ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:35

Liverpul fiton Super Kupën e Europës, vendosin penalltitë

Liverpul fiton Super Kupën e Europës, vendosin penalltitë
mapo.al Jo vetëm 90 minuta, por nuk mjaftuan as 120 të tilla për të shpallur fituesin e Super Kupës së Europës. U deshën penalltitë që Liverpul të shpallej super kampioni i ‘Kontinentit të vjetër’. Kujtojmë që pjesa e ...
Mapo | 14-Aug-2019 23:51
mapo.al Jo vetëm 90 minuta, por nuk mjaftuan as 120 të tilla për të shpallur fituesin e Super Kupës së Europës. U deshën penalltitë që Liverpul të shpallej super kampioni i ‘Kontinentit të vjetër’. Kujtojmë që pjesa e ...

Superkupa, Chelsea-Liverpool pa fitues, ndeshja shkon në shtesë
mapo.al Ka përfunduar koha e rregullt e finales së madhe, e vlefshme për trofeun e Super Kupës së Europës. Pjesa e parë u mbyll në avantazh të “bluve të Londrës”, me Giroud që shënoi në minutën e 36. Pjesa e dytë nisi ...
Mapo | 14-Aug-2019 23:00
mapo.al Ka përfunduar koha e rregullt e finales së madhe, e vlefshme për trofeun e Super Kupës së Europës. Pjesa e parë u mbyll në avantazh të “bluve të Londrës”, me Giroud që shënoi në minutën e 36. Pjesa e dytë nisi ...

Përmbytje masive në Indi, humbin jetën më shumë se 270 njerëz
mapo.al Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut kanë vrarë më shumë se 270 njerëz në Indi, shpërngulur mbi një milion dhe përmbytur mijëra shtëpi në gjashtë shtete, thanë autoritetet pas dy javësh shiu që po mban në vendin ...
Mapo | 14-Aug-2019 22:31
mapo.al Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut kanë vrarë më shumë se 270 njerëz në Indi, shpërngulur mbi një milion dhe përmbytur mijëra shtëpi në gjashtë shtete, thanë autoritetet pas dy javësh shiu që po mban në vendin ...

Përmbytjet në Indi vrasin më shumë se 270 njerëz
Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut kanë vrarë më shumë se 270 njerëz në Indi, shpërngulur mbi një milion dhe përmbytur mijëra shtëpi në gjashtë shtete, thanë autoritetet pas dy javësh shiu që po mban në vendin aziatik. ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 21:36
Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut kanë vrarë më shumë se 270 njerëz në Indi, shpërngulur mbi një milion dhe përmbytur mijëra shtëpi në gjashtë shtete, thanë autoritetet pas dy javësh shiu që po mban në vendin aziatik. ...

PD: Shqiptarët s’po lindin më, për shkak të Ramës e “Rilindjes”
Tritan Shehu i PD-së thotë se Shqipëria është në krizë demografike, për shkak se Rama dhe “Rilindja” iu kanë vrarë shpresën. “Shqiperia po shkon drejt rrezikut te ekzistences shqiptare. Me cilet po programon neser ta ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 22:11
Tritan Shehu i PD-së thotë se Shqipëria është në krizë demografike, për shkak se Rama dhe “Rilindja” iu kanë vrarë shpresën. “Shqiperia po shkon drejt rrezikut te ekzistences shqiptare. Me cilet po programon neser ta ...

Nis pjesa e dytë, Liverpool barazon me Mane (VIDEO)
mapo.al Liverpool dhe Klopp tregojnë vendosmëri. Vetëm 2 minuta nga pjesa e dytë “Të kuqtë” arrijnë të barazojnë shifrat në 1-1. Ishte Mane, që pas një momenti hutimi të mbrojtjes së Chelseat përfitoi dhe arriti të ...
Mapo | 14-Aug-2019 22:11
mapo.al Liverpool dhe Klopp tregojnë vendosmëri. Vetëm 2 minuta nga pjesa e dytë “Të kuqtë” arrijnë të barazojnë shifrat në 1-1. Ishte Mane, që pas një momenti hutimi të mbrojtjes së Chelseat përfitoi dhe arriti të ...

Tritan Shehu: Lindshmëria ka rënë dhe shpresa vazhdon e fiket
mapo.al Ish-deputeti i PD Tritan Shehu me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se Shqipëria është në një gjendje emergjence demografike. Ai thotë se lindshmëria ka rënë dhe shpresa vazhdon e fiket. Postimi i Tritan ...
Mapo | 14-Aug-2019 22:04
mapo.al Ish-deputeti i PD Tritan Shehu me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se Shqipëria është në një gjendje emergjence demografike. Ai thotë se lindshmëria ka rënë dhe shpresa vazhdon e fiket. Postimi i Tritan ...

Mbyllet pjesa e parë/ Chelsea në avantazh ndaj Liverpool (VIDEO)
mapo.al Është mbyllur pjesa e parë mes Liverpool dhe Chelsea. U deshën 36 minuta që skuadra e Frank Lampard të kalonte në avantazh ndaj Liverpool. Minutat e para filluan me “Të kuqtë” që ishin dominant, por më pas ...
Mapo | 14-Aug-2019 21:43
mapo.al Është mbyllur pjesa e parë mes Liverpool dhe Chelsea. U deshën 36 minuta që skuadra e Frank Lampard të kalonte në avantazh ndaj Liverpool. Minutat e para filluan me “Të kuqtë” që ishin dominant, por më pas ...

Ky është i riu shqiptar që u vra në Gjermani (EMRI+FOTO)
mapo.al Keidi Pasha është 19-vjeçari shqiptar nga Mati i cili u vra mbrëmjen e kaluar në Volfsburg të Gjermanisë, pas të shtënave nga një automjet në lëvizje. I riu u qëllua nga gjashtë plumba pistolete. Ai ishte në ...
Mapo | 14-Aug-2019 21:36
mapo.al Keidi Pasha është 19-vjeçari shqiptar nga Mati i cili u vra mbrëmjen e kaluar në Volfsburg të Gjermanisë, pas të shtënave nga një automjet në lëvizje. I riu u qëllua nga gjashtë plumba pistolete. Ai ishte në ...

Durrës/ Lëshuan alarmin “SOS” pasi u fik jahti, shpëtohen 7 turistë
mapo.al Roja bregdetare në Durrës ka arritur të shpëtojë 7 turistë italianë. Ata lëshuan alarmin “SOS” 5 milje larg Portit të Durrësit, pasi jahti i tyre pësoi fikje të motorit për shkak të motit, i cili u shoqërua me ...
Mapo | 14-Aug-2019 21:18
mapo.al Roja bregdetare në Durrës ka arritur të shpëtojë 7 turistë italianë. Ata lëshuan alarmin “SOS” 5 milje larg Portit të Durrësit, pasi jahti i tyre pësoi fikje të motorit për shkak të motit, i cili u shoqërua me ...

Super sfidën Liverpool-Chelsea e drejton një gjyqtare femër
mapo.al Në këto momente është duke u luajtur super sfida, derbi anglez Liverpool-Chelsea, e vlefshme për trofeun u Super Kupës së Europës. Ajo çka vihet re në këtë përballje, është se gjyqtaret janë femra dhe jo ...
Mapo | 14-Aug-2019 21:11
mapo.al Në këto momente është duke u luajtur super sfida, derbi anglez Liverpool-Chelsea, e vlefshme për trofeun u Super Kupës së Europës. Ajo çka vihet re në këtë përballje, është se gjyqtaret janë femra dhe jo ...

Ceka: Dhe një mandat t’i japim Ramës, do vishemi të gjithë me poture
mapo.al Politikani dhe arkeologu i njohur, Neritan Ceka, në një intervistë për gazetën Mapo, thekson se trashëgimia kulturore në Shqipëri është në rrezik. Sipas tij, kryeministri Edi Rama po i imponon vendit gustot e ...
Mapo | 14-Aug-2019 20:53
mapo.al Politikani dhe arkeologu i njohur, Neritan Ceka, në një intervistë për gazetën Mapo, thekson se trashëgimia kulturore në Shqipëri është në rrezik. Sipas tij, kryeministri Edi Rama po i imponon vendit gustot e ...

Shehu: Shqipëria në emergjencë demografike, është vrarë shpresa
Ish-deputeti i PD Tritan Shehu me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se Shqipëria është në një gjendje emergjence demografike. Shehu nënvizon se lindshmëria ka rënë dhe shpresa vazhdon e fiket. Postimi i Tritan ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 19:43
Ish-deputeti i PD Tritan Shehu me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se Shqipëria është në një gjendje emergjence demografike. Shehu nënvizon se lindshmëria ka rënë dhe shpresa vazhdon e fiket. Postimi i Tritan ...

Tyson: Konsumoj 40.000$ marijuanë në muaj, ja sa fitoj nga ferma ime
mapo.al Dikur ka qenë kampion në ring, ndërsa tani është kampion në një “sport” tjetër. Tyson ka zbuluar se konsumon në 1 muaj rreth 40 mijë dollarë marijuanë. Nuk është habi, pasi një nga shkaqet që e rrënoi boksierin ...
Mapo | 14-Aug-2019 20:53
mapo.al Dikur ka qenë kampion në ring, ndërsa tani është kampion në një “sport” tjetër. Tyson ka zbuluar se konsumon në 1 muaj rreth 40 mijë dollarë marijuanë. Nuk është habi, pasi një nga shkaqet që e rrënoi boksierin ...

‘Gjithmonë dora më kap të dënuar’
mapo.al “Dmth që të kuptohemi: ti shkon në Shkodrën e dijes, kulturës, humorit e të qytetarisë dhe i vetmi kandidat që arrin të gjesh është një i dënuar për trafik?! Ti qofsh!” Kështu shkruan njeriu i memeve, Genc ...
Mapo | 14-Aug-2019 20:52
mapo.al “Dmth që të kuptohemi: ti shkon në Shkodrën e dijes, kulturës, humorit e të qytetarisë dhe i vetmi kandidat që arrin të gjesh është një i dënuar për trafik?! Ti qofsh!” Kështu shkruan njeriu i memeve, Genc ...

Mendoni se s’keni frikë nga filmat horror? Shikoni trailerin e Eerie
mapo.al Filmi horror filipinas Eerie, i ka lënë fansat aq të tmerruar sa që nuk mund të flenë me dritat e fikura. Prodhimi i ri i ‘Netflix’ është vendosur në Akademinë Lucia për vajza. Pat Consolacion (Bea Alonzo) ...
Mapo | 14-Aug-2019 20:09
mapo.al Filmi horror filipinas Eerie, i ka lënë fansat aq të tmerruar sa që nuk mund të flenë me dritat e fikura. Prodhimi i ri i ‘Netflix’ është vendosur në Akademinë Lucia për vajza. Pat Consolacion (Bea Alonzo) ...

“Rrëmbehet” foshnja e aktores së ‘Game of Thrones’
mapo.al Aktorja e ‘Game of Thrones’, Josephine Gillan, ka thënë se fëmija i saj është rrëmbyer nga shërbimet sociale në Izrael. Britanikja, e cila luajti rolin e prostitutës Marei në serialin e famshëm, tha se vajza e ...
Mapo | 14-Aug-2019 20:09
mapo.al Aktorja e ‘Game of Thrones’, Josephine Gillan, ka thënë se fëmija i saj është rrëmbyer nga shërbimet sociale në Izrael. Britanikja, e cila luajti rolin e prostitutës Marei në serialin e famshëm, tha se vajza e ...

Cigaret elektronike janë të dëmshme, 4 të rinj përfundojnë në spital
mapo.al Cigaret elektronike janë të dëmshme dhe këtë e dëshmon ngjarja e ndodhur se fundmi në Shtetet e Bashkuara. Katër adoleshentë janë shtruar në një spital të Minesotës për shkak të problemeve të rënda në mushkëri. ...
Mapo | 14-Aug-2019 19:33
mapo.al Cigaret elektronike janë të dëmshme dhe këtë e dëshmon ngjarja e ndodhur se fundmi në Shtetet e Bashkuara. Katër adoleshentë janë shtruar në një spital të Minesotës për shkak të problemeve të rënda në mushkëri. ...

Një i vdekur: Plumba nga makina mbi dy shqiptarë në Gjermani
mapo.al Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e së martës në Volfsburg të Gjermanisë. Sipas gazetës BILD, nga një makinë është qëlluar mbi dy persona, 30 dhe 31 vjeç. Gazeta shkruan se viktimat janë nga Shqipëria. ...
Mapo | 14-Aug-2019 18:27
mapo.al Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e së martës në Volfsburg të Gjermanisë. Sipas gazetës BILD, nga një makinë është qëlluar mbi dy persona, 30 dhe 31 vjeç. Gazeta shkruan se viktimat janë nga Shqipëria. ...

Vllaznia për femra bën historinë, kualifikohet në grupet e Champions
mapo.al Nuk e kanë arritur meshkujt në më shumë se 100 vjet futboll, por e bëjnë femrat! Futbolli shqiptar mund të krenohet me Vllazninë e Femrave, e cila sot ka shkruar historinë duke u kualifikuar në grupet e ...
Mapo | 14-Aug-2019 18:13
mapo.al Nuk e kanë arritur meshkujt në më shumë se 100 vjet futboll, por e bëjnë femrat! Futbolli shqiptar mund të krenohet me Vllazninë e Femrave, e cila sot ka shkruar historinë duke u kualifikuar në grupet e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved