ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/08/2019 13:10

Valdrin Pjetri karrikon Bashën, kreu demokrat: jo i vetmi i implikuar

Valdrin Pjetri karrikon Bashën, kreu demokrat: jo i vetmi i implikuar
I karrikuar politkisht nga rasti i Valdrin Pjetrit, rezultuar i dënuar për trafik droge në 2003 në Itali, kreu demokrat Basha tha se ai nuk është i vetmi ndër të zgjedhurit e Ramës, dalë nga 30 Qershori. “Artur Bushi në ...
Tesheshi | 14-Aug-2019 16:20
I karrikuar politkisht nga rasti i Valdrin Pjetrit, rezultuar i dënuar për trafik droge në 2003 në Itali, kreu demokrat Basha tha se ai nuk është i vetmi ndër të zgjedhurit e Ramës, dalë nga 30 Qershori. “Artur Bushi në ...

Basha: Rama i zhytur në krim, ai duhet të ikë
Lideri demokrat, Lulzim Basha deklaroi se kryeministri Rama duhet të largohet pasi mbijetesa e tij politike lidhet me krimin. Nga selia blu, Basha akuzoi qeverinë se po punon për interesin e pakicës dhe se ka varfëruar ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 15:22
Lideri demokrat, Lulzim Basha deklaroi se kryeministri Rama duhet të largohet pasi mbijetesa e tij politike lidhet me krimin. Nga selia blu, Basha akuzoi qeverinë se po punon për interesin e pakicës dhe se ka varfëruar ...

Emrat/ Basha: Ja 17 kryebashkiakë dhe deputetë të Ramës të lidhur me krimin!
Lideri i opozitës, Lulzim Basha përmes një deklarate për medie, ka renditur kryebashkiakët dhe deputetët e kryeministrit Rama, që sipas tij janë të lidhur me krimin. “Tani Rama po përpiqet me shpejtësi të lajë duart. ...
Dritare | 14-Aug-2019 15:04
Lideri i opozitës, Lulzim Basha përmes një deklarate për medie, ka renditur kryebashkiakët dhe deputetët e kryeministrit Rama, që sipas tij janë të lidhur me krimin. “Tani Rama po përpiqet me shpejtësi të lajë duart. ...

Basha flet për mercenarët që po përpiqen të lajnë duart me Valdrinin
mapo.al Lideri demokrat Lulzim Basha ishte i ashpër sot jo vetëm me Kryeministrin Rama, por edhe me ata që mbështesin tezën e tij se “Valdrin Pjetri ka përgjegjësi individuale për të shkuarën si trafikant”. Basha tha se ...
Mapo | 14-Aug-2019 14:27
mapo.al Lideri demokrat Lulzim Basha ishte i ashpër sot jo vetëm me Kryeministrin Rama, por edhe me ata që mbështesin tezën e tij se “Valdrin Pjetri ka përgjegjësi individuale për të shkuarën si trafikant”. Basha tha se ...

Basha nxjerr emrat: Ja 17 kryebashkiakët dhe deputetët e Ramës të lidhur me krimin
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama ishte tërësisht në dijeni të dënimit në Itali të kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Sipas Bashës, pavarësisht ...
Lapsi | 14-Aug-2019 14:23
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama ishte tërësisht në dijeni të dënimit në Itali të kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Sipas Bashës, pavarësisht ...

Basha: Përveç Valdrin Pjetrit, këta janë kryebashkiakët socialistë të lidhur me krimin
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një deklaratë për mediat u shpreh se kryeministri Edi Rama e dinte shumë mirë se kush ishte Valdrin Pjetri, që ai e kandidoi për kryetar bashkie në Shkodër me 30 qershor, ...
Telegraf | 14-Aug-2019 14:23
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një deklaratë për mediat u shpreh se kryeministri Edi Rama e dinte shumë mirë se kush ishte Valdrin Pjetri, që ai e kandidoi për kryetar bashkie në Shkodër me 30 qershor, ...

Basha: Rama duhet të ikë. Mbijetesa e tij politike lidhet me krimin
“Kush mendon se Rama mund të korrigjohet, është naiv dhe i rrezikshëm”. Kështu deklaroi sot kryetari i PD-së Lulzim Basha, duke këmbëngulur edhe njëherë në largimin e kryeministrit, pasi sipas tij, mbijetesa politike e ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 14:10
“Kush mendon se Rama mund të korrigjohet, është naiv dhe i rrezikshëm”. Kështu deklaroi sot kryetari i PD-së Lulzim Basha, duke këmbëngulur edhe njëherë në largimin e kryeministrit, pasi sipas tij, mbijetesa politike e ...

Lista e zezë e Bashës/ 17 kryebashkiakët dhe deputetët e Ramës të lidhur me krimin
Paraditen e sotme, gjatë fjalës së tij, lideri i PD, Lulzim Basha nxori emrat e 17 kryebashkiakëve dhe deputetëve të Edi Ramës, sipas tij të lidhur me krimin. Në listën e zezë u përfshi edhe Olsi Rama me akuzën për ...
Top Channel | 14-Aug-2019 14:05
Paraditen e sotme, gjatë fjalës së tij, lideri i PD, Lulzim Basha nxori emrat e 17 kryebashkiakëve dhe deputetëve të Edi Ramës, sipas tij të lidhur me krimin. Në listën e zezë u përfshi edhe Olsi Rama me akuzën për ...

‘Jo vetëm Pjetri’, Basha: Ja kryebashkiakët e PS të lidhur me krimin
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zgjeruar “listën e zezë” të kryebashkiakëve socialistë të dalë nga votimet e 30 qershorit, që sipas tij, janë me të shkuar kriminale ose me lidhje aktuale me krimin. Në një ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 13:51
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zgjeruar “listën e zezë” të kryebashkiakëve socialistë të dalë nga votimet e 30 qershorit, që sipas tij, janë me të shkuar kriminale ose me lidhje aktuale me krimin. Në një ...

Basha: Rama është i padenjë për qytetin e Shkodrës dhe gjithë Shqipërinë, duhet të iki. Ai shiti Valdrin Pjetrin
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bashan deklaroi se kryeministri Edi Rama e shiti kandidatin socialist Valdin Pjetri, menjëherë pasi PD zbuloi dokumente ku ai pranonte fajësinë për trafik droge. Në një deklaratë për ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 13:51
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Bashan deklaroi se kryeministri Edi Rama e shiti kandidatin socialist Valdin Pjetri, menjëherë pasi PD zbuloi dokumente ku ai pranonte fajësinë për trafik droge. Në një deklaratë për ...

Kreu i PD-së: Rama nuk mund të korrigjohet, mbijetesa e tij politike lidhet me krimin
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se kushdo që mendon se Edi Rama mund të korrigjohet është naiv dhe se që të mbijetojë politikisht, kryeministri duhet që të mbajë lidhjet me krimin. Ai shtoi se e di që problemi ...
Politiko | 14-Aug-2019 14:16
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se kushdo që mendon se Edi Rama mund të korrigjohet është naiv dhe se që të mbijetojë politikisht, kryeministri duhet që të mbajë lidhjet me krimin. Ai shtoi se e di që problemi ...

Basha: Zgjidhja e Edi Ramës për Shkodrën, ishte një kryebashkiak jo i denjë
Kreu i opozitës Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat nga selia blu, ku ka folur për rastin e Valdrin Pjetrit. Në fillim të fjalës së tij, Basha u shpreh se pasi Rama e shiti Valdrinin, tani ka lëshuar ...
Lajmi i Fundit | 14-Aug-2019 14:05
Kreu i opozitës Lulzim Basha ka dalë në një konferencë për mediat nga selia blu, ku ka folur për rastin e Valdrin Pjetrit. Në fillim të fjalës së tij, Basha u shpreh se pasi Rama e shiti Valdrinin, tani ka lëshuar ...

Basha zbardh ‘listën e zezë’ me 17 kryebashkiakë dhe deputetë të inkriminuar të Edi Ramës
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat ka renditur disa nga emrat e përfolur të PS dhe të denoncuar në media, të lidhur me krimin. Nisur edhe rasti i Valdrin Pjetrit për bashkinë Shkodër, ...
Politiko | 14-Aug-2019 13:58
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një deklaratë për mediat ka renditur disa nga emrat e përfolur të PS dhe të denoncuar në media, të lidhur me krimin. Nisur edhe rasti i Valdrin Pjetrit për bashkinë Shkodër, ...

Basha: Për Valdrinin, Rama i gatshëm të çonte Shkodrën në përplasje
mapo.al Lideri demokrat, Lulzim Basha një ditë pas zbulimit të skandalit të kandidatit të Shkodrës, tha se Edi Rama kërkon t’ua hedhë shqiptarëve duke thënë se “problemi i Valdrin Pjetrit është individual”. Basha ...
Mapo | 14-Aug-2019 13:51
mapo.al Lideri demokrat, Lulzim Basha një ditë pas zbulimit të skandalit të kandidatit të Shkodrës, tha se Edi Rama kërkon t’ua hedhë shqiptarëve duke thënë se “problemi i Valdrin Pjetrit është individual”. Basha ...

Basha i përmend të gjithë me emra: Këta janë kryebashkiakët e PS-së të lidhur me krimin
Nën jë dalje për mediat nga selia blu, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se Kryeministri Edi Rama e shiti kandidatin socialist Valdin Pjetri, menjëherë pasi PD zbuloi dokumente ku ai pranonte fajësinë për ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 13:58
Nën jë dalje për mediat nga selia blu, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se Kryeministri Edi Rama e shiti kandidatin socialist Valdin Pjetri, menjëherë pasi PD zbuloi dokumente ku ai pranonte fajësinë për ...

Bashës i erdhi dita të bëj të moralshmin: Ja kryebashkiakët e PS të lidhur me krimin
Në një dalje për media, përveç Valdrin Pjetrit, Basha ka renditur të gjithë emrat e listës Rama, që kanë marrë drejtimin e bashkive në vend, e që rezultojnë sipas tij me probleme me drejtësinë. “ Rasti i Valdrinit nuk ...
Gazeta Dita | 14-Aug-2019 13:50
Në një dalje për media, përveç Valdrin Pjetrit, Basha ka renditur të gjithë emrat e listës Rama, që kanë marrë drejtimin e bashkive në vend, e që rezultojnë sipas tij me probleme me drejtësinë. “ Rasti i Valdrinit nuk ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved