ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:35

Liverpool kampion i Europës, mposht Chelsean me penallti

Liverpool kampion i Europës, mposht Chelsean me penallti
Liverpool është kampion i Europës pasi mundi Chelsean në Super Kupën e Europës me penallti në ndeshjen e luajtur në Stamboll.
Top Channel | 15-Aug-2019 01:12
Liverpool është kampion i Europës pasi mundi Chelsean në Super Kupën e Europës me penallti në ndeshjen e luajtur në Stamboll.

Liverpooli fiton Superkupën e Europës
Liverpooli fiton për herë të 4-t në histori Superkupën e Europës, pasi mposhti pas goditjes së penalltive Chelsea-n e Frenkie Lampard që sërish zhvilloi një ndeshje shumë të mirë por nuk kishte fatin me vete. Gabimin ...
GazetaTema | 15-Aug-2019 00:24
Liverpooli fiton për herë të 4-t në histori Superkupën e Europës, pasi mposhti pas goditjes së penalltive Chelsea-n e Frenkie Lampard që sërish zhvilloi një ndeshje shumë të mirë por nuk kishte fatin me vete. Gabimin ...

Superkupa e Europës, Liverpuli mposht me 11-metërsha Çelsin/Video
Liverpuli ka mposhtur Çelsin me 11-metërsha në Superkupën e Europës. Trofeu i katër në histori për skuadrën e Jyrgen Klop që e ka nisur sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme. Çelsi kaloi i pari në avantazh në ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 23:58
Liverpuli ka mposhtur Çelsin me 11-metërsha në Superkupën e Europës. Trofeu i katër në histori për skuadrën e Jyrgen Klop që e ka nisur sezonin në mënyrën më të mirë të mundshme. Çelsi kaloi i pari në avantazh në ...

Liverpul shënon golin e dytë, Chelsea barazon nga penalltia (VIDEO)
mapo.al Kanë filluar vrullshëm minutat e shtesës në derbin anglez që po mban Europën të mbërthyer pas ekranit. Emocione të shumta. Dy gola janë shënuar në shtesën e parë. Ishte Mane që kaloi “të kuqtë” në avantazh në ...
Mapo | 14-Aug-2019 23:17
mapo.al Kanë filluar vrullshëm minutat e shtesës në derbin anglez që po mban Europën të mbërthyer pas ekranit. Emocione të shumta. Dy gola janë shënuar në shtesën e parë. Ishte Mane që kaloi “të kuqtë” në avantazh në ...

Liverpool fiton Superkupën e Europës
Liverpool ka fituar Superkupën e Europës duke ekzekutuar saktesisht penalltitë me rezultatin 5 me 4 ndaj Chelsean. Edhe pse u luajtën 120 minuta lojë ndeshja u mbyll me rezultatin 2 me 2 , ishin penalltitë ato që ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 23:52
Liverpool ka fituar Superkupën e Europës duke ekzekutuar saktesisht penalltitë me rezultatin 5 me 4 ndaj Chelsean. Edhe pse u luajtën 120 minuta lojë ndeshja u mbyll me rezultatin 2 me 2 , ishin penalltitë ato që ...

Notat e lojtarëve, Liverpool – Chelsea: Sadio Mane lojtar i ndeshjes
Liverpooli e ka mposhtur Chelsean në Superkupën e Evropës vetëm pas penalltive (5-4) pasi ndeshja në kohën e rregullt është mbyllur 2-2. Një ndeshje e bukur ku nuk munguan golat dhe rastet e shumta të shënimit. Koha e ...
Telegrafi | 15-Aug-2019 00:14
Liverpooli e ka mposhtur Chelsean në Superkupën e Evropës vetëm pas penalltive (5-4) pasi ndeshja në kohën e rregullt është mbyllur 2-2. Një ndeshje e bukur ku nuk munguan golat dhe rastet e shumta të shënimit. Koha e ...

Liverpooli fitues i Superkupës së Evropës, mposht Chelsean pas penalltive
Liverpooli dhe Chelsea zhvilluan një ndeshje të bukur në Superkupën e Evropës, ku nuk munguan golat dhe rastet e shumta të shënimit. Koha e rregullt u mbyll 1-1, ndërsa vazhdimet 2-2, duke bërë që penalltitë ta vendosin ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 23:48
Liverpooli dhe Chelsea zhvilluan një ndeshje të bukur në Superkupën e Evropës, ku nuk munguan golat dhe rastet e shumta të shënimit. Koha e rregullt u mbyll 1-1, ndërsa vazhdimet 2-2, duke bërë që penalltitë ta vendosin ...

Shënohen dy gola të shpejtë në vazhdime
Loja e rregullt në 90 minuta mes Liverpoolit dhe Chelseat është mbyllur baras 1-1. Me të filluar vazhdimet Liverpooli kaloi në epërsi. Pas një loje të bukur mes Firmino dhe Sadio Mane, ky i fundit e gjeti rrjetën për të ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 23:14
Loja e rregullt në 90 minuta mes Liverpoolit dhe Chelseat është mbyllur baras 1-1. Me të filluar vazhdimet Liverpooli kaloi në epërsi. Pas një loje të bukur mes Firmino dhe Sadio Mane, ky i fundit e gjeti rrjetën për të ...

Përballja angleze e Stambollit, Liverpool fiton Superkupën europiane nën gjykimin e një gruaje
Penalltitë e sakta, me të fundit nga Salah drejt e në rrjetë, pas një barazimi 2-2 pas kohës shtesë, e çuan Liverpool-in drejt fitimit të Superkupës së UEFA-s, në përballje me Chelsea-n në Stamboll. Ky ishte një trofe ...
Tesheshi | 15-Aug-2019 02:19
Penalltitë e sakta, me të fundit nga Salah drejt e në rrjetë, pas një barazimi 2-2 pas kohës shtesë, e çuan Liverpool-in drejt fitimit të Superkupës së UEFA-s, në përballje me Chelsea-n në Stamboll. Ky ishte një trofe ...

Sadio Mane një njeri i jashtëzakonshëm, ia 'ndreq' ditën djaloshit me këtë veprim
Liverpooli ka regjistruar fitore në finalen e Superkupës së Evropës ndaj Chelseat vetëm pas ekzekutimit të penalltive. Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ekzekutimin e ...
Zeri | 15-Aug-2019 00:34
Liverpooli ka regjistruar fitore në finalen e Superkupës së Evropës ndaj Chelseat vetëm pas ekzekutimit të penalltive. Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ekzekutimin e ...

Lampard reagon pas dështimit kundër Liverpoolit - befason me këtë deklaratë
Chelsea ka pësuar humbje në finalen e Superkupës së Evropës nga Liverpooli vetëm pas ekzekutimit të penalltive. Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ekzekutimin e ...
Zeri | 15-Aug-2019 00:30
Chelsea ka pësuar humbje në finalen e Superkupës së Evropës nga Liverpooli vetëm pas ekzekutimit të penalltive. Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ekzekutimin e ...

Heroi i Liverpoolit 'shpërthen' pas paraqitjes brilliante kundër Chelseat
Liverpooli ka arritur ta fitojë Superkupën e Evropës për këtë edicion vetëm pas triumfit në ekzekutimin e penalltive ndaj Chelseat. Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ...
Zeri | 15-Aug-2019 00:21
Liverpooli ka arritur ta fitojë Superkupën e Evropës për këtë edicion vetëm pas triumfit në ekzekutimin e penalltive ndaj Chelseat. Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ...

Klopp një trajner 'lazdran', shikojeni se çfarë i bën heroit të Liverpoolit pas ndeshjes
Liverpooli ka arritur ta fitojë Superkupën e Evropës për këtë edicion vetëm pas triumfit në ekzekutimin e penalltive ndaj Chelseat. Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ...
Zeri | 15-Aug-2019 00:21
Liverpooli ka arritur ta fitojë Superkupën e Evropës për këtë edicion vetëm pas triumfit në ekzekutimin e penalltive ndaj Chelseat. Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ...

Liverpool fitues i Superkupës së Evropës (VIDEO)
Pas Champions League Liverpool do të rendit edhe një trofe në vitrinën e vet. Kësaj radhe i erdhi rendi Supërkupës së Evropës. Të kuqtë fituan ndaj rivalit tjetër anglez Chelsea. Por, për fitore u dashtë hiç më pak se ...
Klan Kosova | 15-Aug-2019 00:17
Pas Champions League Liverpool do të rendit edhe një trofe në vitrinën e vet. Kësaj radhe i erdhi rendi Supërkupës së Evropës. Të kuqtë fituan ndaj rivalit tjetër anglez Chelsea. Por, për fitore u dashtë hiç më pak se ...

Triumf me 'djersë' por i merituar, Liverpooli ngrit në 'qiell' trofeun e Superkupës
Liverpooli ka arritur ta fitojë Superkupën e Evropës për këtë edicion vetëm pas triumfit në ekzekutimin e penalltive ndaj Chelseat. Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ...
Zeri | 15-Aug-2019 00:11
Liverpooli ka arritur ta fitojë Superkupën e Evropës për këtë edicion vetëm pas triumfit në ekzekutimin e penalltive ndaj Chelseat. Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ...

Penalltitë vendimtare, Liverpool fiton Superkupën e Evropës (VIDEO)
Liverpool është fitues i Superkupës së Evropës. Liverpool ka fituar Superkupën e Evropës duke mposhtur Chelsean pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 5:4. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll 1:1 kurse vazhdimet ...
TetovaSot | 15-Aug-2019 00:07
Liverpool është fitues i Superkupës së Evropës. Liverpool ka fituar Superkupën e Evropës duke mposhtur Chelsean pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 5:4. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll 1:1 kurse vazhdimet ...

Veprimi madhështor i Jurgen Klopp pas triumfit të Liverpoolit në Stamboll
Liverpooli është fitues i Superkupës së Evropës për këtë edicion vetëm pas triumfit në ekzekutimin e penalltive. Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ekzekutimin e ...
Zeri | 15-Aug-2019 00:07
Liverpooli është fitues i Superkupës së Evropës për këtë edicion vetëm pas triumfit në ekzekutimin e penalltive. Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ekzekutimin e ...

Ndeshja Liverpool–Chelsea shkon në vazhdime
Loja e rregullt në 90 minuta mes Liverpoolit dhe Chelseat është mbyllur baras 1-1. Vazhdimet, nëse jo, penalltitë do ta vendosin fituesin e Superkupës së Evropës. Goli i Chelseat erdhi në minutën e 38-të, kur Olivier ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 23:00
Loja e rregullt në 90 minuta mes Liverpoolit dhe Chelseat është mbyllur baras 1-1. Vazhdimet, nëse jo, penalltitë do ta vendosin fituesin e Superkupës së Evropës. Goli i Chelseat erdhi në minutën e 38-të, kur Olivier ...

Liverpulli kurorëzohet edhe me një titull tjetër europian (VIDEO)
Liverpulli ka arritur që të fitojë SuperKupën e Europës për vitin 2019-të, pasi sonte në finalen e zhvilluar në Stamboll në stadiumin “Vodafone Arena” të Beshiktashit mundi Çelzin, edhe atë vetëm pas ekzekutimit të ...
InfoSport.mk | 15-Aug-2019 00:05
Liverpulli ka arritur që të fitojë SuperKupën e Europës për vitin 2019-të, pasi sonte në finalen e zhvilluar në Stamboll në stadiumin “Vodafone Arena” të Beshiktashit mundi Çelzin, edhe atë vetëm pas ekzekutimit të ...

Liverpuli “super kampion” i Evropës
Skuadra e Liverpullit ka triumfuar në Stamboll kundër Çellsit dhe ka fituar Superkupën e Europës, për herën e katërt në historinë e klubit. Skuadra e Jyrgen Klop ka patur nevojë për penalltitë për të siguruar trofeun, ...
Alsat-M | 15-Aug-2019 00:03
Skuadra e Liverpullit ka triumfuar në Stamboll kundër Çellsit dhe ka fituar Superkupën e Europës, për herën e katërt në historinë e klubit. Skuadra e Jyrgen Klop ka patur nevojë për penalltitë për të siguruar trofeun, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved