ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 20/11/2019 03:14

Tmerri në komunizëm, të burgosurit ngrinin në krahë 330.000 m3 dhè për ndërtimin e kampit të Zadrimës

Tmerri në komunizëm, të burgosurit ngrinin në krahë 330.000 m3 dhè për ndërtimin e kampit të Zadrimës
Dokumentet e rralla, ku zbulohet në detaje, se si ngriheshin kampet e punës së detyruar për të burgosurit politik në Shqipëri dhe si shfrytëzoheshin ata. Detaji i vetëm që e shqetësonte regjimin, ishin kostot për ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 10:36
Dokumentet e rralla, ku zbulohet në detaje, se si ngriheshin kampet e punës së detyruar për të burgosurit politik në Shqipëri dhe si shfrytëzoheshin ata. Detaji i vetëm që e shqetësonte regjimin, ishin kostot për ...

Skllavëria në komunizëm/ Të burgosurit ngrinin 330 mijë m3 dhè
mapo.al Harta dhe dokumentet sekrete tregojnë si funksiononte puna skllavëruese në Kampin e Zadrimës, që ishte një prej dhjetra kampeve të punës detyruese ku sistemi komunist shfrytëzonte të burgosurit politikë ...
Mapo | 14-Aug-2019 10:24
mapo.al Harta dhe dokumentet sekrete tregojnë si funksiononte puna skllavëruese në Kampin e Zadrimës, që ishte një prej dhjetra kampeve të punës detyruese ku sistemi komunist shfrytëzonte të burgosurit politikë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved