ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 08:44

6 arsye për t'i nxitur fëmijët të udhëtojnë

6 arsye për t'i nxitur fëmijët të udhëtojnë
Krijon mundesi. Duhet te jemi prinder te guximshem dhe t’i ftojme femijet te behen te rritur, duke shfrytezuar te gjitha mundesite qe jep jeta per ta, edhe mijera kilometra larg shtepise. Fiton pavaresi. Pavaresia eshte ...
ikub.al | 14-Aug-2019 21:55
Krijon mundesi. Duhet te jemi prinder te guximshem dhe t’i ftojme femijet te behen te rritur, duke shfrytezuar te gjitha mundesite qe jep jeta per ta, edhe mijera kilometra larg shtepise. Fiton pavaresi. Pavaresia eshte ...

Lërini fëmijët ta njohin dhe eksplorojnë vetë botën
Lidhja që krijohet me fëmijët tanë është aq e veçantë, saqë ne shpesh tentojmë të bëjmë gabimin që gjithmonë t’i dëshirojmë ata pranë nesh, t’i mbajmë afër, t’i mbrojmë. Problemi lind kur një fëmijë rritet me bindjen se ...
Gazeta Monitor | 15-Aug-2019 01:22
Lidhja që krijohet me fëmijët tanë është aq e veçantë, saqë ne shpesh tentojmë të bëjmë gabimin që gjithmonë t’i dëshirojmë ata pranë nesh, t’i mbajmë afër, t’i mbrojmë. Problemi lind kur një fëmijë rritet me bindjen se ...

Lërini fëmijët ta njohin dhe eksplorojnë vetë botën
Lidhja që krijohet me fëmijët tanë është aq e veçantë, saqë ne shpesh tentojmë të bëjmë gabimin që gjithmonë t’i dëshirojmë ata pranë nesh, t’i mbajmë afër, t’i mbrojmë. Problemi lind kur një fëmijë rritet me bindjen se ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 18:09
Lidhja që krijohet me fëmijët tanë është aq e veçantë, saqë ne shpesh tentojmë të bëjmë gabimin që gjithmonë t’i dëshirojmë ata pranë nesh, t’i mbajmë afër, t’i mbrojmë. Problemi lind kur një fëmijë rritet me bindjen se ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved