ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:05

Shkup, lirohet nga burgu ish- luftëtari i UÇK: Reagon Serbia

Shkup, lirohet nga burgu ish- luftëtari i UÇK: Reagon Serbia
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë liruar nga paraburgimi ish luftëtarin e UÇK, Tomorr Morina i cili ishte ndaluar disa ditë më parë në bazë të një urdhër-arresti të nxjerrë nga Serbia. Gjykata e Lartë në ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 21:29
Autoritetet në Maqedoninë e Veriut kanë liruar nga paraburgimi ish luftëtarin e UÇK, Tomorr Morina i cili ishte ndaluar disa ditë më parë në bazë të një urdhër-arresti të nxjerrë nga Serbia. Gjykata e Lartë në ...

Maqedoni e Veriut, Tomor Morina lirohet nga burgu
mapo.al Tomor Morina është liruar nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Maqedoninë e Veriut. Ish-luftëtari i UÇK-së është shoqëruar deri në pikën kufitare nga automjete të Ambasadës së Kosovës në Shkup. “Tomorin veç e ...
Mapo | 14-Aug-2019 18:56
mapo.al Tomor Morina është liruar nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Maqedoninë e Veriut. Ish-luftëtari i UÇK-së është shoqëruar deri në pikën kufitare nga automjete të Ambasadës së Kosovës në Shkup. “Tomorin veç e ...

Lirohet nga burgu i Shkupit ish-luftëtari i UÇK-së Tomor Morina
Autoritetet maqedonase kanë njoftuar për lirimin e Tomor Morinës, nga burgu i Shkupit. Familjarët janë parë teksa kanë marrë atë, dhe një familjar, Bujar Xërxa nga Gjakova është dëgjuar të ketë thënë se “drejtësia ka ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 18:21
Autoritetet maqedonase kanë njoftuar për lirimin e Tomor Morinës, nga burgu i Shkupit. Familjarët janë parë teksa kanë marrë atë, dhe një familjar, Bujar Xërxa nga Gjakova është dëgjuar të ketë thënë se “drejtësia ka ...

Lirohet Tomor Morina, do të niset drejt Kosovës
Është liruar nga burgu këtë të mërkurë ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina I cili u mbajt për më shumë se dy javë në paraburgim në Maqedoni. Ndalimi i tij ishte bërë në kufirin Kosovë-Maqedoni, me kërkesë të Interpolit ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 19:12
Është liruar nga burgu këtë të mërkurë ish ushtari i UÇK-së, Tomor Morina I cili u mbajt për më shumë se dy javë në paraburgim në Maqedoni. Ndalimi i tij ishte bërë në kufirin Kosovë-Maqedoni, me kërkesë të Interpolit ...

Serbia reagon ashpër ndaj vendimit për moskstradimin e Tomor Morinës
Beograd, 14 gusht 2019 – Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut që të mos ekstradohet në Serbi ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare ...
Illyriapress | 15-Aug-2019 01:55
Beograd, 14 gusht 2019 – Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq, ka reaguar ashpër ndaj vendimit të Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut që të mos ekstradohet në Serbi ish-pjesëtarin e Ushtrisë Çlirimtare ...

Maqedonia e Veriut nuk e ekstradon në Serbi ish-luftëtarin e UÇK-së
Shkup, 14 gusht 2019 – Gjykata e Lartë e Maqedonisë së Veriut e ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Penale se nuk ekzistojnë kushte për ekstradimin në Serbi të ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina. Avokati i tij, Naser ...
Illyriapress | 15-Aug-2019 00:49
Shkup, 14 gusht 2019 – Gjykata e Lartë e Maqedonisë së Veriut e ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Penale se nuk ekzistojnë kushte për ekstradimin në Serbi të ish-luftëtarit të UÇK-së, Tomor Morina. Avokati i tij, Naser ...

Fotografi të TOMOR MORINËS pas lirimit nga paraburgimi (FOTO)
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga paraburgimi pas tre ...
Medial | 15-Aug-2019 00:37
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga paraburgimi pas tre ...

Flet Tomor Morina pas lirimit
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...
Arbresh | 15-Aug-2019 00:03
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...

Pas lirimit të Tomor Morinës, reagon ministrja serbe e drejtësisë
Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, ka vlerësuar se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut se nuk janë plotësuar kushtet për ekstradim të Tomor Morinës në Serbi, ka treguar se edhe njëherë politika ...
AlbInfo | 15-Aug-2019 00:03
Ministrja serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviq, ka vlerësuar se vendimi i Gjykatës Supreme të Maqedonisë së Veriut se nuk janë plotësuar kushtet për ekstradim të Tomor Morinës në Serbi, ka treguar se edhe njëherë politika ...

Morina: Serbia ka vdekur, nuk është dashtë të ndodhë arrestimi im
Gjakovë, 14 gusht – Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së ...
Koha.mk | 14-Aug-2019 23:57
Gjakovë, 14 gusht – Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së ...

Tomor Morina: Serbia ka vdekur, nuk është dashtë të ndodhë arrestimi im
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...
Zeri | 14-Aug-2019 23:45
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...

Tomor Morina: Serbia ka vdekur, nuk është dashtë të ndodh arrestimi im
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 23:45
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...

Tomorr Morina: Nuk është dasht me ndodhë arrestimi im! (VIDEO)
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...
Ina-Online | 14-Aug-2019 23:27
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...

Tomor Morina: Serbia ka vdekur, nuk është dashtë të ndodh arrestimi im
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 23:27
Ish-ushtari i UÇK-së, Tomor Morina ka mbërritur në Gjakovë, pas lirimit të tij në mbrëmje nga autoritetet e Maqedonisë. Ai u la i lirë rreth orës 17.00 nga Shutka, dhe se me stafin e ambasadës së Kosovës në Shkup ka ...

Grubi: Tomor Morina i lirë dhe rrugës për Kosovë
“Tomor Morina i lirë dhe rrugës për Kosovë. Në emër të Kryetarit Ahmeti, bashkë me nënkryetarët Duraku dhe Mexhiti, Blerim, Ejupin, Kreshnikin, Muharremin, Sadushin, uruam Tomorin pak çaste pas lirimit dhe e përcollëm ...
Ina-Online | 14-Aug-2019 23:20
“Tomor Morina i lirë dhe rrugës për Kosovë. Në emër të Kryetarit Ahmeti, bashkë me nënkryetarët Duraku dhe Mexhiti, Blerim, Ejupin, Kreshnikin, Muharremin, Sadushin, uruam Tomorin pak çaste pas lirimit dhe e përcollëm ...

Publikohen fotografi të Tomor Morinës pas lirimit nga paraburgimi
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...
Gazeta Monitor | 14-Aug-2019 23:17
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...

Publikohen fotografi të Tomor Morinës pas lirimit nga paraburgimi
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 21:29
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...

Merkel: Dua të kujtohem vetëm për një gjë
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se shpreson që në librat e historisë do të shkruhet vetëm një gjë për të – se ajo ishte përpjekur. Gjatë një ngjarje publike në Stralsund Town Hall, kur u pyet nga një gazetar se ...
Albportali | 14-Aug-2019 21:18
Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se shpreson që në librat e historisë do të shkruhet vetëm një gjë për të – se ajo ishte përpjekur. Gjatë një ngjarje publike në Stralsund Town Hall, kur u pyet nga një gazetar se ...

Publikohen fotografi të Tomor Morinës pas lirimit nga paraburgimi
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...
Flaka | 14-Aug-2019 21:12
Në rrjetet sociale janë publikuar fotografi ku shihet ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili sot u lëshua nga paraburgimi në burgun e Shutkës në Shkup. Ish ushtari i UÇK-së Tomor Morina është liruar nga ...

Tomorr Morina rrugës për në shtëpi – Kështu duket pas lirimit nga Burgu [Foto]
Ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili ishte ndalur nga autoritetet maqedonase sipas një urdhërarresti të lëshuar nga Serbia, u lirua sot nga burgu i Shkupit. Ai tash është rrugës për në shtëpinë e tij në Gjakovë, ...
Albportali | 14-Aug-2019 21:04
Ish-luftëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili ishte ndalur nga autoritetet maqedonase sipas një urdhërarresti të lëshuar nga Serbia, u lirua sot nga burgu i Shkupit. Ai tash është rrugës për në shtëpinë e tij në Gjakovë, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved