ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 08:54

Japonia kërkon evakuimin e 300,000 personave

Japonia kërkon evakuimin e 300,000 personave
Stuhisë tropikale Krosa, ka bërë që autoritetet japonezë të kërkojnë që rreth 300 000 persona të largohen nga shtëpitë e tyre dhe derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime. Informacionet bëjnë me dije se ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 20:24
Stuhisë tropikale Krosa, ka bërë që autoritetet japonezë të kërkojnë që rreth 300 000 persona të largohen nga shtëpitë e tyre dhe derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime. Informacionet bëjnë me dije se ...

Japonia u kërkon 300,000 personave të evakuohen
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...
Politiko | 14-Aug-2019 23:27
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...

Japonia u kërkon 300,000 personave të evakuohen
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...
Koha.mk | 14-Aug-2019 22:45
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...

Japonia u kërkon 300,000 personave të evakuohen
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...
Shenja | 14-Aug-2019 22:39
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...

Stuhia/ Japonia u kërkon 300 000 personave të evakuohen
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 17:22
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...

Japoni: Evakuohen 300.000 njerëz për shkak të stuhisë
Japonia ka këshilluar që më shumë se 300.000 njerëz të evakuohen nga shtëpitë e tyre në ishullin Shikoku dhe qindra fluturime u anuluan për shkak të stuhisë tropikale Kros që po i afrohet arkipelagut. Një stuhi ...
Flaka | 14-Aug-2019 21:05
Japonia ka këshilluar që më shumë se 300.000 njerëz të evakuohen nga shtëpitë e tyre në ishullin Shikoku dhe qindra fluturime u anuluan për shkak të stuhisë tropikale Kros që po i afrohet arkipelagut. Një stuhi ...

Japonia kërkon evakuimin e 300,000 personave
Stuhisë tropikale Krosa, ka bërë që autoritetet japonezë të kërkojnë që rreth 300 000 persona të largohen nga shtëpitë e tyre dhe derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime. Informacionet bëjnë me dije se ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 17:28
Stuhisë tropikale Krosa, ka bërë që autoritetet japonezë të kërkojnë që rreth 300 000 persona të largohen nga shtëpitë e tyre dhe derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime. Informacionet bëjnë me dije se ...

Japoni: Evakuohen 300.000 njerëz për shkak të stuhisë
Japonia ka këshilluar që më shumë se 300.000 njerëz të evakuohen nga shtëpitë e tyre në ishullin Shikoku dhe qindra fluturime u anuluan për shkak të stuhisë tropikale Kros që po i afrohet arkipelagut. Një stuhi ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 18:52
Japonia ka këshilluar që më shumë se 300.000 njerëz të evakuohen nga shtëpitë e tyre në ishullin Shikoku dhe qindra fluturime u anuluan për shkak të stuhisë tropikale Kros që po i afrohet arkipelagut. Një stuhi ...

Për shkak të stuhisë, evakuim i 300 mijë njerëzve në Japoni
Tokio, 14 gusht – Autoritetet japoneze kanë kërkuar 310.000 njerëz të evakuohen nga shtëpitë e tyre në ishullin Shikoku, më i vogli nga katër ishujt kryesorë japonezë, ndërsa rreth 350 fluturime janë anuluar për shkak ...
Koha.mk | 14-Aug-2019 18:35
Tokio, 14 gusht – Autoritetet japoneze kanë kërkuar 310.000 njerëz të evakuohen nga shtëpitë e tyre në ishullin Shikoku, më i vogli nga katër ishujt kryesorë japonezë, ndërsa rreth 350 fluturime janë anuluar për shkak ...

Japonia u kërkon 300 000 personave të evakuohen
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...
Lajminet | 14-Aug-2019 18:05
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...

Japoni: Evakuohen 300.000 njerëz për shkak të stuhisë
Japonia ka këshilluar që më shumë se 300.000 njerëz të evakuohen nga shtëpitë e tyre në ishullin Shikoku dhe qindra fluturime u anuluan për shkak të stuhisë tropikale Kros që po i afrohet arkipelagut.
Kosova Press | 14-Aug-2019 17:10
Japonia ka këshilluar që më shumë se 300.000 njerëz të evakuohen nga shtëpitë e tyre në ishullin Shikoku dhe qindra fluturime u anuluan për shkak të stuhisë tropikale Kros që po i afrohet arkipelagut.

Japonia u kërkon 300,000 personave të evakuohen
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...
EkonomiaOnline | 14-Aug-2019 17:01
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...

Japonia u kërkon 300,000 personave të evakuohen
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 16:59
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...

Japoni, kërkohet evakuimi i 300.000 personave
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 16:42
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...

Japonia u kërkon 300,000 personave të evakuohen
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...
Radio Evropa e Lire | 14-Aug-2019 16:35
Japonia ka këshilluar më shumë se 300,000 persona që të largohen nga shtëpitë e tyre të mërkurën, derisa kompanitë ajrore kanë anuluar qindra fluturime, për shkak stuhisë tropikale Krosa, që është nisur në këtë zonë. ...

Kinë, 45 të vdekur nga tajfuni Lekima
Së paku 45 persona kanë pësuar për vdekje në hovin e tajfunit Lekima që goditi pjesën lindore të Kinës, transmeton AA. Agjencia e lajmeve Xinhua lajmëron se 44 persona kanë humbur jetën, ndërsa 16 të tjerë janë zhdukur ...
Shenja | 12-Aug-2019 19:50
Së paku 45 persona kanë pësuar për vdekje në hovin e tajfunit Lekima që goditi pjesën lindore të Kinës, transmeton AA. Agjencia e lajmeve Xinhua lajmëron se 44 persona kanë humbur jetën, ndërsa 16 të tjerë janë zhdukur ...

Kinë/ Tajfuni një tmerr i vërtetë, anulohen dhe mbi 3200 fluturime ajrore
Shkon në 44 numri i personave të vdekur nga tajfuni Lekima në Kinën lindore. Autoritetet thonë se stuhia ka vazhduar edhe mëngjesin e kësaj të hëne, duke grumbulluar miliarda dollarë dëme ekonomike dhe prishur ...
Standard | 12-Aug-2019 19:03
Shkon në 44 numri i personave të vdekur nga tajfuni Lekima në Kinën lindore. Autoritetet thonë se stuhia ka vazhduar edhe mëngjesin e kësaj të hëne, duke grumbulluar miliarda dollarë dëme ekonomike dhe prishur ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved