ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 02:49

Trump shtyn vendosjen e tarifave te reja për produktet kineze

Trump shtyn vendosjen e tarifave te reja për produktet kineze
Presidenti Trump ka vendosur të shtyjë aplikimin e tarifave të reja tregtare mbi produktet kineze. Lëvizja e papritur përfshin kryesisht objekte të fushës së teknologjisë, me kompanitë e njohura që kanë reaguar ...
ABCNews | 13-Aug-2019 21:03
Presidenti Trump ka vendosur të shtyjë aplikimin e tarifave të reja tregtare mbi produktet kineze. Lëvizja e papritur përfshin kryesisht objekte të fushës së teknologjisë, me kompanitë e njohura që kanë reaguar ...

SHBA-ja shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...
BalkanWeb | 13-Aug-2019 19:26
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...

Trump shtyn vënien e tarifës për disa të mira kineze
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka shtyrë vënien e tarifës për disa produkte të Kinës. 15 dhjetori është afati i kësaj shtyrje që sipas tij është bërë me shkak të “shëndetit, sigurisë, sigurisë kombëtare dhe disa ...
Klan Kosova | 13-Aug-2019 21:58
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka shtyrë vënien e tarifës për disa produkte të Kinës. 15 dhjetori është afati i kësaj shtyrje që sipas tij është bërë me shkak të “shëndetit, sigurisë, sigurisë kombëtare dhe disa ...

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...
Flaka | 13-Aug-2019 21:45
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...
Portalb | 13-Aug-2019 21:39
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...

SHBA shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...
VizionPlus | 13-Aug-2019 19:50
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...

Trump shtyn vendosjen e tarifave te reja për produktet kineze
Presidenti Trump ka vendosur të shtyjë aplikimin e tarifave të reja tregtare mbi produktet kineze. Lëvizja e papritur përfshin kryesisht objekte të fushës së teknologjisë, me kompanitë e njohura që kanë reaguar ...
Medial | 13-Aug-2019 21:36
Presidenti Trump ka vendosur të shtyjë aplikimin e tarifave të reja tregtare mbi produktet kineze. Lëvizja e papritur përfshin kryesisht objekte të fushës së teknologjisë, me kompanitë e njohura që kanë reaguar ...

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...
Shenja | 13-Aug-2019 20:57
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...

Trump i kërkon Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane
Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke cituar burime të ...
TetovaSot | 13-Aug-2019 20:48
Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke cituar burime të ...

Trump shtyn “budallallëkun” për produktet kineze deri në mes të dhjetorit
Shtetet e Bashkuara kanë do shtyjnë futjen e tarifave për produktet elektronike kineze deri në mes të dhjetorit, sipas The Wall Street Journal. Një tarifë shtesë prej dhjetë përqind në mallrat me vlerë 300 miliardë ...
Tesheshi | 13-Aug-2019 20:18
Shtetet e Bashkuara kanë do shtyjnë futjen e tarifave për produktet elektronike kineze deri në mes të dhjetorit, sipas The Wall Street Journal. Një tarifë shtesë prej dhjetë përqind në mallrat me vlerë 300 miliardë ...

Shtyrja e tarifave për mallrat nga Kina rrit aksionet në bursa
Aksionet në Wall Street u rritën shpejt sot pasi qeveria amerikane vendosi të shtyjë tarifat e reja për disa artikuj nga Kina dhe përjashtoi plotësisht tarifat e disa produkteve të tjera, fillimisht të destinuara për të ...
Indeks Online | 13-Aug-2019 19:58
Aksionet në Wall Street u rritën shpejt sot pasi qeveria amerikane vendosi të shtyjë tarifat e reja për disa artikuj nga Kina dhe përjashtoi plotësisht tarifat e disa produkteve të tjera, fillimisht të destinuara për të ...

Shtyrja e tarifave për mallrat nga Kina rrit aksionet në bursa
Aksionet në Wall Street u rritën shpejt sot pasi qeveria amerikane vendosi të shtyjë tarifat e reja për disa artikuj nga Kina dhe përjashtoi plotësisht tarifat e disa produkteve të tjera, fillimisht të destinuara për të ...
Kosova Press | 13-Aug-2019 19:50
Aksionet në Wall Street u rritën shpejt sot pasi qeveria amerikane vendosi të shtyjë tarifat e reja për disa artikuj nga Kina dhe përjashtoi plotësisht tarifat e disa produkteve të tjera, fillimisht të destinuara për të ...

Trump i kërkon Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane
Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke cituar burime të ...
BalkanWeb | 13-Aug-2019 15:11
Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke cituar burime të ...

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të "sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë". Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...
Radio Evropa e Lire | 13-Aug-2019 18:42
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të "sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë". Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...

SHBA shtyn vendosjen e taksave ndaj Kina për dhjetor
Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, përfshirë laptopë dhe telefona celularë, të planifikuar fillimisht për 1 shtator, njoftoi sot Zyra e ...
InFokusi | 13-Aug-2019 18:34
Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, përfshirë laptopë dhe telefona celularë, të planifikuar fillimisht për 1 shtator, njoftoi sot Zyra e ...

Tramp: Kina ende nuk blen prodhime tona bujqësore
Uashington, 13 gusht – Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se Pekini ende nuk e respekton obligimin e tij për blerjen e prodhime bujqësore amerikane. “Si edhe zakonisht, Kina bëri të ditur se do të blejë shumë nga ...
Koha.mk | 13-Aug-2019 18:34
Uashington, 13 gusht – Presidenti amerikan Donald Tramp deklaroi se Pekini ende nuk e respekton obligimin e tij për blerjen e prodhime bujqësore amerikane. “Si edhe zakonisht, Kina bëri të ditur se do të blejë shumë nga ...

SHBA shtyn vendosjen e taksave ndaj Kina për dhjetor
Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, përfshirë laptopë dhe telefona celularë, të planifikuar fillimisht për 1 shtator, njoftoi sot Zyra e ...
Indeks Online | 13-Aug-2019 17:56
Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, përfshirë laptopë dhe telefona celularë, të planifikuar fillimisht për 1 shtator, njoftoi sot Zyra e ...

SHBA shtyn vendosjen e taksave ndaj Kina për dhjetor
Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, përfshirë laptopë dhe telefona celularë, të planifikuar fillimisht për 1 shtator, njoftoi sot Zyra e ...
Kosova Press | 13-Aug-2019 17:48
Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, përfshirë laptopë dhe telefona celularë, të planifikuar fillimisht për 1 shtator, njoftoi sot Zyra e ...

Trump i kërkon Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane
Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke cituar burime të ...
Arbresh | 13-Aug-2019 14:56
Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka kërkuar drejtpërdrejtë kryeministrit japonez, Shinzo Abe, që vendi i tij, të blejë produkte bujqësore amerikane, njoftoi të martën agjencia e lajmeve Kyodo, duke cituar burime të ...

Trump i kërkon Japonisë blerjen e prodhimeve bujqësore amerikane
Japonia dhe Shtetet e Bashkuara kanë rënë dakord për një marrëveshje të gjerë mbi tregtinë dypalëshe, deri në shtator, duke bërë përpjekje të tejkalojnë dallimet e opinioneve mbi tarifat në produktet e mishit dhe ...
Lajminet | 13-Aug-2019 14:47
Japonia dhe Shtetet e Bashkuara kanë rënë dakord për një marrëveshje të gjerë mbi tregtinë dypalëshe, deri në shtator, duke bërë përpjekje të tejkalojnë dallimet e opinioneve mbi tarifat në produktet e mishit dhe ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved