ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:35

E paprecedentë: Ministrja shqiptare zmadhon takimin me ambasadorin britanik, ky i fundit e “kthen me këmbë në tokë”

E paprecedentë: Ministrja shqiptare zmadhon takimin me ambasadorin britanik, ky i fundit e “kthen me këmbë në tokë”
“Goditja” që mori sot ministrja (në detyrë) e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, nga ambasadori britanik Ruairi O’Connell, është për t’u mbajtur mend. Ministrja Hoxha lëshoi një deklaratë se ajo dhe ambasadori ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 21:43
“Goditja” që mori sot ministrja (në detyrë) e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, nga ambasadori britanik Ruairi O’Connell, është për t’u mbajtur mend. Ministrja Hoxha lëshoi një deklaratë se ajo dhe ambasadori ...

Ambasadori britanik hedh poshtë deklaratat e Ministrisë së Integrimit Europian
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell, ka thënë të mos ketë bërë deklaratat që janë publikuar në media, pasi ka takuar ministren në detyrë të Integrimit Evropian në Qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha. Përmes ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 16:43
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell, ka thënë të mos ketë bërë deklaratat që janë publikuar në media, pasi ka takuar ministren në detyrë të Integrimit Evropian në Qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha. Përmes ...

Ambasadori britanik e përgënjeshtron Ministrinë e Integrimit Evropian
Prishtinë, 14 gusht 2019 – Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell, ka reaguar ndaj komunikatës së lëshuar nga Ministria e Integrimit Evropian, pas takimit të tij me ministren në detyrë Dhurata Hoxha. Në ...
Illyriapress | 15-Aug-2019 01:38
Prishtinë, 14 gusht 2019 – Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell, ka reaguar ndaj komunikatës së lëshuar nga Ministria e Integrimit Evropian, pas takimit të tij me ministren në detyrë Dhurata Hoxha. Në ...

Ambasadori britanik demanton deklaratat e Ministrisë së Integrimeve
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’ connell, ka demantuar deklaratat e Ministrisë së Integrimeve Evropiane. Sipas ambasadorit O’connell, në takimin mes tij dhe ministres Hoxha nuk ka pasur diskutim për MSA-në apo ...
AlbInfo | 14-Aug-2019 22:45
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’ connell, ka demantuar deklaratat e Ministrisë së Integrimeve Evropiane. Sipas ambasadorit O’connell, në takimin mes tij dhe ministres Hoxha nuk ka pasur diskutim për MSA-në apo ...

O’Connell përgënjeshtron Ministrinë e Integrimit pas takimit me Hoxhën (VIDEO)
Nuk dihet nëse i ndodhi edhe me Kadri Veselin e Ramush Haradinajn, por ambasadori britanik, Ruari O’Connell po ankohet se politikanët kosovarë jo rrallë i kanë mveshur fjalë të cilat nuk i kishte zënë në gojë në takimet ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 20:24
Nuk dihet nëse i ndodhi edhe me Kadri Veselin e Ramush Haradinajn, por ambasadori britanik, Ruari O’Connell po ankohet se politikanët kosovarë jo rrallë i kanë mveshur fjalë të cilat nuk i kishte zënë në gojë në takimet ...

E paprecedentë në politikën kosovare: ministrja zmadhon takimin me ambasadorin britanik, ky i fundit e “kthen me këmbë në tokë”
“Goditja” që mori sot ministrja (në detyrë) e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, nga ambasadori britanik Ruairi O’Connell, është për t’u mbajtur mend. Ministrja Hoxha lëshoi një deklaratë se ajo dhe ambasadori ...
Tesheshi | 14-Aug-2019 18:21
“Goditja” që mori sot ministrja (në detyrë) e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, nga ambasadori britanik Ruairi O’Connell, është për t’u mbajtur mend. Ministrja Hoxha lëshoi një deklaratë se ajo dhe ambasadori ...

Vetëvendosje tallet me Dhurata Hoxhën
Sot gjatë ditës ministrja Dhurata Hoxha ishte takuar me ambasadorin në largim të Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell. E në kumtesën e Ministrisë së Integrimit Evropian ishte thënë se u biseduan për një numër çështjesh ...
Arbresh | 14-Aug-2019 17:10
Sot gjatë ditës ministrja Dhurata Hoxha ishte takuar me ambasadorin në largim të Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell. E në kumtesën e Ministrisë së Integrimit Evropian ishte thënë se u biseduan për një numër çështjesh ...

Ministria e Integrimit ndryshon komunikatën pas reagimit të ambasadorit britanik
Ministria e Integrimit Evropian në Kosovë ka reaguar pas deklaratave të ambasadorit britanik në Prishtinë, Ruairí O'Connell, i cili ka thënë të mos ketë bërë deklaratat që janë publikuar në media, pasi ka takuar ...
Radio Evropa e Lire | 14-Aug-2019 16:51
Ministria e Integrimit Evropian në Kosovë ka reaguar pas deklaratave të ambasadorit britanik në Prishtinë, Ruairí O'Connell, i cili ka thënë të mos ketë bërë deklaratat që janë publikuar në media, pasi ka takuar ...

Ambasadori britanik nxjerr gënjeshtare ministren shqiptare
Ambasadori në largim i Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, ka reaguar ndaj deklaratave të Ministres së Integrimit Evropian në qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha. Pas një takimi mes tyre, në deklaratën e Hoxhës ...
Lajmi i Fundit | 14-Aug-2019 16:51
Ambasadori në largim i Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, ka reaguar ndaj deklaratave të Ministres së Integrimit Evropian në qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha. Pas një takimi mes tyre, në deklaratën e Hoxhës ...

Ministria e Dhurata Hoxhës pranon gabimet për takimin me O’Connell
Ministria e Integrimeve Evropiane ka kërkuar falje pas përgënjeshtrimit të ambasadorit britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, i cili përmendi disa çështje që nuk janë diskutuar fare me ministren Dhurata Hoxhën, por që ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 16:36
Ministria e Integrimeve Evropiane ka kërkuar falje pas përgënjeshtrimit të ambasadorit britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, i cili përmendi disa çështje që nuk janë diskutuar fare me ministren Dhurata Hoxhën, por që ...

Leksioni i O’Connell-Dhurata Hoxha dërgon një njoftim të ri: Komunikata ishte shabllon
Ministria e Integrimit Evropian përmes një komunikate për media ka thënë se komunikata për takimin Hoxha-O’Connell ishte një shabllon i përdorur më herët dhe e pakonfirmuar nga Ambasada Britanike. Ambasadori britanik në ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 16:35
Ministria e Integrimit Evropian përmes një komunikate për media ka thënë se komunikata për takimin Hoxha-O’Connell ishte një shabllon i përdorur më herët dhe e pakonfirmuar nga Ambasada Britanike. Ambasadori britanik në ...

Sqarohet MIE pas reagimit të ambasadorit britanik: Kemi përdorur ‘shabllon’ të komunikatës të pakonfirmuar nga ambasada britanike
Pas reagimit të Ambasadorit britanik në Kosovë Ruari O’Connell, se Ministria e Integrimeve Evropiane kishte dërguar komunikatë ku ishin thënë të pavërteta lidhur me takimin që O’Connell kishte zhvilluar me Ministren në ...
Zeri | 14-Aug-2019 16:29
Pas reagimit të Ambasadorit britanik në Kosovë Ruari O’Connell, se Ministria e Integrimeve Evropiane kishte dërguar komunikatë ku ishin thënë të pavërteta lidhur me takimin që O’Connell kishte zhvilluar me Ministren në ...

Ministria e Integrimeve pranon gabimin në tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Hoxha me ambasadorin O’Connell
Ministria e Integrimeve Evropiane ka sqaruar opinionin lidhur me tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Dhurata Hoxha me ambasadorin Ruairi O’Connell . Në sqarimin dërguar thuhet se Zyra e Komunikimit dhe Informimit e ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 16:10
Ministria e Integrimeve Evropiane ka sqaruar opinionin lidhur me tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Dhurata Hoxha me ambasadorin Ruairi O’Connell . Në sqarimin dërguar thuhet se Zyra e Komunikimit dhe Informimit e ...

Ambasadori britanik nxjerr gënjeshtare ministren shqiptare
mapo.al Ambasadori në largim i Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, ka reaguar ndaj deklaratave të Ministres së Integrimit Evropian në qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha. Pas një takimi mes tyre, në deklaratën e ...
Mapo | 14-Aug-2019 15:51
mapo.al Ambasadori në largim i Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, ka reaguar ndaj deklaratave të Ministres së Integrimit Evropian në qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha. Pas një takimi mes tyre, në deklaratën e ...

Ministria e Integrimeve pranon gabimin në tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Hoxha me ambasadorin O’Connell
Ministria e Integrimeve Evropiane ka sqaruar opinionin lidhur me tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Dhurata Hoxha me ambasadorin Ruairi O’Connell. Në sqarimin dërguar thuhet se Zyra e Komunikimit dhe Informimit e ...
InFokusi | 14-Aug-2019 16:20
Ministria e Integrimeve Evropiane ka sqaruar opinionin lidhur me tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Dhurata Hoxha me ambasadorin Ruairi O’Connell. Në sqarimin dërguar thuhet se Zyra e Komunikimit dhe Informimit e ...

MIE-ja thotë se komunikata për takimin me ambasadorin O’Connellin ishte shabllon
Siç thuhet në njoftim, Zyra e Komunikimit dhe Informimit e Ministrisë së Integrimit Evropian, shpreh keqardhje për versionin e kumtesës e cila kishte lëshime dhe ishte shabllon i përdorur më herët dhe i pakonfirmuar nga ...
Lajminet | 14-Aug-2019 16:20
Siç thuhet në njoftim, Zyra e Komunikimit dhe Informimit e Ministrisë së Integrimit Evropian, shpreh keqardhje për versionin e kumtesës e cila kishte lëshime dhe ishte shabllon i përdorur më herët dhe i pakonfirmuar nga ...

Ministria e Integrimeve e pranon gabimin lidhur me takimin me ambasadorin O’Connell
Ministria e Integrimeve Evropiane ka sqaruar opinionin lidhur me tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Dhurata Hoxha me ambasadorin Ruairi O’Connell. Në sqarimin dërguar thuhet se Zyra e Komunikimit dhe Informimit e ...
Arbresh | 14-Aug-2019 16:20
Ministria e Integrimeve Evropiane ka sqaruar opinionin lidhur me tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Dhurata Hoxha me ambasadorin Ruairi O’Connell. Në sqarimin dërguar thuhet se Zyra e Komunikimit dhe Informimit e ...

Sqarohet MIE pas reagimit të O’Connell, kishin përdorë ‘shabllon’ të komunikatës të pakonfirmuar nga ambasada britanike
Pas reagimit të Ambasadorit britanik në Kosovë Ruari O’Connel, se Ministria e Integrimeve Evropiane kishte dërguar komunikatë ku ishin thënë të pavërteta lidhur me takimit që O’Connell kishte zhvilluar me Ministren në ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 16:10
Pas reagimit të Ambasadorit britanik në Kosovë Ruari O’Connel, se Ministria e Integrimeve Evropiane kishte dërguar komunikatë ku ishin thënë të pavërteta lidhur me takimit që O’Connell kishte zhvilluar me Ministren në ...

Lajmi i Fundit: Ministria e Dhurata Hoxhës e dërgon një njoftim të ri, i korrigjojnë fjalët e O’Connell
Ministria e udhëhequr nga Dhurata Hoxha i ra pishman për fjalët që i tha në emër të ambasadorit të Britanisë në largim, Ruairi O’Conell. Pasi u kritikuan nga ky i fundit, përcollën një komunikatë tjetër për media. Po ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 16:07
Ministria e udhëhequr nga Dhurata Hoxha i ra pishman për fjalët që i tha në emër të ambasadorit të Britanisë në largim, Ruairi O’Conell. Pasi u kritikuan nga ky i fundit, përcollën një komunikatë tjetër për media. Po ...

O’Connell përgënjeshtron ministren Hoxha: Ministrja deklaroi fjalë që si kam thënë
Ambasadori britanik në Kosovë, i cili largohet nga ky post në muajin shtator, Ruairi O’Connell, i ka reaguar ashpër ministres së Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me të cilën u takua sot. Përkundër që ajo tha të kenë ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 15:59
Ambasadori britanik në Kosovë, i cili largohet nga ky post në muajin shtator, Ruairi O’Connell, i ka reaguar ashpër ministres së Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me të cilën u takua sot. Përkundër që ajo tha të kenë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved