ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/08/2019 13:10

Tetovë: Priten reshje të shiut, në rast nevoje qytetarët mund të lajmërohen në numrin 193

Tetovë: Priten reshje të shiut, në rast nevoje qytetarët mund të lajmërohen në numrin 193
Nga Komuna e Tetovës nëpërmjet një postimi në facebook njoftojnë që gjatë pasdites dhe mbrëmjes së sotme priten reshje të shiut, bubullima dhe erë, andaj ata njoftojnë që kanë formuar shtabin e krizës dhe se qytetarët ...
Albportali | 14-Aug-2019 14:50
Nga Komuna e Tetovës nëpërmjet një postimi në facebook njoftojnë që gjatë pasdites dhe mbrëmjes së sotme priten reshje të shiut, bubullima dhe erë, andaj ata njoftojnë që kanë formuar shtabin e krizës dhe se qytetarët ...

E jashtëzakonshme: Nxënësit në Kinë përdorin gishtat në vend të kalkulatorit
Nxënësit e Kinës përdorin gishtat më shpejtë se sa me kalkulator. Këta nxënës nga Kina nuk kanë nevojë të përdorin kalkulator, sepse në videon më poshtë shihet mjaft mirë se janë më të shpejtë sesa kalkulatori. Do ...
Albportali | 14-Aug-2019 14:16
Nxënësit e Kinës përdorin gishtat më shpejtë se sa me kalkulator. Këta nxënës nga Kina nuk kanë nevojë të përdorin kalkulator, sepse në videon më poshtë shihet mjaft mirë se janë më të shpejtë sesa kalkulatori. Do ...

VIP-at po i konsumojnë me të madhe krimbat, arsyeja…
Thuhet s mund të jetë një nga mënyrat e reja të ushqimit të popullsisë në mbarë botën dhe për një mori arsyesh. Insektet si ushqime kanë filluar të konsiderohen dhe vlerësohen gjerësisht. Ato mund të mos jenë vetëm në ...
Albportali | 14-Aug-2019 14:05
Thuhet s mund të jetë një nga mënyrat e reja të ushqimit të popullsisë në mbarë botën dhe për një mori arsyesh. Insektet si ushqime kanë filluar të konsiderohen dhe vlerësohen gjerësisht. Ato mund të mos jenë vetëm në ...

VIP-at po i konsumojnë me të madhe krimbat, arsyeja…
Thuhet s mund të jetë një nga mënyrat e reja të ushqimit të popullsisë në mbarë botën dhe për një mori arsyesh. Insektet si ushqime kanë filluar të konsiderohen dhe vlerësohen gjerësisht. Ato mund të mos jenë vetëm në ...
Republika | 14-Aug-2019 13:58
Thuhet s mund të jetë një nga mënyrat e reja të ushqimit të popullsisë në mbarë botën dhe për një mori arsyesh. Insektet si ushqime kanë filluar të konsiderohen dhe vlerësohen gjerësisht. Ato mund të mos jenë vetëm në ...

I konsumojnë edhe vipat, do të guxonit?
Thuhet s mund të jetë një nga mënyrat e reja të ushqimit të popullsisë në mbarë botën dhe për një mori arsyesh. Insektet si ushqime kanë filluar të konsiderohen dhe vlerësohen gjerësisht. Ato mund të mos jenë vetëm në ...
Lajmi i Fundit | 14-Aug-2019 13:43
Thuhet s mund të jetë një nga mënyrat e reja të ushqimit të popullsisë në mbarë botën dhe për një mori arsyesh. Insektet si ushqime kanë filluar të konsiderohen dhe vlerësohen gjerësisht. Ato mund të mos jenë vetëm në ...

Pamje nga rrahja fizike në Shkup, ku humbi jetën një 17-vjeçar
Portalet maqedonase kanë publikuar pamje nga rrahja fizike në lagjen Lisiçe, ku u ther për vdekje një 17 vjeçar. Video është bërë nga banorët e banesave përreth, ndërsa policia më herët njoftoi se autori i vrasjes është ...
Albportali | 14-Aug-2019 13:28
Portalet maqedonase kanë publikuar pamje nga rrahja fizike në lagjen Lisiçe, ku u ther për vdekje një 17 vjeçar. Video është bërë nga banorët e banesave përreth, ndërsa policia më herët njoftoi se autori i vrasjes është ...

VIP-at po i konsumojnë me të madhe krimbat, arsyeja…
Thuhet s mund të jetë një nga mënyrat e reja të ushqimit të popullsisë në mbarë botën dhe për një mori arsyesh. Insektet si ushqime kanë filluar të konsiderohen dhe vlerësohen gjerësisht. Ato mund të mos jenë vetëm në ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 13:28
Thuhet s mund të jetë një nga mënyrat e reja të ushqimit të popullsisë në mbarë botën dhe për një mori arsyesh. Insektet si ushqime kanë filluar të konsiderohen dhe vlerësohen gjerësisht. Ato mund të mos jenë vetëm në ...

Piloti i Formula 1 rrëfen ‘bëmat’ e jetës: Kam qëndruar i dehur 16 ditë radhazi
Kimi Raikonen, përveçse një pilot i jashtëzakonshëm në Formula 1, ku në vitin 2007 ka arritur të shpallet edhe kampion bote me Ferrarin, njihet edhe për “bëmat” e tij jashtë sportit. Në librin autobiografik të publikuar ...
Albportali | 14-Aug-2019 13:08
Kimi Raikonen, përveçse një pilot i jashtëzakonshëm në Formula 1, ku në vitin 2007 ka arritur të shpallet edhe kampion bote me Ferrarin, njihet edhe për “bëmat” e tij jashtë sportit. Në librin autobiografik të publikuar ...

UEFA-ja publikon një video të Shaqirit, paralajmëron Chelsean [Video]
Xherdan Shaqiri duket më se i gatshëm për t’u ballafaquar me Chelsea-n sot (e mërkurë). Sonte, në Stamboll, Liverpooli e Chelsea e zhvillojnë ndeshjen e Superkupës së Evropës. Liverpooli vjen si fitues i Ligës së ...
Albportali | 14-Aug-2019 12:26
Xherdan Shaqiri duket më se i gatshëm për t’u ballafaquar me Chelsea-n sot (e mërkurë). Sonte, në Stamboll, Liverpooli e Chelsea e zhvillojnë ndeshjen e Superkupës së Evropës. Liverpooli vjen si fitues i Ligës së ...

Djali i Halil Kastratit e ‘kalli’ atmosferën me bashkëshorten, dalin pamje nga dasma
Javën që lam pas djali i humanistit Halil Kastrati i jepi fund beqarisë kur lidhi kurorë me bashkëshorten Blerina. Në dasmë ishin të ftuar edhe figura nga politika dhe bota e shoubizit të cilët nderuan familjen Kastrati ...
Albportali | 14-Aug-2019 12:06
Javën që lam pas djali i humanistit Halil Kastrati i jepi fund beqarisë kur lidhi kurorë me bashkëshorten Blerina. Në dasmë ishin të ftuar edhe figura nga politika dhe bota e shoubizit të cilët nderuan familjen Kastrati ...

ASH- Zaevit: Nuk e bëjnë dot drejtësinë ata që duhet të përgjigjen para saj
I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, ne pohimet e tija se Ju i keni kërkuar ndihmë, pikërisht atij që të ushtroj ndikimin e tij për ta shkarkuar Jovo Vangelovskin. ...
Albportali | 14-Aug-2019 11:51
I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, ne pohimet e tija se Ju i keni kërkuar ndihmë, pikërisht atij që të ushtroj ndikimin e tij për ta shkarkuar Jovo Vangelovskin. ...

Saveski: Është naive të mendojmë se Boki 13 është koka e aferës “Reket”
Në një intervistë për “Faktor”, Zdravko Saveski komenton aferën “Reket” duke thënë se është naive të mendojmë se Bojan Jovanovski është koka e këtij rasti. Saveski fjalimin nëpërmjet radios të gazetarit Laris Gaiser e ...
Albportali | 14-Aug-2019 11:44
Në një intervistë për “Faktor”, Zdravko Saveski komenton aferën “Reket” duke thënë se është naive të mendojmë se Bojan Jovanovski është koka e këtij rasti. Saveski fjalimin nëpërmjet radios të gazetarit Laris Gaiser e ...

Saveski: Është naive të mendojmë se Boki 13 është koka e aferës ‘Haraçi’
Në një intervistë për ‘Faktor’, Zdravko Saveski komenton aferën ‘Haraçi’ duke thënë se është naive të mendojmë se Bojan Jovanovski është koka e rastit ‘Haraçi’. Saveski fjalimin nëpërmjet radios të gazetarit Laris ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 10:34
Në një intervistë për ‘Faktor’, Zdravko Saveski komenton aferën ‘Haraçi’ duke thënë se është naive të mendojmë se Bojan Jovanovski është koka e rastit ‘Haraçi’. Saveski fjalimin nëpërmjet radios të gazetarit Laris ...

ASH- Zaevit: Nuk e bëjnë dot drejtësinë ata që duhet të përgjigjen para saj
I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, ne pohimet e tija se Ju i keni kërkuar ndihmë, pikërisht atij që të ushtroj ndikimin e tij për ta shkarkuar Jovo Vangelovskin. ...
Albportali | 14-Aug-2019 11:44
I nderuari Kryeministër nuk e dimë cila është e vërteta e deklaratës së Blerim Bexhetit, ne pohimet e tija se Ju i keni kërkuar ndihmë, pikërisht atij që të ushtroj ndikimin e tij për ta shkarkuar Jovo Vangelovskin. ...

Saveski: Është naive të mendojmë se Boki 13 është koka e aferës ‘Haraçi’
Në një intervistë për ‘Faktor’, Zdravko Saveski komenton aferën ‘Haraçi’ duke thënë se është naive të mendojmë se Bojan Jovanovski është koka e rastit ‘Haraçi’. Saveski fjalimin nëpërmjet radios të gazetarit Laris ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 11:37
Në një intervistë për ‘Faktor’, Zdravko Saveski komenton aferën ‘Haraçi’ duke thënë se është naive të mendojmë se Bojan Jovanovski është koka e rastit ‘Haraçi’. Saveski fjalimin nëpërmjet radios të gazetarit Laris ...

Saveski: Është naive të mendojmë se Boki 13 është koka e aferës “Reket”
Në një intervistë për “Faktor”, Zdravko Saveski komenton aferën “Reket” duke thënë se është naive të mendojmë se Bojan Jovanovski është koka e këtij rasti. Saveski fjalimin nëpërmjet radios të gazetarit Laris Gaiser e ...
TetovaSot | 14-Aug-2019 11:29
Në një intervistë për “Faktor”, Zdravko Saveski komenton aferën “Reket” duke thënë se është naive të mendojmë se Bojan Jovanovski është koka e këtij rasti. Saveski fjalimin nëpërmjet radios të gazetarit Laris Gaiser e ...

LAJMI I FUNDIT Shkupjani 17 vjeçar goditet për vdekje me thikë
Gjysmë ore pas mesnate në SPB Shkup është denoncuar se në rrugën “Februarski Pohod” në lagjen Lisiçe të Shkupit, ka pasur mosmarrëveshje e cila ka vazhduar me përleshje fizike. “Në një moment A.T (18) ka nxjerr thikën ...
Albportali | 14-Aug-2019 11:21
Gjysmë ore pas mesnate në SPB Shkup është denoncuar se në rrugën “Februarski Pohod” në lagjen Lisiçe të Shkupit, ka pasur mosmarrëveshje e cila ka vazhduar me përleshje fizike. “Në një moment A.T (18) ka nxjerr thikën ...

Ndryshohet metodologjia për planifikim dhe përgatitje të Programit vjetor qeveritar për punë
Qeveria do të implementojë sistem të ri elektronik për planifikim strategjik dhe përgatitjen e Programit të saj vjetor për punë dhe vendosjen e tij në funksion. Siç njoftoi shërbimi qeveritar për shtyp, Qeveria në ...
Telegrafi | 13-Aug-2019 19:25
Qeveria do të implementojë sistem të ri elektronik për planifikim strategjik dhe përgatitjen e Programit të saj vjetor për punë dhe vendosjen e tij në funksion. Siç njoftoi shërbimi qeveritar për shtyp, Qeveria në ...

Ç’po ndodh me Instagramin? Vidhen sërish të dhënat e përdoruesve
Instagrami, që është në pronësi të Facebook, i dërgoi së fundmi një letër paralajmërimi kompanisë partnere të marketingut Hyp3r, me bazë në San Francisko, fill sapo u zbulua se grumbullonte të dhënat e përdorueve në ...
Albportali | 14-Aug-2019 11:02
Instagrami, që është në pronësi të Facebook, i dërgoi së fundmi një letër paralajmërimi kompanisë partnere të marketingut Hyp3r, me bazë në San Francisko, fill sapo u zbulua se grumbullonte të dhënat e përdorueve në ...

Han telefonon Zaevin: Të zbardhet rasti “Reket” dhe rastet e tjera të PSP-së
Kryeministri Zoran Zaev ka folur në telefon me komisionerin për zgjerim të BE-së, Johanes Han. Sipas një njoftimit të qeverisë, Zaev dhe Han kanë biseduar për zhvillimet e fundit rreth prokurorisë publike si dhe për ...
Albportali | 14-Aug-2019 11:02
Kryeministri Zoran Zaev ka folur në telefon me komisionerin për zgjerim të BE-së, Johanes Han. Sipas një njoftimit të qeverisë, Zaev dhe Han kanë biseduar për zhvillimet e fundit rreth prokurorisë publike si dhe për ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved