ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/08/2019 03:26

Prof.Dr. Kristaq Kume: Mandati i Valdrin Pjetrit – pasojë e mungesës së shtetit ligjor dhe demokracisë funksionale

Prof.Dr. Kristaq Kume: Mandati i Valdrin Pjetrit – pasojë e mungesës së shtetit ligjor dhe demokracisë funksionale
E pakta që duhet të pranohet si shkak për këtë situatë të krijuar, është mungesa e vullnetit për të vepruar dhe për të zbatuar ligjin nga KQZ-ja dhe Prokuroria Prof. Dr. Kristaq Kume Drejtor i Institutit për Zhvillimin ...
Telegraf | 14-Aug-2019 23:54
E pakta që duhet të pranohet si shkak për këtë situatë të krijuar, është mungesa e vullnetit për të vepruar dhe për të zbatuar ligjin nga KQZ-ja dhe Prokuroria Prof. Dr. Kristaq Kume Drejtor i Institutit për Zhvillimin ...

Braimllari: Të tjerë kryebashkiakë të PS të inkriminuar, do publikojmë emrat
Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, deklaron se ne ditet ne vijim, opozita do te publikoje emra te tjere kryebashkiakesh me te kaluar kriminale, pas Valdrin Pjetrit. Në studion e lajmeve në Ora News, ...
Politiko | 14-Aug-2019 22:38
Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, deklaron se ne ditet ne vijim, opozita do te publikoje emra te tjere kryebashkiakesh me te kaluar kriminale, pas Valdrin Pjetrit. Në studion e lajmeve në Ora News, ...

Rasti i Valdrinit, një mallkim për Ramën dhe Bashën, por jo për Shkodrën
Nga Mero Baze Problemi i krijuar nga e shkuara e Valdrin Pjetrit, është një sprovë e re për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Me sa duket, mallkimi i 30 qershorit ka vendosur t’i ndjekë deri në fund. Ky rast nuk është tani ...
Dritare | 14-Aug-2019 22:38
Nga Mero Baze Problemi i krijuar nga e shkuara e Valdrin Pjetrit, është një sprovë e re për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Me sa duket, mallkimi i 30 qershorit ka vendosur t’i ndjekë deri në fund. Ky rast nuk është tani ...

“Shkodra kundër trafikantit të drogës”, opozita proteston në Shkodër
Mbështetësit e Partisë Demokratike kanë zhvilluar një marsh-protestë kundër Valdrin Pjetrit, pas dokumenteve të publikuara ku bëhej i ditur se ky i fundit ka qenë i dënuar në Itali për drogë. Protesta ka nisur në orën ...
Gazeta Dita | 14-Aug-2019 21:28
Mbështetësit e Partisë Demokratike kanë zhvilluar një marsh-protestë kundër Valdrin Pjetrit, pas dokumenteve të publikuara ku bëhej i ditur se ky i fundit ka qenë i dënuar në Itali për drogë. Protesta ka nisur në orën ...

Marshimi kundër Pjetrit në Shkodër, ish-deputeti: Kjo është mënyra e vetme
Pas denoncimeve me fakte bindëse të bëra nga Partia Demokratike, se Vladrin Pjetri, ishte i implikuar në aktivitete kriminale, në të shkuarën e tij, kanë ardhur edhe reagime nga ana e qytetarëve ku prej rreth një ore ...
Lajmi i Fundit | 14-Aug-2019 21:28
Pas denoncimeve me fakte bindëse të bëra nga Partia Demokratike, se Vladrin Pjetri, ishte i implikuar në aktivitete kriminale, në të shkuarën e tij, kanë ardhur edhe reagime nga ana e qytetarëve ku prej rreth një ore ...

Shkodër, mbështetësit e PD protestë kundër Ramës
Mbështetësit e Partisë Demokratike në Shkodër kanë zhvilluar një marsh-protestë kundër Valdrin Pjetrit, ndërsa u shprehën se nuk pranojnë zyrtarë të korruptuar në krye të bashkisë.
Top Channel | 14-Aug-2019 20:40
Mbështetësit e Partisë Demokratike në Shkodër kanë zhvilluar një marsh-protestë kundër Valdrin Pjetrit, ndërsa u shprehën se nuk pranojnë zyrtarë të korruptuar në krye të bashkisë.

Gazetarja kujton përballjen e parë me Pjetrin: I surprizuar nga vendimi i Ramës për kandidimin
Gazetarja e ABC News, Esiona Konomi ka treguar përballjen e parë me Valdrin Pjetrin në pranverë, diten kur ai mori lajmin e kandidimit për kryebashkiak të Shkodrës. Konomi kujton se Pjetri u habit ku u njoftua në ...
Politiko | 14-Aug-2019 21:18
Gazetarja e ABC News, Esiona Konomi ka treguar përballjen e parë me Valdrin Pjetrin në pranverë, diten kur ai mori lajmin e kandidimit për kryebashkiak të Shkodrës. Konomi kujton se Pjetri u habit ku u njoftua në ...

Video/ Protestë në Shkodër, mbështetësit e PD thirrje kundër Ramës
SHKODËR Mbështetësit e Partisë Demokratike kanë zhvilluar një marsh-protestë kundër Valdrin Pjetrit,ndërsa u shprehën se nuk pranojnë zyrtarë të korruptuar në krye të bashkisë. Ata fillimisht janë tubuar tek prefektura ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 20:38
SHKODËR Mbështetësit e Partisë Demokratike kanë zhvilluar një marsh-protestë kundër Valdrin Pjetrit,ndërsa u shprehën se nuk pranojnë zyrtarë të korruptuar në krye të bashkisë. Ata fillimisht janë tubuar tek prefektura ...

Shkodër, militantët e PD protestojnë kundër Valdrin Pjetrit
Dega e Partisë Demokratike në Shkodër pasditen e kësaj të mërkure po zhvillojnë një protestë para prefekturës, për kryebashkiakun e ri Valdrin Pjetri. Sipas informacioneve dhjetra mbështetës të PD-së janë mbledhur ...
Medial | 14-Aug-2019 21:11
Dega e Partisë Demokratike në Shkodër pasditen e kësaj të mërkure po zhvillojnë një protestë para prefekturës, për kryebashkiakun e ri Valdrin Pjetri. Sipas informacioneve dhjetra mbështetës të PD-së janë mbledhur ...

Lista e zezë e Bashës/ 17 kryebashkiakët dhe deputetët e Ramës të lidhur me krimin
Paraditen e sotme, gjatë fjalës së tij, lideri i PD, Lulzim Basha nxori emrat e 17 kryebashkiakëve dhe deputetëve të Edi Ramës, sipas kryeopozitarit, të lidhur me krimin. Në listën e zezë u përfshi edhe Olsi Rama me ...
Flaka | 14-Aug-2019 20:59
Paraditen e sotme, gjatë fjalës së tij, lideri i PD, Lulzim Basha nxori emrat e 17 kryebashkiakëve dhe deputetëve të Edi Ramës, sipas kryeopozitarit, të lidhur me krimin. Në listën e zezë u përfshi edhe Olsi Rama me ...

Shkodër, militantët e PD protestojnë kundër Valdrin Pjetrit
Dega e Partisë Demokratike në Shkodër pasditen e kësaj të mërkure po zhvillojnë një protestë para prefekturës, për kryebashkiakun e ri Valdrin Pjetri. Sipas informacioneve dhjetra mbështetës të PD-së janë mbledhur ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 20:24
Dega e Partisë Demokratike në Shkodër pasditen e kësaj të mërkure po zhvillojnë një protestë para prefekturës, për kryebashkiakun e ri Valdrin Pjetri. Sipas informacioneve dhjetra mbështetës të PD-së janë mbledhur ...

PD i dërgon prokurorisë të dhënat për Valdrin Pjetrin
Partia Demokratike i ka dërguar prokurorisë të dhënat që ajo publikoi një ditë më parë për dënimin e Valdrin Pjetrit për trafik droge në Itali.
Top Channel | 14-Aug-2019 18:47
Partia Demokratike i ka dërguar prokurorisë të dhënat që ajo publikoi një ditë më parë për dënimin e Valdrin Pjetrit për trafik droge në Itali.

Skenarët e Shkodrës/ Ç’do bëjë PD dhe a do dekretojë Meta një datë të re?
Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht me fundin e tij ...
Flaka | 14-Aug-2019 20:56
Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht me fundin e tij ...

Kërkesa/Akuzat për Valdrin Pjetrin, PD i drejtohet Prokurorisë
Partia Demokratike i ka dërguar prokurorisë të dhënat konkrete që ajo publikoi një ditë më parë për Valdrin Pjetrin në Itali, i cili sipas saj rezulton i dënuar për trafik droge. Në një letër të Sekretarit të ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 18:36
Partia Demokratike i ka dërguar prokurorisë të dhënat konkrete që ajo publikoi një ditë më parë për Valdrin Pjetrin në Itali, i cili sipas saj rezulton i dënuar për trafik droge. Në një letër të Sekretarit të ...

Akuzat për Pjetrin, Çlirim Gjata: Voltana Ademi ngelet në detyrë
Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata deklaron se Voltana Ademi kryetarja e Bashkisë Shkodër do të mbetet në detyrë deri në ardhjen e kryetarit të ri të Bashkisë. Ky përfundim sipas tij, vjen pas situatës ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 15:23
Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata deklaron se Voltana Ademi kryetarja e Bashkisë Shkodër do të mbetet në detyrë deri në ardhjen e kryetarit të ri të Bashkisë. Ky përfundim sipas tij, vjen pas situatës ...

Skenarët e Shkodrës/ Ç’do bëjë PD dhe a do dekretojë Meta një datë të re?
Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht me fundin e tij ...
Top Channel | 14-Aug-2019 15:04
Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht me fundin e tij ...

Rasti i Valdrinit, një mallkim për Ramën dhe Bashën por jo për Shkodrën
Nga Mero Baze Problemi i krijuar nga e shkuara e Valdrin Pjetrit, është një sprovë e re për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Me sa duket, mallkimi i 30 qershorit ka vendosur t’i ndjekë deri në fund. Ky rast nuk është tani ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 18:36
Nga Mero Baze Problemi i krijuar nga e shkuara e Valdrin Pjetrit, është një sprovë e re për Edi Ramën dhe Lulzim Bashën. Me sa duket, mallkimi i 30 qershorit ka vendosur t’i ndjekë deri në fund. Ky rast nuk është tani ...

PD i drejtohet Prokurorisë, i jep të dhëna për Valdrin Pjetrin
Pas akuzave që i ka bërë kryetarit të ri të Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetrit, në lidhje me dëminin e tij në Itali, Partia Demokratike i është drejtuar Prokurorisë, duke i dërguar të dhënat konkrete që publikuan një ...
Dritare | 14-Aug-2019 20:55
Pas akuzave që i ka bërë kryetarit të ri të Bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetrit, në lidhje me dëminin e tij në Itali, Partia Demokratike i është drejtuar Prokurorisë, duke i dërguar të dhënat konkrete që publikuan një ...

Akuzat për Valdrin Pjetrin/ PD letër Prokurorisë: Pse po vonohet verifikimi
Partia Demokratike i ka dërguar prokurorisë të dhënat konkrete që ajo publikoi një ditë më parë për Valdrin Pjetrin në Itali, i cili sipas saj rezulton i dënuar për trafik droge. Sekretari i Përgjithshëm, Gazment ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 19:43
Partia Demokratike i ka dërguar prokurorisë të dhënat konkrete që ajo publikoi një ditë më parë për Valdrin Pjetrin në Itali, i cili sipas saj rezulton i dënuar për trafik droge. Sekretari i Përgjithshëm, Gazment ...

Lista e zezë e Bashës/ 17 kryebashkiakët dhe deputetët e Ramës të lidhur me krimin
Paraditen e sotme, gjatë fjalës së tij, lideri i PD, Lulzim Basha nxori emrat e 17 kryebashkiakëve dhe deputetëve të Edi Ramës, sipas tij të lidhur me krimin. Në listën e zezë u përfshi edhe Olsi Rama me akuzën për ...
Top Channel | 14-Aug-2019 14:05
Paraditen e sotme, gjatë fjalës së tij, lideri i PD, Lulzim Basha nxori emrat e 17 kryebashkiakëve dhe deputetëve të Edi Ramës, sipas tij të lidhur me krimin. Në listën e zezë u përfshi edhe Olsi Rama me akuzën për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved