ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 11:07

Dështimi i Bankës së Shqipërisë/ Reagon biznesi: Kapitullimin institucional të Bankës Qendrore do ta kishin zili edhe fondacionet piramidale

Dështimi i Bankës së Shqipërisë/ Reagon biznesi: Kapitullimin institucional të Bankës Qendrore do ta kishin zili edhe fondacionet piramidale
Bankën e Shqipërisë do ta kishin zili edhe “fondacionet e firmave piramidale” Banka e Shqipërisë po përjeton dështimin institucional më të rëndë që nga koha e krijimit të saj dhe rolin më negativ në këtë dështim ...
Telegraf | 14-Aug-2019 12:45
Bankën e Shqipërisë do ta kishin zili edhe “fondacionet e firmave piramidale” Banka e Shqipërisë po përjeton dështimin institucional më të rëndë që nga koha e krijimit të saj dhe rolin më negativ në këtë dështim ...

Përmasa shqetësuese të rënies së Euros përballë Lekut
Tiranë, 14 gusht 2019 – Në Shqipëri, këtë muaj, EURO arriti minimumin historik përballë lekut në 12 vitet e fundit. Monedha BE-së humbi 13-15 % të vlerës së saj përballë monedhës shqiptare, në 3 vitet e fundit. ...
Illyriapress | 15-Aug-2019 01:18
Tiranë, 14 gusht 2019 – Në Shqipëri, këtë muaj, EURO arriti minimumin historik përballë lekut në 12 vitet e fundit. Monedha BE-së humbi 13-15 % të vlerës së saj përballë monedhës shqiptare, në 3 vitet e fundit. ...

Zhvlerësimi i euros, Konfindustria: Godet fuqinë konkuruese të vendit
Konfindustria shpreh shqetësimin për ndikimin që po jep zhvlerësimi i euros kundrejt lekut në industrinë prodhuese. Administratori i Përgjithshëm i Konfindustrias Gjergj Buxhuku në një njoftim për shtyp thotë se ...
ABCNews | 13-Aug-2019 17:31
Konfindustria shpreh shqetësimin për ndikimin që po jep zhvlerësimi i euros kundrejt lekut në industrinë prodhuese. Administratori i Përgjithshëm i Konfindustrias Gjergj Buxhuku në një njoftim për shtyp thotë se ...

Zhvlerësimi i frikshëm i euros, ekspertët: Turizmi vetëm një faktor, shumë ‘flukse’ vijnë nga informaliteti
Monedha vendase është forcuar ndjeshëm në kursin e këmbimit valutor, duke arritur ditën e martë një rekord të ri përballë Euros. Një Euro u këmbye në tregun e brendshëm me 120.8 lekë, ndërsa sot shitet me 121.07 lekë. ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 23:17
Monedha vendase është forcuar ndjeshëm në kursin e këmbimit valutor, duke arritur ditën e martë një rekord të ri përballë Euros. Një Euro u këmbye në tregun e brendshëm me 120.8 lekë, ndërsa sot shitet me 121.07 lekë. ...

Tiranë: Dobësimi i pazakontë i euros dhe forcimi paradoksal i lekut
Gjatë këtij muaji monedha BE-së Euro arriti në Shqipëri minimumin historik përballë lekut në 12 vitet e fundit, dhe ka humbur 13-15 % të vlerës së saj përballë monedhës shqiptare në 3 vitet e fundit. Ekspertët mendojnë ...
Zeri Amerikes | 14-Aug-2019 19:08
Gjatë këtij muaji monedha BE-së Euro arriti në Shqipëri minimumin historik përballë lekut në 12 vitet e fundit, dhe ka humbur 13-15 % të vlerës së saj përballë monedhës shqiptare në 3 vitet e fundit. Ekspertët mendojnë ...

Sezoni turistik forcon lekun ndaj valutave të tjera
Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, të martën euro u këmbye me 120.82 lekë ose 0,34 lekë më pak se një ditë më parë, dollari amerikan humbi 0,31 lekë dhe u kuotua në vlerën 107.84 lekë. Ndërsa paundi britanik u ...
AlbInfo | 13-Aug-2019 16:25
Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, të martën euro u këmbye me 120.82 lekë ose 0,34 lekë më pak se një ditë më parë, dollari amerikan humbi 0,31 lekë dhe u kuotua në vlerën 107.84 lekë. Ndërsa paundi britanik u ...

Prurjet e emigrantëve zhvlerësojnë Euro-n, zbret nën 121 lekë
Monedha e përbashkët euro u këmbye sot në tregun e këmbimit poshtë kuotës së 121 lekëve duke iu afruar nivelit më të ulët historik të të gjitha kohërave. Sot, në një euro u këmbye me 120.75 lekë sipas kursit zyrtar të ...
Lexo | 13-Aug-2019 15:38
Monedha e përbashkët euro u këmbye sot në tregun e këmbimit poshtë kuotës së 121 lekëve duke iu afruar nivelit më të ulët historik të të gjitha kohërave. Sot, në një euro u këmbye me 120.75 lekë sipas kursit zyrtar të ...

Euro vazhdon zhvlerësimin kundruall lekut
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...
Arbresh | 13-Aug-2019 14:47
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...

Monedha Euro në Shqipëri zbret nën 121 lekë, shkak bëhen emigrantët dhe turistët
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 14:33
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...

Euro sërish në rënie, emigrantët dhe turistët e ‘rrëzojnë’ nën 121 lekë
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...
Politiko | 13-Aug-2019 14:23
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...

Emigrantët dhe turistët rrëzojnë euron nën 121 lekë
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...
Zeri | 13-Aug-2019 13:58
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...

Euro zbret nën 121 lekë, i afrohet minimumit historik
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...
Lapsi | 13-Aug-2019 13:47
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...

Emigrantët dhe turistët rrëzojnë euron nën 121 lekë
Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth 0.32 lekë më pak se sa fundi i javës së kaluar. Në fillim të javës së kaluar euro preku nivelin ...
Lajminet | 13-Aug-2019 13:57
Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth 0.32 lekë më pak se sa fundi i javës së kaluar. Në fillim të javës së kaluar euro preku nivelin ...

Sezoni turistik forcon lekun ndaj valutave
Muaji gusht bashkë me pikun e sezonit turistik, ka sjell zhvlerësim të ndjeshëm të valutave në këmbim me lekun shqiptar. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, të martën euro u këmbye me 120.82 lekë ose 0,34 lekë ...
Lexo | 13-Aug-2019 13:29
Muaji gusht bashkë me pikun e sezonit turistik, ka sjell zhvlerësim të ndjeshëm të valutave në këmbim me lekun shqiptar. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, të martën euro u këmbye me 120.82 lekë ose 0,34 lekë ...

Emigrantët dhe turistët rrëzojnë euron nën 121 lekë
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...
BalkanWeb | 13-Aug-2019 13:13
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...

Emigrantët dhe turistët rrëzojnë euron nën 121 lekë
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...
Lajmi i Fundit | 13-Aug-2019 13:28
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...

Kursi i këmbimit valutor – E Martë, 13 Gusht 2019
Kjo e martë ka regjistruar një rënie të përgjithshme të valutave të huaja. Euro është këmbyer sot me 120.6 lekë referuar të dhënave të Credins Bank. Ndërkaq Paundi Britanik shënon një tjetër zbritje në nivelin e 129.7 ...
ScanTv | 13-Aug-2019 13:20
Kjo e martë ka regjistruar një rënie të përgjithshme të valutave të huaja. Euro është këmbyer sot me 120.6 lekë referuar të dhënave të Credins Bank. Ndërkaq Paundi Britanik shënon një tjetër zbritje në nivelin e 129.7 ...

Emigrantët dhe turistët rrëzojnë euron nën 121 lekë
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...
Monitor | 13-Aug-2019 12:58
Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë gjatë ditës së sotme një euro është këmbyer mesatarisht me 120.82 lekë, rreth ...

Konfindustria: Zhvlerësimi i euros po dëmton rëndë prodhuesit
Konfindustria në një njoftim për shtyp shpreh shqetësimin për rolin e dështuar institucional në vazhdimësi të Bankës së Shqipërisë në zhvleftësimin e tejskashëm të Euro-s kundrejt Lek-ut, me pasoja të rënda në afatgjatë ...
Monitor | 13-Aug-2019 12:43
Konfindustria në një njoftim për shtyp shpreh shqetësimin për rolin e dështuar institucional në vazhdimësi të Bankës së Shqipërisë në zhvleftësimin e tejskashëm të Euro-s kundrejt Lek-ut, me pasoja të rënda në afatgjatë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved