ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 02:24

Sqarohet MIE pas reagimit të ambasadorit britanik: Kemi përdorur ‘shabllon’ të komunikatës të pakonfirmuar nga ambasada britanike

Sqarohet MIE pas reagimit të ambasadorit britanik: Kemi përdorur ‘shabllon’ të komunikatës të pakonfirmuar nga ambasada britanike
Pas reagimit të Ambasadorit britanik në Kosovë Ruari O’Connell, se Ministria e Integrimeve Evropiane kishte dërguar komunikatë ku ishin thënë të pavërteta lidhur me takimin që O’Connell kishte zhvilluar me Ministren në ...
Zeri | 14-Aug-2019 16:29
Pas reagimit të Ambasadorit britanik në Kosovë Ruari O’Connell, se Ministria e Integrimeve Evropiane kishte dërguar komunikatë ku ishin thënë të pavërteta lidhur me takimin që O’Connell kishte zhvilluar me Ministren në ...

Ministria e Integrimeve pranon gabimin në tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Hoxha me ambasadorin O’Connell
Ministria e Integrimeve Evropiane ka sqaruar opinionin lidhur me tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Dhurata Hoxha me ambasadorin Ruairi O’Connell . Në sqarimin dërguar thuhet se Zyra e Komunikimit dhe Informimit e ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 16:10
Ministria e Integrimeve Evropiane ka sqaruar opinionin lidhur me tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Dhurata Hoxha me ambasadorin Ruairi O’Connell . Në sqarimin dërguar thuhet se Zyra e Komunikimit dhe Informimit e ...

Ambasadori britanik nxjerr gënjeshtare ministren shqiptare
mapo.al Ambasadori në largim i Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, ka reaguar ndaj deklaratave të Ministres së Integrimit Evropian në qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha. Pas një takimi mes tyre, në deklaratën e ...
Mapo | 14-Aug-2019 15:51
mapo.al Ambasadori në largim i Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, ka reaguar ndaj deklaratave të Ministres së Integrimit Evropian në qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha. Pas një takimi mes tyre, në deklaratën e ...

Ministria e Integrimeve pranon gabimin në tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Hoxha me ambasadorin O’Connell
Ministria e Integrimeve Evropiane ka sqaruar opinionin lidhur me tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Dhurata Hoxha me ambasadorin Ruairi O’Connell. Në sqarimin dërguar thuhet se Zyra e Komunikimit dhe Informimit e ...
InFokusi | 14-Aug-2019 16:20
Ministria e Integrimeve Evropiane ka sqaruar opinionin lidhur me tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Dhurata Hoxha me ambasadorin Ruairi O’Connell. Në sqarimin dërguar thuhet se Zyra e Komunikimit dhe Informimit e ...

MIE-ja thotë se komunikata për takimin me ambasadorin O’Connellin ishte shabllon
Siç thuhet në njoftim, Zyra e Komunikimit dhe Informimit e Ministrisë së Integrimit Evropian, shpreh keqardhje për versionin e kumtesës e cila kishte lëshime dhe ishte shabllon i përdorur më herët dhe i pakonfirmuar nga ...
Lajminet | 14-Aug-2019 16:20
Siç thuhet në njoftim, Zyra e Komunikimit dhe Informimit e Ministrisë së Integrimit Evropian, shpreh keqardhje për versionin e kumtesës e cila kishte lëshime dhe ishte shabllon i përdorur më herët dhe i pakonfirmuar nga ...

Ministria e Integrimeve e pranon gabimin lidhur me takimin me ambasadorin O’Connell
Ministria e Integrimeve Evropiane ka sqaruar opinionin lidhur me tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Dhurata Hoxha me ambasadorin Ruairi O’Connell. Në sqarimin dërguar thuhet se Zyra e Komunikimit dhe Informimit e ...
Arbresh | 14-Aug-2019 16:20
Ministria e Integrimeve Evropiane ka sqaruar opinionin lidhur me tekstin e lëshuar nga takimi i ministres Dhurata Hoxha me ambasadorin Ruairi O’Connell. Në sqarimin dërguar thuhet se Zyra e Komunikimit dhe Informimit e ...

Sqarohet MIE pas reagimit të O’Connell, kishin përdorë ‘shabllon’ të komunikatës të pakonfirmuar nga ambasada britanike
Pas reagimit të Ambasadorit britanik në Kosovë Ruari O’Connel, se Ministria e Integrimeve Evropiane kishte dërguar komunikatë ku ishin thënë të pavërteta lidhur me takimit që O’Connell kishte zhvilluar me Ministren në ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 16:10
Pas reagimit të Ambasadorit britanik në Kosovë Ruari O’Connel, se Ministria e Integrimeve Evropiane kishte dërguar komunikatë ku ishin thënë të pavërteta lidhur me takimit që O’Connell kishte zhvilluar me Ministren në ...

Lajmi i Fundit: Ministria e Dhurata Hoxhës e dërgon një njoftim të ri, i korrigjojnë fjalët e O’Connell
Ministria e udhëhequr nga Dhurata Hoxha i ra pishman për fjalët që i tha në emër të ambasadorit të Britanisë në largim, Ruairi O’Conell. Pasi u kritikuan nga ky i fundit, përcollën një komunikatë tjetër për media. Po ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 16:07
Ministria e udhëhequr nga Dhurata Hoxha i ra pishman për fjalët që i tha në emër të ambasadorit të Britanisë në largim, Ruairi O’Conell. Pasi u kritikuan nga ky i fundit, përcollën një komunikatë tjetër për media. Po ...

O’Connell përgënjeshtron ministren Hoxha: Ministrja deklaroi fjalë që si kam thënë
Ambasadori britanik në Kosovë, i cili largohet nga ky post në muajin shtator, Ruairi O’Connell, i ka reaguar ashpër ministres së Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me të cilën u takua sot. Përkundër që ajo tha të kenë ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 15:59
Ambasadori britanik në Kosovë, i cili largohet nga ky post në muajin shtator, Ruairi O’Connell, i ka reaguar ashpër ministres së Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me të cilën u takua sot. Përkundër që ajo tha të kenë ...

Ministria e Integrimit sqarohet rreth komunikatës për ambasadorin O’Connell: Ishte një shabllon i përdorur më herët
Zyra e Komunikimit dhe Informimit e Ministrisë së Integrimit Evropian, shpreh keqardhje për versionin e kumtesës e cila kishte lëshime dhe ishte shabllon i përdorur më herët dhe i pakonfirmuar nga Ambasada e Mbretërisë ...
EkonomiaOnline | 14-Aug-2019 15:59
Zyra e Komunikimit dhe Informimit e Ministrisë së Integrimit Evropian, shpreh keqardhje për versionin e kumtesës e cila kishte lëshime dhe ishte shabllon i përdorur më herët dhe i pakonfirmuar nga Ambasada e Mbretërisë ...

Ambasadori britanik hedh poshtë deklaratat e Ministrisë së Integrimit Evropian
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O'Connell, ka thënë të mos ketë bërë deklaratat që janë publikuar në media, pasi ka takuar ministren në detyrë të Integrimit Evropian në Qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha. Përmes ...
Radio Evropa e Lire | 14-Aug-2019 15:22
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O'Connell, ka thënë të mos ketë bërë deklaratat që janë publikuar në media, pasi ka takuar ministren në detyrë të Integrimit Evropian në Qeverinë e Kosovës, Dhurata Hoxha. Përmes ...

Kjo është kumtesa për të cilën O’Connell e demantoi keq Dhurata Hoxhën
Ambasadori në largim i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Conell menjëherë pas takimit që pati me Ministren në detyrë të Integrimit Evropian, Dhurata Hoxhën, i ka reaguar të njejtës pasi që në komunikatën që u bë publike në ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 15:22
Ambasadori në largim i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Conell menjëherë pas takimit që pati me Ministren në detyrë të Integrimit Evropian, Dhurata Hoxhën, i ka reaguar të njejtës pasi që në komunikatën që u bë publike në ...

O’Connell përgënjeshtron ministren Hoxha: As që diskutuam për MSA-në
Kanë mjaftuar pak kohë pas takimit të ministres së Integrimit, Dhurata Hoxha me ambasadorin britanik Ruairi O’Connell, që ky i fundit ta përgënjeshtrojë ministren kosovare. Pas këtij takimi, Hoxha tha se biseduan me ...
InFokusi | 14-Aug-2019 15:22
Kanë mjaftuar pak kohë pas takimit të ministres së Integrimit, Dhurata Hoxha me ambasadorin britanik Ruairi O’Connell, që ky i fundit ta përgënjeshtrojë ministren kosovare. Pas këtij takimi, Hoxha tha se biseduan me ...

O’Connell reagon ashpër: Ministria e Integrimeve ka shkruar fjalë që s’i kam thënë
Ambasadori në largim i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka reaguar ashpër përmes një shkrimi në Facebook. O’Connell është ankuar se gjatë takimit të sotëm me ,inistren Dhurata Hoxha, janë shtrembëruar fjalët e tij ...
Zeri | 14-Aug-2019 15:08
Ambasadori në largim i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka reaguar ashpër përmes një shkrimi në Facebook. O’Connell është ankuar se gjatë takimit të sotëm me ,inistren Dhurata Hoxha, janë shtrembëruar fjalët e tij ...

Ruari O’Connel i ashpër me Ministrinë e Integrimeve Evropiane: Mos folni në emrin tim
Ambasadori britanik Ruari O’Connell, i cili po e përfundon mandatin e tij në Kosovë, ka reaguar ashpër ndaj Ministrisë së Integrimeve Evropiane, lidhur me një deklaratë që kjo e fundit publikoi pas takimit të tij me ...
Klan Kosova | 14-Aug-2019 14:50
Ambasadori britanik Ruari O’Connell, i cili po e përfundon mandatin e tij në Kosovë, ka reaguar ashpër ndaj Ministrisë së Integrimeve Evropiane, lidhur me një deklaratë që kjo e fundit publikoi pas takimit të tij me ...

Reagon O’Connell pas takimit me ministren Hoxha: Nuk folëm për MSA-në e as për të drejtat e njeriut
Ambasadori në largim i Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, ka reaguar ndaj deklaratave të ministres në detyrë të Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, e cila ka thënë se Ambasadori O’Connell, ka vlerësuar punën e ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 14:47
Ambasadori në largim i Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, ka reaguar ndaj deklaratave të ministres në detyrë të Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, e cila ka thënë se Ambasadori O’Connell, ka vlerësuar punën e ...

O’Connell reagon ashpër – Ministria e Integrimeve ka shkruar fjalë që s’i kam thënë
Ambasadori në largim i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Connell ka reaguar ashpër përmes një shkrimi në Facebook. O’Connell është ankuar se gjatë takimit të sotëm me Ministren Dhurata Hoxha, janë shtrembëruar fajlët e tij ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 14:47
Ambasadori në largim i Britanisë në Kosovë, Ruairi O’Connell ka reaguar ashpër përmes një shkrimi në Facebook. O’Connell është ankuar se gjatë takimit të sotëm me Ministren Dhurata Hoxha, janë shtrembëruar fajlët e tij ...

O’Connell i ashpër me institucionet kosovare: Lëshojnë deklarata në emrin tim
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, përmes një shkrimi të publikuar në llogarinë e tij Facebook ka thënë se e vetmja gjë që nuk do t’i mungojë atij në Kosovë eshtë praktika joprofesionale dhe jo miqësore e ...
Indeks Online | 14-Aug-2019 14:37
Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Connell, përmes një shkrimi të publikuar në llogarinë e tij Facebook ka thënë se e vetmja gjë që nuk do t’i mungojë atij në Kosovë eshtë praktika joprofesionale dhe jo miqësore e ...

O’Connell përgënjeshtron ministren Hoxha: As që diskutuam për MSA-në
Ambasadori britanik në Kosovë, i cili largohet nga ky post në muajin shtator, Ruairi O’Connell, i ka reaguar ashpër ministres së Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me të cilën u takua sot. Por, përkundër që ajo tha të ...
Arbresh | 14-Aug-2019 14:36
Ambasadori britanik në Kosovë, i cili largohet nga ky post në muajin shtator, Ruairi O’Connell, i ka reaguar ashpër ministres së Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, me të cilën u takua sot. Por, përkundër që ajo tha të ...

Hoxha falënderon O’Connellin për përkrahjen në luftën kundër krimit, korrupsionit e nepotizmit
Ministrja në detyrë e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në takim ambasadorin në largim të Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, me të cilin diskutoi për bashkëpunimin e deritashëm duke e vlerësuar lartë dhe ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 13:43
Ministrja në detyrë e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, priti në takim ambasadorin në largim të Mbretërisë së Bashkuar, Ruari O’Connell, me të cilin diskutoi për bashkëpunimin e deritashëm duke e vlerësuar lartë dhe ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved