ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/08/2019 13:10

Shtyhet vendosja e tarifave ndaj mallrave kineze nga ShBA-ja

Shtyhet vendosja e tarifave ndaj mallrave kineze nga ShBA-ja
Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, ...
EkonomiaOnline | 14-Aug-2019 13:58
Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, ...

SHBA shtyn tarifat tregtare – Do të heqë nga lista disa produkte deri më 15 Dhjetor
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u tërhoq nga afati i 1 Shtatorit për rritjen e tarifave ndaj mallrave kinezë të importit, duke vonuar barrierat për celularët, kompjuterat dhe mallra të tjerë të ...
ScanTv | 14-Aug-2019 13:19
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u tërhoq nga afati i 1 Shtatorit për rritjen e tarifave ndaj mallrave kinezë të importit, duke vonuar barrierat për celularët, kompjuterat dhe mallra të tjerë të ...

Shtyhet vendosja e tarifave ndaj mallrave kineze nga SHBA
Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, ...
Telegrafi | 14-Aug-2019 11:29
Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, ...

Trump vendos shtyrjen e disa taksave ndaj Kinës deri në dhjetor
Zyra e Përfaqësisë së Tregtisë së SHBA-ve ka bërë të ditur se disa prej taksave 10 për qind, që presidenti amerikan Donald Trump tha se do të imponohen në 300 miliard dollarë mallra kineze, do të prolongohen deri më 15 ...
Medial | 14-Aug-2019 10:34
Zyra e Përfaqësisë së Tregtisë së SHBA-ve ka bërë të ditur se disa prej taksave 10 për qind, që presidenti amerikan Donald Trump tha se do të imponohen në 300 miliard dollarë mallra kineze, do të prolongohen deri më 15 ...

Trump shtyn vënien e tarifës për disa të mira kineze
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka shtyrë vënien e tarifës për disa produkte të Kinës. 15 dhjetori është afati i kësaj shtyrje që sipas tij është bërë me shkak të “shëndetit, sigurisë, sigurisë kombëtare dhe disa ...
Klan Kosova | 13-Aug-2019 21:58
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka shtyrë vënien e tarifës për disa produkte të Kinës. 15 dhjetori është afati i kësaj shtyrje që sipas tij është bërë me shkak të “shëndetit, sigurisë, sigurisë kombëtare dhe disa ...

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...
Flaka | 13-Aug-2019 21:45
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...
Portalb | 13-Aug-2019 21:39
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...

SHBA-ja shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...
BalkanWeb | 13-Aug-2019 19:26
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...

Trump shtyn vendosjen e tarifave te reja për produktet kineze
Presidenti Trump ka vendosur të shtyjë aplikimin e tarifave të reja tregtare mbi produktet kineze. Lëvizja e papritur përfshin kryesisht objekte të fushës së teknologjisë, me kompanitë e njohura që kanë reaguar ...
Medial | 13-Aug-2019 21:36
Presidenti Trump ka vendosur të shtyjë aplikimin e tarifave të reja tregtare mbi produktet kineze. Lëvizja e papritur përfshin kryesisht objekte të fushës së teknologjisë, me kompanitë e njohura që kanë reaguar ...

Trump shtyn vendosjen e tarifave te reja për produktet kineze
Presidenti Trump ka vendosur të shtyjë aplikimin e tarifave të reja tregtare mbi produktet kineze. Lëvizja e papritur përfshin kryesisht objekte të fushës së teknologjisë, me kompanitë e njohura që kanë reaguar ...
ABCNews | 13-Aug-2019 21:03
Presidenti Trump ka vendosur të shtyjë aplikimin e tarifave të reja tregtare mbi produktet kineze. Lëvizja e papritur përfshin kryesisht objekte të fushës së teknologjisë, me kompanitë e njohura që kanë reaguar ...

SHBA shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...
VizionPlus | 13-Aug-2019 19:50
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...

Trump thotë se trupat kineze janë vendosur pranë kufirit me Hong Kongun
Shërbimet e inteligjencës amerikane raportojnë për vendosjen e ushtarëve kinezë në kufirin me Hong Kongun, tha sonte presidenti i SHBA-së Donald Trump në Twitter, duke bërë thirrje për qetësi.
Kosova Press | 13-Aug-2019 21:21
Shërbimet e inteligjencës amerikane raportojnë për vendosjen e ushtarëve kinezë në kufirin me Hong Kongun, tha sonte presidenti i SHBA-së Donald Trump në Twitter, duke bërë thirrje për qetësi.

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...
Shenja | 13-Aug-2019 20:57
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të “sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë”. Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...

Tramp: Kina tërheqë ushtri drejt kufirit me Hong-Kongun
Uashington, 13 gusht – Presidenti amerikan, Donald Tramp deklaroi se Kina po i lëvizë trupat drejt kufirit me Hong-Kongun, ku tashmë për të dhjetën javë po zhvillohen protesta antiqeveritare, dhe ku sot u shkaktua ...
Koha.mk | 13-Aug-2019 20:28
Uashington, 13 gusht – Presidenti amerikan, Donald Tramp deklaroi se Kina po i lëvizë trupat drejt kufirit me Hong-Kongun, ku tashmë për të dhjetën javë po zhvillohen protesta antiqeveritare, dhe ku sot u shkaktua ...

Trump shtyn “budallallëkun” për produktet kineze deri në mes të dhjetorit
Shtetet e Bashkuara kanë do shtyjnë futjen e tarifave për produktet elektronike kineze deri në mes të dhjetorit, sipas The Wall Street Journal. Një tarifë shtesë prej dhjetë përqind në mallrat me vlerë 300 miliardë ...
Tesheshi | 13-Aug-2019 20:18
Shtetet e Bashkuara kanë do shtyjnë futjen e tarifave për produktet elektronike kineze deri në mes të dhjetorit, sipas The Wall Street Journal. Një tarifë shtesë prej dhjetë përqind në mallrat me vlerë 300 miliardë ...

Shtyrja e tarifave për mallrat nga Kina rrit aksionet në bursa
Aksionet në Wall Street u rritën shpejt sot pasi qeveria amerikane vendosi të shtyjë tarifat e reja për disa artikuj nga Kina dhe përjashtoi plotësisht tarifat e disa produkteve të tjera, fillimisht të destinuara për të ...
Indeks Online | 13-Aug-2019 19:58
Aksionet në Wall Street u rritën shpejt sot pasi qeveria amerikane vendosi të shtyjë tarifat e reja për disa artikuj nga Kina dhe përjashtoi plotësisht tarifat e disa produkteve të tjera, fillimisht të destinuara për të ...

SHBA – Trump: Biseda telefonike me Kinën shumë produktive
MORRISTOWN, 13 gusht /MEDIAL-AFP/ – Biseda telefonike mes negociatorëve tregtarë amerikan dhe kinez ka qenë shumë produktive, konfirmoi sot presidenti amerikan, Donald Trump, në një kohë kur administrata do të vonojë ...
Medial | 13-Aug-2019 19:37
MORRISTOWN, 13 gusht /MEDIAL-AFP/ – Biseda telefonike mes negociatorëve tregtarë amerikan dhe kinez ka qenë shumë produktive, konfirmoi sot presidenti amerikan, Donald Trump, në një kohë kur administrata do të vonojë ...

SHBA-ja e shtyn vendosjen e tarifave ndaj mallrave të Kinës
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të "sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë". Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...
Radio Evropa e Lire | 13-Aug-2019 18:42
SHBA-ja e ka shtyrë vendosjen e tarifave për disa importe nga Kina deri më 15 dhjetor, për shkak të "sigurisë kombëtare dhe faktorëve të tjerë". Prodhimet përfshijnë telefona celularë, laptopë, disa lodra, monitorë ...

SHBA shtyn vendosjen e taksave ndaj Kina për dhjetor
Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, përfshirë laptopë dhe telefona celularë, të planifikuar fillimisht për 1 shtator, njoftoi sot Zyra e ...
InFokusi | 13-Aug-2019 18:34
Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, përfshirë laptopë dhe telefona celularë, të planifikuar fillimisht për 1 shtator, njoftoi sot Zyra e ...

SHBA shtyn vendosjen e taksave ndaj Kina për dhjetor
Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, përfshirë laptopë dhe telefona celularë, të planifikuar fillimisht për 1 shtator, njoftoi sot Zyra e ...
Indeks Online | 13-Aug-2019 17:56
Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, përfshirë laptopë dhe telefona celularë, të planifikuar fillimisht për 1 shtator, njoftoi sot Zyra e ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved