ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 09:46

Veseli kujton Hasan Prishtinën: Politikan idealist dhe i pakorruptuar

Veseli kujton Hasan Prishtinën: Politikan idealist dhe i pakorruptuar
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vdekjes së tij. Veseli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Hasan Prishtina ishte njëri ndër ideologët kryesorë të ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 10:00
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vdekjes së tij. Veseli përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Hasan Prishtina ishte njëri ndër ideologët kryesorë të ...

Veseli kujton Hasan Prishtinën: Model për t’u marrë shembull, politikan i pakorruptuar
Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar kontributi e patriotik dhe shtetërorë të Hasan Prishtinës në 86 vjetorin e vrasjes tij në Selanik. Përmes një psotimi në llogarinë e tij në rrjetin social fejsbuk ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 10:10
Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli ka kujtuar kontributi e patriotik dhe shtetërorë të Hasan Prishtinës në 86 vjetorin e vrasjes tij në Selanik. Përmes një psotimi në llogarinë e tij në rrjetin social fejsbuk ...

Thaçi përkujton Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes së tij
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përkujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare, Hasan Prishtina në 86 vjetorin e vrasjes së tij. Përmes një postimi në Facebook, presidenti ka thënë se Hasan Prishtina do të jetë ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 09:42
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka përkujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare, Hasan Prishtina në 86 vjetorin e vrasjes së tij. Përmes një postimi në Facebook, presidenti ka thënë se Hasan Prishtina do të jetë ...

Thaçi kujton Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes së tij. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 09:15
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes së tij. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që ...

Thaçi: Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që çoi drejt Pavarësisë
Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka kujtuar 86 vjetorin e vrasjes së heroit Hasan Prishtina. Thaçi thotë se Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që çoi drejt shpalljes së pavarësisë të një pjese te ...
InFokusi | 14-Aug-2019 09:31
Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka kujtuar 86 vjetorin e vrasjes së heroit Hasan Prishtina. Thaçi thotë se Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që çoi drejt shpalljes së pavarësisë të një pjese te ...

Thaçi kujton Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes së tij. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që ...
Arbresh | 14-Aug-2019 09:23
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes së tij. Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Facebook ka shkruar se Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që ...

Thaçi përkujton Hasan Prishtinën
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci ka përkujtuar, Hasan Prishtinën, personalitetin e ndritur të shqiptarisë. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga personalitetet më të ndritura të kombit shqiptar, ...
Ina-Online | 14-Aug-2019 09:18
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci ka përkujtuar, Hasan Prishtinën, personalitetin e ndritur të shqiptarisë. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga personalitetet më të ndritura të kombit shqiptar, ...

Thaçi: Hasan Prishtina ishte ideator i platformës politike që çoi drejt Pavarësisë
Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka kujtuar 86 vjetorin e vrasjes së heroit Hasan Prishtina.
Kosova Press | 14-Aug-2019 09:15
Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka kujtuar 86 vjetorin e vrasjes së heroit Hasan Prishtina.

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij
Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 09:03
Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij
Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga personalitetet më të ndritura ...
EkonomiaOnline | 14-Aug-2019 09:02
Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga personalitetet më të ndritura ...

Thaçi përkujton Hasan Prishtinën në 86 vjetorin e vrasjes së tij
Përmes një postimi në Facebook, presidenti ka thënë se Hasan Prishtina do të jetë referencë e lartë për vlerat tona kombëtare, politike dhe parlamentare. Ky është postimi i presidentit në Facebook: Para 86 vitesh u vra ...
Lajminet | 14-Aug-2019 09:02
Përmes një postimi në Facebook, presidenti ka thënë se Hasan Prishtina do të jetë referencë e lartë për vlerat tona kombëtare, politike dhe parlamentare. Ky është postimi i presidentit në Facebook: Para 86 vitesh u vra ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij
Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi. Thaçi ka thënë se "Figura monumentale e Hasan Prishtinës ka qenë dhe mbetet referencë e ...
Zeri | 14-Aug-2019 09:02
Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi. Thaçi ka thënë se "Figura monumentale e Hasan Prishtinës ka qenë dhe mbetet referencë e ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij
Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 08:54
Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës – Thaçi kujton figurën e tij
Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga ...
Medial | 14-Aug-2019 08:54
Sot janë bërë 86 vjet nga vrasja Hasan Prishtinës, figurës së ndritur të kombit. Atë sot e ka kujtuar edhe presidenti Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova. “Para 86 vitesh u vra pabesisht Hasan Prishtina, një nga ...

Jeta dhe veprimtaria e Qemal Skënderit në dokumentet e hetuesisë
“Në mbledhje dëgjuam Radio Londrën dhe Radio Ankaranë në gjuhën turke dhe, pas lajmeve, Azemi foli për situatën politike. Qëllimi i mbledhjes ishte vetëm njoftimi me Hamdiun, i cili kishte ardhur me Mehmetin dhe neve ...
Shenja | 13-Aug-2019 13:48
“Në mbledhje dëgjuam Radio Londrën dhe Radio Ankaranë në gjuhën turke dhe, pas lajmeve, Azemi foli për situatën politike. Qëllimi i mbledhjes ishte vetëm njoftimi me Hamdiun, i cili kishte ardhur me Mehmetin dhe neve ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës, ideologut të çlirimit dhe bashkimit kombëtar
Sot mbushen 86 vjet kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina, ishte njëri ndër ideologët kryesorë të çlirimit dhe bashkimi kombëtar të ...
Gazeta Observer | 13-Aug-2019 11:56
Sot mbushen 86 vjet kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina, ishte njëri ndër ideologët kryesorë të çlirimit dhe bashkimi kombëtar të ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës
Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist shqiptar për ...
InFokusi | 13-Aug-2019 08:58
Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist shqiptar për ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës
Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist shqiptar për ...
Zeri | 13-Aug-2019 08:15
Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist shqiptar për ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës
Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist shqiptar për ...
Indeks Online | 13-Aug-2019 08:09
Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist shqiptar për ...

86 vjet nga vrasja e Hasan Prishtinës
Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist shqiptar për ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 08:05
Sot mbushen 86 vjet, kur në qytetin e Selanikut u vra në pabesi dhe mizori ish-kryeministri i Shqipërisë, Hasan Prishtina. Hasan Prishtina ka qenë nëpunës, deputet shqiptar në Mexhlisin osman, aktivist shqiptar për ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved