ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 20:04

“Sunfire merr jetë njerëzish”, mjekët: OBSH e klasifikon me helmueshmëri të nivelit të dytë

“Sunfire merr jetë njerëzish”, mjekët: OBSH e klasifikon me helmueshmëri të nivelit të dytë
Insekticidi 'Sunfire', është i ndaluar të përdoret në Europë dhe Amerikë, pavarësisht kësaj ky ilaç vdekjeprurës e gjen rrugën për të ardhur tek farmacitë bujqësore të vendit. Ndërkohë që kontrollet e AKU janë ...
Top Channel | 14-Aug-2019 12:19
Insekticidi 'Sunfire', është i ndaluar të përdoret në Europë dhe Amerikë, pavarësisht kësaj ky ilaç vdekjeprurës e gjen rrugën për të ardhur tek farmacitë bujqësore të vendit. Ndërkohë që kontrollet e AKU janë ...

Insekticidet e palejuara, Sunfire kërkon 20 ditë për tu shpërbërë
Farmacitë bujqësore shesin ilaçe të rrezikshme për shëndetin e konsumatorit. Insekticidi me emrin ‘Sunfire’ origjinën e ka nga Kili, këtë gjë e tregon etiketa në gjuhën spanjolle. Helmi, Sunfire kërkon kohë të ...
Top Channel | 13-Aug-2019 12:18
Farmacitë bujqësore shesin ilaçe të rrezikshme për shëndetin e konsumatorit. Insekticidi me emrin ‘Sunfire’ origjinën e ka nga Kili, këtë gjë e tregon etiketa në gjuhën spanjolle. Helmi, Sunfire kërkon kohë të ...

Shqipëri, kontrabandohet nga Serbia insekticidi i ndaluar për pemë e perime
“Sunfire 240 SC”, ky insekticid i rrezikshëm është i ndaluar të përdoret në Shqipëri. Kjo pasi nuk është pjesë e listës së mbrojtjes së bimëve të miratuara nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, e cila duhet të ...
EkonomiaOnline | 12-Aug-2019 09:50
“Sunfire 240 SC”, ky insekticid i rrezikshëm është i ndaluar të përdoret në Shqipëri. Kjo pasi nuk është pjesë e listës së mbrojtjes së bimëve të miratuara nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, e cila duhet të ...

Pesticidi i ndaluar në tregun e Shqipërisë vjen nga Serbia dhe Greqia
Pavarësisht kësaj, Sunfire përdoret gjerësisht nga fermerët për të luftuar tutën absolute ose krimbin e bardhë. Burime për Top Channel bëjnë të ditur se ky helm i rrezikshëm në Shqipëri hyn kontrabandë nga Serbia dhe ...
Lajminet | 11-Aug-2019 23:59
Pavarësisht kësaj, Sunfire përdoret gjerësisht nga fermerët për të luftuar tutën absolute ose krimbin e bardhë. Burime për Top Channel bëjnë të ditur se ky helm i rrezikshëm në Shqipëri hyn kontrabandë nga Serbia dhe ...

Pesticidi i ndaluar në tregun e Shqipërisë vjen nga Serbia dhe Greqia
Sunfire 240 SC, ky insekticid i rrezikshëm është i ndaluara të përdoret në Shqipëri, pasi nuk është pjesë e listës së mbrojtjes së bimëve të miratuara nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, e cila duhet të jetë ...
Zeri | 11-Aug-2019 23:51
Sunfire 240 SC, ky insekticid i rrezikshëm është i ndaluara të përdoret në Shqipëri, pasi nuk është pjesë e listës së mbrojtjes së bimëve të miratuara nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, e cila duhet të jetë ...

Pesticidi i ndaluar në tregun e Shqipërisë vjen nga Serbia dhe Greqia
Sunfire 240 SC, ky insekticid i rrezikshëm është i ndaluara të përdoret në Shqipëri, pasi nuk është pjesë e listës së mbrojtjes së bimëve të miratuara nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, e cila duhet të jetë ...
Telegrafi | 11-Aug-2019 23:41
Sunfire 240 SC, ky insekticid i rrezikshëm është i ndaluara të përdoret në Shqipëri, pasi nuk është pjesë e listës së mbrojtjes së bimëve të miratuara nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, e cila duhet të jetë ...

Shqipëri: Kontrabandohet insekticidi i ndaluar për pemë e perime nga Serbia
“Sunfire 240 SC”, ky insekticid i rrezikshëm është i ndaluar të përdoret në Shqipëri. Kjo pasi nuk është pjesë e listës së mbrojtjes së bimëve të miratuara nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, e cila duhet të ...
AlbInfo | 11-Aug-2019 23:01
“Sunfire 240 SC”, ky insekticid i rrezikshëm është i ndaluar të përdoret në Shqipëri. Kjo pasi nuk është pjesë e listës së mbrojtjes së bimëve të miratuara nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, e cila duhet të ...

Fermerët në Shqipëri kontrabandojnë nga Serbia insekticidin e ndaluar për pemë e perime
“ Sunfire 240 SC”, ky insekticid i rrezikshëm është i ndaluar të përdoret në Shqipëri. Kjo pasi nuk është pjesë e listës së mbrojtjes së bimëve të miratuara nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, e cila duhet ...
Gazeta Monitor | 11-Aug-2019 21:35
“ Sunfire 240 SC”, ky insekticid i rrezikshëm është i ndaluar të përdoret në Shqipëri. Kjo pasi nuk është pjesë e listës së mbrojtjes së bimëve të miratuara nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, e cila duhet ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved