ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/12/2019 19:36

Salvini: Më 20 gusht bie qeveria, menjëherë zgjedhjet të parakohshme

Salvini: Më 20 gusht bie qeveria, menjëherë zgjedhjet të parakohshme
Më 20 gusht shkarkojmë qeverinë Konte dhe menjëherë duhet të shkojmë në zgjedhjet të parakohshme, ka thënë sot zëvendëskryeministri italian dhe njëherazi ministri i Brendshëm, Matteo Salvini. Por partitë e tjera nuk ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 13:08
Më 20 gusht shkarkojmë qeverinë Konte dhe menjëherë duhet të shkojmë në zgjedhjet të parakohshme, ka thënë sot zëvendëskryeministri italian dhe njëherazi ministri i Brendshëm, Matteo Salvini. Por partitë e tjera nuk ...

Senati shtyn rrëzimin e qeverisë Conte
Senati italian shtyu për të martën e 20 gushtit votën për mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Xhuzepe Kontes, të kërkuar nga kreu i Lega Nord Mateo Salvini. Ministri i brendshëm kërkoi votim të menjëhershëm për largimin e ...
Respublica | 14-Aug-2019 12:37
Senati italian shtyu për të martën e 20 gushtit votën për mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Xhuzepe Kontes, të kërkuar nga kreu i Lega Nord Mateo Salvini. Ministri i brendshëm kërkoi votim të menjëhershëm për largimin e ...

S’ka mocion mosbesimi, Senati italian refuzon Salvinin, ministri: Kjo nuk e zgjedh krizën
Senati italian ka refuzuar kërkesën e zëvendëskryeministrit, Matteo Salvini, për një mocion të menjëhershëm mosbesimi kundër qeverisë ku ai vetë bën pjesë. Senatorët e dhomës më të lartë të parlamentit vendosën që ...
Shenja | 14-Aug-2019 12:07
Senati italian ka refuzuar kërkesën e zëvendëskryeministrit, Matteo Salvini, për një mocion të menjëhershëm mosbesimi kundër qeverisë ku ai vetë bën pjesë. Senatorët e dhomës më të lartë të parlamentit vendosën që ...

S’ka mocion mosbesimi, Senati italian refuzon Salvinin, ministri: Kjo nuk e zgjedh krizën
Senati italian ka refuzuar kërkesën e zëvendëskryeministrit, Matteo Salvini, për një mocion të menjëhershëm mosbesimi kundër qeverisë ku ai vetë bën pjesë. Senatorët e dhomës më të lartë të parlamentit vendosën që ...
Lexo | 14-Aug-2019 11:30
Senati italian ka refuzuar kërkesën e zëvendëskryeministrit, Matteo Salvini, për një mocion të menjëhershëm mosbesimi kundër qeverisë ku ai vetë bën pjesë. Senatorët e dhomës më të lartë të parlamentit vendosën që ...

Plani i populistit Salvini për të përfituar nga kriza në Itali
Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lega, atyre iu desh të ktheheshin të martën në ...
Politiko | 14-Aug-2019 11:29
Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lega, atyre iu desh të ktheheshin të martën në ...

Kriza politike në Itali, Senati shtyn çdo vendim për fatin e qeverisë
Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet verore, por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lidhja, atyre iu desh të ktheheshin të martën në një ...
RTSH | 14-Aug-2019 10:31
Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet verore, por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lidhja, atyre iu desh të ktheheshin të martën në një ...

Votimi i mosbesimit të Qeverisë italiane prolongohet deri më 20 gusht
Romë, 14 gusht – Votimi i mosbesimit në Qeverinë italiane të kryeministrit Xhuzepe Konte është caktuar për më 20 gusht, vendosi Parlamenti. Data e votimit është dakorduar mes përfaqësuesve të të gjitha partive ...
Koha.mk | 14-Aug-2019 10:23
Romë, 14 gusht – Votimi i mosbesimit në Qeverinë italiane të kryeministrit Xhuzepe Konte është caktuar për më 20 gusht, vendosi Parlamenti. Data e votimit është dakorduar mes përfaqësuesve të të gjitha partive ...

Itali, Senati shtyn çdo vendim për fatin e qeverisë
Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi. Senatorët hodhën poshtë sot në ...
Alsat-M | 14-Aug-2019 08:54
Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi. Senatorët hodhën poshtë sot në ...

Itali: Matteo Salvini synon postin e kryeminisrit
Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lega, atyre iu desh të ktheheshin të martën në ...
Zeri Amerikes | 13-Aug-2019 21:49
Nuk ndodh shpesh që senatorët italianë të ndërpresin pushimet e tyre verore por falë populistit të zjarrtë Matteo Salvini, zv / kryeministrit të vendit dhe kreut të partisë Lega, atyre iu desh të ktheheshin të martën në ...

Senati italian shtyn vendimin për fatin e qeverisë
Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi. Senatorët hodhën poshtë sot në ...
TetovaSot | 13-Aug-2019 21:39
Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi. Senatorët hodhën poshtë sot në ...

Senati italian shtyn vendimin për fatin e qeverisë
Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi. Senatorët hodhën poshtë sot në ...
Arbresh | 13-Aug-2019 21:30
Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi. Senatorët hodhën poshtë sot në ...

Senati italian shtyn vendimin për fatin e qeverisë
Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi. Senatorët hodhën poshtë sot në ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 21:25
Senati italian shtyu më 20 gusht çdo vendim mbi fatin e qeverisë së Giuseppe Conte, i cili do të flasë këto ditë para parlamentarëve, por nuk mund të rrëzohet me një votë mosbesimi. Senatorët hodhën poshtë sot në ...

Senati italian voton për të ardhmen e qeverisë
Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ndërkohë që skenari ...
TetovaSot | 13-Aug-2019 21:04
Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ndërkohë që skenari ...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme
Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të reja. ...
VizionPlus | 12-Aug-2019 23:25
Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të reja. ...

Itali, Senati voton për të ardhmen e qeverisë
Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ndërkohë që skenari ...
Alsat-M | 13-Aug-2019 20:48
Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ndërkohë që skenari ...

Italia në udhëkryq politik
Thellohen pasiguritë në Itali pas tërheqjes së Matteo Salvinit nga koalicioni qeverisës dhe thirrjes për zgjedhje të parakohshme. Pala tjetër në koalicion, Lëvizja 5 Yjet, mbetet e palëkundur. Lideri i saj Luigi di Maio ...
GazetaTema | 12-Aug-2019 17:43
Thellohen pasiguritë në Itali pas tërheqjes së Matteo Salvinit nga koalicioni qeverisës dhe thirrjes për zgjedhje të parakohshme. Pala tjetër në koalicion, Lëvizja 5 Yjet, mbetet e palëkundur. Lideri i saj Luigi di Maio ...

Senati italian voton për të ardhmen e qeverisë
Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ndërkohë që skenari ...
Gazeta Observer | 13-Aug-2019 20:40
Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ndërkohë që skenari ...

Senati italian voton për të ardhmen e qeverisë
Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ndërkohë që skenari ...
Gazeta Express | 13-Aug-2019 18:42
Senati italian, i thirrur me urgjencë, në një Romë të zbrazur në këtë periudhë pushimesh verore do të vendosë sot në mbrëmje për votimin e mundshëm të një mocion besimi që mund të rrëzojë qeverinë, ndërkohë që skenari ...

Italia po zhvendoset nga e djathta
Kryetari i Lega-s, Salvini do që të dështojë qeveria e koalicionit në Romë. Nëse radikali i djathtë fiton zgjedhjet, ai do t’i krijojë telashe BE-së, sepse sipas Salvinit për gjithçka fajin e ka Brukseli Ministri i ...
Koha.mk | 13-Aug-2019 18:21
Kryetari i Lega-s, Salvini do që të dështojë qeveria e koalicionit në Romë. Nëse radikali i djathtë fiton zgjedhjet, ai do t’i krijojë telashe BE-së, sepse sipas Salvinit për gjithçka fajin e ka Brukseli Ministri i ...

Politikanët italianë synojnë bllokimin e zgjedhjeve të parakohshme
Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të reja. ...
Koha.mk | 12-Aug-2019 23:33
Udhëheqësit e grupeve politike në Itali do të vendosin të hënën për datën e mbajtjes së një vote mosbesimi ndaj qeverisë, pasi lideri nacionalist, Matteo Salvini ka bërë të ditur se dëshiron zgjedhje të reja. ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved