ka thënë tashmë kancelarja, qeveria aktualisht nuk ...

Merkel: Dua të kujtohem vetëm për një gjë
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se shpreson që në librat e historisë do të shkruhet vetëm një gjë për të – se ajo ishte përpjekur.
Kosova Press | 14-Aug-2019 18:35
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se shpreson që në librat e historisë do të shkruhet vetëm një gjë për të – se ajo ishte përpjekur.


Tkurret ekonomia gjermane, rënie në tremujorin e dytë të vitit
Ekonomia gjermane ka përjetuar një tkurrje në tremujorin e dytë të vitit. Ekspertët kanë dhënë alarmin se, rënia ekonomike e verifikuar për periudhën prill-qershor do të ketë pasoja për tremujorin pasardhës dhe sidomos ...
ABCNews | 14-Aug-2019 16:35
Ekonomia gjermane ka përjetuar një tkurrje në tremujorin e dytë të vitit. Ekspertët kanë dhënë alarmin se, rënia ekonomike e verifikuar për periudhën prill-qershor do të ketë pasoja për tremujorin pasardhës dhe sidomos ...

Berlini ende pret një rritje të vogël ekonomike në vitin 2019
Qeveria e kancelares gjermane Angela Merkel beson se ekonomia gjermane do të shënojë ende rritje këtë vit përkundër një rënie që regjistroi në tremujorin e dytë.
Kosova Press | 14-Aug-2019 17:32
Qeveria e kancelares gjermane Angela Merkel beson se ekonomia gjermane do të shënojë ende rritje këtë vit përkundër një rënie që regjistroi në tremujorin e dytë.

Ekonomia gjermane shënon ulje të lehtë
Ekonomia gjermane shënoi rënie me 0.1 për qind në tremujorin e dytë, ndërsa konfliktet dhe problemet të tregtisë botërore në industrinë e automobilistike i shkaktuan vështirësi ekonomisë më të madhe të Evropës. Agjencia ...
EkonomiaOnline | 14-Aug-2019 14:16
Ekonomia gjermane shënoi rënie me 0.1 për qind në tremujorin e dytë, ndërsa konfliktet dhe problemet të tregtisë botërore në industrinë e automobilistike i shkaktuan vështirësi ekonomisë më të madhe të Evropës. Agjencia ...

Ekonomia gjermane shënon ulje të lehtë
Ekonomia gjermane shënoi rënie me 0.1 për qind në tremujorin e dytë, ndërsa konfliktet dhe problemet të tregtisë botërore në industrinë e automobilistike i shkaktuan vështirësi ekonomisë më të madhe të Evropës. Agjencia ...
Arbresh | 14-Aug-2019 13:43
Ekonomia gjermane shënoi rënie me 0.1 për qind në tremujorin e dytë, ndërsa konfliktet dhe problemet të tregtisë botërore në industrinë e automobilistike i shkaktuan vështirësi ekonomisë më të madhe të Evropës. Agjencia ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved