ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/02/2020 11:25

Derbi anglez në Europë, Liverpool dhe Chelsea kërkojnë Superkupën

Derbi anglez në Europë, Liverpool dhe Chelsea kërkojnë Superkupën
Futbolli I madh kthehet në fushën e lojës, ndërsa të gjithë prozhektorët drejtohen në Stamboll, ku Liverpool dhe Chelsea do të diskutojnë mes tyre trofeun e Superkupës së Europës. Parashikimet flasin të gjitha për ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 14:37
Futbolli I madh kthehet në fushën e lojës, ndërsa të gjithë prozhektorët drejtohen në Stamboll, ku Liverpool dhe Chelsea do të diskutojnë mes tyre trofeun e Superkupës së Europës. Parashikimet flasin të gjitha për ...

Çmenduria e Jurgen Klopp, para finales së Champions-it: Erdhi në analizën e ekipit me mbathjet e Ronaldos
Georginio Wijnaldum ka zbuluar se si Jurgen Klopp u paraqit në analizën para finales së Ligës së Kampionëve me bokset e markës së Cristiano Ronaldos. Kjo ndodhi para përplasjes së vitit 2018 me Real Madridin, në Kiev. ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 11:13
Georginio Wijnaldum ka zbuluar se si Jurgen Klopp u paraqit në analizën para finales së Ligës së Kampionëve me bokset e markës së Cristiano Ronaldos. Kjo ndodhi para përplasjes së vitit 2018 me Real Madridin, në Kiev. ...

Sot Superkupa e Europës në Vizion Plus
Sezoni i ri futbollistik ne Vizion Plus starton sonte ne mbrëmje nga Stambolli me superkupen e Europes. Ne “Beshiktash Park” një sfide tërësisht angleze ashtu si finalja e Champions League dhe Europa League. Kampionet ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 12:06
Sezoni i ri futbollistik ne Vizion Plus starton sonte ne mbrëmje nga Stambolli me superkupen e Europes. Ne “Beshiktash Park” një sfide tërësisht angleze ashtu si finalja e Champions League dhe Europa League. Kampionet ...

Superkupa e Evropës ekskluzivisht në Kujtesa Sport
Kampionët mbretërues nga dy garat më spektakolare evropiane UEFA Champions League që është Liverpool FC dhe kampioni i UEFA Europa League që është Chelsea Football Club, do të ndeshen përfinalen e UEFA Super Cup 2019. ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 14:05
Kampionët mbretërues nga dy garat më spektakolare evropiane UEFA Champions League që është Liverpool FC dhe kampioni i UEFA Europa League që është Chelsea Football Club, do të ndeshen përfinalen e UEFA Super Cup 2019. ...

Statistika, analizë dhe shumëçka rreth Superkupës së Evropës: Liverpool – Chelsea
Sot, të gjithë sytë e botës do të përqendrohen në ‘Vodafone Park’ të Stambollit. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e ndeshjes së Sueprkupës së Evropës. Kampionët në fuqi të Ligës ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 12:53
Sot, të gjithë sytë e botës do të përqendrohen në ‘Vodafone Park’ të Stambollit. Për 90-të minuta bota ndalet pasi që miliona njerëz do të jenë nën ethet e ndeshjes së Sueprkupës së Evropës. Kampionët në fuqi të Ligës ...

Liverpool dhe Chelsea për Superkupën e Evropës: Te dyja skuadrat treguan nga një dobësi në ndeshjet e para kampionale
Sonte do të jemi dëshmitar të një ndeshje të madhe dhe ndër të rrallat që dy ekipe angleze luftojnë për Superkupën e Evropës. Liverpool dhe Chelsea do të takohen në stadiumin e Besiktasit me fillim në ora 21:00, sipas ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 11:59
Sonte do të jemi dëshmitar të një ndeshje të madhe dhe ndër të rrallat që dy ekipe angleze luftojnë për Superkupën e Evropës. Liverpool dhe Chelsea do të takohen në stadiumin e Besiktasit me fillim në ora 21:00, sipas ...

Skemat e sfidës Liverpool-Chelsea mbrëmjen e sotme
Sonte në mbrëmje do të zhvillohet në Stamboll finalja e superkupës së Evropës, Liverpul-Chelsea. The reds janë favorit përballë londinezëve të cilët kërkojnë suksesin e parë nën drejtimin e trajnerit Lampard. Sonte në ...
ABCNews | 14-Aug-2019 12:37
Sonte në mbrëmje do të zhvillohet në Stamboll finalja e superkupës së Evropës, Liverpul-Chelsea. The reds janë favorit përballë londinezëve të cilët kërkojnë suksesin e parë nën drejtimin e trajnerit Lampard. Sonte në ...

UEFA Super Cup Final ekskluzivisht në Kujtesa Sport
Kampionët mbretërues nga dy garat më spektakolare europiane UEFA Champions League që është Liverpool FC dhe kampioni i UEFA Europa League që është Chelsea Football Club, do të ndeshen për finalen e UEFA Super Cup 2019.
Kosova Press | 14-Aug-2019 15:15
Kampionët mbretërues nga dy garat më spektakolare europiane UEFA Champions League që është Liverpool FC dhe kampioni i UEFA Europa League që është Chelsea Football Club, do të ndeshen për finalen e UEFA Super Cup 2019.

Salah luan me tifozin me nevoja të veçanta para Super Kupës së Evropës
Mohamed Salahu u ra në sy tifozëve për të mirë pasi që ia fali disa kujtime të paharrueshme një tifozi të tij me nevoja të veçanta para finales së Super Kupës së Evropës, ku Liverpooli do të përballet me Chelsean. Faqja ...
Shenja | 14-Aug-2019 15:08
Mohamed Salahu u ra në sy tifozëve për të mirë pasi që ia fali disa kujtime të paharrueshme një tifozi të tij me nevoja të veçanta para finales së Super Kupës së Evropës, ku Liverpooli do të përballet me Chelsean. Faqja ...

Liverpool e Chelsea, sot synojnë trofeun e parë sezonal
Liverpooli do të përballet të mërkurën me Chelsean në ndeshjen e Superkupës së Evropës, ndërsa skuadrat angleze po synojnë të nisin stinorin me trofe të fituar. Është hera e parë që dy skuadra angleze do të përballen në ...
Shenja | 14-Aug-2019 15:08
Liverpooli do të përballet të mërkurën me Chelsean në ndeshjen e Superkupës së Evropës, ndërsa skuadrat angleze po synojnë të nisin stinorin me trofe të fituar. Është hera e parë që dy skuadra angleze do të përballen në ...

Sadio Mane zbulon se nuk ka bërë pushime prej 7- vjetësh
Fituesi i Ligës së Kampionëve, Liverpool sot do të ndeshet me fituesin e Evropa Ligës, Chelsean për Superkupën e Evropës me fillim nga ora 21:00. Mane foli në konferencë shtypi para ndeshjes, ku midis tjerash zbuloi se ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 14:50
Fituesi i Ligës së Kampionëve, Liverpool sot do të ndeshet me fituesin e Evropa Ligës, Chelsean për Superkupën e Evropës me fillim nga ora 21:00. Mane foli në konferencë shtypi para ndeshjes, ku midis tjerash zbuloi se ...

Ligji për sponsorizim – Drejtuesit e KOK-ut takuan drejtorin e ATK-së
Sonte Superkupa e Evropës ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseas. Pra skuadra e Klopp e cila sezonin e kaluar fitoi trofeun e Ligës së Kampionëve dhe Chelsea që fitoj kupën e Evropës, sonte do tëm takohen mes veti në ...
GazetaBlic | 14-Aug-2019 14:39
Sonte Superkupa e Evropës ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseas. Pra skuadra e Klopp e cila sezonin e kaluar fitoi trofeun e Ligës së Kampionëve dhe Chelsea që fitoj kupën e Evropës, sonte do tëm takohen mes veti në ...

Liverpool – Chelsea, formacionet e mundshme
Vodafone Arena është stadiumi i gjigantit turk, Besiktas, i cili do të presë dy klubet angleze në finalen e madhe të Superkupës së Evropës. Liverpooli si fitues i Ligës së Kampionëve dhe Chelsea si triumfues në Ligën e ...
Lajminet | 14-Aug-2019 14:29
Vodafone Arena është stadiumi i gjigantit turk, Besiktas, i cili do të presë dy klubet angleze në finalen e madhe të Superkupës së Evropës. Liverpooli si fitues i Ligës së Kampionëve dhe Chelsea si triumfues në Ligën e ...

Me një foto 'bombastike' të Xherdan Shaqirit, 'Goal' paralajmëron keq Chelsean
Sonte do të zhvillohet finalja e Superkupës së Evropës në mes të fituesit të Ligës së Kampionëve Liverpoolit dhe fituesit të Ligës së Evropës Chelseat, raporton Zëri.info. Me fillim nga ora 21:00 në Stamboll, dy ...
Zeri | 14-Aug-2019 13:50
Sonte do të zhvillohet finalja e Superkupës së Evropës në mes të fituesit të Ligës së Kampionëve Liverpoolit dhe fituesit të Ligës së Evropës Chelseat, raporton Zëri.info. Me fillim nga ora 21:00 në Stamboll, dy ...

Shaqiri turpëron portierin në stërvitjet e Liverpoolit
Edhe pse nuk pritet të jetë titullar sonte në Super Kupën e Evropës, Xherdan Shaqiri ka dëshmuar se e meriton besimin e trajnerit Jurgen Klopp edhe gjashtë seancës stërvitore që u mbajt mbrëmë në Stamboll. Faqja zyrtare ...
Kosova Sot | 14-Aug-2019 13:23
Edhe pse nuk pritet të jetë titullar sonte në Super Kupën e Evropës, Xherdan Shaqiri ka dëshmuar se e meriton besimin e trajnerit Jurgen Klopp edhe gjashtë seancës stërvitore që u mbajt mbrëmë në Stamboll. Faqja zyrtare ...

Fiorentina e kujton Astorin, inicialet e emrit dhe numri i fanellës vendosen në shiritin e kapitenit
Xherdan Shaqiri duket më se i gatshëm për t’u ballafaquar me Chelsea-n sot (e mërkurë). Sonte, në Stamboll, Liverpooli e Chelsea e zhvillojnë ndeshjen e Superkupës së Evropës. Liverpooli vjen si fitues i Ligës së ...
GazetaBlic | 14-Aug-2019 13:08
Xherdan Shaqiri duket më se i gatshëm për t’u ballafaquar me Chelsea-n sot (e mërkurë). Sonte, në Stamboll, Liverpooli e Chelsea e zhvillojnë ndeshjen e Superkupës së Evropës. Liverpooli vjen si fitues i Ligës së ...

Shaqiri turpëron portierin në stërvitjet e Liverpoolit
Edhe pse nuk pritet të jetë titullar sonte në Super Kupën e Evropës, Xherdan Shaqiri ka dëshmuar se e meriton besimin e trajnerit Jurgen Klopp edhe gjashtë seancës stërvitore që u mbajt mbrëmë në Stamboll. Faqja zyrtare ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 13:08
Edhe pse nuk pritet të jetë titullar sonte në Super Kupën e Evropës, Xherdan Shaqiri ka dëshmuar se e meriton besimin e trajnerit Jurgen Klopp edhe gjashtë seancës stërvitore që u mbajt mbrëmë në Stamboll. Faqja zyrtare ...

Superkupa e Evropës: UEFA publikon një video të Shaqirit në stërvitje
Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja e Superkupës së Evropës ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseas. Skuadra e Klopp arriti që ta fitojë Ligën e Kampionëve pasi mposhti me mjaft lehtësi skuadrën e ...
GazetaBlic | 14-Aug-2019 12:39
Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet ndeshja e Superkupës së Evropës ndërmjet Liverpoolit dhe Chelseas. Skuadra e Klopp arriti që ta fitojë Ligën e Kampionëve pasi mposhti me mjaft lehtësi skuadrën e ...

UEFA-ja publikon një video të Shaqirit, paralajmëron Chelsean
Xherdan Shaqiri duket më se i gatshëm për t’u ballafaquar me Chelsea-n sot (e mërkurë). Sonte, në Stamboll, Liverpooli e Chelsea e zhvillojnë ndeshjen e Superkupës së Evropës. Liverpooli vjen si fitues i Ligës së ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 12:14
Xherdan Shaqiri duket më se i gatshëm për t’u ballafaquar me Chelsea-n sot (e mërkurë). Sonte, në Stamboll, Liverpooli e Chelsea e zhvillojnë ndeshjen e Superkupës së Evropës. Liverpooli vjen si fitues i Ligës së ...

Një femër do të drejtojë finalen e SuperKupës sonte në Stamboll
Pasi kishte referuar në finalen e Kupës së Botës së vajzave, francezja Stefanie Frapart do të jetë në qendër të vëmendjes, pasi sonte do të ndajë drejtësinë në finalen e madhe të SuperKupës së Europës, aty ku mejdanin ...
InfoSport.mk | 14-Aug-2019 12:02
Pasi kishte referuar në finalen e Kupës së Botës së vajzave, francezja Stefanie Frapart do të jetë në qendër të vëmendjes, pasi sonte do të ndajë drejtësinë në finalen e madhe të SuperKupës së Europës, aty ku mejdanin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved