ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/08/2019 10:57

Zjarr masiv në pyllin pranë Ersekës

Zjarr masiv në pyllin pranë Ersekës
Një zjarr masiv ka rënë gjatë natës dhe vijon ende në pyllin pranë fshatit Boshanj në Ersekë, në juglindje të vendit. Bëhet fjalë për një sipërfaqe 15 ha.
Top Channel | 14-Aug-2019 10:16
Një zjarr masiv ka rënë gjatë natës dhe vijon ende në pyllin pranë fshatit Boshanj në Ersekë, në juglindje të vendit. Bëhet fjalë për një sipërfaqe 15 ha.

‘Shkrumbohet’ Kolonja, zhduken 15 ha me pisha nga zjarret që dyshohen të qëllimshme
Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe prej 15 hektarë me dushk dhe pisha. Si pasojë e flakëve, po digjet me shpejtësi një pjesë e pyllit mbi fshatin ...
Telegraf | 14-Aug-2019 11:21
Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe prej 15 hektarë me dushk dhe pisha. Si pasojë e flakëve, po digjet me shpejtësi një pjesë e pyllit mbi fshatin ...

Zjarr i madh në Ersekë, shkrumbohen 15 ha dushqe dhe pisha
Një zjarr masiv ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Raportohet se zjarri ka përfshirë sipërfaqe prej 15 hektarë me dushk dhe pisha në pyll. Si pasojë e flakëve, po digjet me shpejtësi pjesa e pyllit mbi fshatin ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 09:56
Një zjarr masiv ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Raportohet se zjarri ka përfshirë sipërfaqe prej 15 hektarë me dushk dhe pisha në pyll. Si pasojë e flakëve, po digjet me shpejtësi pjesa e pyllit mbi fshatin ...

Kukës, shkrumbohen 6 mijë metra katrorë pyje
Një masiv pyjesh në Kukës u përfshi nga flaket mbrëmjen e së martës duke djegur rreth 6 mijë metra katrorë. Vatra e zjarrit u shfaq në Orçikel të njësisë administrative Zapod. Banorët e zonës menjëherë u angazhuan për ...
ABCNews | 14-Aug-2019 12:13
Një masiv pyjesh në Kukës u përfshi nga flaket mbrëmjen e së martës duke djegur rreth 6 mijë metra katrorë. Vatra e zjarrit u shfaq në Orçikel të njësisë administrative Zapod. Banorët e zonës menjëherë u angazhuan për ...

Zjarr masiv në pyllin pranë Ersekës
Një zjarr masiv ka rënë gjatë natës dhe vijon ende në pyllin pranë fshatit Boshanj në Ersekë, në juglindje të vendit. Bëhet fjalë për një sipërfaqe 15 hektarë. Ndonëse terreni është malor, autoritetet po ndërhyjnë për ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 11:29
Një zjarr masiv ka rënë gjatë natës dhe vijon ende në pyllin pranë fshatit Boshanj në Ersekë, në juglindje të vendit. Bëhet fjalë për një sipërfaqe 15 hektarë. Ndonëse terreni është malor, autoritetet po ndërhyjnë për ...

(VIDEO) Masivi pyjor përfshihet nga flakët në Kukës
Një masiv pyjesh në Kukës u përfshi nga flakët mbrëmjen e djeshme duke djegur rreth 6 mijë metra katrorë. Vatra e zjarrit u shfaq rreth orës 18:30 të mbrëmjes në Orcikël të njësisë administrative Zapod. Banoret e zonës ...
Lapsi | 14-Aug-2019 11:51
Një masiv pyjesh në Kukës u përfshi nga flakët mbrëmjen e djeshme duke djegur rreth 6 mijë metra katrorë. Vatra e zjarrit u shfaq rreth orës 18:30 të mbrëmjes në Orcikël të njësisë administrative Zapod. Banoret e zonës ...

Sipërfaqe me kullota përfshihen nga flakët në Gjirokastër, rrezikohen edhe banesat
Temperaturat e larta që kanë përfshirë vendin tonë, janë bërë shkak edhe për vatra zjarri në zona të ndryshme përgjatë vendit. Raportohet se sipërfaqe të mëdha me kullota janë përfshirë nga flakët në njësinë ...
Lajmi i Fundit | 14-Aug-2019 17:03
Temperaturat e larta që kanë përfshirë vendin tonë, janë bërë shkak edhe për vatra zjarri në zona të ndryshme përgjatë vendit. Raportohet se sipërfaqe të mëdha me kullota janë përfshirë nga flakët në njësinë ...

Digjen dhjetëra hektarë pyje në Parkun Kombëtar Korab-Koritnik
Temperaturat e larta të ditëve të fundit në vend kanë shkaktuar zjarret e para në pyje e kullota. Me dhjetëra hektarë pyje janë djegur në parkun kombëtar Korab-Koritnik në Kukës ku ndërhyrja ka qenë e vështirë për shkak ...
Gazeta Dita | 14-Aug-2019 13:25
Temperaturat e larta të ditëve të fundit në vend kanë shkaktuar zjarret e para në pyje e kullota. Me dhjetëra hektarë pyje janë djegur në parkun kombëtar Korab-Koritnik në Kukës ku ndërhyrja ka qenë e vështirë për shkak ...

Foto/ Kukës, forcat Zja.rrfikëse shuajnë Zja.rrin në zonën e Zapodit
TIRANË, 14 gusht/MEDIAL/ Zjarri i rënë mesnatën e kaluar në zonën e Zapodit, një nga zonat e mbrojtura të parkut Korab-Koritnik, është shuar nga forcat zjarrfikëse. Menjëherë pas shfaqjes së zjarri në një masiv rrobulli ...
Medial | 14-Aug-2019 11:52
TIRANË, 14 gusht/MEDIAL/ Zjarri i rënë mesnatën e kaluar në zonën e Zapodit, një nga zonat e mbrojtura të parkut Korab-Koritnik, është shuar nga forcat zjarrfikëse. Menjëherë pas shfaqjes së zjarri në një masiv rrobulli ...

Zjarr masiv në pyllin pranë Ersekës
Një zjarr masiv ka rënë gjatë natës dhe vijon ende në pyllin pranë fshatit Boshanj në Ersekë, në juglindje të vendit. Bëhet fjalë për një sipërfaqe 15 hektarë. Ndonëse terreni është malor, autoritetet po ndërhyjnë për ...
Gazeta Observer | 14-Aug-2019 11:37
Një zjarr masiv ka rënë gjatë natës dhe vijon ende në pyllin pranë fshatit Boshanj në Ersekë, në juglindje të vendit. Bëhet fjalë për një sipërfaqe 15 hektarë. Ndonëse terreni është malor, autoritetet po ndërhyjnë për ...

Zjarr masiv në rrethin e Kolonjës, digjen 15 ha dushk e pisha
Një zjarr masiv ka përfshirë pyllin pranë fshatit Boshanj në rrethin e Kolonjës duke dëmtuar një sipërfaqe deri në 15 ha me dushk dhe pisha. Si pasojë e flakëve pjesa e pyllit mbi fshatin Boshanj poi digjet me shpejtësi ...
VizionPlus | 14-Aug-2019 09:12
Një zjarr masiv ka përfshirë pyllin pranë fshatit Boshanj në rrethin e Kolonjës duke dëmtuar një sipërfaqe deri në 15 ha me dushk dhe pisha. Si pasojë e flakëve pjesa e pyllit mbi fshatin Boshanj poi digjet me shpejtësi ...

`Shkrumbohet Kolonja, zhduken 15 hektarë me pisha, nga zjarret që dyshohen të qëllimshme
Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe prej 15 hektarë me dushk dhe pisha. Si pasojë e flakëve, po digjet me shpejtësi një pjesë e pyllit mbi fshatin ...
Lajmi i Fundit | 14-Aug-2019 10:32
Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe prej 15 hektarë me dushk dhe pisha. Si pasojë e flakëve, po digjet me shpejtësi një pjesë e pyllit mbi fshatin ...

Zjarr masiv në Ersekë, digjen 15 hektarë dushqe dhe pisha
Zjarr masiv ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Janë djegur 15 hektarë dushqe dhe pisha. Zjarri është ndarë në 7 vatra dhe është krijuar vështirësi për të hyrë që të mundësohet shuarja e tij. Kujtojmë që ditët e ...
Lexo | 14-Aug-2019 10:03
Zjarr masiv ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Janë djegur 15 hektarë dushqe dhe pisha. Zjarri është ndarë në 7 vatra dhe është krijuar vështirësi për të hyrë që të mundësohet shuarja e tij. Kujtojmë që ditët e ...

Video/ Zjarr i madh në Borsh, e pamundur ndërhyrja e zjarrfikëseve
Një zjarr i madh ka përfshirë këtë mbrëmje zonën turistike të Borshit, në Sarandë. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote në mal, mes Borshit dhe Piqerasit. Për shkak të terrenit të vështirë ...
BalkanWeb | 13-Aug-2019 21:37
Një zjarr i madh ka përfshirë këtë mbrëmje zonën turistike të Borshit, në Sarandë. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote në mal, mes Borshit dhe Piqerasit. Për shkak të terrenit të vështirë ...

Pylli përfshihet nga zjarri masiv
Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë pyllin e fshatit Boshanj të Kolonjës. Flakët kanë djegur një sipërfaqe prej 15 hektarë dushk dhe pishë. Mësohet se zjarri vijon ende me intensitet të lartë. Ndërkohë mjetet ...
ABCNews | 14-Aug-2019 09:08
Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë pyllin e fshatit Boshanj të Kolonjës. Flakët kanë djegur një sipërfaqe prej 15 hektarë dushk dhe pishë. Mësohet se zjarri vijon ende me intensitet të lartë. Ndërkohë mjetet ...

Zjarr masiv në Ersekë, vështirësi në ndërhyrjen e zjarrfikëseve
Një zjarr i madh raportohet të ketë përfshirë një masiv pyjor në Ersekë. Mësohet se zjarri ka rënë në fshatin Boshanj. Rreth 15 hektarë me pisha dhe dushk janë përfshirë nga flakët. Sakaq, ende nuk dihen shkaqet e ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 09:42
Një zjarr i madh raportohet të ketë përfshirë një masiv pyjor në Ersekë. Mësohet se zjarri ka rënë në fshatin Boshanj. Rreth 15 hektarë me pisha dhe dushk janë përfshirë nga flakët. Sakaq, ende nuk dihen shkaqet e ...

Zjarr i madh në malin e Borshit, zjarrëfikëset të pamundura për të ndërhyrë
Një zjarr i madh ka rënë në orët e vona të pasdites në zonën turistike të Borshit, ku mësohet se është përfshirë nga flakët një sipërfaqe e madhe kullote në mal. Zjarr mësohet se ka rënë në zonën midis Borshit dhe ...
Lapsi | 14-Aug-2019 08:47
Një zjarr i madh ka rënë në orët e vona të pasdites në zonën turistike të Borshit, ku mësohet se është përfshirë nga flakët një sipërfaqe e madhe kullote në mal. Zjarr mësohet se ka rënë në zonën midis Borshit dhe ...

Zja.rr masiv në rrethin e Kolonjës, digjen 15 ha dushk e pisha
Një zjarr masiv ka përfshirë pyllin pranë fshatit Boshanj në rrethin e Kolonjës duke dëmtuar një sipërfaqe deri në 15 ha me dushk dhe pisha. Si pasojë e flakëve pjesa e pyllit mbi fshatin Boshanj poi digjet me shpejtësi ...
Medial | 14-Aug-2019 09:23
Një zjarr masiv ka përfshirë pyllin pranë fshatit Boshanj në rrethin e Kolonjës duke dëmtuar një sipërfaqe deri në 15 ha me dushk dhe pisha. Si pasojë e flakëve pjesa e pyllit mbi fshatin Boshanj poi digjet me shpejtësi ...

Zjarr i madh në Borsh
Një zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote në mal midis Borshit edhe Piqerasit. Për shkak të terrenit të vështire është e pamundur që atje të shkojnë mjetet zjarrfikëse. Shkak për këtë zjarr është bërë ...
ABCNews | 13-Aug-2019 21:58
Një zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote në mal midis Borshit edhe Piqerasit. Për shkak të terrenit të vështire është e pamundur që atje të shkojnë mjetet zjarrfikëse. Shkak për këtë zjarr është bërë ...

Zjarret kërcënojnë banesat/ Flakët në anë të rrugës Korçë-Ersekë
Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe toke në kilometrin e parë të rrugës Korçë - Ersekë.
Top Channel | 13-Aug-2019 17:25
Një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe toke në kilometrin e parë të rrugës Korçë - Ersekë.

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved