ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/08/2019 13:10

Rënia e Valdrin Pjetrit, çfarë do të ndodhë me pushtetin vendor në Shkodër

Rënia e Valdrin Pjetrit, çfarë do të ndodhë me pushtetin vendor në Shkodër
Më 30 qershor kandidati socialist për bashkinë e Shkodrës Valdrin Pjetri, nuk e pati shumë të vështir të fitonte bastionin e të djathtëve në një garë pa rivalë, por fitorja e tij tashmë duket diçka e largët dhe ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 16:42
Më 30 qershor kandidati socialist për bashkinë e Shkodrës Valdrin Pjetri, nuk e pati shumë të vështir të fitonte bastionin e të djathtëve në një garë pa rivalë, por fitorja e tij tashmë duket diçka e largët dhe ...

Skandali “Pjetri”, vihet në lëvizje Prokuroria e Përgjithshme
Pas publikimit të bujshëm nga Partia Demokratike të dokumenteve të arrestimit për trafik droge, të dënimit me 18 muaj burg dhe të dëbimit nga Italia të Valdrin Pjetrit, mësohet se Prokuroria ka lëshuar urdhrin për ...
Lapsi | 14-Aug-2019 16:42
Pas publikimit të bujshëm nga Partia Demokratike të dokumenteve të arrestimit për trafik droge, të dënimit me 18 muaj burg dhe të dëbimit nga Italia të Valdrin Pjetrit, mësohet se Prokuroria ka lëshuar urdhrin për ...

Prokuroria përshpejton procedurat për Valdrin Pjetrin, i kërkon shenjat e gishtave
Kryebashkiaku i Shkodrës, Valdrin Pjetri i dalë nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit akuzohet nga Partia Demokratike se ka fshehur në formularin e dekriminalizimit dënimin me 18 muaj burg në Itali në vitin 2003 për ...
Politiko | 14-Aug-2019 16:42
Kryebashkiaku i Shkodrës, Valdrin Pjetri i dalë nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit akuzohet nga Partia Demokratike se ka fshehur në formularin e dekriminalizimit dënimin me 18 muaj burg në Itali në vitin 2003 për ...

Thellohet “rreziku” ndaj Valdrin Pjetrit, ja hapi që ka ndërmarrë Prokuroria
Pas publikimit të dokumenteve të autoriteteve italiane në lidhje me Valdrin Pjetrin, mësohet se Prokuroria ka lëshuar urdhrin për marrjen e shenjave të gishtave. Nëpërmjet një shkrese, Prokuroria e Përgjithshme i është ...
Lajmi i Fundit | 14-Aug-2019 16:07
Pas publikimit të dokumenteve të autoriteteve italiane në lidhje me Valdrin Pjetrin, mësohet se Prokuroria ka lëshuar urdhrin për marrjen e shenjave të gishtave. Nëpërmjet një shkrese, Prokuroria e Përgjithshme i është ...

Akuzat për Pjetrin, Çlirim Gjata: Voltana Ademi ngelet në detyrë
Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata deklaron se Voltana Ademi kryetarja e Bashkisë Shkodër do të mbetet në detyrë deri në ardhjen e kryetarit të ri të Bashkisë. Ky përfundim sipas tij, vjen pas situatës ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 15:23
Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata deklaron se Voltana Ademi kryetarja e Bashkisë Shkodër do të mbetet në detyrë deri në ardhjen e kryetarit të ri të Bashkisë. Ky përfundim sipas tij, vjen pas situatës ...

Skenarët e Shkodrës/ Ç’do bëjë PD dhe a do dekretojë Meta një datë të re?
Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht me fundin e tij ...
Top Channel | 14-Aug-2019 15:04
Shkodra bastion i demokratëve u thye pa shumë mund nga Valdrin Pjetri pa rival përballë. Por, fitorja e kandidatit socialist për drejtimin e Bashkisë Shkodër duket se është e lidhur pashmangshmërisht me fundin e tij ...

Hetimi për Valdrin Pjetrin, prokuroria nis disa letër-porosi jashtë vendit
Kërkon informacione nga Italia dhe agjenci të sigurisë Pas nisjes së hetimeve për Valdrin Pjetrin me dyshimin se ka falsifikuar formularin e dekriminalizimit Prokuroria e Përgjithshme ka nisur disa letër-porosi jashtë ...
Gazeta Express | 14-Aug-2019 16:07
Kërkon informacione nga Italia dhe agjenci të sigurisë Pas nisjes së hetimeve për Valdrin Pjetrin me dyshimin se ka falsifikuar formularin e dekriminalizimit Prokuroria e Përgjithshme ka nisur disa letër-porosi jashtë ...

Topalli reagon ndaj Bashës: Po fyen Shkodrën njëlloj si Rama
Ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli ka reaguar ashpër pas daljes në dritë të së shkuarës kriminale të kandidatit socialist në Shkodër, Valdrin Pjetri. Pas denoncimeve publike të Partisë Demokratike ...
ABCNews | 14-Aug-2019 15:15
Ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike Jozefina Topalli ka reaguar ashpër pas daljes në dritë të së shkuarës kriminale të kandidatit socialist në Shkodër, Valdrin Pjetri. Pas denoncimeve publike të Partisë Demokratike ...

Topalli i “përvishet” keq Bashës: Ja dha mandatin e dytë Ramës për 14 mln eurot e pallatit të tij
Ish-nënkrytarja e Partisë Demokratike dhe një nga figurat më të spikatura të së djathtës, Jozefina Topalli ka reaguar për situatën e krijuar në qytetin e Shkodrës me kandidatin socialist për bashkinë e kryqendrës së ...
Top Channel | 14-Aug-2019 14:23
Ish-nënkrytarja e Partisë Demokratike dhe një nga figurat më të spikatura të së djathtës, Jozefina Topalli ka reaguar për situatën e krijuar në qytetin e Shkodrës me kandidatin socialist për bashkinë e kryqendrës së ...

Rasti i Valdrinit: Besojeni, Rama prapë s’e ka ditur
Nga Andi Bushati Sapo u bënë publike dokumentat e arrestimit të të përzgjedhurit të tij, Valdrin Pjetri, Edi Rama përzgjodhi mënyrën që tashmë është bërë bajat, atë të justifikimit. Në morinë e statuseve që botoi me ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 14:05
Nga Andi Bushati Sapo u bënë publike dokumentat e arrestimit të të përzgjedhurit të tij, Valdrin Pjetri, Edi Rama përzgjodhi mënyrën që tashmë është bërë bajat, atë të justifikimit. Në morinë e statuseve që botoi me ...

Basha: Si po përpiqet të lajë duart Rama me Valdrin Pjetrin
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave ku ka folur sërish për Valdrin Pjetrin i dalë fitues në 30 qershor për të drejtuar bashkinë e Shkodrës duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se donte të bënte ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 13:43
TIRANË Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave ku ka folur sërish për Valdrin Pjetrin i dalë fitues në 30 qershor për të drejtuar bashkinë e Shkodrës duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se donte të bënte ...

Basha akuza Ramës: Pjetrin e doje në Shkodër për të garantuar rrugët e trafikut
Kryeopozitari Lulzim Basha shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama ishte tërësisht në dijeni të dënimit të Valdrin Pjetrit në Itali, por sërish e dërgoi në Shkodër për ta zgjedhur kryebashkiak. Sipas Bashës, një nga ...
Top Channel | 14-Aug-2019 13:36
Kryeopozitari Lulzim Basha shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama ishte tërësisht në dijeni të dënimit të Valdrin Pjetrit në Itali, por sërish e dërgoi në Shkodër për ta zgjedhur kryebashkiak. Sipas Bashës, një nga ...

Basha: Si po përpiqet të lajë duart Rama me Valdrin Pjetrin
Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave ku ka folur sërish për Valdrin Pjetrin i dalë fitues në 30 qershor për të drejtuar bashkinë e Shkodrës duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se donte të bënte qytetar të ...
Telegraf | 14-Aug-2019 14:05
Kryedemokrati Lulzim Basha ka dalë sot para mediave ku ka folur sërish për Valdrin Pjetrin i dalë fitues në 30 qershor për të drejtuar bashkinë e Shkodrës duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se donte të bënte qytetar të ...

Basha: Për Valdrin Pjetrin, Rama e provokoi Shkodrën me një 2 prill të dytë
Ndërsa kryeministri Rama u shpreh një ditë më parë se, Partia Socialiste dhe Valdrin Pjetri i ndanë rrugët, deri sa të zbardhet e vërteta e dënimit të tij në Itali, ka reaguar edhe kryeopozitari, Lulzim Basha. Përmes ...
Dritare | 14-Aug-2019 15:04
Ndërsa kryeministri Rama u shpreh një ditë më parë se, Partia Socialiste dhe Valdrin Pjetri i ndanë rrugët, deri sa të zbardhet e vërteta e dënimit të tij në Itali, ka reaguar edhe kryeopozitari, Lulzim Basha. Përmes ...

Prokuroria kërkon informacion në Itali për Valdrin Pjetrin
Prokuroria e Përgjithshme u ka nisur letërporosi autoriteteve italiane ku ka kërkuar informacion për kryetarin e zgjedhur të Bashkisë Shkodër Valdrin Pjetri. Po ashtu kërkesë për informacion u është dërguar edhe ...
ABCNews | 14-Aug-2019 14:57
Prokuroria e Përgjithshme u ka nisur letërporosi autoriteteve italiane ku ka kërkuar informacion për kryetarin e zgjedhur të Bashkisë Shkodër Valdrin Pjetri. Po ashtu kërkesë për informacion u është dërguar edhe ...

Vodhi pasurinë socialiste, kush është drejtori i dënuar në Shkodër
Ndërkohë që Valdrin Pjetri, i zgjedhuri i 30 qershorit për bashkinë e Shkodrës është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, por rrezikon të ndajë rrugët edhe me Partinë Socialiste për shkak të pasaktësive në ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 11:14
Ndërkohë që Valdrin Pjetri, i zgjedhuri i 30 qershorit për bashkinë e Shkodrës është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, por rrezikon të ndajë rrugët edhe me Partinë Socialiste për shkak të pasaktësive në ...

Volli pasurinë socialiste, kush është drejtori i dënuar në Shkodër
Në një kohë kur kryetari i ri i bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, e cila pretendon se ai është dënuar në Itali për drogë, një tjetër zyrtar rezulton të ketë probleme me ...
BalkanWeb | 14-Aug-2019 09:42
Në një kohë kur kryetari i ri i bashkisë së Shkodrës Valdrin Pjetri është vënë në shënjestër të akuzave të opozitës, e cila pretendon se ai është dënuar në Itali për drogë, një tjetër zyrtar rezulton të ketë probleme me ...

Një mënyrë ligjore interpretimi mbi situatën e paqartë të çështjes “Pjetri”
Nga Altin Ketro Me publikimin e një dokumenti jo zyrtar nga Parti Demokratike në lidhje me të kaluarën e largët të kryetarit të zgjedhur të bashkisë Shkodër, zotit Valdrin Pjetri, qenia e tij në këtë detyrë të lartë u ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 12:06
Nga Altin Ketro Me publikimin e një dokumenti jo zyrtar nga Parti Demokratike në lidhje me të kaluarën e largët të kryetarit të zgjedhur të bashkisë Shkodër, zotit Valdrin Pjetri, qenia e tij në këtë detyrë të lartë u ...

Topalli për Bashën: Ia dha mandatin e dytë Ramës për 14 milionë eurot e pallatit të tij
Ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike dhe një nga figurat më të spikatura të së djathtës, Jozefina Topalli ka reaguar për situatën e krijuar në qytetin e Shkodrës me kandidatin socialist për bashkinë e kryeqendrës së ...
Kosova Press | 14-Aug-2019 15:04
Ish-nënkryetarja e Partisë Demokratike dhe një nga figurat më të spikatura të së djathtës, Jozefina Topalli ka reaguar për situatën e krijuar në qytetin e Shkodrës me kandidatin socialist për bashkinë e kryeqendrës së ...

FOTO LAJM: PD e kalon kohën duke… luajtur Zynga Poker
Partia Demokratike, ndryshe nga sa kishte premtuar, se do të protestonte këtë verë dhe nuk do lejonte marrjen e Bashkive nga PS, është në pushim të plotë. Me përjashtim të rastit të denoncimit të Valdrin Pjetrit, ...
GazetaTema | 14-Aug-2019 12:06
Partia Demokratike, ndryshe nga sa kishte premtuar, se do të protestonte këtë verë dhe nuk do lejonte marrjen e Bashkive nga PS, është në pushim të plotë. Me përjashtim të rastit të denoncimit të Valdrin Pjetrit, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved